• Krizy
    33.6k
    Nakon neuspješnog otvaranja polusezone protiv Rijeke, Dinamo u 17.kolu gostuje u Velikoj Gorici. Jako bitno bi bilo pobijediti u ovoj utakmici kako bi krenuli sa dobrim rezultatima i povratkom u formu u kojoj je Dinamova momčad bila prije završetka polusezone. Očekuje nas jako gust raspored te su sve utakmice i igrači jako važni.

    Dosad smo s Goricom odigrali 9 utakmica u HNL-u te ostvarili 8 pobjeda uz 1 neriješen ishod. Gol razlika je 19-7.
    U gostima smo Goricu pobijedili u 3 utakmice te jednom remizirali, uz gol razliku 7-3.

    Zadnju utakmicu protiv Istre, Gorica je pod novim trenerom Oreščaninom igrala u sastavu:

    Banić - Doka, Moro, Jovičić, Čabraja - Babec, Kalik - Špikić, Golubickas, Lovrić - Dieye

    Kahlina ozlijeđen i prvi put bi trebao propustiti utakmicu protiv Dinama, prošlo kolo je stao njegov niz u kojem je branio 151 prvenstvenu utakmicu zaredom.
    1. Kakav rezultat očekujete? (45 votes)
        Pobjeda Dinama
        78%
        Neriješeno
        9%
        Pobjeda Gorice
        13%
  • deda
    26.3k
    Ovo je popis igrača koji imaju po dva žuta kartona i prijeti im neigranje u derbiju protiv Hajduka sljedeći tjedan u slučaju da dobiju treći protiv Gorice:

    Robert Lee Burton
    Luka Ivanušec
    Kristijan Jakić
    Rasmus Steensbaek Lauritsen
    Bruno Petković
    Petar Stojanović
    Kevin Theophile Catherine
  • Majki2111
    2.5k
    Znam da je van teme al jel mi može netko objasnit to pravilo 3 žuta pa ne igraš, nije mi nikad bilo jasno...
  • deda
    26.3k
    A nemaš nekog posebno pametnog objašnjenja. Nekad je bilo pravilo da nakon svakog parnog kartona moraš utakmicu pauzirati, onda se zaključilo da je to prestrogo pa su digli na 3. U Njemačkoj i Engleskoj je recimo tek nakon 5 žutih kartona kazna utakmica neigranja.

    Da ne govorim da je pravilo uvedeno tek nakon rata zbog mesarenja izvjesnih obrambenih igrača u 60-im.
  • Majki2111
    2.5k
    Da ne govorim da je pravilo uvedeno tek nakon rata zbog mesarenja izvjesnih obrambenih igrača u 60-im.deda

    U tom slučaju razumijem. Inače ne! Kako ćeš zaustavit kontru na pol igrališa bez faula za žuti? Da se mene pita isključio bih to pravfilo. Zašt bi ja nakon žutog dobio kaznu, pogotovo sad nakon ovakvih faulova kakvi su danas.
  • deda
    26.3k
    Nekad si mogao otkinuti glavu čovjeku i utakmica bi se nastavila. Posebno su recimo igrači izvjesnog kluba s juga bili poznati po tome na ovim prostorima.
  • Majki2111
    2.5k
    Razumijem, ali sad tog nema, pa mi nije jasno da nikom ne propitkuje ovo pravilo.
  • Infinity
    14.9k
    I zuti karton je krsenje pravila. To ti je nesto kao skupljanje negativnih bodova u prometu. Skup manjih prekrsaja cini jedan veliki prekrsaj. Naravno da te te manje kaznice ne bole, ali nakon njih slijedi veca kazna koju ces itekako osjetiti.
  • Krizy
    33.6k
    Upravo zbog tog pravila nema. Ukidanjem bi opet počelo mesarenje.
  • Majki2111
    2.5k
    A čujte,nogomet je kontaktni sport na kraju krajeva. Dobro možda se boje brzine igre, kinetičke energije tijela tijekom igre u odnosu na rukome na primjer. Ali evo ponovo ću povući usporedbu sa F1 gdje je poveznica upravo brzina, ubrzanje, kinetička energija, kako hoćete glavnih vedeta. Ovi u F1 svaku utrku prihvaćaju rizik žiovota da umru tijekom nekog sudara. A brzina odvijanja igre/utrke je hrpu puta veća. Ne pamtim da je iko umro od faula.

    U F1 su pogunili mnogi, pa se nastavilo vozit. I to sport koj je jendako skup, ako ne i skuplji od nogometa. Istina podigli su se standardi sigurnosti na nenormalnu razinu.

    Ukidanjem bi opet počelo mesarenje.Krizy

    Nebi reko da je to direktno povezano. Samo bi taj igrač mogao igrati. Pa same igrače se kolko ja znam trenira da ne misle na to pravilo.

    I da još mi nije jasno da se neki puta faul rame o rame svira. To mi zna dić malo živac kad gledam.
  • Infinity
    14.9k
    To su pravila nogometa i jednostavno je tako. Ako ti se ne svidja onda gledaj drugi sport. Meni se ne svidjaju pravila u rukometu i ne gledam ga. Za svaku igru, za svaki sport mora postojati pravilo i to je to.

    Ne svidja se ni meni sto ne mogu uci u banku i uzeti sebi sto maraka svaki dan. Netko je odredio takvo pravilo, takav zakon i to je tako. Igras sah. Meni se ne svidja sto ne mogu vuci tri pozeza, jer tako mogu razviti bolju taktiku, al to je tako, netko je odlucio da se vuce jedan potez i tko zeli igrati igrat ce po tim pravilima. Tu nema mudrovanja i gundjanja. Ako ne volis faule onda gledas MMA, americki nogomet i slicno, mada i tu imas opet jasna pravila, ali je eto u odnosu na te sportove nogomet balet kako bi ameri rekli.
  • deda
    26.3k
    Dobro jutro plava nacijo, ajmo to danas dobiti. Teren bi mogao biti očajan, znači da bi mogli gledati teški grč.
  • Navijač Dinama
    6.8k
    1-0 naša pobjeda, Gavranović za ekipu sa fantasya.
  • Gelipter
    3.3k
    Zokiju nije odgovarao ni teren na Maximiru pred Rijeku kaj bu onda tek sad bilo. Sva sreća igraju igrači, a ne on. Očekujem tvrdu utakmicu, ali na kraju uz pozitivan ishod, a onda slijedi ajduk i mali predah od težih utakmica.
  • Eduardo
    16.8k
    Sprdamo se mi s Hajdukom, ali oni su sa zadnjih 10 HNL gostovanja na Maksimiru 6 puta otišli kući neporaženi, uz 3 pobjede i 3 X-a. Puno previše ako se mene pita.
  • marcio amoroso
    31.4k

    Apsolutno si u pravu.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.