• Neki tip
    19.4k
    Što nudi dr. Sladoljev?Mali Zeus

    Na ovim izborima niš'. :grin:
  • Mali Zeus
    9.7k
    zbog medijske blokade?
  • NORTE
    9.3k
    Koliko ja znam Možemo ne ide s crvenima na lokalne izbore i da je ta koalicija prekinuta. Ako netko zna neka potvrdi ili demantira.


    (u to se nadam) NEnasjedanje desnih birača na manipulacije i pokušaj rasipanja glasova (konkretnije- nadam se da će se potencijalni glasači Troskota ipak zaokružit Škoru)NitkoBitan
    Makar to značilo probitak mamićevog skupštinara u gradsku vlast i direktan glas za "privatizirajmo Dinamo". Meni zvuči kao glas za aktualnu upravu kluba.
    Dok Most sa Sladoljevom zvuči kao dobar glas za bolje sutra kluba.
  • NitkoBitan
    12.3k
    Ja pričam o glasanju za isključivo gradonačelnika, to kaj glasam za Škoru za gradonačelnika ne znači da glasam za Domovinski pokret (skupština). Ak te baš zanima, glasam za Fokus.
  • markoli
    1.7k
    Mislim da miješate Marka Sladoljeva (koji nije kandidat MOST-a na ovim izborima) i dr. Srećka Sladoljeva.
  • Neki tip
    19.4k
    miješaju da.. pokušah ukazati na to, ali nedovoljno eksplicitno.. :grin:
  • NORTE
    9.3k
    Ako ste na mene mislili ja definitivno ne miješam Marka (Mostov saborski zastupnik mislim) i dr. Srećka o kojem ne znam skoro ništa, nebitno. Ove izbore gledam kroz prizmu Dinama također. Marko dijeli stav Troskota oko izbora u Dinamu i svima nam je dobro poznata osoba, dok Škoro poziva na privatizaciju Dinama a predstavnik u Sesvetama mu je član mamićeve skupštine dizača ruku.
  • masacusec
    3.1k
    Pametnome dosta! (Toliko o Škori)
    Inače, M. Sladoljev je bio kandidat za gradonačelnika 2017., no nažalost nije uspio. Odličan i prizeman lik!
  • Aggro
    590
    Mamića treba izabrati. Prijatelj malog čovjeka, glas razuma iz Međugorja, Stepinac našeg doba. Prepoznajem sve nabrojane karakteristike u njemu.
  • db-izbjeglica
    12.9k
    Iako nisam glasač mosta, troskot je iznio najrealniji i najnormalniji model obnove zagreba nakon potresa. Prijedlog je vrlo jednostavan i u korelaciji je sa strukom i zdravim razumom.

    Dopustiti GUP - om izgradnju još jednog kata.
    Taj novi kat je dodatna vrijednost i vlasnici, koji očito nemaju love, bi na taj način mogli financirati kvalitetnu obnovu cijele zgrade. Postojeća konstrukcija bi se ojačala, a novi dio napravio po suvremenim propisima. Novi stan mogu prodati, iznajmljivati, pravo gradnje prodati trećoj strani, što god hoće.

    Koliko vidim po komentarima na facebooku, ekipi je sam koncept prekompleksan jer su se uhvatili slike koju je stavio. Odmah svi idu na nož jer je stavljen primjer iz beča, gdje je zgrada nadograđena etažom koja je u modernom stilu.
    Nadogradi etažu kako hoćeš i/ili možeš, meni svejedno, može izgledati moderno, može biti u istom stilu kao ostatak zgrade, nije na meni da odlučujem o tome, već na investitorima, konzervatorima i arhitektima. Bitan je financijski aspekt koji je vrlo, vrlo pošten i pravedan. Ne financira se javnim novcem, već stvaranjem nove vrijednosti i zgrade stavlja na bolju sigurnosnu razinu.

    Nažalost, vjerojatno se neće ostvariti jer su Hrvati u globalu organske komunjare i obnova će se financirati javnim novcem tako da će se zgrade vraćati u stanje prije potresa. Pometi problem pod tepih i prikupi jeftine političke poene na "besplatnom". Klasični hrvatski način.
  • SAS1987
    13.5k
    Taj novi kat je dodatna vrijednost i vlasnici, koji očito nemaju love, bi na taj način mogli financirati kvalitetnu obnovu cijele zgrade.db-izbjeglica

    Nekako težko vjerujem da je jedan kat dovoljno profitabilan za investitora da se mu isplati potpuno obnoviti stradalu zgradu. Ali ako se isplati onda je takav model dobar.
  • db-izbjeglica
    12.9k
    Pa jbmu ne mora biti 100% i da još ostane, al kvadrat u centru grada vrijedi popriličnu lovu i cjelokupna nova etaža vrijedi jako puno.
  • xavier
    11.1k
    Nekako težko vjerujem da je jedan kat dovoljnoSAS1987

    Pa nek onda budu dva kata ili tri. Po meni je ovo najrazumniji prijedlog.

    Kako sam već napisao, nemam problem s tim da je neki dvorac ili recimo HNK spomenik kulture, ali meni dotrajala stambena zgrada nikako ne može spadati u tu kategoriju.
  • markoli
    1.7k
    Veliku štetu u potresu su napravili dimnjaci koje konzervatori nisu dali dirati jer su zaštićeni, a realno ih vide samo ptice ili piloti sportskih zrakoplova. :grin:

    Ja sam apsolutno za model Beča. Fasadu ostaviti, unutra sve potaracati ili još bolji je model da se napravi replika fasade, to je jeftinije za investitora i brže za izvođenje. Cijela Varšava je tako obnovljena nakon ww2.

    U suprotnom će biti status quo dugo vremena...
  • db-izbjeglica
    12.9k


    jedan je dovoljan, ne treba pretjerivati. što zbog urbanizma, što zbog samih zgrada, svaka dodatna etaža je i dodatna masa i teže je to kvalitetno napraviti.

    ako dodatna vrijednost od tog novog prostora nije dovoljna pa valjda ti vlasnici mogu doprinjeti sa 10-15 000 eura svaki. ako čak ni to mogu, e onda jbg-a možda to ipak nije za njih, nek prodaju nekom tko financijski to može podnijeti.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.