• Eduardo
    17.6k
    MARCA, Rebića i Kramarića čak nije ni ocijenila za jučerašnji nastup.
  • Navijač Dinama
    7.4k
    Dobiješ sada Češku i Škotsku koji su klasa ispod nas i ideš na trojac Slovačka, Poljska ili Švedska protiv kojih smo favoritiPop corn

    Vidim, na osnovu favoriziranosti se pišu bodovi. Škoti nam ne leže u gostima, sa tim Česima igrali 2-2 na zadnjem Euru. Poljska ima Lewadowskog, a njega nema na svijetu čuvati nitko, a da ima u Hrvatskoj, pa Lukaku je izgledao superioran u onoj prijateljskoj, i jedini način za čuvat ga je bilo da Vida, Brozović i Ćaleta-Car moraju u isto vrijeme ga okružit, što otvara prostor njegovim suigračima iz drugog plana primjerice.

    Zadnji put izgubili od Šveđana, države koja ima respektabilnu, i uvijek srčanu i nikad podcjenjivačku momčad, a i utakmica gdje su oni bili odlični, a Lindelof je čak pored tada našeg napada izgledao kao stoper prve klase.

    Ne bih samo tako lako ulisivao pobjede protiv pomenutih.

    Što se ovog protiv Engleske tiče, poraz ide na ruku Dalića, jer stavio Kramarića krilo i ujebao ga pravo. Sad ga može stavit na klupu i Drazenu Antolicu,Droljivariju i sličnim tuvit kako mu je dao priliku a ovaj nije to iskoristio, bez obzira sto je igrao na pogresnoj poziciji.
    Isto tako, njemu Modric sinoc igrao iza napada, a Modrić mora biti na svojoj poziciji zadnjeg veznog, i biti taj koji će organizirat napad,odnosno od koga će sve počet.

    Od iduće utakmice, 4-2-3-1, ubacit Petkovića od prve umjesto Rebića, i Vlašića/Pašalića umjesto Kovačića, povuć Luku na zadnjeg, a ovog na prednjeg. Gvardiola stavit na stopera sa Vidom/Ćaleta Caron, a na beku probat Barišića(ako bude sve u redu). Možda se i mognemo čemu nadat.
  • Pop corn
    5.1k
    lašića/Pašalića umjesto KovačićaNavijač Dinama

    Ti bi Kovacica na klupu? Stari moj, daj broj dilera odmah. Ovo puca jebeno. Pa decko je bio najjaci na terenu, brutalac postaje lagano
  • Navijač Dinama
    7.4k
    ili on ili Brozović, ali onda to znači da ostaješ bez razbijača, a modrića na poluspicu je gušenje izražaja istog, kao i korištenje tupe 4-3-3 formacije.
  • Nolifer
    6.7k
    Ako ništa, bar nismo klečali na početku, samo da sad ne pokleknu u ostalim tekmama...

    Uglavnom, Škote nikad ne treba podcjenit, kao ni Čehe, bit će borbe i ako budemo pravi sve je moguće

    Šteta što smo limitirani sa sustavima i da nemamo više ideja kako iskoristit sve što imamo na raspolaganju.

    Već sam ranije rekao da sa 3 iza da nisam siguran dal bi štimalo i dal bi previše curilo sa strane...

    Po meni najbolji bi bio sustav 4 4 2 i to ne dijamant, nego klasika u obje tekme sada koje slijede... Sa dva napadača Budimirom i Petkovićem, na krilima neka budu Perišić i Vlašića bi bacio desno ili Ivanušeca čak. A sredinu ne bih mjenjao Kova - Modrić. Obrana lijevo Barišić, čak bi stavio Gvardiola na njegovu prirodnu poziciju uz Lovrena\Vidu, a sad čuveni desni bek, probao bih sa Brekalom makar on je više ofenziva, pa bi to bio ofenzivni bek. Nema izbora, Juranović mi nije izbor, ali ako je i on pravi onda neka bude on na desnom beku umjesto Vrsaljka, Šime nije još u formi očito...

    Nama fali kombinatorike, kreacije i trebamo šutirat po golu, dobro ne svaki puta, ali kad god bude prilika samo rokaj, pa neka će valjda uć u gol...
  • Mališan
    1.7k
    Za trojac Kovačić, Brozović i Modrić npo meni nema mjesta u ovoj formaciji jer guše jedni druge u istom prostoru. Jedino da odigramo romb pa iza 2 napadača se stavi Kramarić/Vlašić, ali u toj soluciji bi igrali bez krila kaj sumnam da bi Dalić bacio Perišića ili Rebića na klupu.
  • xavier
    11.1k


    Kad prelaziš iz 4-2-3-1 (iki iz 4-1-4-1) u formaciju s dva napadača, onda često jedno od tih krila igra napadača.

    Prvo da kažem da definitivno nisam baš neki Dalićev fan, ali kako je @markoli napisao, ideja ovog protiv Engleza je vjerojatno bila da igramo na kontre umjesto da ulazimo s njima u trku po terenu. No umjesto takve utakmice, nakon furioznih 15 minuta, Englezi su usporili na našu brzinu i tu taktika više nije imala smisla.

    Zašto Dalić nije ranije radio zamjene, to samo on zna. Isto tako, Kramarić očito nije igrač za krilo, to smo znali i ranije. Rebić nadam se da je ovim ispucao kredite jer je jako mala korist od njega. No najveće razočaranje je ipak bio Brozović koji je bio potpuno izgubljen na terenu.

    Jučer je Kovačić bio jako dobar, ali ostaje pitanje mogu li on Modrić iznijeti utakmicu kao dva zadnja vezna. Problem je što nakon Nike Kovača ni nemamo taj tip razbijača. Šteta što je s Ademijem ispalo tako kako je.
  • flexXy
    1.9k
    Jučer je Kovačić bio jako dobar, ali ostaje pitanje mogu li on Modrić iznijeti utakmicu kao dva zadnja vezna.xavier

    Mislim da za utakmice sa ekipama poput Skotske i Ceske koje ce igrat duboko na svojoj polovici nece bit problema. Treba sad vratit Petkovica i Vlasica umjesto Rebica i Broza, jedini su duo u napadu koji je do sada pokazao da ima dovoljno kreacije da rjesi takve utakmice.
  • Mališan
    1.7k


    Nezamislivo mi je da Perišić završi na klupi zato ga mogu zamisliti kao napadača uz Petkovića, Petković se onda može spuštati duboko po loptu, a Perišić tražiti dubinu. Iza tog dvojca u napadu mogu odigrati na desetki Vlašić ili Kramarić (na njemu omiljenoj poziciji), na osmicama mogu biti Kovačić i Brozović i na šestici Modrić može pokretati napade. Samo što bi u toj soluciji Rebić završio na klupi što mi se ne čini izgledno jer nekako imam osjećaj da su Daliću on i Perišić najveći ljubimci, a i ne čini mi se da bi Dalić mijenjao sustav usred natjecanja.
  • Navijač Dinama
    7.4k
    Petković se onda može spuštati duboko po loptu,Mališan

    Ali Dalić je spomenuo da to nije njegovaa uloga na terenu, nego da bude ko bandera, da čeka i ne izlazi iz šesnaesterca. :chin:

    imam osjećaj da su Daliću on i Perišić najveći ljubimciMališan

    Sa ovim se slažem.

    a i ne čini mi se da bi Dalić mijenjao sustav usred natjecanja.Mališan

    To bi bilo kobno, jer ako je trebao probavat nove formacije i nove sustave to je trebao u tekmama LN, kvalifikacijama i prijateljskim.
  • xavier
    11.1k
    Samo što bi u toj soluciji Rebić završio na klupi što mi se ne čini izgledno jer nekako imam osjećaj da su Daliću on i Perišić najveći ljubimciMališan

    Za Perišića još razumijem taj "kredit" jer je jako dugo bio odličan i zabijao jako važne golove za reprezentaciju. No čime je Rebić zaslužio taj status, to mi nikako ne ide u glavu.
  • xavier
    11.1k


    Da, ali prilično sam siguran da nema šanse da Brozović ispadne iz prvih 11. Da i iduću utakmicu odigra onako izgubljeno kao protiv Engleza, možda bi tek onda Dalić razmislio od tome.
  • deda
    28k
    Dalić mora prestati sa stavljanjem top 11 igrača po vrijednosti na TMu. Treba sastavit momčad koja funkcionira pa tko god bio višak.
  • Mališan
    1.7k


    Slažem se, on je ak se ne varam u repki još od doba Kovača i kvala za Brazil. U Rusiji je odigrao odličan turnir, ali osim toga mislim je dobio puno previše prilika na raznim pozicijama di se nije pokazao u najboljem svijetlu, dok npr. Krama u ovako važnoj utakmici ne dobije priliku u sredini terena sa slobodom u igri već ga se gura na krilo, a Luku pomiče na prednjeg veznog... Jako me zanima sastav i formacija protiv Čeha
  • xavier
    11.1k


    To sam više puta i napisao. Mi imamo 9 igrača koji "moraju" igrati tako da je jako malo prostora za taktičke promjene.

    Gledam malo sastave drugih, kod nekih je po 16-17 igrača ozbiljno konkurirala za prvih 11. I onda zaigraju baš oni za koje izbornik smatra da su najspremniji.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.