• db-izbjeglica
    13.2k
    Ispadali smo ali ne sjećam se smo ovako dugo i u kontinuitetu izgledali nemoćno.The Undertaker

    zato što nikada u kontinuitetu i nismo igrali sa ovako jakim reprezentacijama.
    kvalifikacije smo odradili standardno, uz malo mučenje, kako to uvijek i biva.

    jednostavno sad imaš ligu nacija gdje igraš protiv engleske, španjolske, portugala, francuske...prije su umjesto toga bile klasične prijateljske utakmice protiv estonije bez želje i motiva.

    neupitno se dogodio i pad, ali nije sve tako crno.
  • Nino Bule
    11.7k
    Sve to ne mjenja cinjenicu da dalic nedopustivo luta i ne izvlaci maksimum iz ove reprezentacije.
  • db-izbjeglica
    13.2k
    naravno, ali što sad?
    uostalom, što je maksimum? pa čovjek ju je odveo do finala SP!

    imamo dobrog i mladog golmana, obrana nam nije sjajna, pogotovo bočne pozicije, naša obrana je na razini austrije, možda i lošija.

    nemamo klasnog napadača i mučimo se u tom dijelu. jedini dio momčadi koji je na razini "očekivanja" je vezna linija. najgore je što napadača nema ni na vidiku, što se tiče obrane polako sazrijeva nova generacija kvalitetnih igrača.
  • Nino Bule
    11.7k
    naravno, ali što sad?db-izbjeglica

    Poanta je da je trebao bit zamjenjen davnih dana, imamo sta imamo od momcadi, on to ne koristi na pravi nacin i luta s postavama bez smisla i cilja. Ne znam zasto spominjat finale SP-a, svakom je jasno da je to nevjerovatan uspjeh, sve nakon toga je bilo jako lose i ispod razine ove momcadi.
  • db-izbjeglica
    13.2k
    ja se ne slažem.
    ne vidim razlog zašto dalić ne bi otišao, također smatram da je napravio dosta grešaka.
    međutim, smatram da se ispunjava nekakva solidna konstanta. nakon SP smo se kvalificirali na EP kao prvi u skupini, ako se odigra dobro protiv čeha i škota, to će biti sasvim dobar rezultat.

    druga stvar što su očekivanja porasla nakon SP, što također smatram nerealnim.
  • Nino Bule
    11.7k
    Ne mislim da je dalic retardiran, vjerovatno ce naucit lekciju iz ovog danas vratit nas u standardnu postavu i proci cemo dalje sto je uspjeh za ovaj euro. Moja ocekivanja sto se natjecanja tice nisu uopce presuđujuci faktor ovdje, nego igra to jest sta uopce dalic pokusava postic a na to nazalost vec 3 godine nakon svjetskog nemamo odgovor to je po meni nedopustivo.
  • db-izbjeglica
    13.2k
    teško je razvijati igru u tako kratkom trenažnom periodu, a ideš na megdan top reprezentacijama.

    pričekajmo završetak ovog EP-a. ako dalić prođe skupinu, postat će prvi naš izbornik koji je uspio povezati dva prolaska skupine za redom. što je najvažnije za reprezentaciju poput hrvatske! ako ne uspije, noga u guzicu i idemo dalje, čak i ako uspije, može se pričati o smislu nastavka suradnje.

    nakon '98, pod ćirom se uopće nismo kvalificirali na EP 2000., bilić je imao čak tri ciklusa, jednom prošao skupinu, jednom se nije ni kvalificirao, jednom ispao u skupini.
  • Pop corn
    5.5k
    Koja je razlika u ovoj predstavi u odnosu na onu protiv Austrije 2008. ili Turske 2016. osim što smo izgubili, tj. što su sjele neke dvije lopte Modrića koje su na početku ušle u mrežu. Kaj da sudac nije zaustavio onu akciju kad je ušao Modrić u 16 i da je ušla lopta.....

    Realno, nismo podbacili, nisu nas potopili i razlika između X i poraza mi baš nema jer su ključ Češka koju je Italija razmontirala i Škotska koja razina ispod Walesa. S te dvije pobjede imaš u 1/8finala Slovačku, Poljsku ili Švedsku koje su ipak sve pobjedivi. I eto ti zadnjih 8 što uopće nije loše.

    Naš problem su dva propuha iza Vrsaljko i Ćaleta Car koji me je baš razočarao. Lovren bi mogao biti fit i odigrati na iskustvo i rutinu protiv Čeha i Škota. Vrsaljko može rasti.

    Vezna linija - Kovačić igrao odlično, baš se vidi da ima samopouzdanja i da želi loptu i ići okomito, igrati sa Lukom. A taj unatoč svojoj ljudskoj nekvaliteti je igračko čudo. Sa 36 godina je godina lik u prvih 30 minuta odreže 7 lopti Englezima, razigrava, trči. Još da Brozović doda Kovi kad se nudi na par metara to je sve super, Brozović je ipak puno kvalitetniji od prikazanog danas.

    Brekalo osim (također uz Gvardiola) sjajnih izjava poslije gdje pokazuju obojica koliko su zreli, meni treba davati više prilika jer ima tu drskost u okomitoj igri ko Kovačić i trazi ulaz.

    Perišića smo ionako čekali i u Rusiji, taj bu kad bu trebalo pogodio gol i asist.

    Englezima realno kad smo uzeli loptu i sakrili, smo ubili agresivnost i napravili uspavanku. Nije to tako loše bilo jer realno tekma nije značila ništa.

    P. S. Jebem i dalje majku onom koji je pustio Ademija u Makedoniju. Kaj bi nam on dobro došao na ovom Euru.
  • Nino Bule
    11.7k
    Mislim problem je dalica da ju ni ne razvija, ne postoji glava i rep za koju se mozes uhvatit a koju ima 9 od 10 drugih reprezentacija, ne vidim zasto izabrat lutanje umjesto ne lutanja, nema nikakvog rezona. Rezultatski Dalic stoji jako dobro to nitko ne spori, moja poanta je da bi dugorocno vise dobili da smo prije godinu dana stavili novog trenera, prosli sad skupinu i imali glavu i rep u igri.
  • Markelo
    2.5k
    Pa u ligi nacija smo u obje utakmice protiv Fracuza izgledali dobro, makar smo obe popušili. Zadnja protiv Portugala na Poljudu isto nismo loše odigrali. Zašto se makar na tu razinu ne možemo vratit mi nije jasno
  • Eduardo
    17.8k
    Mislim da ljudi nisu toliko razočarani samom utakmicom već što ova agonija nemoći, neinventivnosti i taktičkog bauljanja traje od 2018. i ne vidi se kraj. Ova utakmica je samo još jedna u nizu.The Undertaker

    Sve si rekao. Nema to veze s onim što db priča o prolasku skupina i finalu SP-a.

    Uključujući današnju utakmicu došli smo do brojke od 30 odigranih utakmica od tog finala. Ej, 30 utakmica od kojih su dvije odigrane dobro - dvije (Španjolska i Slovačka). Sorry, ali meni to nije dovoljno. Čak je rezultat i bolji od igre. Ne vjerujem da će nam se igra iole ubrzati i popraviti u iduće dvije utakmice, ali vjerujem da na individualnu kvalitetu možemo i hoćemo proći skupinu.

    SKOR; 12 pobjeda - 12 poraza - 6 neriješenih - GR 46:46

    POBJEDE; 7 u kvalifikacijama - 2 liga nacija - 3 prijateljske - GR 29:9
    • Jordan (2:1)
    • Španjolska (3:2)
    • Azerbajdžan (2:1)
    • Wales (2:1)
    • Slovačka (4:0)
    • Mađarska (3:0)
    • Slovačka (3:1)
    • Gruzija (2:1)
    • Švicarska (2:1)
    • Švedska (2:1)
    • Cipar (1:0)
    • Malta (3:0)

    PORAZI; 1 euro - 2 kvalifikacije - 7 liga nacija - 2 prijateljske - GR 10:30
    • Španjolska (6:0)
    • Engleska (2:1)
    • Mađarska (2:1)
    • Tunis (2:1)
    • Portugal (4:1)
    • Francuska (4:2)
    • Francuska (2:1)
    • Švedska (2:1)
    • Portugal (3:2)
    • Slovenija (1:0)
    • Belgija (1:0)
    • Engleska (1:0)

    NERIJEŠENO; 2 kvalifikacije - 1 liga nacija - 3 prijateljske - GR 7:7
    Portugal (1:1)
    Engleska (0:0)
    Azerbajdžan (1:1)
    Wales (1:1)
    Turska (3:3)
    Armenija (1:1)
  • ZGBhoy
    1.7k
    hvala sad mi je barem situacija sa Barišićem jasnija
  • vjeko1701
    5.9k
    doslovno samo dva puta prošli skupinu.db-izbjeglica

    08', 16', 18'



    SSvLmS8.jpeg
  • Pop corn
    5.5k
    Poslije francuske '98 smo doslovno samo dva puta prošli skupinu...db-izbjeglica

    Tri puta. Plus tada smo bili 3. ili 4. pot u zdrijebovima i imali teže skupine, veću konkurenciju zbog manjeg broja suparnika tipa Euro 2012. koje je imalo najjačih 13 plus dva domaćina i Republiku Irsku plasiranih i bolestan nogomet. (A da je samo Bilic tukao Tursku u uzvratu u Zagrebu bili bi pot2 umjesto Rusije i išli u Skupinu s Poljskom, Grčkom i Češkom a ne Italijom, Španjolskom i Irskom). Ili Euro 2004. gdje si imao Francusku i Englesku.

    Nisu isti uslovi da se to isto gleda zadnjih 20 i zadnjih 10 godina što je uspjeh.

    kvalitativne uspone i padove.db-izbjeglica

    Kakvi su to kvalitetni padovi? To su oni Olivarijevi porazi sa okusom pobjede?
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.