• Bosna86
    11.6k
    Sto se tice ovih iz Citluka, to je udruga koju direktno financira ZM... jedan od najboljih dokaza koliko su mu odani je ulazak na stadion u Trnavi prosle g, oni su jedini koji su tada usli
    E sad prije 4 g sam zivio u Mostaru, uz dobro cimanje smo uclanili mislim oko 20 ljudi u futsal, a ovi likovi su imali 140 uclanjenih u GNK na neku foru ( podatkom se oni hvale, nemam nigdje za provjeriti, ali par ljudi mi je potvrdilo tako da sami procijenite vjerodostojnost)
  • Majki2111
    2.6k
    Znam razlika u godinama, drugačije razmišljanje imate. Oprostite kaj sam uzbudio forum. Al da u mojoj glavi geografija ima ulogu u odabiru kluba, ali nije presudna.
  • The Undertaker
    4k

    Nevezano za godine, hrvatstvo i nacionalni identitet, svi ozbiljni klubovi na svijetu se trude da prošire krug navijača izvan lokalnih okvira (to je i jedna od definicija velikog kluba) a Dinamo bi trebao postojeće navijače kanalizirati prema drugim klubovima. Kaj god.
  • deda
    27.8k
    Da je bio Građanski imali bi mi još bar milijun navijača, da ispravim na simpatizere da se ne bi pijanci plota uhvatili.
  • SAS1987
    13.4k
    Dinamo je bio i ostat će simbol hrvatstva. Zasto bi rezali fan base umjesto da ju povečavamo? Treba imati viziju i plan kako privuci sto vise simpatizera. Pa ako treba i kupovati u21 igrače iz kine, ue, japana, Koreje...
  • Neki tip
    19.2k
    neću oštro, jer si ionako pomalo na vjetrometini, ali svoditi veliki klub na lokalne okvire suštinski je pogrešno..
    i djed mog djeda po očevoj strani rođen je u Zagrebu, ali ovaj grad nikad ne bi bio to što jest niti bih ga ja toliko volio i divio mu se da u njega nisu doselili toliki ljudi iz tolikih krajeva, svih tih godina.. donijeli su sa sobom i pluseve i minuse, naravno, ali i dočekali su ih plusevi i minusi, a ne samo plusevi koje su oni, uzurpatori jedni, pretvorili u minuse.

    Da nije "njih", svih "njih", ovaj bi grad bio provincija, a ne metropola.

    Da nije "njih, svih "njih", Dinamo bi bio zanimacija lokalnih kibica, a ne najveći hrvatski klub.
  • EastsideZg
    170
    O cem mi pricamo ovdje? Pa bio sam jebeno presretan kad sam na ljetovanju ove godine negdje na zapadu europe naletio na Argetince koji su rekli da prate Dinama, pa smo i malo zapjevali "Dinamo Zagreb ale, ale, ale...".
  • SAS1987
    13.4k
    zašto prate dinamo? Btw, to je več debeli offtopic.
  • EastsideZg
    170
    ne sjecam se tocno cijelog razgovora jer je bio vikend i oko 4 ujutro, a i bili smo i jedni i drugi pod gasom, ali kad smo rekli da smo iz Zagreba odma su skocili i poceli vikat Dinamo, Dinamo...cak su i nabrojali pokojeg igraca.
  • deda
    27.8k
    Majki i Bosna, prekidamo ovo. Vratite se na temu.
  • vjerniero86
    82
    Evo da i ja dadnem mali dio svoje price.
    Iz Hercegovine sam, a djed mi je bio teski dinamovac i cibonas. Znaci svaka moguca dinamova i cibonina utakmica se u mojoj kuci pratila, a na kraju je bilo ili plakanje ili rakija do spavanja. Ja sam tad bio jos dosta mal, ali sjecam se nekih stvari npr kad je dinamo jednom izgubio rodjak je uzeo dinamovu kapu s glave i bacio je na pod, nije smio uc u kucu dok ovaj nije otiso spavat (jer ne mozes ga volit samo kad pobjedjuju)... Ljudi su mi jednom tako pricali kako sam nakon jedne pobjede nad tovarima odmah otiso pred kucu, okrenuo se prema susjedima hajdukovcima, digao srednji prst i 10 minuta vikao "Evo vam ga". Isto tako nedavno mi susjed hajdukovac prica kako je dinamo igrao jednom neku tekmu i valjda nestalo struje u selu nemam pojma, a ovaj poslao starog u grad da kupi agregat, na kraju je valjda cijelo selo kod mene gledalo. Dosta se ja toga ne sjecam, ali eto uspomena zivi i ljudi mi pricaju. Dole je uvijek bilo ili dinamo ili hajduk. Treceg nema. Njih je mozda jos i vise, jebiga Split je na 1.5h voznje autom, a ako ces potegnut do Zga ode minimalno 4-5. Hocu rec da je to obiteljski vezano i da sve ide s koljena na koljeno. Nikad dinamo nije bio simbol Hercegovine, nego nam je bio simbol nekog hrvatstva, ponosa i pripadnosti. Neki mogu rec da smo svi dolje kamenjari i paraziti koji nemaju veze s Hrvatskom (ne mislim na nikog tu, govorim opcenito), i nek misle tako ako zele jebiga, ali i dolje je puno krvi proliveno radi Hrvatske. Jebiga, nazalost isto tako ima ih dosta koji su to okrenuli u svoju korist, a nista nisu radili. Stvari su takve kakve jesu, na nama je da ih pokusamo promijeniti na bolje. Nitko nekoj osobi ne moze rec da nesto voli vise nego ta osoba. Sad sam vec daleko zabrazdio u OT, a i ova tema je cini mi se.
    Da skratim, djed je nazalost umro kad su meni bile 4 godine, ali netko mora nastavit za njega (mada tesko istim zarom).
    Lp svima.
  • Infinity
    15.2k
    Da netko ne bi zavrsio u Banovicima zbog krvnih zrnaca, tema ce par dana pod kljuc. Ne nastavljajte pricu na drugim temama, a takodjer ne pokusavajte ozivjeti pricu nakon otkljucavanja.
  • Ero
    933
    Zdravko, hvala ti na ispadanju. :broken:
  • SAS1987
    13.4k
    Nije Zdravko ali nisam znao gdje bi stavio. Pa ovo je top topova :rofl: Baš pokusaju jos vise razpizditi narod :grin:

    https://www.index.hr/mobile/clanak.aspx?category=sport&id=2140086
  • agramZ
    2.3k
    izgleda da nama nema spasa dok ne osnujemo "svoj" savez, ligu i klub.. koja smijurija jbt..
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.