• deda
    27.7k
    Pun mi kufer ovog međunarodnog reprezentativnog nogometa, postajem hardcore ljubitelj HNL-a :love:
  • vjeko1701
    5.9k
    Dobrodošao u čopor :D
  • deda
    27.7k
    Pomak u mnogim segmentima lige je postignut, ako krene ovaj novi ugovor za tv prava, kad dobijemo nove travnjake u Gorici i Varaždinu, a valjda i Šibeniku, novi stadion Osijeka liga će postajati sve atraktivnija.
  • Dino
    2.2k
    Premiership, cuvaj se!
  • deda
    27.7k
    :strong: :blush:
  • Crusades1986
    9.6k
    Još kad bi to kapitalizirali ulaskom 2 kluba u skupine europskih natjecanja i da po mogućnosti budu što konkurentiji bilo bi odlično.
  • SAS1987
    13.4k
    naš stručnjak za koeficiente Infinity će vjerovatno puno bolje objasniti ali sledjeće godine počinje UEFA Europe Conference League (najprije 32 klubova, kasnije 64) tako da bi HNL praktični trebao imati bar dva kluba u grupama.

    https://en.wikipedia.org/wiki/UEFA_Europa_Conference_League
  • vjeko1701
    5.9k
    Ček, konferencijaska liga će se proširiti na 64 kluba? Pa to bude onda 128 klubova u europskim natjecanjima (32+32+64) Ako onda nečemo imati barem 2-3 predstavnika među tih 128 klubova onda zbilja nemamo kaj tražiti u europi.

    Kaj mislite, mogu li Osijek i Rijeka do grupa KL dogodine?
  • Guinness
    1.9k
    Ček, konferencijaska liga će se proširiti na 64 kluba? Pa to bude onda 128 klubova u europskim natjecanjima (32+32+64vjeko1701

    Pretpostavljam da će u tome sudjelovati sarajevo, fola esch i sličan kalibar klubova.
  • Infinity
    15.2k
    Europska natjecanja ce se prosiriti za jos jedno natjecanje, ali ce ukupan broj klubova biti veci samo za 16, jer ce EL brojati 32 kluba, a ne 48 kao do sad. Ja sam misljenja da HNL svojom kvalitetom upada medju tih 16 novih.

    S ovim natjecanjem ne vidim nacin da prvak ne udje u grupne KL. Ispadnes u drugom pretkolu LP i ides u trece pretkolo EL odakle pri ispadanju ides u play off KL. Doslovno je u tri dvomeca potrebno izbaciti svega jedan jedini klub. Ako to prvak HNL-a ne moze onda ne znam kako je postao prvak.

    Sto se tice neprvaka. Tu sad ostaje zal za onih top 15. Naredne sezone ce sva tri predstavnika startati od drugog pretkola KL. Kada se i ako se HNL opet docepa te 15. pozicije onda treba biti dobro los da ju se ispusti. Prva stvar sto imas pet klubova u Europi. Druga stvar sto ti viceprvak igra LP, a osvajac kupa igra EL. To znaci da imas cak dva kluba u visim natjecanjima u odnosu na trenutno stanje koje nam garantuje prvaka u LP i okruglih nula klubova u EL uz tri u KL. Nas viceprvak bi mogao startati u drugom pretkolu LP i poput gore objasnjenog scenarija mogao uz dva ispadanja doci do play offa KL. Njemu bi kao i prvaku bilo dovoljno da izbaci samo jedan klub i ima grupe KL. Jos jedna stvar koja bi bila plus za prvaka je to sto bi prvak u slucaju top15 isao od treceg pretkola LP i ne bi morao doslovno nikoga proci za grupnu fazu, jer bi ispadanjem u trecem pretkolu LP isao u play off EL gdje bi ispadanjem upao u grupnu fazu KL.

    Osvajac kupa bi u slucaju top15 startao od treceg pretkola EL. Prvo taj plus koji imas s mogucnoscu da se dograbis grupne faze jaceg takmicenja, odnosno EL, a druga stvar sto imas pravo na jedan kiks, tj. ispadanjem u trecem pretkolu EL ides u play off KL ili prolazom u play off EL imas grupe KL.

    Cetvrti i peti bi i u slucaju top15 isto startali od drugog pretkola KL.

    Moje misljenje je da HNL s ovim u svakom slucaju ima zicer jedan klub u grupama, a vjerujem da je itekako realno imati dva. U slucaju da se dokopa top 15 vjerujem da su dva zicer u grupama, cak mozda i tri, a nije nerealno ocekivati ni cetiri.


    KL se nece siriti na 64 kluba. Vec rekoh da ce biti 32. 32 igraju grupnu fazu, a dalje prolazi 16. Osam prvoplasiranih ide u osminu finala, a osam drugoplasiranih ide u preliminranu rundu. U tu preliminarnu rundu ulazi osam treceplasiranih klubova EL. Da, treci u EL ce proci grupu, ali to nije toliko znacajno s obzirom da ce EL spustiti broj klubova s 48 na 32. Na isti nacin ce funkcionirati EL. 32 kluba, dalje ide 16. Osam prvoplasiranih ide u osminu finala, a osam drugoplasiranih ide u preliminarnu rundu. Tamo ih ceka osam treceplasiranih klubova iz LP.
  • deda
    27.7k
    :nerd:
  • vjeko1701
    5.9k
    Ma tako sam i mislio, krivo sam onda shvatio post od SAS1987. Se zna kako će se gledati rezultati u KL za koeficijent? Mogli bi barem nakupiti bodova ondje. Mada znam da to neće biti tako lako kako neki misle. I dalje će naši igrati s klubovima koji ih redovito izbacuju. Šteta da toga nije bilo onih sezona kad se konstantno dolazilo do PO EL.
  • Infinity
    15.2k
    Mislim da ce se bodovati jednako kao i LP i EL. Ako je EL do sad vrijedila jednake bodove kao i LP onda ne vidim razlog da se ovo manje boduje. Uostalom, EL ce se skratiti, sve se to prosiruje za svega 16 klubova, nije to toliko velika stvar.

    A da ce KL biti losa? Na simulaciji kako bi to izgledalo da se KL igrala ove sezone se lijepo moze vidjeti da bi nas tamo cekali Tottenham, Basel, Sporting, Copenhagen, PSV Eindhoven, Wolfsburg, APOEL, BATE, Galatasaray, Malmo, Partizan, Standard, Steaua, Granada, Milan, Rangers, Maribor.

    Mozda je smijesno nekome kad tu vidi recimo Malmo ili Maribor kao da sam ja pisao neke velikane. To su nositelji u play offu KL. To su klubovi koji nisu ni dobili sansu u EL. Naravno, govorim o simulaciji, a ne realnom stanju. Ipak, dogodine nas ceka jako slicna prica.

    Prema toj simulaciji, Loksa bi kao neprvak i Rijeka kao osvajac kupa dosli do play offa EL gdje bi kao nenositelji ispali. Ispadanjem bi isli direktno u grupnu fazu KL gdje bi Rijeka bila pot3, a Lokomotiva pot4. To ce biti natjecanje u koje ce se tu i tamo ugurati nekakvo Sarajevo, Dinamo Tbilisi i slicni, ali to natjecanje sigurno nece biti nesto sto bi recimo Dinamo popisao, jer ce to natjecanje vecinom ciniti klubovi koji su do sad igrali EL ili bili jako blizu istoj. Dinamo ne bi dohvatio ni pot1 ako bi igrao. Evo i tovari su prema istoj simulaciji dosli do play offa KL. Mozda bi prosli neki Malmo.
  • deda
    27.7k
    Doista je smiješno pomisliti kako će povećanje broja sudionika sa 80 na 96 dovesti do ulaska baš nekih teških padavičara kao i da će to baš puno olakšati put našima.
  • Infinity
    15.2k
    Padavicara je bilo i do sad u EL. Igrali su Shamrock i recimo Dudelange vise puta. To da ce olaksati put nasima? Ako bi bili medju 15 onda definitivno da, ovako smo manje vise na istom, samo je prvaku olaksano, tj. moras biti debil da ne upadnes barem u KL. Ovim ostalim ce sigurno biti lakse doci do play offa KL u odnosu na play off EL do sad, jer bi mogli svi biti nositelji u prva tri pretkola, a Rijeka ima potencijala da bude nositelj i u play offu KL. Ako se tri dovuku do play offa KL onda mi nije nerealno da barem jedan upadne.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.