• LovroZG
    1.3k
    Ak se ne varam, 8 od tih 16 novih mjesta ide prvacima, a preostalih 8 mjesta neprvacima tak da se situacija ne mijenja puno za naše klubove. Da smo nekim čudom ostali top15 onda bi imali i dobru šansu za tri kluba u skupinama ko šta je Infinity objasnio.
  • vjeko1701
    5.9k
    Dobro, jedino kaj mogu vidjet da bi neki klubovi, posebno ovi iz lige 5 zbilja to smatrali natjecanjem u kojem ih baš ne zanima neki rezultat, vidi se kako se neko odnose i prema EL.

    Tottenham, Basel, Sporting, Copenhagen, PSV Eindhoven, Wolfsburg, APOEL, BATE, Galatasaray, Malmo, Partizan, Standard, Steaua, Granada, Milan, Rangers, Maribor.

    Mislim da bi ove neke naši klubovi lakše izbacili u pretkolima nego Malmo, Standard ili Sporting. Pa Rijeka je dobivala Milan u grupama EL (ok, ona Kekova...)
  • Infinity
    15.2k
    Nisam bas siguran da bi ih tek tako izbacivali u pretkolima, pogotovo u odnosu na recimo Malmo, a Standard i Sporting i sad smatram teskim preprekama za nase predstavnike. Misljenja sam da bi s njima mozda ipak malo lakse igrali u grupama nego u odnosu na ekipe koje su srednja zalost, recimo taj Standard. Koliko god te velikane ta takmicenja ne zanimala, oni ce uvijek ici na to da udju u takmicenje, a tamo ce igrati koliko im treba, tj. ako imas srece imat ces sanse da uzmes neki bod. Njima niti jedno europsko natjecanje nije financijski neisplativo, samo je pitanje do koje mjere im je isplativo. Oni u krajnjem slucaju mogu svoju B ekipu prijaviti za to takmicenje i preko istog razvijati mlade igrace.

    E sad, Tottenham je bas radikalan primjer, od njih se ne bih iznenadio da posalju kadete u ovo takmicenje, ali PSV i Wolfsburg nisu takvi velikani da bi podcijenili ovo takmicenje. Milan je meni teska enigma, zadnjih godina prilicno bezvezan klub bez ikakvih uspjeha koji bi bio najsretniji da starta neka super liga u kojoj bi ovakav Milan bio kanta za napucavanje od strane ekipa koje oni smatraju smijesnim.


    Meni osobno ovo takmicenje nije nepotrebno kako mnogi smatraju, kao ni samo prosirenje broja ucesnika u grupnoj fazi. Ja u glavi imam potpuno drugi sistem za koji bi isto tako mnogi rekli da je glup, sulud i bezvezan, te da bi unistio car nogometa, kako LP tako i EL. U svakom slucaju bih ostao na ta dva takmicenja, no nebitno. Kada su najavili to trece ocekivao sam da ce tamo zavrsiti svi klubovi koji ispadnu u kvalifikacijama za LP i EL i da ce se igrati na kup sistem, no i to nebitno. Meni je drago da ce jos poneki klub dobiti sansu da zaigra na jesen u Europi, nebitno da li to bio predstavnik Gruzije, Francuske, Farskih otoka, Hrvatske, Bosne ili koga vec. Istina, ovo je sad treca liga, volio bih da Dinamo igra u najmanju ruku barem drugu ligu (EL), ali bi kao navijac Dinama u stilu Silvija Marica zavrsio dva dana u kanalu ako bi osvojili ovo 'smijesno takmicenje'. Smatram da svaki pratitelj nogometa ima pravo ovo takmicenje smatrati smijesnim i nebitnim, ali isto tako smatram da mi kao navijaci Dinama ne bi trebali da ga podcjenjujemo. OK, mi igramo LP i EL redovno, ali tamo nemamo bas nikakav rezultat. Trece mjesto u grupnoj fazi EL je nas neki prosjek, a taj prosjek bi nam sutra donio preliminarnu rundu KL, odnosno proljece u Europi kroz KL u koju smo upali kroz EL.
  • Bosna86
    11.6k
    Sa budžetom od 50 milja i vrijednosti momčadi 100 ( plus, minus), minimum mi je naše izdanje prošle godine u LP.... Kakva KL, kakvi bakrači.... Shvacam sto zelis reci, ali ne volim to snižavanje kriterija.... Zadnje dvije sezone su nit vodilja da se može i da se mora još i bolje
  • Infinity
    15.2k
    Apsolutno se slazem. I sam sam rekao da je nas minimum EL, ali zelim reci da mi sutra ako budemo treci u EL i odemo u ovo takmicenje da ne trebamo poslati B ekipu i slicno. Ja sumnjam da cemo ikad doci do grupne faze ovog takmicenja, ali da cemo nekad biti treci u EL, hocemo. I tad zelim da odemo sto dalje, kao sto zelim i u LP i u EL. A da cu biti sretan ako umjesto EL igramo KL? Necu, ali kad vec igramo onda to odigrati najbolje sto mozemo. Kad nam proljece u LP bude navika, a grupe EL rijetkost, tad cu u slucaju neke slucajnosti reci 'jebes to, daj djeci nek se igraju'.
  • BBB Sibenik
    4k
    Treba tezit da svake godine se igraju skupine LP , to triba bit cilja. Bate , Gent itd ako su oni mogli igrat godinama i takvi skupine sta nebi mogli i mi...pa eto pokusat kroz LP docekat proljece makar i EL knockout fazi.
  • Crusades1986
    9.6k
    Znači maknuli su gledatelje kad je bilo manje od 100 novozarazenih po danu, a sad vracaju kad ima više od 300 svaki dan. Vrhunska logika.
  • deda
    27.7k
    Svi će stadioni biti mali kapacitetom osim Maksimira i Osijeka.
  • vjeko1701
    5.9k
    Ja nimalo ne potcjenjujem KL, iskreno, onaj Bjeličin Dinamo koji je ispao od Benfice bi imao solidne šanse doći do nekog polufinala-finala kaj bi bio velik uspijeh kaj god tko mislio o KL. Nastavno na to, 3. mjesto u EL daje prezimljavanje kaj je opet odlično. I Bjeličin Dinamo i Kekova Rijeka bi jako profitirali od toga. Kroz godinu-dvije bi Osijek mogao solidno igrati tamo i polako graditi svoj koeficijent. Jedino žalim kaj uvođenjem ovog natjecanja gubimo 3 mjesta u EL i smatram da je barem doprvak liga do 18. mjesta trebao dobiti mjesto u EL.
  • Ero
    930
    Događa se i to Krstanović promašio penal, mislim da mu je ovo drugi promašen penal u HNL a treći u karijeri.
  • marcio amoroso
    32.1k

    Negdje sam pročitao da je u Bosni promašio tri u nizu.
  • Ero
    930
    Znam za jedan u finalu BiH kupa 2017, ove ostale je možda u nižim ligama.
  • Majki2111
    2.6k
    Ne biste vjerovali danas sam bio na piću s ekipom s kvartta, nas 15ak i svi osim mene i jednog prijatelja rekli da je u HNLu loš nogomet i da nebi nikad to gledali. Svi oko 20ak godina imamo.
  • vjeko1701
    5.9k
    Po čemu je to čudno? Pa to je stav velikog broja ljudi već skoro dva desetljeća,
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.