• The Undertaker
    3.9k
    Kao prvo, nije još pravomoćno osuđen. Kao drugo, skupština i uprava imaju legalitet koji još nitko nije pravno oborio. Kao treće, prema zakonu, za rad udruge odgovara isključivo vodstvo a ne i skupština.
    Nisam pravnik ali mi se jedino realno čini da neka nova skupština i novo vodstvo kluba, nakon pravomoćne osude, pokrenu postupak povrata novca.
  • vjeko1701
    5.9k
    Ok, al ne postoji u zakonu zaštita od mogućeg ponavljanja ili nastavka kriminalnog djela tokom pravnog postupka prije pravomoćne presude? Pa po takvom imaš serijskog ubojicu i njegove pomoćnike i dok god on nije osuđen, može ići okolo i raditi kaj hoće. Naravno ovo je pretjerivanje i apstrakcija, samo mi je malo suludo.
  • The Undertaker
    3.9k
    Ok, al ne postoji u zakonu zaštita od mogućeg ponavljanja ili nastavka kriminalnog djela tokom pravnog postupka prije pravomoćne presudevjeko1701
    Postoji ali Mamići nisu više odgovorne osobe u klubu i ne mogu donositi izvršne odluke. Od trenutnog sastava uprave i skupštine nitko nije (koliko znam) optužen.
  • vjeko1701
    5.9k
    Sportski direktor/trener?
  • xavier
    11.1k
    ja nisam primjetio da su oni oni ikad, barem jednom riječju porekli da su ukrali lovu.
    samo govore da je to "normalno" i prave se da u tome nema problema.
    db-izbjeglica

    Ne poriču da je lova završila gdje je završila, ali oni to naravno ne smatraju krađom te se ljute na Uskok i sud jer "ne razumiju kako stvari funkcioniraju".
  • xavier
    11.1k
    ali Mamići nisu više odgovorne osobe u klubu i ne mogu donositi izvršne odlukeThe Undertaker

    Zoran je sportski direktor i na papiru odlučuje o kupnjama i prodajama igrača.
  • NORTE
    9k
    Zoran je sportski direktor i na papiru odlučuje o kupnjama i prodajama igrača.xavier

    A upravo zbog transfera se obitelj tereti za izvlačenje novca iz kluba i neplaćanje poreza državi.
  • martens
    323
    Zoran je sportski direktor i na papiru odlučuje o kupnjama i prodajama igrača.xavier

    Ali ih ne potpisuje. Sluzbeno transfere autoriziraju clanovi uprave.
  • xavier
    11.1k
    Ali ih ne potpisuje. Sluzbeno transfere autoriziraju clanovi uprave.martens

    Ali ih dogovara. Znači da je prilici dogovoriti s nekim XY klubom da će Dinamo kupiti igrača AB, koji realno vrijedi 500.000 eura, za 3 milijuna eura s tim da će taj klub XY onda polovicu tog iznosa proslijediti nekom dalje na ime "provizije agentu".
  • martens
    323
    za rad udruge odgovara isključivo vodstvo a ne i skupština.The Undertaker

    Paaa nije bas skroz netocno. Samo u ovom slucaju se ne preispituje kaznena odgovornost clanova skupstine, to je vrlo, vrlo tanko za kazneni postupak.
    Radi se o naknadi svjesno uzrokovane stete klubu, to je privatna parnica i ne mora je podnositi skupstina ni bilo koje tijelo kluba.
    Jer realno, u slucaju potvrdjivanja presuda na drugom stupnju, lova koja je oduzeta odlazi u drzavni proracun i klub se vise ne moze naplatiti.
    Automatski time se otvara prostor za materijalnu naknadu stete, tim vise sto je reviziju na koju se skupstina poziva kod donosenja odluke da klub nije bio ostecen je donijela jedna od clanica skupstine.
  • martens
    323


    Ali ih ne potpisuje.
    Moze on dogovoriti sta hoce ali badava ako mu nitko iz uprave nece potpisat dogovoreno.
    Uprava sada snosi eventualnu kaznenu odgovornost.
  • The Undertaker
    3.9k
    Po meni, radi se više o pritisku na skupštinare, možda stvaranju neke pravne osnove za kasnija potraživanja povrata novca nego o nekoj stvarnoj mogućnosti utuživanja pojedinačno skupštinara. Kakogod, i ako bude tužbe, to će vjerovatno biti još dugotrajniji proces i lako moguće da se stanje u Dinamu razriješi prije toga, ovako ili onako.
  • The Undertaker
    3.9k
    Ali ih ne potpisuje.
    Moze on dogovoriti sta hoce ali badava ako mu nitko iz uprave nece potpisat dogovoreno.
    Uprava sada snosi eventualnu kaznenu odgovornost.
    martens

    Baš tako. Može radnik, u ovom slučaju SD, dogovoriti što hoće ali na Upravi je da to potpiše ili ne potpiše. Bez njenog potpisa (odobrenja) ne vrijedi nijedan ugovor ili novčana transakcija.
  • deda
    27.5k
    Ne znam, ja sam sam sebi smiješan po ovom pitanju i zato više ni ne komentiram optužnice. Jednostavno nemam povjerenja u hrvatsko sudstvo, kao ni državno odvjetništvo koliko pod nokat stane.
    Mi smo se vratili nažalost u 16. stoljeće. Sudi se i osuđuje isključivo s pozicija moći, eventualno kod sukoba unutar kasti i to je to. 30 godina hrvatske države je nažalost teški fijasko u masu stvari, a sudstvo je na prvom mjestu. I zato mi je uopće glupo komentirat sve ove optužnice i procese. Mamići će pasti kad se stvore druge dovoljno jake interesne skupine da ih uklone. Na bilo koji način.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.