• Kwedi
    3.8k
    Sutra u Šporkima ili Jutarnji
  • Kwedi
    3.8k
    Ustvari naslov iz konteksta, sam Mirkec veli zakonski nije moguće
    9e83we90eef6ur2u.jpg


    izvučenqw4aiulpel8nbzrq.jpg
  • Mali dioničar
    14k
    Koja spika, na Hitrecu tribinu za 7-8.000 ljudi?

    Pa na istok stane 9.
  • deda
    27.6k
    Ma bljuje mi se od ovih praznih riječi
  • SAS1987
    13.3k
    Mali hitrec za 2k do max 3k je potreban za dinamo b i mlade kategorije a investirati novac u tribinu od 6k do 8k nema nikakog smisla. HNL se moze komot igrati na Kranjci koja se po potrebi moze dodatno srediti za stvarno mali novac.

    A sto se tice zemljišta. Ako Dinamo stvarno želi sa investitorima graditi stadion nek se dogovore za koncesju za npr 50 godina i nema potrebe po prepisu zemljista na klub.

    A sto se tice forsiranja stadiona su stvarno nesposobni. Najprije naprave famozni dokument od 70 stranica o stadionu na dva kata, nakon toga pricaju da bi imali stadion ko u Becu ili Budapestu. Očito puno ljudi boli k* za stadion pa im je to samo bacanje novca.

    Bilo bi im bolje da odaberu jedan stadion otprilike kakav bi imali (npr onaj u Becu ili Dresdenu) te "programirali" ljude sa raznoraznim clancima o tom stadionu, znaci profitabilnost, da ce grad ustediti x novaca jer nece vise trebati trositi za odrzavanje starog stadiona, nova radna mjesta, ekolosko orientiran pa ce biti čistiji okoliš, parkingi koje ce moci koristiti obitelji kada idu sa djecom u park ili zoo i ostala sranja. Zbog svih sranja oko Maksimira je treba ljudi nauciti da stadion nije bacanje novca. Evo, u Mariboru su se prije 10+ godina napravile tri nove tribine a sada je u tjeku i kompletna obnova cetvrte tribine koja ce kostati oko 6, 7 milijona € pa nitko ne pizdi.
  • NORTE
    9k
    Ma bljuje mi se od ovih praznih riječideda

    Meni od ulaganja gradskog i klupskog novca u ovaj stadion.
  • Kwedi
    3.8k
    . Ako Dinamo stvarno želi sa investitorimaSAS1987

    ma investitori su šuplja priča.

    @SAS1987 koliko je ukupno koštalo obnavljanje Ljudskog vrta, znači ovo sad i ono prije?
  • Infinity
    15.2k
    Ako ce Dinamo graditi taj neki manji stadion od 2-3.000 mjesta onda po meni uopce nije neko veliko povecanje investicije ako napravis tribinu od 3.000 i preko puta nje neku od 1.500 kako bi imao 4.500 i mogucnost dobijanja cat3 za taj stadion. Moglo bi biti od koristi. Ta druga tribina obicni beton, stolice, bez krova, samo toaleti da su sredjeni. Ovamo na centralnoj uradis sve sto je potrebno i imas jako funkcionalan stadion.

    Nesto slicno je pored glavnog stadiona napravio Sheriff. Oni su tu ubacili cak i atletiku i tako rijesili jos jedan problem. Taj 'mali' stadion im prima 9.000 ljudi i zadovoljava cat4. Sheriff nekad na njemu igra kvalifikacije za Europu.
  • nkdz
    829
    toliko mi je vec dosta njihovog proljevanja demagogije i pustih prica i toliko su mi pali kriteriji i ocekivanja da bi bio sretan da sruse istok i naprave betonsku tribinu bez krova uz teren, a ja bi bio sretan ko da sam na nekom stadionu najvise kategorije.
    Strasno koliko nas jebu u mozak s necime kaj je prakticki besplatno jer sam sebe otplacuje uz normalno upravljanje stadionom
  • Infinity
    15.2k
    Nisam daleko od tog razmisljanja, neki istok kao varazdinski.

    Nedavno sam cak rekao da samo cekam kad cu pozeljeti da se istok osposobi. Kriteriji nam padaju da bi bili zadovoljni s tko zna kakvom skalamerijom.
  • SAS1987
    13.3k
    koliko je ukupno koštalo obnavljanje Ljudskog vrta, znači ovo sad i ono prije?Kwedi

    Projekt Ring (sjever, istok i jug) je kostao oko 10 000 000€ (potpuno nove tribine u kojima su slaconice, poslovni prostori, prostori za novinare itd) a obnova zapada ce kostati 6 000 000€.
  • SAS1987
    13.3k
    toliko su mi pali kriteriji i ocekivanja da bi bio sretan da sruse istok i naprave betonsku tribinu bez krova uz teren, a ja bi bio sretan ko da sam na nekom stadionu najvise kategorije.nkdz

    Uvjek je tezko raditi bilo kakav projekt kada jedna strana nije iskrena a nemoguce je raditi projekt u kojem nitko nije iskren.

    Da su u Dinamu iskreni u najabi da zele sami graditi stadion (i da imaju novac) dogovorili bi koncesiju na 50 ili 60 godina. Ne vjerujem da bi
    se skupstina grada Zagreba protivila da im dinamo sam rijesi taj gradski problem. Naprotiv, valjda bi otvarali sampanjac.

    Da su ljudi iz grada iskreni kazali bi kakav im je plan sa stadionom. Pa ako nista, mogao bi se napraviti natjecaj i projektna dokumentacija jer to stvarno nije nikakav trosak niti za grad a niti za klub (nk maribor ju je sam platio 200k€ da je ubrzao gradnju stadiona). Pa ako trenutacno nema novca ili interesa bi se mogla po projektu napraviti barem istocna tribina pa i za sada brez krova ako treba.

    U ovom slučaju grad i dinamo laze jednim drugim ili su dogovoreni i laže skupa. Treceg nema.

    Btw, nema nikakvog smisla da bi klub popravljao istocnu tribinu jer ce ona ionako biti srusena u bilo kakvi rekonstrukciji.
  • nkdz
    829


    nemaju izgleda politickog ni privatnog interesa rijesit ovo pitanje, javni interes im ovak ionak nije bitan.
    Tak da ce se laganje nastaviti unedogled.
    Popravci istoka ni meni nemaju ni najmanjeg smisla
  • puxigadjurdja
    1.4k
    Jel se srušio istok konačno?
  • Eduardo
    17.3k
    180 stranica na ovoj temi, 100+ stranica (slinjenja i maštarija) na temi nogometni stadioni... - pitanje za milju kuna, koliko ćemo ih još ispisati prije nego se nešto pokrene?
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.