• vjeko1701
    5.9k
    do tad uzivajte i zabavljajte se uz "nogometni klub" i slavite sve igrače koji na terenu daju sve od sebe bez obzira otkud bili i za koga navijali, a Dinamo neka vam bude samo nogometni klub gdje su svakom "pravom" navijaču bitni trofeji, europa lige i ostale blagodati modernog nogometa bez identiteta, kulture, ponosa, prkosa i otpora.Stihl

    Tipičan argument kada ponestane bilo kakvog drugog utemeljenog na logici ili činjenicama. Trpanje svih neistomišljenika u isti koš i gledanje s visoka na njih iako se jasno vidi da ništa od navedenog nije izvor njihovog mišljenja kao takvog. Zanimljivo je da je to tipična metoda današnje agresivno ekstremne ljevice. Očito je da oni nisu jedini koji ju koriste.

    slavite sve igrače koji na terenu daju sve od sebe bez obzira otkud bili i za koga navijaliStihl

    Tko god daje sve od sebe u ime nečeg kaj volim će uvijek dobiti moj aplauz i respekt. Ali za to treba gledati ljude na trodimenzionalan način a ne se fokusirati na samo jedan segment njih samih. Nedaj bože da ispadne da je bilo i Srba koji su i branili ovu zemlju u ratu..ughh, kako je to moguće?

    bez identiteta, kulture, ponosa, prkosa i otpora.Stihl

    Dinamo koji ja volim ima sve to nabrojano i nije toliko krhak i na tako slabim temeljima da dva igrača iz Srbije to mogu razbiti ili da to na bilo koji način uopće ugrožavaju. Dinamo je daleko iznad svega toga.

    Ovo je objašnjenje Dinama. Mnogima je on samo NK (ili gnk) a nama je puno više od toga.NORTE

    Da, samo po puno ljudi ovdje, to ne može vrijediti za bilo koga tko god nije apsolutno protiv igrača iz Srbije u Dinamovom dresu. Mislim da bi neki trebali prihvatiti da od 100 ljudi, lako se nađe 95 različitih gledanja na nešto. Lako može biti da je nekome Dinamo puno više od samo nogometnog kluba ali ne mora imati problem s igračima iz Srbije.

    Ultrasi opećinito imaju problema shvatiti da mogu postojati ljudi kojima klub zbilja ima dubok značaj u njihovom životu ali u isto vrijeme ga ne pojme na isti način ko ono niti ne djele ista ideološka načela s njima. BBBova definicija Dinama nije jedina moguća niti jedina ispravna. Upravo zbog takve često agresivne isključivosti prema neistomišljenicima i praktički pokušaju homogenizacije mišljenja o samom klubu za kojeg navijaju cijela ultras scena na cijelom svijetu polako odumire.
  • Infinity
    15.3k
    evo Stojanoviča ni spomenuo nisam, baš zato jer cijenim dečka kao igrača i borca na terenu i zapravo ga nikad nisam ni gledao kao Srbina u Dinamu.NORTE

    To znaci da ce ti i ovi biti cisto OK ako se pokazu borcima? Onda cekaj ili bacaj hejt samo na Komnena koji se do sad pokazao promasajem, a ova dvojica su novajlije koje jos nisu odigrale neke ozbiljne minute.
  • agramZ
    2.3k
    rasprava je izgubila sav smisao, samo se vrtite u krug zbog principa. ja sam odrastao sa srbima pa ih opet iz bas tih nekih principa ne bi volio gledati u dinamu.

    Upravo zbog takve često agresivne isključivosti prema neistomišljenicima i praktički pokušaju homogenizacije mišljenja o samom klubu za kojeg navijaju cijela ultras scena na cijelom svijetu polako odumire.vjeko1701

    gdje to tocno? jedni englezi se ne bi njemackom nogometu tj. njemackoj nogometnoj kulturi toliko divili da nije ultrasa. danas bi se jos uvijek redovno igrali tekme ponedjeljkom i petkom da ih nije. fundamentalizam i tradicionalizam u nogometu je ekstremno vazan. inace bi vjerojatno svaki drugi stadion i klub nosio sponzorsko ime i mogli bi uzivati u sponzoriranim kornerima.. koja se to tocno subkultura uvijek - i to uspjesno - protivi takvim stvarima osim tih skoro odumrlim ultrasima? pojedinci jednostavno nemaju tu snagu. ultrasi nisu idioti da ne shvacaju sto i zasto nesto rade i kako je to mozda kontra misljenja "obicnih" navijaca, izgleda da i ti trpas sve u isti kos. niti postoje bilo kakvi pokusaji homogenizacije misljenja o klubu, nego samo radikalnog i uspjesnog isticanja svoga - iz principa.
  • Bosna86
    11.6k
    Dinamo neka vam bude samo nogometni klub gdje su svakom "pravom" navijaču bitni trofeji, europa lige i ostale blagodati modernog nogometa bez identiteta, kulture, ponosa, prkosa i otpora. :wink:Stihl

    Nesvjesno si spomenuo nešto vrlo bitno.... S čime da se identificira poslijeratna generacija? kakav je to identitet Dinama? Sad već formirani ljudi nemaju pojma sta je to? Ako su dio grupe, odrasli su u atmosferi gdje su potresi i problemi svakodnevica. Koliko će njih shvatiti da je Dinamo toliko velik da ljudi gube slobodu, poslove i brakove da bi ga vratili, a koliko će njih reci da je to sve kurac? Ako su simpatizeri onda su odgojeni putem medija da slave cijene transfera i da je najbitnije da trpamo tovare
  • vjeko1701
    5.9k
    @agramZ Njemačka je po puno toga iznimka a ne pravilo, al uzmi baš te engleze, di je to od njihovih slavnih dana? Radikalnim promjenama u zakonu je velik dio te scene zagušen. Ako odemo van lige 5, ultras grupe su relativno malobrojne kod većine klubova, tu je iznimka Grčka i vjerojatno baš ta Srbija al tu već dolazimo do mafijaških organizacija i ekstremne desnice koja to drži.

    skoro odumrlim ultrasima?agramZ

    Ovo nisu moje riječi,

    cijela ultras scena na cijelom svijetu polako odumirevjeko1701

    To sam rekao. Velika je razlika između sporog/polakog odumiranja i skorog odumiranja.

    niti postoje bilo kakvi pokusaji homogenizacije misljenja o klubu, nego samo radikalnog i uspjesnog isticanja svoga - i to sve iz principa.agramZ

    Ako cijela grupa djeli isto "svoje" mišljenje koje radikalno ističe, to znači da je ono homogeno. To joj jako limitira potencijalni broj i odbija veliki broj ljudi. Upravo je to omogućilo Mamiću i HNSu da prvotno okrene ljude protiv ultrasa u HR. Ali nisam tu da bi pričao o BBB-u, nisam dio grupe. Kad jednom gamad konačno ode, onda će se vidjeti kakva je budućnost ultrasa i navijača Dinama. Ja osobno nikome ne dajem za pravo da umanjuje moju ljubav prema Dinamu niti moj pogled na to kaj Dinamo predstavlja - i to sve iz principa. Niste jedini s nijima i niste jedini koji ste ih spremni braniti na koji god način.
  • agramZ
    2.3k
    Njemačka je po puno toga iznimka a ne pravilovjeko1701

    austrija, svicarska, danska i svedska su samo jos neki od njih gdje su ultrasi na potpuno zdravim temeljima i gdje ih klub itekako slusa.

    al uzmi baš te engleze, di je to od njihovih slavnih dana? Radikalnim promjenama u zakonu je velik dio te scene zagušen.vjeko1701

    englezi nikada nisu imali tu scenu, to je druga subkultura. niti stoje za isto niti su ikada imali tu organiziranost.

    Ako odemo van lige 5, ultras grupe su relativno malobrojne kod većine klubovavjeko1701

    sve grupe su uvijek bile malobrojne i uvijek ce ostati. razlika je u tome tko moze vise "obicnih" navijaca privuci sebi na tribinu.

    Ako cijela grupa djeli isto "svoje" mišljenje koje radikalno ističe, to znači da je ono homogeno. To joj jako limitira potencijalni broj i odbija veliki broj ljudi.vjeko1701

    a koje to zapravo misljenje? anti-mamic, demokratizacija ili koje? ne znam koji se to tocno stavovi furaju da su toliko odbojni drugima da limitraju neku potencijalnu brojku?

    Ja osobno nikome ne dajem za pravo da umanjuje moju ljubav prema Dinamu niti moj pogled na to kaj Dinamo predstavlja - i to sve iz principa. Niste jedini s nijima i niste jedini koji ste ih spremni braniti na koji god način.vjeko1701

    ne znam tko ovdje tebi umanjuje tvoju ljubav prema dinamu i tvoj pogled na sto predstavlja.
  • xavier
    11.2k
    Otišli ste u smjeru koji s temom na kojoj pišete više nema ama baš nikakve veze.
  • agramZ
    2.3k
    upravu si, ne znam zasto se uopce na temi o mamicu pise o srbima u dinamu. samo se vrtimo u krug a ja se ko budala ukljucio bezveze u raspravu.
  • vjeko1701
    5.9k
    austrija, svicarska, danska i svedska su samo jos nekih od njih gdje su ultrasi na potpuno zdravim temeljima i gdje ih klub itekako slusa.agramZ

    Točno i to priznajem.

    sve grupe su uvijek bile malobrojne i uvijek ce ostati. razlika je u tome tko moze vise "obicnih" navijaca privuci sebi na tribinu.agramZ

    Baš je u ovome BBB jako izgubio zadnjih godina a radikalni i isključujući stavovi ne doprinose poboljšanju istog

    ne znam tko ovdje tebi umanjuje tvoju ljubav prema dinamu i tvoj pogled na sto predstavlja.agramZ

    A little trip down memory lane:

    Kad vam Dinamo bude ili postane nešto više i veće od samo nogometnog kluba onda cete možda drugacije gledat na dovođenje igrača iz srbije, mamića i sve ostale svemirce...do tad uzivajte i zabavljajte se uz "nogometni klub" i slavite sve igrače koji na terenu daju sve od sebe bez obzira otkud bili i za koga navijali, a Dinamo neka vam bude samo nogometni klub gdje su svakom "pravom" navijaču bitni trofeji, europa lige i ostale blagodati modernog nogometa bez identiteta, kulture, ponosa, prkosa i otpora. :wink:Stihl

    Vjeruj mi, sad ti se ne čini to realno možda, al za godinu ili pet...kad tad, bit će ti normalno i da je velikosrbin zato jer ćeš bit skuhan da ideš linijom manjeg otpora i ne zamaraš se više ničim osim da se zabaviš nekako.Tradicija bunta

    Neke od mnogih insinuacija da je ljudima koji se ne slažu s nekim stavovima, među kojima sam i ja, Dinamo samo nogometni klub, da ga gledamo samo radi rezultata, da uživamo u nogometu I naše gledanje na klub je bez kulture, ponosa...itd itd itd. Čisto omalovažavanje i gledanje s visoka.
  • agramZ
    2.3k
    Neke od mnogih insinuacija da je ljudima koji se ne slažu s nekim stavovima, među kojima sam i ja, Dinamo samo nogometni klub, da ga gledamo samo radi rezultata, da uživamo u nogometu I naše gledanje na klub je bez kulture, ponosa...itd itd itd.vjeko1701

    dobro, malo sam provokativno postavio pitanje jer sam isao od sebe. generalizirao si u zadnjoj recenici pa sam se zapitao kad sam ti ja umanjivao tvoju ljubav prema dinamu.
  • Mali dioničar
    14.7k
    Otišli ste u smjeru koji s temom na kojoj pišete više nema ama baš nikakve vezexavier

    Ja baš mislim suprotno, tema je baš gdje treba biti jer Mamić i fura lopate poput Komnena i dodijeli im Plavi 9 s ciljem nastajanja ovakvih besmislenih rasprava u kojima će dokazivati pravovjerstvo i(li) prozivati za primitivizam.
  • vjeko1701
    5.9k
    dobro, malo sam provokativno postavio pitanje jer sam isao od sebe. generalizirao si u zadnjoj recenici pa sam se zapitao kad sam ti ja umanjivao tvoju ljubav prema dinamu.agramZ

    Ma nemam nikakvih zamjerki prema nikome osobno ovdje i ne sjećam se da si ti ikome pa ni meni umanjivao nešto, posebno ljubav prema Dinamu. Neki drugi jesu izražavali stavove koji me općenito u životu živciraju, posebno kaj se tiče načina na koji se diskreditiraju mišljenja svih koji se ne slažu s njima. Osobno volim dobru raspravu u kojoj možda malo promjenim nečije mišljenje ali i nadogradim ili promjenim svoje. Dobra, kvalitetna rasprava može samo doprinjeti uzajamnom poštovanju strana koje se ne slažu. Loša naravno radi suprotno.

    Ja baš mislim suprotno, tema je baš gdje treba biti jer Mamić i fura lopate poput Komnena i dodijeli im Plavi 9 s ciljem nastajanje ovakvih besmislenih rasprava u kojima će dokazivati pravovjerstvo i(li) prozivati za primitivizam.Mali dioničar

    Ne treba pretjerivati, ne vjerujem da je Mamić tolko dijaboličan...ali što se tiče davanja Andriću broja 9, e to je već skroz druga rasprava. Po meni bi brojevi 1, 9 i 10 trebali biti rezervirani za jako malu i posebnu grupu igrača. Ili domaći dečki i vojnici kluba koji najbolje godine karijere provedu u njemu ili u nekom manjem slučaju stranci koji toliko donose svojom kvalitetom i časnim i gospodskim odnosom prema klubu da jednostavno zasluže te brojeve za te pozicije koje igraju. Recimo ne bi mi mogao biti kapetan Dinama, plavi 9 ili 10 a da ne znaš hrvatski, da si manje od 3 godine u klubu i da svojim autoritetom, liderstvom i neupitnom kvalitetom to ne zaslužiš.
  • Mr Blue
    3.4k
    Ne treba pretjerivati, ne vjerujem da je Mamić tolko dijaboličan...vjeko1701

    bzrvmqb13g0nwfty.png

    Objavljeno danas, linkat neću.
  • vjeko1701
    5.9k
    Pa ovo nije dokaz neke dijaboličnosti, samo pokazuje koliki je jadni dupelizac bez ikakvih moralnih vrijednosti koji živi za pare i pažnju.
  • Mr Blue
    3.4k
    Njegova mantra je 'zavadi, pa vladaj', po meni se to savršeno uklapa u ovu priču. Slažem se maksimalno s Dioničarom. Nije prvi put, a vjerojatno nije ni posljednji da se stvari poput davanja Andriću Plavog 9 namjerno rade da se izazove raskol među navijačima i pokrenu rasprave o 'pravovjernosti'. Preko 15 godina 'iskustva' s tim četnikom mi daje za pravo da to mislim i stvarno nemam volje ni želje nekoga uvjeravati u to. Meni je osobno to bjelodano jasno, pa neka vjeruje tko god što hoće.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.