• xavier
    11.2k
    Do tad bojim se da bi mogao doći neki Priupuz, Skladgradnja ili kaj ti ja znam tko i samo zamračiti lovu i napraviti sranje od stadiona.bezvangori

    A čiju će lovu zamračiti kad nitko ni ne misli financirati stadion? :blush:

    EDIT vidim da je i @Infinity već napisao isto dok sam ja ovo pisao...

    Što se tiče ovog što je @deda napisao, mislim da nam je tu nedjelju ujutro u nekom trenutku svima kroz glavu prošla misao "a što je sa stadionom? je li možda sad neupotrebljiv?". No isto tako mislim da nitko realan nije ni mislio da se nešto dogodilo. Drugačije je stadion građen, previše je tu armiranog betona da bi ga ovakav potres srušio...tko je prolazio kroz centar zna kakve su zgrade većinom stradale. Stare cigle povezane nečim što danas izgleda više kao pijesak nego kao beton. Uz to građevine koje su izgrađene na klizištima ili drugim nezgodnim mjestima blizu epicentru.
  • deda
    28.6k
    Za HNL će Maksimir biti dobar velim idućih 100 godina, Europu ćemo igrati u Osijeku ako baš bude frka. Za novim stadionom potrebe očigledno nema. Ja tu više ni ne vidim problem.
  • SAS1987
    13.7k
    Gradonačelnikov konačni pad, slijedi na idućim lokalnim izborimaNORTE
    Bandić je gotova priča, ne vjerujem da može dočekati kraj godine kao gradonačelnik. Eventualno kao gradonačelnik Međugorja.

    Kaj mislite kako će se to odraziti na mogućnosti oko zemljišta i eventualne korake o izgradnji novog stadiona.NORTE
    Teško da će grad ikada dati / vratiti zemljište na Maksimiru u vlasništvo Dinama. Puno vjerojatnija je neka koncesija na 20 - 100 godina što je po meni isto ok. Ali koncesija se ne može koristiti kao hipoteka kot kredita (barem mislim da ne). Trenutačno gradsku vlast toliko brine stadion da će bez razmišljanja na stadion statičari staviti zelenu naljepku.

    Grad nema i neće imati novaca za stadionNORTE
    Grad ima novac za žičare, fontane, tko zna kakve organizacije, agencije, uhljebe u holdingu itd. tako da ima i za stadion. Rapid / Dresden stadion košta od 50 - 70 milijuna €. Ako bi stadion 100% plaćao grad, s kreditom na 25 godina je to cca 3 minjone € na godinu. Ako u proračunu od "milijardu i više eura" nema tri milijuna za stadion onda to definitivno nije manjak novca nego nešto drugo. A i Dinamo te reprezentacija bi u tom slučaju trebali plaćati najam stadiona, plus koncerti, eventi itd. tako da bi stvarni stršak stadiona bio i manji. Plus, vjerovano bi grad mogao i dobiti pomoć EU fondova, pogotovo zbog potresa.

    Na postojećem stadionu imaš masu stvari koje možeš koristiti na novom (npr oprema kao što su VIP lože, infrastruktura ispod juga itd). Nije baš da se gradi stadion usred pustinje.

    Klub isto tako neće imati love,NORTE
    U sledječih par godina sigurno ne. Tko zna što će biti s tržištem transfera a i ne zaboravimo na malteški kredit.

    Preostaje jedino privatni interes...NORTE
    Na našim prostorima to znači da se s javnim novcem financira privatni interes.


    Stadion Maksimir je opasan po život i on je potreban prenove u svakom slučaju, pa makar to značilo samo popravljanje betona na istok i zapadu. Ludost, apsolutna ludost bi bila da se igraju utakmice s gledateljima nakon situacije da sa zapada i istoka padaju blokovi betona. Uz to su pali i neki prozori a to znači da je treba provjeriti svaki prozor ako je još stabilan ili je opasnost da padne i ubije nekoga. Zamislite da prije ili poslije utakmice pade neki prozor ili kos betona u gužvu. Zato ako stadion dobije zeleno svetlo od statičara jednostavno mora biti neka reakcija od dinamovih navijača.
  • Ero
    942
    Eventualno kao gradonačelnik Međugorja.SAS1987

    Ne može ni to, Međugorje nema status ni općine ni grada u biH je to malo drugačije :cool:
  • Infinity
    15.3k
    Ne može ni to, Međugorje nema status ni općine ni grada u biH je to malo drugačije :cool:Ero

    Moze bit nacelnik Citluka ili predsjednik MZ Medjugorje :rofl:
  • SAS1987
    13.7k
    Ja sam u mini depresiji svaki put kada netko stavi sliko / video Maksimira prije "rekonstrukcije". Tko ne zna o kojem videu pričam neka followa @zonadinamo na instagramu.
  • Majki2111
    2.7k
    Istočna tribina dobila žutu oznaku-privremeno neupotrebljivo
  • SAS1987
    13.7k
    odakle ti to? Zapad je ok?
  • Dino
    2.3k

    Majkiii, nema sportskih do daljnjeg, osim ak ces se zrtvovat radi informacija :rofl:
  • Majki2111
    2.7k
    Nema problema. Inače ne kupujem papirnato izdanje, al mogu napisat tu ak ima pametno kaj. Inače uvijek ovako pred kraj dana izbace naslovne članke na portal. Ovo sam vidio na slici naslovne sutrašnjeg izdanja.

    Nije to meni neka žrtva. Ja ću otvorit poratl čisto da se informiram. Ne otvaranje iz principa propuštam vama, ekipa.
  • Infinity
    15.3k
    Ja sam jos prije 2-3 dana negdje naletio da je Maksimir dobio zutu naljepnicu, nije se spominjala pojedina tribina.
  • SAS1987
    13.7k
    Očekujem stavljanje mreže za krumpir ispod istočne tribine :rofl:
  • NORTE
    9.5k
    Istočna tribina dobila žutu oznaku-privremeno neupotrebljivoMajki-Papi2111

    Lijepa vijest ali 'malo' je ipak sumnjičavo da je tek sad obznanjeno, potres je bio prije 6 tjedana. Uostalom ništa se neće promijeniti, pokrpat će kaj treba, stavit zelenu oznaku i pustit 10 tisuća ljudi na tribinu.
  • SAS1987
    13.7k
    Izgleda da je istok ipak malo ozbilije stradao. Ako dobro shvačam (nisam građevinar) istok je sjeban do kraja.


    Docent Mislav Stepinac bio je dio tima s Građevinskog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu koji je nakon potresa obavio brz pregled stadiona te je kazao da je većina oštećenja od potresa nastala na istočnoj tribini: uočene su pukotine na poprečnim gredama koje spajaju glavni nosivi sustav tribine, pomaci krakova stuba u odnosu na konstrukciju tribine i odlamanje zaštitnog sloja betona od glavne armature. Oštećene su i kratke konzole koje su glavni oslonac metalnih stuba kojima se penje na tribine. Čelični dijelovi su korodirali pa su i potresi manjeg intenziteta problematični za betonsko ruglo u Maksimiru.

    "Riječ je o ozbiljnom poslu, a ozbiljne mogu biti i posljedice u slučaju krive procjene stanja", rekao je Stepinac za Sportske novosti.

    Potrebno je napraviti detaljnu analizu konstrukcije kompletnog Maksimira, na kojem je tijekom utakmica Lige prvaka prošle sezone u prosjeku skakalo 28.855 gledatelja.

    Ključni problem je glavna nosiva konstrukcija istočne tribine, metalni stupovi i stube. Na sjeveru je problematična staklena fasada, koja je u potresu popucala i razlomila se po Maksimirskoj cesti. Sjeverna i južna tribina ne bi trebale biti upitne, ali to je još uvijek samo polovica stadiona na kojem svaka tribina vodi svoju politiku.

    Maksimir u ovom trenutku nije prioritet grada na listi čekanja. Nije to bio ni prije potresa unatoč vapajima i idejama čelnih ljudi Dinama koji nude kombinacije Gradu Zagrebu, traže povrat zemljišta i pomoć za klub iz kojeg je proteklog desetljeća, prema optužnicama i nepravomoćnim presudama, izvučeno oko 300 milijuna kuna, ali se Dinamova Skupština odrekla obeštećenja i ustvrdila da njihov klub nikad nije bio opljačkan.

    Ne zna se tko će i kada krenuti u detaljan pregled stadiona i donijeti konačnu presudu jer još se čeka i Zakon o obnovi Zagreba. U Dinamu bi svima laknulo da derutni Maksimir prebace na popis gradske štete od potresa te da se potencira problem zbrinjavanja kluba o kojem u ovom trenutku u Gradu Zagrebu malo tko razmišlja.


    https://www.index.hr/sport/clanak/stadion-maksimir-privremeno-neupotrebljiv-dobio-zutu-oznaku-urusava-se-godinama/2180444.aspx
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.