• SAS1987
    13.2k
    , da nisi ti Zoki Mamić? :cool:

    Samo tako dalje sa obzirom da si upućen u stanje u klubu i ako živiš dovoljno blizu stadiona mogao bi i ti doći na red te postati trener zagreb dinama :fire:
  • Majki2111
    2.6k
    Ma nemreš postat trenee ak nisi neš u nogometi, a i ovo kaj napišem nije ništa napredno. Čisto malo detaljnije od onog kaj dobijamo u novinama. Da znam s kakvom ekipom dolazimo u koštac.
  • Neki tip
    19k
    eto, imao si velike planove za Majkija, ali srećom dečko je realan i skroman pa se nije poveo za tvojim maštarijama.
  • Bosna86
    11.5k
    Austrijanci su razina Rijeke ili Osijeka i to sam ih mozda cak i precijenio... Sve osim 6 bodova protiv njih je debakl

    Holandani su nasa razina, da je prosla sezona ne bi se sekunde brinuo... Odgledao sam im zadnje 2 utakmice i apsolutno nista vrijedno nekog straha

    CSKA sam samo zadnju pogledao, isto tako nije to nista bolje od nas....

    Sve u svemu, cak i sa klaunom ovo bi moralo biti prolazno
  • Guinness
    1.9k
    Sve u svemu, cak i sa klaunom ovo bi moralo biti prolaznoBosna86

    Koja je poanta prolaska?
    Pa nije da se za to dobije nekakva medalja ili priznanje.
    Bolje se posvetiti domaćim izazovima.
  • Kwedi
    3.8k
    Valjda ipak neko pročita ovo, nadam se da ne pišem za džabe.Majki-Papi2111

    Vedran Attias je isto tako počeo. Držim ti fige :pray:
  • Majki2111
    2.6k
    Stvarno me ne zanima trenerski posao haha :grin: :lol: A i ta rečenica je bila u kontekstu foruma. Samo sam ja piso. Bilo bi super da još neko napiše neš kaj je vidio. Al evo vidim da je Bosna upisao nekaj. :up:
  • Eduardo
    17.2k
    S obzirom da je stigao europski tjedan bacio sam malo pogled na Zoranov učinak u skupinama europskih natjecanja. Malo je reći da ono što slijedi nije obećavajuće.

    Ovo je na oko skupina po mjeri, ali samo na oko. Bilo je još takvih skupina kroz koje nas je vidio Zoki. Svaki početak bio je obećavajući, dok je kraj svake od njih bio je za zaborav. Pozitivna stvar je što niti jednu od tri prve utakmice koje je vodio nije izgubio pa ipak postoji tračak optimizma.

    U sezoni 2013. - 2014., Dinamo je prvi puta nastupio u skupini europskih natjecanja pod trenerskom palicom Zorana Mamića. Bili smo tada smješteni u skupini B, zajedno sa Chornomoretsom, Ludogoretsom i nizozemskim velikanom, PSV-om iz Eindhovena.

    OK, njegov debi bio je u trećem kolu jer je u prve dvije utakmice na klupi sjedio Branko Ivanković koji je u prva dva kola upisao dva poraza, domaći od Chornomoretsa (1:2) i gostujući od Ludogoretsa (3:0).

    Svoj europski debi u skupinama Zoran je imao na domaćem terenu protiv PSV-a, pred praznim tribinama Maksimira. Utakmica je završila podjelom bodova (0:0). Možda se na trenutak učinilo da bi se Dinamo možda i mogao vratiti u igru za prve dvije pozicije. Međutim, bila je to samo zabluda jer su u preostale tri utakmice upisana tri poraza. PSV je u Nizozemskoj slavio sa 2:0, Chornomorets je u Ukrajini s pobjedom od 2:1 potvrdio slavlje iz prvog kola, dok je u zadnjem kolu pobjedu na Maksimiru ostvario i bugarski Ludogorets (1:2). Dinamo je uvjerljivo završio na posljednjem mjestu uz učinak od pet poraza, jednim neriješenim rezultatom, te gol razlikom 3:11 (2:6 pod vodstvom Zorana).

    Sezonu poslije Dinamo se ponovno našao u skupinama Europa lige. Ovaj puta protivnici u skupini D bili su; Astra Giurgiu, Celtic te Red Bull Salzburg.

    Bolji početak od domaće pobjede pet na prema jedan (Astra - 5:1) teško je zamisliti. Nakon toga uslijedilo je gostovanje na kultnom Celtic Parku i gorak poraz od 1:0. Mnogim navijačima i danas je prva asocijacija na tu utakmicu portugalsko krilo, Wilson Eduardo, koji se 'proslavio' brojnim promašajima.

    U dvije povezane utakmice protiv RB Salzburga Dinamo jednostavno nije imao šanse. Austrijanci su doma slavili sa 4:2, a na Maksimiru su upisali još uvjerljiviju pobjedu od 5:1. Četvrti poraz za redom uslijedio je na gostovanju kod Astre. Domaćini su slavili s minimalnih 1:0. U zadnje kolo ušli smo rezultatski neopterećeni i upravo tako je utakmica i izgledala. U rapsodiji golova Dinamo je bio uspješniji sa rezultatom 4:3. Vrijedi istaknuti simultanku Marka Pjace i postignuti hat-trick.

    Rezime svega je; treće mjesto, uz dvije pobjede i četiri poraza, te gol razliku 12:15.

    U sezoni 2015. - 2016., Dinamo je dohvatio skupine Lige prvaka. Uz Dinamo skupinu F popunili su; Arsenal, Bayern München i Olympiacos. Odmah u prvom kolu Dinamo je priredio veliko iznenađenje pobijedivši na Maksimiru londonski Arsenal (2:1). Kao i prethodnih godina i ova pobjeda pokazala se na kraju nebitnom. U preostalih pet utakmica upisano je isto toliko poraza uz samo jedan postignuti pogodak. Skupina je završena s jednom pobjedom, pet poraza, gol razlikom 3:14 i naravno posljednjim mjestom.

    U svom četvrtom pohodu na europsko proljeće čekaju ga; CSKA Moskva, Feyenoord i austrijski Wolfsberger. U svakom slučaju, ako želi s leđa skinuti breme Nenada Bjelice, ovo je skupina koja bi trebala biti prolazna. Posebice što su mu u posljednje vrijeme puna usta Bjelice na kojeg očito postoji određeni pick, jer se ne propušta prilika da se ne okrzne o rezultate koje je ovaj ostvario u dvije sezone mandata na klupi Dinama.

    Dinamo je pod vodstvom Zorana Mamića odigrao 16 utakmica u skupinama europskih natjecanja, od toga njih 10 u skupinama Europa lige.

    EUROPSKA LIGA
    • 10 utakmica
    • 2 pobjede
    • 1 remi
    • 7 poraza
    • gol razlika 14:21
    • osvojeni bodovi - 7 od mogućih 30

    Jedna izreka kaže; postoji razlika između pčele i muhe. Istina je da obje lete i puno zuje, samo, jedna daje med, a druga govno. Sami procijenite tko je tko u ovoj priči.

    Buraz, na redu si!
  • flexXy
    1.9k
    Nikad necu zaboravit tu utakmicu sa Ludogoretsom. Bila je sredina 12.mjeseca, vani debelo ispod nule i na stadionu oko 5 tisuca ljudi koje su igraci nagradili sramotnom igrom. Ne znam jesam ikad toliko promrzao kao tu vecer na istoku.
  • Infinity
    15.2k
    Astru i dan danas nisam uspio shvatiti u svojoj glavi. Ides u goste ekipi koju si razbio, trebas pobjedu da bi u zadnjem kolu kuci igrao za prolaz protiv ekipe koja je samo ludom srecom osvojila tri boda u prvom mecu s tobom. U Rumunjskoj igraci Dinama su izgledali kao da su prodali tu utakmicu. Ni najmanje volje za igrom. Ako sam ikad psovao svih 90 minuta onda je to bilo tad. Vjerojatno najbezvoljniji Dinamo svih vremena. Vise zelje je bilo u kantama od Salzburga.
  • markoli
    1.6k
    Jedna izreka kaže; postoji razlika između pčele i muhe. Istina je da obje lete i puno zuje, samo, jedna daje med, a druga govno. Sami procijenite tko je tko u ovoj priči.Eduardo

    :grin: :ok:
  • Keyser Soze
    8k
    CSKA vodi 1:0 u Austriji...
  • Bosna86
    11.5k
    1:1 na pol
  • Benito
    553
    Blazicko blazicko mamiceva...
  • Navijač Dinama
    7.3k
    Wolfsberger CSKA 1-1 završilo
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.