• Kwedi
    3.8k
    rebalans proračuna ide na iduću sjednicu skupštine grada zagreba.

    očekivano, izbačena stavka "izrada projektne dokumentacije" u iznosu 6.500.000,00 kn.
  • Kwedi
    3.8k
    kad smo kod stadiona, danas je 13 godina od derbija protiv Hajduka (hat trick Eduarda) u zadnjem kolu i zadnji put u HNL-u da je Maksimir bio rasprodan.
  • Eduardo
    17.6k
    Užasan podatak. Imaš možda info u koliko je navrata rasprodan u europskim utakmicama u tih 13 godina?
  • Infinity
    15.3k
    Mogu se naci podatci, ali je za svaki upitno da li je rasprodano do posljednjeg mjesta. U posljednje vrijeme smo imali slucajeve gdje je stadion bio rasprodan, a bilo manje od 30.000 ljudi. Evo podatci nakon tog derbija:
    HSV 35.000
    Werder 34.000
    PAOK 32.000
    Malmo 30.065
    Helsinki 35.000
    Neftchi 33.300

    To su jedine utakmice od tad na kojima je sluzbeno bilo preko 30.000 ljudi. City, Atalanta, Shakhtar i Benfica su imali 29.000. Kontra Trnave je bilo 18.154, sjever je bio zatvoren, a ostalo rasprodano.

    Realno je da u tih 13 godina ni za Europu nismo rasprodali stadion vise od desetak puta. Pa veli netko da nam je malo 22.000 koje u prosjeku prebacimo 1.5 puta u godini.


    I jos da se nadovezem. Od tad je na Maksimiru u HNL-u samo dva puta bilo vise od 20.000 ljudi. Jednom protiv Hajduka, jednom protiv Belupa. I jednom je s Rijekom bilo 20.000.
  • Bosna86
    11.6k
    A morate imati na umu da je u to doba na sjever dole znalo biti i po 8 hiljada ljudi... Isto je tako i sa istokom, nije bilo prohodnih prolaza, pametnih čitača karata i sta sve već ne, jednostavno se puštao veći broj ljudi nego danas unutra
  • agramZ
    2.3k
    U posljednje vrijeme smo imali slucajeve gdje je stadion bio rasprodan, a bilo manje od 30.000 ljudiInfinity

    ovo je nesto u stilu red bull salzburga koji ima stadion s dvije etaze i nazivaju stadion rasprodanim kad zatvore gornju etazu jer uspiju samo rasprodati donju.. i s tim se onda ponose, teska smijurija. a protiv hsv-a i werder-a je sigurno bilo vise ljudi, samo je kapacitet maksimira 35.123 i mislim da se ne smije tj. bilo bi problema kad bi se prijavilo vise ljudi nego sto je ukupni kapacitet stadiona.
  • Dino
    2.2k
    Vidim da jos uvijek stoji kapacitet Maksimira 35 123, no cini mi se da se to nekaj smanjilo uklanjanjem jednog dijela sjedala sa zapada gore ak se ne varam.
  • Infinity
    15.3k
    Maksimir bez juga ima 31.000 mjesta. UEFA ti uzme nesto mjesta 'zbog sigurnosnih razloga', dio godisnjaka i onih sa sponzorskim ne dodje, a u zadnje vrijeme svakako fali 1.000 stolica na zapad gore. Nije to ni slicno prici o Salzburgu. Jug je gostujuca tribina, tri domace budu rasprodane. U klubu sjede svakakvi likovi, al nemaju istok, zapad i sjever 35.000 pa da pricamo kako je smijurija kad objave da je stadion rasprodan nakon 29.000 ulaznica za te tri tribine.

    UEFA je postrozila pravila, Dinamo da pusti i jug u prodaju opet ne bi smjelo biti 35.000 ljudi.
  • agramZ
    2.3k
    jest smijurija kad se pogleda kako se namuce da "rasprodaju" stadion. ako nije nesto odlucujuce kao benfica ili shakhtar to bude teska muka. normalno bi europa trebala biti rasprodana u prvom danu, po tome je meni to smijurija.. da se vrate obicne karte bez personalizacije i maknu citaci karata opet bi nazalost dobio isti broj gledatelja protiv jednog fradija ili trnave.
  • Kwedi
    3.8k
    Ako ćemo se baviti statistikom, godinu prije isto Hajduk kad je bilo 0:0, Kuže na klupi, nije bilo transova na sjeveru, Ćiro i svinja debela kod Hajduka - rasprodan stadion.

    To su jedine dvije utakmice di je rasprodan stadion u domaćem prvenstvu od '99. (možda i više, treba provjeriti)

    Čak ni prvi derbi s povratkom imena je bio ispod trideset (mislim da je bilo 28 tisuća).
  • NORTE
    9.3k
    Ukupni kapacitet Maksimira je oko 33 tisuće. Zašto Gnk nakon skidanja par tisuća stolica s gornje zapadne tribine nikad nije ažurirao ukupni kapacitet stadiona ostaje upitno. Redovno smanjen kapacitet svih ostalih tribina u Uefa natjecanjima. Viktoria, Benfica, Atalanta, City, nijednom 30 tisuća ljudi.
  • Navijač Dinama
    7.4k
    'zbog sigurnosnih razloga',Infinity

    To je najsmješnija stvar koja je pokrenuta,sad ne znam jel od policije ili tako navode u upravi kluba, cini mi se da ima primjer i to utakmica sa Rosenborgom, i za sjever je bilo cini mi se 70% karata ukupnog kapaciteta i ostale nisu pustili u prodaju jer su kutovi morali ostat prazni zbog baš "sigurnosnih razloga" :roll:

    Ćiro i svinja debela kod HajdukaKwedi

    Jel to prva tekma praščića Cicinog u tovarskom dresu na Maksimiru?
  • Cosey
    436
    Jel to prva tekma praščića Cicinog u tovarskom dresu na Maksimiru?Navijač Dinama

    Da.
  • Infinity
    15.3k
    To je najsmješnija stvar koja je pokrenuta,sad ne znam jel od policije ili tako navode u upravi kluba, cini mi se da ima primjer i to utakmica sa Rosenborgom, i za sjever je bilo cini mi se 70% karata ukupnog kapaciteta i ostale nisu pustili u prodaju jer su kutovi morali ostat prazni zbog baš "sigurnosnih razloga" :roll:Navijač Dinama

    To ti UEFA trazi. Pogledaj kapacitete i posjete na stadionima drugih klubova. Izbjegni BL da te ne zavara.

    UEFA ne trazi prazne kuteve. Sjever kad se danas rasproda kutevi ce ostati prazni, jer ljudi ne budu na stolicama, nego se vise zbiju po srednjim sektorima i stepenicama. Zato su ti kutevi sjevera prazni. Kutevi istoka su prazni jer u prodaju ne ode cijeli istok. Prije godinu, dvije, ne znam koja utakmica je bila da sam gledao s istoka i na zapadu nisu bili prazni kutevi nego su imali dvije vidljive rupe tocno na sredini tribine. To vlasnici godisnjih i sponzorskih ulaznica nisu dosli.

    Na posljednjem polufinalu, na Anfieldu je bilo preko 1.000 praznih mjesta, a isto tako i na Nou Campu. Kad na Maksimiru odbijes jug i skinute stolice sa zapada gore dobijes u konacnici da otprilike toliko ljudi manjka i kod nas. Kod nas je to bolje vidljivo zbog kuteva koje ljudi izbjegnu. To se na normalnom stadionu bolje zakamuflira.
  • xavier
    11.1k
    Prije godinu, dvije, ne znam koja utakmica je bila da sam gledao s istoka i na zapadu nisu bili prazni kutevi nego su imali dvije vidljive rupe tocno na sredini tribine. To vlasnici godisnjih i sponzorskih ulaznica nisu dosli.Infinity

    Svaki put je tako i uvijek na istom mjestu.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.