• ksapi
    2k
    Naletio sam tek sad na prethodnu raspravu koju ste imali o RK Dinamo.. Taj klub vodi covjek koji nema nikakve veze s nasim Dinamom i cak mislim da ni nema ustavno pravo koristiti to ime. Majstor nam je stavio termin utakmice s njima u 13h kada je bilo povijesno glasanje za Zajeca :lol:

    S tim klubom sigurno nece biti neke ozbiljne suradnje za kolektiv, ali ne vidim zasto nebi krenuli s nekim novim klupskim projektom u rukometu. Mi smo osobno poceli prije par godina u RK Odema Dugave, na pragu smo ulaska u 3.rang bez ikakvih financija (i u 2.rangu ceml vjerojatno odmah biti u vrhu) + imamo 4 generacije klinaca. S nekim solidnim novcanim impulsom klub bi dosao do Premijer lige u par godina.

    Sto se tice klinaca i RK Zagreba, to je bilo prije, ta prica vise ne vrijedi. Zagreb su napustili gotovo svi dobri treneri za mladje uzraste, najjace ekipe u generacijama u13 i u15 su Metalac, Pastela, Rudar.. mislim da cak oni svi i imaju vise klinaca nego Zagreb. Cak i taj Dinamo ima dosta dobre i brojne mladje selekcije. Ne vidim tu apsolutno nikakav problem, pogotovo ako bi navijaci dijelom ispratili pricu.
  • emilperska
    3k

    Ja sam nekad u Medveščaku igrao (do kadeta), onda je krenula selidba po seoskim ligama hahaha..
    Što je s Medveščakom danas? Stari purgerski klub koji je u jugi prije upletanja gobca i ostalih, bio trofejniji od Badela.. Danas tavore vjerojatno u toj 1.B ili negdje već?
  • ksapi
    2k


    U 2.ligi su, na rubu egzistencije. Sve su pokrali iz kluba sto se moglo. Jako tuzna prica. I ja sam osobno igrao u Medi do kraja kadetske.
  • miro
    3.1k
    Da, ekipa se ne sjeća, ali Jarak i gol u zadnjoj sekundi finala kupa '90....pa ćelavi Sarać s fudbalerkom :lol: Medvedi su bili pravi, a još je u to vrijeme i hokejaški Medveščak bio top u Jugi
  • emilperska
    3k
    Kada bi Medveščak preimenovali u Dinamo (RK DINAMO MEDVEŠČAK) i postavili naše ljude..

    1. Dobili bi brzi ulaz u najviši rang za male novce
    2. Povijest i tradiciju
    3. Imali bi rivalitet s ovim ppd sranjem
  • miro
    3.1k
    Nemreš ić kontra Badela po meni. Jedno je Gobac a drugo je klub koji je imao najbolje dvoransko navijanje ikad
  • emilperska
    3k

    Zagreb je to jer se "to nešto" stvorili u 90ima kad je bilo zabranjeno ime Dinamo. Išlo se i na Cibonu u 90ima i 80ima pa eto danas imamo KK Dinamo koji je tu gdje je je, ali rekao bi da sljedeće godine ide pravi iskorak. U skladu s imenom koji nose.

    Povijesno gledano Medveščak je bio u jugi jači od Zagreba i bio je gledaniji, bar po pričanjima starosjedioca. Ali po trofejima vidim da je vjv i bio jači.
    Ako smo mogli ić protiv ovakve Cibone, možemo i protiv gopčevog PPD-a..
  • miro
    3.1k
    Da, ali mislim da je protiv Cibone jako malo ljudi...ne pričam tu o vodstvu

    Isto tako se moglo krenut i protiv Dinama. Ali nije
  • emilperska
    3k

    Ma naravno je malo ljudi tu protiv Cibone, ali krenulo s tim KK Dinamom i sad se to gura. Priča sa Cibonom je gotova za narednih (bar) 10 godina dok se to ne pročisti ili propadne do kraja. Da se KK Dinamo napravi konkurentnim dogodine, ne bi nitko moralizirao da li navijamo za Cibonu ili Dinamo po meni.. Očekivao sam fkt više od ove sezone, ali to su očito te dječje bolesti. I Futsal Dinamo od onog trenutka kad je 2015. ušao u najviši rang (ako maknemo tu prvu sezonu 2015/2016 gdje su se učili i Split i Nacional su imali najjači budžet), imao je nekoliko sezona od 2017. do 2023 gdje je ispadao četvrtfinale, pa polufinale, pa četvrfinale pa onda opet polufinale itd.. gdje je realno po budžetu bio TOP 4, bar po podacima iz registra Udruga. Tamo u periodu od 2018. - 2021. su Makarska i Omiš mislim mrvicu odskakali.
    Sljedeće godine od KK Dinamo očekujem ozbijan rezultatski iskorak, u skladu s imenom koji nosi. Inače taj projekt i neće imati previše smisla, pogotovo ako Cibona preživi ovo preoblikovanje..
  • De Oliveira
    896
    Ne mozes kontra Badela i Cibone, ali mozes kontra Dinama... Sjajna logika. Dinamo nije i ne moze biti samo nogomet. Dinamo je jedan od najmocnijih simbola hrvatstva koji je okupljao domoljube koji su se koristili sportom kao jednim od mocnijih sredstava promidzbe. Cibona i Badel su bili nadomjestak za KK i RK Dinamo. Tu svrhu vise nemaju. Ja ne mogu samo protiv Dinama. Ostali me ne zanimaju i sto se mene tice mogu se i pogasiti.

    Sto se tice RK Medvescak, on je osnovan kao RK Dinamo i kada su nam krajem 50-ih ugasili SD, presli su u SD Medvescak kao i kosarkasi i vaterpolisti. Osobno nisam za bilo kakve kompromise po pitanju imena i grba. Iskljucivo i jedino Dinamo Zagreb i samo nas grb.
  • Mr Blue
    3.3k
    Ispravak netočnog navoda, Futsal Dinamo je samo jednom ispao u četvrtfinalu, u sezoni 2021/2022.

    Što se tiče budžeta, ne znam brojke, ali razlika je i gdje si ulagao novac. Futsal Dinamo je godinama ulagao dobar dio budžeta u Školu futsala npr. Ako gledamo samo budžet za prvu ekipu, ne bih stavio ruku u vatru da smo godinama bili u Top 4, dapače...
  • emilperska
    3k

    Stoji..
    Ali što se tiče rukometa, mislim da bi idealno i najbezbolnije bio taj ulazak u RK MEDVEŠČAK, promjena imena. Velim, grb naš, a ime može DINAMO MEDVEŠČAK (ionako naziv Dinama nije "DINAMO ZAGREB" nego je bio "NK DINAMO" pa onda "GNK DINAMO", o tom se razvila cijela jedna tema gdje smo kopali registre udruga i zapisnike kroz povijest, vjerovao ili ne ZG nije bilo u imenu..)
  • emilperska
    3k

    Velim,
    sve mi je to to u par deka, ali točno je da smo tek u osmoj prvoligaškoj sezoni osvojili naslov i prvi trofej (ne računajući 2.HMNL), a da smo svih tih 8 sezona po budžetu bili u vrhu. Nisam rekao da smo imali najveći, ali među najvećima i nitko tu nije odskakako pretjerano nakon bankrota Splita i Nacionalna tj. gašenja. To su javni podaci, iz registra udruga.
    Dakle 8 sezona prvoligaških za prvi prvoligaški trofej..
    Ali, poanta je bila da od KK želimo ozbiljniji iskorak sljedeće godine..
  • De Oliveira
    896
    nemam ja nista protiv da se postojecoj garnituri u RK Dinamo zabrani koristenje imena i grb, pa da napravimo dogovor s Medvescakom. To bi bas zbog povijesti bilo idealno, ali nikakve kompromise ne bi pravio. Samo poucak po kojem smo dobili KK Dinamo. Naravno to je samo moj stav.
  • Mr Blue
    3.3k
    Ma ne sporim ja da je ukupan budžet Futsal Dinama bio u par deka s drugim klubovima, top 4 ako kažu podaci, vjerujem. No ako govorimo o budžetu u kontekstu osvajanja naslova prvaka, onda mislim da je bitno naglasiti da je Futsal Dinama izdvajao za Školu futsala i svoj hladni pogon više od drugih klubova. Drugim riječima, manje novca je bilo za prvu momčad u odnosu na rivale koji su većinu svog budžeta ulagali upravo u tu kategoriju. Usudio bih se reći da je budžet Futsal Dinama za prvu momčad godinama bio i ispod Top4. Jer ono, neke momčadi, tipa Novo Vrijeme, mlađe kategorije imaju prvenstveno jer im to uvjetuju pravila natjecanja, pa su samim time i ulaganja u taj dio kluba valjda minimalna. Kod nas je to možda i najvažniji aspekt kluba.

    Pa da ostanem on topic, rekao bih i da KK Dinamo dobar dio svog budžeta ulaže upravo u svoje mlade košarkaše. Da je iskorak u skoroj budućnosti nužan - sigurno jest, no mislim da je i laganiji (sporiji) rast s osloncem na svoje igrače i unutarnje snage dugoročno bolji od brzog investiranja u ekipu. Moje je mišljenje da ćeš tako duže vremena biti konkurentan, a smjenu generacija dočekati puno spremniji nego da kratkoročno uložiš u prvu momčad i da nakon sezone-dvije uslijedi pad. U futsalu, npr, ima hrpa primjera klubova koji su kratkoročnom investicijom u prvu momčad osvojili naslov prvaka i ugasili se.

    Kratka verzija mog posta: strpljen - spašen.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.