• emilperska
    2.9k
    Izvući ću, ali te ekipe imaju i kamate prema bankama, trećima, imaju značajne amortizacije. Ove kaj sam naveo sam jednostavno gledao ukupne troškove bez nekih podjela.
    KK Zadar ima ukupne troškove 1,87 mil EUR. Završio je u gubitku 900k. Troškovi amortizacije i kamata su negdje oko 220k. Znači klub je potrošio nekih 1,65 mil EUR u 2023.
  • AC1593
    490
    Ne znam šta ljudi očekuju obzirom na budžet koji ima dinamo u odnosu na klubove koji su iznad dinama trenutno. Prošla sezona, u kojoj se nakon prvog dijela igralo u ligi za ostanak sa slabijim protivnicima, završena je s oko 47% pobjeda. Trenutno je dinamo na oko 57% pobjeda, a očekuje se, obzirom na protivnike do kraja regularnog dijela, da će zadržati postotak na toj razini.
    Obzirom na veličinu budžeta u odnosu na ostale klubove ovo je realnost i ipak je napredak u odnosu na prošlu godinu. Rutinski se dobivalo sve slabije protivnike dok se od jačih gubilo. Naravno, mi smo dinamo i uvijek ciljamo na više. Jedino što je pokvarilo dojam ovoj sezoni do sada su neke utakmice protiv nominalno jačih protivnika koje su mogle i trebale biti dobijene, ali su doslovno ispuštene pobjede iz ruku. I to svaka takva utakmica ove sezone, a bilo ih je. Tu ostaje žal. Ostalo je odrađeno onako kako treba.
    Fali tu još širine na klupi, fali kvalitete za nešto više, ali također uvjeren sam da se, uz našu podršku, mogu pružiti odlične partije u playoffu. Ali ne treba imati nekakva nerealna očekivanja.

    Sve u svemu napredak je vidljiv u odnosu na prošlu godinu. Treba samo nastaviti s rastom, korak po korak, u onim okvirima kojima klub može osigurati za nesmetano poslovanje. Što više ljudi podrži KK dinamo, što se više sponzora uključi, to će biti lakše osigurati sredstva za daljnji rast i možda onda u idućim godinama možemo ozbiljno pomrsiti račune i Cedeviti i Ciboni i Splitu i Zadru.
  • De Oliveira
    858
    Slazem se sa svime sto si napisao. Nase je svake godine uclaniti se, kupiti godisnju ulaznicu i nesto iz web shopa, a ljudi iz kluba neka samo ovako nastave. Iskorak svake sezone u odnosu na proslu je ocit.
  • Zagreb1992
    1.2k
    Jel ovo realnoo ?
  • Zagreb1992
    1.2k
    Branjenje skoka nakon 2. sslobodnog bacanja je za zatvor ..Ne može ti Vragović jebeni uhvatiti skok dok ti ostatak ekipe0 gleda loptu
  • De Oliveira
    858
    Na kraju smo izgurali
  • Zagreb1992
    1.2k


    Kod Dinama bi ja rekao da nije problem budžet nego krivi odabir pojedinih igrača i na to dodaš tvrdoglavog Sesara...U sastavu imaš Garafolića , Novačića , Kraljevića koji su u godinama i koji ne mogu igrati takvu košarku kakvu želi Sesar, a to je igra puna trke ...I zato dolazi do te faze gdje u napadu ekipa zna biti statična i ne kretati se dok u obrani pada koncetracija

    Također ti u ABA 2 ligi npr imaš klub čiji je budžet u rangu sa Zadrovim ili čak veći ..Nažalost u korist ne ide i država koja ne nudi sponzorima neke porezne olakšice ..Da se to sredi potpisujem ti da bi u roku 2-3 godine imali dosta kvalitetnu ligu.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.