• Tradicija bunta
    5.5k
    Zašto bi bio problem što ovaj slinavi i balavi za Partizanom i Zvezdom nekome kome je normalno da u Dinamo dolaze srpski igrači. Ako je srpski igrač isto što i korejski, kakve veze onda jel Mamić mašta o Partizanu ili nekom Hyundai FCu. Da se ne šalimo, jasno je da su pored ovog debila iz naslova i deset srba u Dinamu manja sramota, a nije daleko od istine i to da je jedno s drugim povezano. Što je netko napisao, iza svega stoji novac i Mamiću nije strano taljenje sa srpskim i albanskim menadžerima. Samo da se ne ide u te vode sad, jasno je da je s ovih nekoliko panjeva prekršeno to nepisano pravilo velike četvorke i skroz je normalno da ga je prekršio Mamić koji dobro zna da su igrači najbolji alat za sotoniziranje navijača sa sjevera i idealna tampon zona.

    Koga nije sram onog članka o Jugoslaviji u malom, ne znam... koliko god se netko pravio lud da mu nije bitno ko igra za klub za koji navija...to je priča za malu djecu. Igrači su na kraju ipak ti koji nose dres i najvidljivije predstavljaju klub, a neki se naši krste sa 3 prsta kad zabiju gol na stadionu na kojem je olfo počeo rat. Može to biti patetika za nekoga kome su u glavi formacije, koeficijenti i transfer bilanse, al opet većina ljudi klub gleda drugačije i u klubu pokušava naći sebe. Da se prošlog ljeta vratio onaj mali argentinski patuljak i zabio 2 gola na prvoj tekmi, maltretirali bi nas dinamovci s njegovim igračkim kvalitetama (da ih ima) i nikog ne bi bilo briga što se penjao na ogradu na kojoj je lik Draže Mihajlovića i što je na prsima nosio grb Crvene Zvezde.
    Sjever bi se pobunio i na kraju bi kao i u hrgovićevom slučaju istok i zapad skupa izviždali zadrti primitivni sjever koji je svrha sam sebi i stalno vodi neke borbe. Pustite nas da uživamo, nemojte nas zamarat s glupostima. Nekome su to sitnice, nekome nisu. Da su takve stvari oduvijek bile sitnice i da su igrači i njihovi karijerni odabiri bili i prije toliko nebitni, životi jednog Joška Jeličića ili Nike Kranjčara bi bili puno lakši.


    Kad se o ultrasima priča...pokret je u padu u zemljama u kojima klubovi za njega nema sluha, manje više je tako. Iako je to toliko široka tema da o njoj nema smisla banalizirat, u principu je to točno.Ultrase pokreće ljubav prema klubu i osjećaj povezanosti, a kada toga nema, sve je teže nać motiv i energiju nosit se s ostalim problemima koji ih prate, od represije, zakonodavstva i osude okoline. Ima iznimki koje potvrđuju pravilo al u većini slučajeva tribine više slabe radi loših odnosa s klubom nego zbog represije. Pad boysa npr. nije počeo s represijom već sa slabljenjem osjećaja pripadnosti klubu i sve većim i većim "odnarođenjem". Što se klub više udaljavao, tribina se više osipala i to se manifestiralo na svim poljima. Represija nije (jedina) uzrok pada, a pogotovo nisu ni ove budalaštine o radikalizmu...Navijači uvijek nađu način kako se prilagodit i represija samo dovodi do homogeniziranja unutar grupe i veće solidarnosti među tribinama.
    Najgore za navijača je kada od kluba za vjernost i odricanje ne dobije poštovanje i emociju, tad se i manji problemi čine većima. Nije slučajno da je u Njemačkoj ultra pokret u golemoj ekspanziji unatoč sve većoj represiji kao i to da u Italiji je u opadanju jer skoro svaka tribina ima vrlo slične probleme sa svojim klubovima kakve imamo i mi ovdje u Zagrebu.
  • Stihl
    3k

    Upravo tako. Sve ste rekli.

    E sad, vidim da su mi se neki bas ražestili nakon mog posta pa da eto malo se i ja ubacim.
    Vidim da je bilo tu svakakvog baljezganja i o ultrasima, lijevicarima itd.itd.
    Pa za pocetak bi samo htio reć frendu @vjeko1701 da obrati paznju jos jednom na taj moj prvi post pa pokusa shvatit kaj sam htio reć, a vjerujem da bu skuzio, pametan je covek, ak ne, bum probao pojasnit...
    Ajmo ovako, da nije bilo tih "zlocestih" ultrasa vjerojatno se nigdar ne bi pokrenula priča kontra mamića i siguran sam da bi svi i dalje dolazili na stadion i navijali za Dinamo jer gle, svi daju sve od sebe na "terenu" titule su tu, europa se igra, razvaljujemo HNL. Ma kaj hoces bolje.
    E a svi znamo da to nije zavrsilo tak, pokrenula se priča kontra mamića, većina je to prihvatila, skuzili su svi sve i onda se dotaknemo nekih igrača iz srbije i evo ti problema, opet zlocesti ultrasi imaju nekaj protiv. A oni ce mozda davat sve od sebe na terenu i ne vidim tu problem...pa kak ne vidis? kad pogledas kaj nisu ove dve stvari iste: mamic daje sve od sebe na "terenu" i osvajamo titule - igraci daju sve od sebe na terenu i osvajamo titule, ali kad je mamić u pitanju onda smo protiv njega ali kad su igrači koje on dopelja iz picke materine i kad oni daju sve od sebe onda je to ok. A na kraju krajeva to i je njegovo djelo, nije mu bilo dosta kaj je dovodio one automehanicare iz brazila, nego mi sad jos treba i koje kakve cetnike dofuravat u klub. Koliko mi je bitno ko vodi klub i kako, toliko mi je bitno i ko nam igra za klub i to je to. A kad već moramo spominjat te igrače iz srbije, nemre mi niko reć da se kod nas nije moglo nać 10 domaćih dečki koji su bolji za dve klase, no opet se vraćamo na novce i mamića, a njega kao ne volimo(valjda) ali te igrače koji dolaze od njegove ruke, njih bumo voljeli jer oni "daju" sve od sebe za klub...ma daj, pusti priče Snjezana.
     jasno je da je s ovih nekoliko panjeva prekršeno to nepisano pravilo velike četvorke i skroz je normalno da ga je prekršio Mamić koji dobro zna da su igrači najbolji alat za sotoniziranje navijača sa sjevera i idealna tampon zona.
    @Tradicija bunta


    P.S. Ali posto sam okarekteriziran kao ekstremna lijevica mozda i nisam u pravu :joke:
  • Stihl
    3k

    Nesvjesno si spomenuo nešto vrlo bitno.... S čime da se identificira poslijeratna generacija? kakav je to identitet Dinama? Sad već formirani ljudi nemaju pojma sta je to? Ako su dio grupe, odrasli su u atmosferi gdje su potresi i problemi svakodnevica. Koliko će njih shvatiti da je Dinamo toliko velik da ljudi gube slobodu, poslove i brakove da bi ga vratili, a koliko će njih reci da je to sve kurac? Ako su simpatizeri onda su odgojeni putem medija da slave cijene transfera i da je najbitnije da trpamo tovare
    A neka malo pruče povijest svog kluba za kojeg navijaju i povijest svoje grupe, ako im je stalo. Pa se možda uspiju idntificirat i stvorit neke ideale i na neki način probat održat i njegovat te iste ideale za koje su se borile generacije prije njih.
  • vjeko1701
    5.9k
    nego mi sad jos treba i koje kakve cetnike dofuravat u klubStihl

    Dokaži mi da je ijedan od igrača u Dinamo deklarirani četnik ili osoba koja gaji četničke svjjetonazore i osobno ti pomognem da ga nas dvoje na ruke iznesemo van ove zemlje.

    P.S. Ali posto sam okarekteriziran kao ekstremna lijevica mozda i nisam u pravu :joke:Stihl

    Ne nisi, samo sam primjetio da se koriste iste metode prilikom rasprava.

    ali kad su igrači koje on dopelja iz picke materine i kad oni daju sve od sebe onda je to ok.Stihl

    Kojeg igrača u zadnjih 20 godina on nije dopeljal? Očito da tu nije problem to kaj ga je Mamić dovel nego to kaj je igrač rodom iz Srbije.

    Koliko mi je bitno ko vodi klub i kako, toliko mi je bitno i ko nam igra za klub i to je to. A kad već moramo spominjat te igrače iz srbije, nemre mi niko reć da se kod nas nije moglo nać 10 domaćih dečki koji su bolji za dve klaseStihl

    I meni je bitno tko igra za klub, samo mi nacionalnost nije dio tog kriterija. Hočeš raspraviti dal su Andrić i Daničić kvalitete za Dinamo? Odlično, može! Osobno mislim da Andrić nije a za Daničića nemam pojma. Dal bi ih ja doveo u klub? Ne bi...moja je cijela poanta da nacionalnost ne bi trebala biti bitna u Dinamu, posebno ako se ponosimo određenom gospodskom ostavšitom Građanskog i prije ratnog Dinama.

    Samo da se ne ide u te vode sad, jasno je da je s ovih nekoliko panjeva prekršeno to nepisano pravilo velike četvorke i skroz je normalno da ga je prekršio Mamić koji dobro zna da su igrači najbolji alat za sotoniziranje navijača sa sjevera i idealna tampon zona.Tradicija bunta

    Kro stvari koje sam pročitao u ovoj raspravi, mogao bi se složiti da ih je Mamić doveo samo zato da okrene određen broj navijača kontra Sjever i vjerojatno se nadao puno žustrijim reakcijama. Ako vam je već jasno da mu je to cilj, pa onda čemu igranje direkt njemu u korist?

    Druga stvar, pravilo velike četvorke? Ako je Dinamo jedini klub velike četvorke koji je poslije rata imao igrače one druge nacionalnost...osobno odlično, samo se pokazuje koliko smo veća gospoda i koliko smo iznad preostala 3 kluba.

    Da su takve stvari oduvijek bile sitnice i da su igrači i njihovi karijerni odabiri bili i prije toliko nebitni, životi jednog Joška Jeličića ili Nike Kranjčara bi bili puno lakši.Tradicija bunta

    Ne vidim je zašto je pozitivno kaj su im životi bili teži nego su trebali mada se slažem da najmlađi kapetan Dinama u povijesti nije trebao u Hajduk samo me s druge strane više drži da je to bio srednji prst u šupak Mamiću.

    Kad se o ultrasima priča...pokret je u padu u zemljama u kojima klubovi za njega nema sluha, manje više je tako. Iako je to toliko široka tema da o njoj nema smisla banalizirat, u principu je to točno.Ultrase pokreće ljubav prema klubu i osjećaj povezanosti, a kada toga nema, sve je teže nać motiv i energiju nosit se s ostalim problemima koji ih prate, od represije, zakonodavstva i osude okoline. Ima iznimki koje potvrđuju pravilo al u većini slučajeva tribine više slabe radi loših odnosa s klubom nego zbog represije. Pad boysa npr. nije počeo s represijom već sa slabljenjem osjećaja pripadnosti klubu i sve većim i većim "odnarođenjem". Što se klub više udaljavao, tribina se više osipala i to se manifestiralo na svim poljima. Represija nije (jedina) uzrok pada, a pogotovo nisu ni ove budalaštine o radikalizmu...Navijači uvijek nađu način kako se prilagodit i represija samo dovodi do homogeniziranja unutar grupe i veće solidarnosti među tribinama.
    Najgore za navijača je kada od kluba za vjernost i odricanje ne dobije poštovanje i emociju, tad se i manji problemi čine većima. Nije slučajno da je u Njemačkoj ultra pokret u golemoj ekspanziji unatoč sve većoj represiji kao i to da u Italiji je u opadanju jer skoro svaka tribina ima vrlo slične probleme sa svojim klubovima kakve imamo i mi ovdje u Zagrebu.
    Tradicija bunta

    Nažalost slažem se s ovim i nemoj molim te misliti da na bilo koji način za to navijam. Meni bez ultrasa, njihove strasti i energije stadion gubi svoje srce i uvelike se gubi žar na utakmicama. Ja bi samo htio da ultrasi shvate da postoje navijači koji se ne slažu nužno s njima i njihovim stavovima ali da ih to ne čini ništa manjim navijačima i da njihova ljubav prema klubu ne mora biti ništa manja.
  • GZomanid
    572
    Ne bi...moja je cijela poanta da nacionalnost ne bi trebala biti bitna u Dinamu, posebno ako se ponosimo određenom gospodskom ostavšitom Građanskog i prije ratnog Dinama.vjeko1701

    Stalno ističeš godspodsku ostavštinu starog dinama i lijepo je kaj si si dao truda i pročitao nešto o klupskoj povijesti ali očito si premlad (ili ti roditelji nisu prenijeli kaj se sve dešavalo) da bi znao da je jedna od najvažnijih ostavština "starog" dinama Hrvatstvo. Ako kreneš od toga onda ti je jasno da svakome tko je navijao za dinamo u Jugoslaviji nemre biti drago kaj u klubu igraju Srbi..
  • The Undertaker
    4.1k
    Sinko, ja pratim Dinamo još od vremena koje spominješ i ne sjećam se da je ljudima (barem velikoj većini) bilo krivo što u Dinamu igraju Boro i Zvezdan Cvetković, Rajko Janjanin, Čava Dimitrijević, Milan Šarović, Milan Ćalasan, Ranko Stojić itd... Pa Čava je bio veći ljubimac publike nego bilo koji današnji igrač Dinama. Šarović je ''legenda'' jer se prvi slikao ko od majke rođen za Polet. Tko te učio, krivo te učio.
  • GZomanid
    572
    Nije me nitko učio, na stadionu sam od 80tih prilično redovno. Možda je prije tog vremena bila neka druga spika ali otkad me sjećanje služi na tekmama se više manje isticalo (zabranjeno) Hrvatstvo. Bilo da je riječ o hrvatskim zastavama, šahovnici, izrezanoj zvijezdi, pjevanju Marjane Marjane, itd.. Nisam nikada imao problem sa Srbima, nemam ga ni sada, ali kad čujem mlađe generacije koje nemaju pojima zašto je bitnije da u dinamu igraju domaći igrači umjesto stranaca, bude mi zlo. Ako već ne želim strance u svom dinamu onda od svih njih najmanje želim Srbe. Ako je potrebno da i to rastumačim onima rođenim nakon 2000, mogu. I da ponovim još jednom svoje stajalište: bolje biti zadnji sa domaćim dečkima nego prvi sa strancima. Uostalom, nogomet sa kvalitetnim igračima iz svih dijelova svijeta mogu gledati svakodnevno na TV, ja bi rađe ostao u lokalnim okvirima..
  • deda
    28.1k
    A svi bi mi to htjeli, samo ćeš onda imati momčad za klasu slabiju
  • NORTE
    9.3k
    A svi bi mi to htjeli, samo ćeš onda imati momčad za klasu slabijudeda

    Deda, ma daj pa koliko su nam Andrić, Daničić i Milić digli kvalitetu momčadi? Ovoj dvojici još ne možemo sudit, ali Andrić je otprilike kao i Kulenović, samo kaj Andrić puca penale i promašuje ih, a još i košta više.
  • Kwedi
    3.8k
    Ovdje je Dedina referenca na sve strance.

    Trenutno, Dinamo ima skoro 50% stranaca, od čega je tek jedan dio rodom od Gevgelije pa do Celovca.
  • xavier
    11.1k
    Rekao bih da miješate dvije različite stvari. Ok, jasno mi je da su neki protiv stranaca generalno i žele što više "domaćih dečki", ali takav pristup je danas gotovo nemoguć i njeguje ga samo par nogometnih romantika. Ja nemam ništa protiv stranaca, dapače. Zapravo mi je skoro pa svejedno je li dobar igrač s Bukovca ili iz Zimbabvea.

    Druga su stvar igrači iz Srbije. Da odmah kažem, nemam ništa protiv njih, ali kako smo već više puta napisali, nije Dinamo nekakva obična firma kojoj je bitan samo profit i trebaju li nam stvarno igrači kao Andrić, Daničić ili Milić? Rekao bih da je odgovor jasan...
  • NORTE
    9.3k
    SVAKA SLIČNOST S DINAMOM JE SLUČAJNA!

    Interpol je izdao tjeralicu za donedavnim predsjednikom meksičkog kluba Cruz Azul, optužen je da je bio vođa kriminalne grupe koja je izvukla milijune iz kluba, a u sve je umiješan i njegov brat. Inače klub je plave boje pa su mu se navijači nazvali Bad Blue Boys po uzoru na ZG Boyse.

    SVAKA SLIČNOST S DINAMOM JE SLUČAJNA!
  • NORTE
    9.3k
    Novi stručni stožer NK Osijek.
    st2pliqowjp7odyb.jpg
  • deda
    28.1k
    A u Osijeku za milju Eura
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.