• BluePhone67
    3k
    Danas lopina u emisiji "Provjereno" Nova tv u 22:30 h

    https://mojtv.hr/m2/film.aspx?id=6085&program_id=96148109

    Zdravko Mamić ekskluzivno za ‘Provjereno’: “Živ neću izaći pred hrvatski sud. Neću živ sjediti u hrvatskom zatvoru!”
  • markoli
    1.6k
    Previše on voli sebe i svoj lik da bi napravio ono što je Praljak napravio.
  • xavier
    11k
    Previše on voli sebe i svoj lik da bi napravio ono što je Praljak napravio.markoli

    Upravo tako.

    A ono što ne mogu shvatiti je zašto mediji daju prostor ljudima koji bježe od hrvatskog pravosuđa.
  • reziser
    5.8k
    koji ga Q tjera na sve ovo
    da imam tu lovu
    otisao bi na havaje i nikad nitko nebi cuo vise za mene
  • Infinity
    14.9k
    koji ga Q tjera na sve ovo
    da imam tu lovu
    otisao bi na havaje i nikad nitko nebi cuo vise za mene
    reziser

    Mnogo puta sam se pitao isto, a odgovor je jednostavan, ne moras citati gore toliki tekst. Ego! Mamic bi radije bio siromasan i slavan, uvijek u centru paznje nego da je bogat i nepoznat, da je lik koji trosi milijune ma Bahamima, a nitko ne prica o njemu. Ego, ego i samo ego. Bitna je slava i moc, pare tu dolaze usput, pare mu sluze samo da osjeti moc, jer mu sigurno toliki milijuni nisu potrebni za lagodan zivot. Da je ukrao dvije milje eura i zapalio negdje vjerojatno nikad ne bi ni docekao optuznicu, al to je sve raslo kao balon i samo ceka da pukne.
  • xavier
    11k
    Krajnje jednostavno. Lova nikad nije ni bila problem i dok bi nas 99% to iskoristilo da se ne ističe i da uživamo u životu, kod likova kao što je on se pojavi problem u vidu "što će ti lova i moć ako drugi ne znaju da je imaš"...to je psihička bolest.
  • SAS1987
    13k
    U ponedeljak ide međunarodna tiralica. Znaći da Mamić ovaj vikend bježi iz BiH ili ide u zatvor.
  • marcio amoroso
    31.5k
    Nek pobjegne u Vanuatu i povede brata.
  • BluePhone67
    3k
    U ponedeljak ide međunarodna tiralica. Znaći da Mamić ovaj vikend bježi iz BiH ili ide u zatvor.SAS1987


    Izdan nalog za raspisivanje tjeralice protiv Mamića, slijedi postupak izručenja


    OSJEČKI Županijski sud izdao je nalog za raspisivanje tjeralice protiv bivšeg čelnika NK Dinama Zdravka Mamića kojem je Optužno vijeće tog suda 21. svibnja odredilo istražni zatvor, doznaje se u petak na osječkom sudu koji će u ponedjeljak Ministarstvu pravosuđa dostaviti svu potrebnu dokumentaciju radi pokretanja postupka Mamićeva izručenja iz BiH.

    Optužno vijeće je 21. svibnja potvrdilo drugu USKOK-ovu optužnicu protiv Zdravka Mamića i još šestorice okrivljenika koje tužiteljstvo tereti da su u sklopu zločinačkog udruženja klub oštetili za oko 200 milijuna kuna, a protiv Zdravka Mamića tada je određen i istražni zatvor.


    Odlukom Vrhovnog suda stekli se uvjeti za postupak izručenja

    Nakon što je sud u petak zaprimio rješenje predsjednika Vrhovnog suda Đure Sesse kojim je kao neosnovan odbijen zahtjev optuženika Marija Mamića i Nikkyja Arthura Vuksana za izuzećem predsjednika osječkog Županijskog suda Zvonka Vrbana u postupanju u ovom predmetu, stekli su se procesni uvjeti da se nastavi s radom po potvrđenoj optužnici, izvijestili su sa Županijskog suda.

    Kako je 6. lipnja sutkinja Azra Salitrežić, koja je bila zadužena za ovaj kazneni predmet, Uredu predsjednika suda podnijela zahtjev za njenim otklonom s ovog slučaja, predsjednik Županijskog suda je 7. lipnja prihvatio zahtjev sutkinje, "iz razloga što je dala valjane argumente za svoj otklon, sve u svrhu izbjegavanja svake sumnje u neovisnost i nepristranost u odlučivanju navedene sutkinje u tom kaznenom predmetu", ističu na sudu.

    Napominju kako je istim rješenjem predsjednik suda naložio administratoru e-spisa da ponovi automatsku dodjelu tog kaznenog predmeta, kako bi algoritam nasumce spis dodijelio u rad drugom sucu.

    Elektronskim putem je određen da će novi sudac biti Davor Mitrović koji je zaprimio kazneni spis i odmah izdao nalog za raspisivanje tjeralice protiv prvooptuženog Zdravka Mamića, kojemu je Optužno vijeće 21. svibnja odredilo istražni zatvor.


    Daljnje radnje uredujućeg suca, a u dogovoru s Ministarstvom pravosuđa, su da u ponedjeljak, 10. lipnja 2019., osječki Županijski sud dostavi svu potrebitu dokumentaciju Ministarstvu pravosuđa radi pokretanja postupka Mamićeva izručenja, izvijestio je glasnogovornik Županijskog suda Miroslav Rožac.

    Nepravomoćno osuđen na šest i pol godina zatvora zbog izvlačenja 116 milijuna kuna iz Dinama

    Temeljem prve, od ukupno tri, USKOK-ove optužnice, Mamić je u lipnju prošle godine na osječkom sudu nepravomoćno osuđen na šest i pol godina zatvora zbog izvlačenja oko 116 milijuna kuna iz Dinama, a neposredno uoči izricanja te presude otišao je u Bosnu i Hercegovinu, čije državljanstvo ima.

    Drugom optužnicom, uz Zdravka Mamića, obuhvaćeni su njegov sin Mario, brat Zoran, bivši Dinamov direktor Damir Vrbanović, poduzetnici Sandro Stipančić i Igor Krota te menadžer Nikky Artur Vuksan.

    Optužnica Zdravka Mamića tereti da je od prosinca 2004. do prosinca 2015. godine ostale okrivljenike organizirao u zločinačko udruženje te da su sklapanjem fiktivnih ugovora između Dinama i više stranih tvrtki te ispostavljanjem računa o plaćanju nepostojećih usluga za transfere igrača klub oštetili za više od 144 milijuna kuna.

    Uz navedeno, tvrdi se u optužnici, NK Dinamo je neosnovano obvezan za plaćanje dodatnog iznosa od još 7,35 milijuna eura, odnosno 55,8 milijuna kuna
  • SAS1987
    13k
    https://www.index.hr/mobile/clanak.aspx?category=vijesti&id=2091718

    Zdravkec zbog odjvetnika otkazao sutrasnji freak show. Mozda več danas bijezi iz BiH?
  • Mali dioničar
    13.5k
    Ali pazi fotku iz teksta. Govori tisuću riječi. Baš me zanima da li će sportski direktor Chelsea upriličiti fotkanje sa Hazardom na Santiago Bernabeu.

    xhpbl52bziml9nb6.jpeg
  • SAS1987
    13k
    znam da može otezati ali se vjerovatno boji da nebi bio pritvoren do kraja postupka.
  • Nino Bule
    10.7k
    Mislim da ovaj tekst dobro ilustrira da ce izrucenje ovisit o politickoj volji hdza bih a buduci da su frendovi mamic i covic ovo ljeto zajedno gledali hrvatsku repku ne bi me cudilo da cekamo maksimalno moguce na izrucenje.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.