• reziser
    6.2k
    poziv je uručen
    sadf ćemo vidjeti kaj dalje
  • xavier
    11.1k


    Sad će biti uhićen, pitat će ga želi li biti izručen Hrvatskoj što on jasno ne želi. Nakon toga će resorni ministar donijeti odluku o izručenju, a kuloari pričaju on nije sklon izručiti Mamića Hrvatskoj.
  • reziser
    6.2k
    koliko čitam , o tom odlučuje ministar pravosuđa BiH

    a on tom nije sklon
    tak da tresla se brda rodio se miš, za sad
  • reziser
    6.2k
    to isto kaj čitam o daruvarcu, on bu dobil poziv pa se mora sam javiti u zatvor? daj me nemoj hebat
  • reziser
    6.2k
    POLICIJSKI službenici Državne agencije za istrage i zaštitu (SIPA) jutros su uručili poziv bivšem čelniku Dinama Zdravku Mamiću da se javi u Sud Bosne i Hercegovine, objavio je Klix.ba.

    Dodaju kako Mamić, koji se prema njihovim informacijama jutros nalazio u Mostaru, nije uhićen već se na osnovu poziva dans morati pojaviti u Sudu BiH.

    Na sudu bi se trebalo održati prvo ročište na kojemu će se opet raspravljati o izručenju Hrvatskoj. Izručenju će se Mamić vjerojatno protiviti pa će uslijediti sudski postupak na kojemu će se odlučivati o izručenju.

    Mamić, podsjećamo, posjeduje i državljanstvo BiH, a ako Sud BiH odluči da su ispunjeni uvjeti, konačnu odluku ipak donosi ministar pravde BiH Josip Grubeša.

    Nakon što je 7. lipnja Županijski sud izdao nalog za raspisivanje tjeralice Ministarstvo unutarnjih poslova je za Zdravkom Mamićem raspisalo domaću i međunarodnu tjeralicu, a za daljnju proceduru izručenja optuženika nadležno je Ministarstvo pravosuđa, izvijestili su na sudu.

    Ministar pravosuđa Dražen Bošnjaković ranije je kazao da će zatražiti Mamićevo izručenje nakon što dobije dokumentaciju od nadležnog suda u Osijeku.
  • xavier
    11.1k
    @SAS1987

    9:00 - Za Klix.ba potvrđeno je da je SIPA jutros uručila poziv Mamiću, a iz te agencije potvrđeno je da on nije uhićen te da će se na osnovu poziva danas pojaviti u Sudu BiH.

    Pročitajte više na: https://www.vecernji.hr/vijesti/sipa-jutros-urucila-poziv-zdravku-mamicu-ceka-se-njegov-dolazak-na-sud-bih-1325216 - www.vecernji.hr
  • Blaz
    350
    Svatko svoju vijest stavi zbog nabijanja klikova
  • reziser
    6.2k

    to mi je bitno u zivotu :lol:
  • LovroZG
    1.3k
    Došo je Mamić sam na sud, bit će danas saslušanje
  • Mr Blue
    3.3k
    https://www.index.hr/vijesti/clanak/zavrseno-rociste-u-sarajevu-mamic-se-obratio-javnosti-bih-je-moja-nada/2092136.aspx

    12:30 Zdravko Mamić nije ostao u pritvoru, ali mora predati svoje putne isprave. Sud BiH će do kraja dana objaviti svoje mjere zabrane koje se tiču Mamića, a među njima bi moglo biti obvezno javljanje policijskoj postaji i onemogućavanje izravnog kontakta s medijima.

    Postoji mogućnost da se zakaže prvo ročište na kojem će biti iznijeti zahtjevi tužiteljstva, javlja HRT.

    12:25 Mamićev odvjetnik Zdravko Rajić kazao je nakon ročišta kako optužnica ima preko 700 stranica. "Moramo je detaljno proučiti. Postupak zahtijeva detaljnu elaboraciju, tražit ćemo odgovarajući rok za pripremu obrane", kazao je.

    12:15 Ročište je završeno.

    "Ne možete u tim optužnicama pročitati da sam oštetio državni proračun ili utajio porez niti za jednu lipu. Ni Dinamo nije napisao da se osjeća oštećenim... Hrvatski režim mi se navalio na leđa. Traži se moja eliminacija iz sportskog... čak i fizičkog života Republike Hrvatske. BiH je moja nada, hvala što me tretiraju kao čovjeka. I vama medijima u BiH hvala. To je dijametralno suprotno od onoga što sam doživio od svoje domovine... Jučer sam htio izaći s podacima koji bi uzdrmali državu. Odvjetnik me upozorio da bih time naštetio svojoj situaciji. Moj cilj je da se moje suđenje ne održi u Osijeku koji je ucijenjen od hrvatskih službi", kazao je Mamić nakon ročišta, prenosi N1.
  • xavier
    11.1k
    Sve po očekivanjima. Nadrobio je o "političkom procesu" i o tome kako "nije oštetio ni klub ni državni proračun". Ne želi u Hrvatsku, ne želi suđenje u Osijeku. Njegov odvjetnik je rekao kako je dokumentacija jako velika i kako će sve to skupa dugo trajati.

    EDIT

    Vidim da je @Mr Blue stavio link dok sam ovo pisao...
  • reziser
    6.2k
    sve očekivano
  • reziser
    6.2k
    odbijen zahtjev za izručenjem u hrvatsku
    ali oduzeta putovnica
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.