• markoli
    1.6k
    A srećom stadion nije primjer lopovluka... :chin:

    Ja sam za normalan moderni stadion za 25-30.000 gledatelja bilo gdje u gradu. Idealno bi bilo da je Maksimir, ali zadovoljan bi bio bilo kojom lokacijom samo da se nešto pokrene. Srećom naslušali smo se svega i svačega tijekom godina, pa ništa ni ne očekujem...
  • SAS1987
    13.3k
    Meni je uvjek bilo zanimljivo da fali doljna etaža sjevera... Občino se najprije ukopa teren ako je potrebno i nakon toga najprije doljne etaže. Sudec po nacrtima doljna etaža nije bila neodvisna od preostanka konstrukcije sjevera.
  • xavier
    11.1k
    Meni je uvjek bilo zanimljivo da fali doljna etaža sjevera... Občino se najprije ukopa teren ako je potrebno i nakon toga najprije doljne etaže. Sudec po nacrtima doljna etaža nije bila neodvisna od preostanka konstrukcije sjevera.SAS1987

    Donji dio sjevera (i ostalih tribina) samo se trebao nasloniti na postojeće. To je trebala biti zadnja faza. Nakon što bi bile gotove ostale tribine odnosno etaže, trebalo je ukopati teren i onda izgraditi najniže etaže svih tribina koje pokrile prostor između postojećih tribina i terena. Znači gdje je sad atletska staza i sav prestali prazan prostor do tribina.
  • Cosey
    433
    Zamislite nad postojeći užas još donju etažu sjeverne tribine znači dodatnih 4 500, 5 000 mjesta ili još gore, da se stadion stvarno završio s ukupnim kapacitetom od 60 000 mjesta.
  • Kwedi
    3.8k
    Zamislite nad postojeći užas još donju etažu sjeverne tribine znači dodatnih 4 500, 5 000 mjesta ili još gore, da se stadion stvarno završio s ukupnim kapacitetom od 60 000 mjesta.Cosey


    ne treba zamisliti, postoje nacrti

    DinamoLadi%C4%87Naslovna.png
  • Cosey
    433
    Mislio sam da se dovršio znači da je izgrađen. Znam kako je stadion trebao izgledati.
  • xavier
    11.1k
    A zamislite 1.500 ljudi na stadionu za 60.000...
  • Cosey
    433
    A zamislite 1.500 ljudi na stadionu za 60.000...xavier

    To i želim reći. Smiješno, ali imamo, u neku ruku, i sreće kaj stadion nije dovršen.
  • Infinity
    15.2k
    Za HNL i nekako, navikli smo na prazne tribine u ligi. Svjesni ste da valjda vec desetljece ne bi taj stadion ni priblizno napunili ni u Europi. Protiv recimo Reala praznih 15.000 mjesta, protiv Citya isto. Sta tek reci na 55.000 praznih mjesta protiv Porta. Umjesto da smo placali istok 200kn ove sezone to bi vjerojatno bilo 70kn da se nizom cijenom privuce vise ljudi.
  • xavier
    11.1k
    I samo da dodam da bi takvim stadionom bili zadovoljni svi ovi koje zanimaju samo Barca ili Brazil i brinu da bude dovoljno ulaznica za takve utakmice.
  • SAS1987
    13.3k
    ne treba zamisliti, postoje nacrtiKwedi

    To nije bio nacrt za Maksimir. Zapad gore ne postoji a istok / zapad su na suprotnoj strani.

    To je orginalan projekt. Skromno ali sa okusom :rofl: . Mogli bismo one obelisk (nosace krova) dovuci iz Egipta. Koji im kur*c tamo stoje na kisi a mi ih trebamo.

    Stadion bi bio taman za Dinamo. Jug samo za goste, policija zbog sigurnosti zatvara sve nivoje. Zapad gore se odtvara za velike utakmice, zapad sredina bi bio brez stolica zbog tv kamera, a zapad dolje vise manje uvjek popunjen. Sjever gore se koristi za Srbiji, Zvezdu, Partizan i Barcelonu, sjever sredina za LP a dolje dobro popunjen. Istok "stajanje" se ne koristi zbog konstantne pljuvacke po stranskom sudcu.

    #mb365

    o3ukfltvm3qogoj9.jpg
    eo8gboywdae1avc7.jpg
    os6kr8sl5t4r9big.jpg
  • xavier
    11.1k


    Ono je stvarno slika Maksimira kako je trebao izgledati po tom originalnom planu.
  • SAS1987
    13.3k
    mozda, bilo je puno planov kroz godine.
  • xavier
    11.1k


    Ovo je originalni plan s kraja 90-ih.
  • gh0c
    256
    OffT: Često znam pročitati i da se * naziva Asterix, a ne asterisk pa više ne znam jel typo ili zabluda, uglavnom ovi falusni objekti zovu se obelisk, a ne Obelix :sweat:
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.