• Stihl
    3k

    Ja se pelcovati nedam :rofl:
  • superhik
    10.3k
    Cijepljeni:

    Osobe koje su cijepljene s obje doze cjepiva protiv bolesti COVID-19 (Pfizer, Moderna, AstraZeneca) te osobe koje su cijepljenje s dvije doze različitih cjepiva koja se primaju u dvije doze (npr. osoba je primila prvu dozu cjepiva AstraZeneca, drugu Pfizer). Potvrda će u oba slučaja biti valjana 210 dana od dana cijepljenja drugom dozom.

    Osobe koje su cijepljene cjepivom koje se prima u jednoj dozi (Janssen). Potvrdu mogu zatražiti 22. dan od primitka doze cjepiva. Potvrda će im biti valjana 210 dana od dana cijepljenja.

    Osobe cijepljene prvom dozom cjepiva koje se prima u dvije doze (Pfizer, Moderna) mogu zatražiti potvrdu 22. dan od primitka prve doze cjepiva. Potvrda će im biti valjana 42 dana od dana primitka cjepiva.

    Osobe cijepljene prvom dozom cjepiva koje se prima u dvije doze (AstraZeneca) mogu zatražiti potvrdu 22. dan od primitka prve doze cjepiva. Potvrda će im biti valjana 84 dana od dana primitka cjepiva.

    Građani Republike Hrvatske te oni koji imaju odgovarajuće vjerodajnice za pristup sustavu, čiji su podaci o cijepljenju, negativnom testu na SARS-CoV-2 ili preboljenju bolesti COVID-19 upisani u centralne baze podatka Ministarstva zdravstva, putem portala e-Građani ili u nekoj od poslovnica HZZO-a mogu zatražiti svoju EU digitalnu COVID potvrdu.


    Negativan test:

    Osoba koja ima negativan nalaz PCR testa ili brzog antigenskog testa. Negativan nalaz brzog antigenskog testa ne smije biti stariji od 48 sati od trenutka uzimanja brisa, a potvrda se izdaje na razdoblje od 48 sati od uzimanja uzorka. Negativan nalaz PCR testa ne smije biti stariji od 72 sata od trenutka uzimanja brisa, a potvrda se izdaje na razdoblje od 72 sata od uzimanja uzorka.

    Građani Republike Hrvatske te oni koji imaju odgovarajuće vjerodajnice za pristup sustavu, čiji su podaci o cijepljenju, negativnom testu na SARS-CoV-2 ili preboljenju bolesti COVID-19 upisani u centralne baze podatka Ministarstva zdravstva, putem portala e-Građani ili u nekoj od poslovnica HZZO-a mogu zatražiti svoju EU digitalnu COVID potvrdu.

    Preboljeli:

    Osoba koja je preboljela bolest COVID-19 može dobiti potvrdu 11. dan od datuma prvog pozitivnog PCR testa. Potvrda je valjana 180 dana od datuma prvog pozitivnog PCR testa.

    Građani Republike Hrvatske te oni koji imaju odgovarajuće vjerodajnice za pristup sustavu, čiji su podaci o cijepljenju, negativnom testu na SARS-CoV-2 ili preboljenju bolesti COVID-19 upisani u centralne baze podatka Ministarstva zdravstva, putem portala e-Građani ili u nekoj od poslovnica HZZO-a mogu zatražiti svoju EU digitalnu COVID potvrdu.

    https://www.eudigitalnacovidpotvrda.hr/hr/cesta-pitanja
  • Stihl
    3k

    Znači, bitan je negativan test. Ok, zahvaljujem.
  • superhik
    10.3k
    Mislim da je onaj brzi antigenski nekih 175 kn i rezultat dobiješ za pola sata. Jedino što nam je sustav takav da nekad ne upišu u bazu pa ih moraš ganjati.
  • Stihl
    3k

    Aha, na tom brzom se ne dobije nikakva potvrda, nego moras cekat da te ubace u bazu?
  • Neki tip
    19.1k
    Mislim da je onaj brzi antigenski nekih 175 kn i rezultat dobiješ za pola sata.superhik

    Pa to je za zatvor.. kad sam na tom brzom antigenskom bio pozitivan, lijecnica mi nije dala PCR, jer antigenski "ne moze biti lazno pozitivan, samo lazno negativan".

    Ja zbog toga ne mogu dobiti covid potvrdu, ali mogu platiti antigenski test, isti taj koji mi ne vrijedi, i ak je negativan mogu sve kao i da sam cijepljen!? U kraćem vremenskom razdoblju, naravno, ali ucinak je isti.

    Pa ako ovo nije ludost, bezobrazluk, odvratna manipulacija, onda ne znam što jest.
  • Stihl
    3k

    Hahah nevjerojatno...pa naravno da je ludost, bezobrazluk itd...ma nek si jebu mater.
    Žele te prisilit da se cepiš i onda za nagradu kaj si uzoran građanin dobiješ upad na koncert Đanija Maršana :rofl: :lol:
  • SAS1987
    13.4k
    Da nam je uprava neka organizirala bi masovno cijepljenje za navijače na Maksimiru :smile:superhik

    U Mariboru je bilo masovno testiranje ispred stadiona :smile:
  • superhik
    10.3k
    Evo kaže "Negativan nalaz brzog antigenskog testa ne smije biti stariji od 48 sati od trenutka uzimanja brisa, a potvrda se izdaje na razdoblje od 48 sati od uzimanja uzorka." to znači da valjda vrijedi :smile:
  • superhik
    10.3k
    Trebali bi te odmah ubaciti u bazu. Mene nisu za prvo cjepivo uopće ubacili u bazu iako su rekli da ću imati odmah upisano gore sve. Prošla je i druga doza i još mi nisu prvu upisali pa sam im morao dati svoje dokaze da sam dva puta cijepljen pošto ih oni nisu imali. A oni me cijepili :rofl:
  • superhik
    10.3k
    Ti kao pravna osoba možeš organizirati i cijepljenje i testiranje. Kao fizička osoba možeš i testiranje organizirati. Samo treba dobra volja :wink:
  • Stihl
    3k

    Hahah koji debili. Nego,ono bitnije...jesi dobio bespalatan upad na koncert đanija? :rofl:
  • Neki tip
    19.1k
    pa naravno da vrijedi..

    To i jest bizarnost na koju ukazujem. Test na koji me uputila lijecnica ne vrijedi, dakle antigenski, jer je potreban PCR. Iako mi ga nisu dali..

    Premda sam, dakle, preboljeli, o čemu imam i pisanu liječničku potvrdu, to nije dovoljno za digitalnu covid potvrdu. Ali isti taj očito bezvrijedni antigenski test jest dovoljan dokaz da nisi zaražen ako ga friško prije svakog okupljanja napraviš.. dajme najme.
  • superhik
    10.3k
    To je i jedini razlog zašto sam to i radio :fire:
  • Stihl
    3k

    Hahah to je to...jebeš tekme, ali zbog koncerta đanija bi se sad otisel cijepit, jebeš mi sve.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.