• deda
    28.1k
    Ma mi smo svi malo utopisti, a tovari na ntu. Ili si manager ili nisi, ili si poduzetnik ili nisi. To je stanje duha. Nemre meni Stanić vodit klub kad ga 20 godina nije zanimao upravljački posao.
  • Kwedi
    3.8k
    sto put bi više, bolje i kvalitetnije vodio klub npr. poduzetnik iz Bjelovara, nazovimo ga "Deda" za ovu priliku nego cijela bulumenta legendi, bivših igrača i ne znam kakvih imena koji bi tri mjeseca proučavali kako se popunjava izvještaj sa službenog puta, a o menadžmentu i poslovanju firme od 250-300 milijuna kluba vjerojatno su učili iz serijala Trotter independent traders.
  • Bosna86
    11.6k
    Ako ikad dodjemo u tu situaciju, maximum će nam biti neki Tomislav Globan... Vrhunski teoretičar sportske ekonomije bez dana u realnom sektoru.... U Hrv ne postoji kadar za takve pozicije sto se lijepo vidi na tovarskom primjeru... Ili ćemo izabrati nekog managera koji nema blage veze o odnosima u nogometu, ali ima neko iskustvo u nekim drugim poslovima ili će to biti neki populist u vidu bivšeg nogometaša
  • Kwedi
    3.8k
    pa ne mora bit predsjednik uprave s nogometom u malom prstu.

    nit mora imat diplome i deset godina u struci kako su uvjeti u hajduku.

    demistificirajmo veliku nauku upravljanja klubom.

    pravi manager mora poznavat osnove i zakonsku praksu menadžmenta, financija, prava te naravno tržišta u kojem djeluje. za odnose oko transfera, omladinske škole, trenera i da li treba igrati stojanović ili moharrami nije njegova nadležnost.

    čak bi rekao da je vlatka peras, kad ne bi bila međugorski isprdak bila recimo dobar kadar za predsjednicu uprave jer je u klubu dvadeset godina i pozna poslovanje od podruma pa do krova.

    ili primjerice darko tipurić da nema kriminalni background.

    veći je problem kadra; nitko se ne želi u to petljati i javiti.

    imamo primjer toga u hajduku di za rukav vuku ljude da idu u NO ili kraj ne znam kakve demokracije, brbić se vraća kući.

    ne moramo čak ni ići do splita; koliko je bilo kandidata za predsjednika FD-a i NO...

    nedostatak interesa će u dinamu sutra iznjedriti opet mamića, pripuza ili nekog novog canjugu ili zvonka zubaka.
  • Mali dioničar
    14.3k
    primjerice darko tipurić da nema kriminalni background.Kwedi

    Sry, kaj nije Tipuriću sav izvor prihoda povezan sa konzaltingom na relaciji grad-država-državne firme. Ja tu poduzetništvo ne vidim.

    Recimo, ovaj čovjek iz Prima namještaja, a koji se odlučio baviti i nogometom mi je stoput bolji kandidat. Ako pokaže da kuži i nogomet.

    https://sportske.jutarnji.hr/sn/nogomet/poznati-hrvatski-biznismen-ulazi-u-hr-nogomet-i-to-s-velikim-planovima-na-trzistu-vec-igra-ligu-prvaka-15010207
  • deda
    28.1k
    Ne kuži nogomet, ali kuži ljude, psihologiju, odnose, i zna kako zaraditi pare.
  • Kwedi
    3.8k
    Sry, kaj nije Tipuriću sav izvor prihoda povezan sa konzaltingom na relaciji grad-država-državne firme. Ja tu poduzetništvo ne vidim.Mali dioničar

    je, al uzeo sam njega za primjer jer je dugo u i oko dinama. plus, kaj se tiče manadžmenta jedan je od najvećih stručnjaka.

    ma ne bitan on kao lik, da ne bi ispalo licitiranje imenima.

    ps: kad smo kod njega, još mu je minus kaj mu je jedan od najboljih frendova joško jeličić :cool:
  • Mali dioničar
    14.3k


    A zato moj frend sa Tipurićevog kolegija dofurava Joškove sinove na termin... :smile:

    Btw, dečki dobro igraju. Pogotovo Mario.
  • vjeko1701
    5.9k
    Pa dobro, Lokomotiva je prešišala Osijek i Rijeku, koji imaju daleko veći budžet. Netko bi rekao i da Rijeka ima padajuću krivulju od osvajanja titule.Kwedi

    Daleko od toga da nemaju, imaju i najmanji budžet od Os - Ri - Haj, al i dalje imaju najbolje rezultate od onda. Prolaze dalje u europi, osvajaju više mjesta u HNL-u i kupove. Ovi u Hajduku se ne bi više ubili za prvenstvo, i kup im je postao stran pojam.

    Lokomotiva prešišala? Tu i tamo se u nekoj ligi zna pojaviti ekipa koji prešiša klupske ambicije i budžet. Lokomotivi je to malo lakše pod patronažom Dinama, Nek se poklopi 2 dobra naša talenta i 2-3 solidno pogođena mlada igrača uz dobrog trenera i dođu do 2. mjesta i finala kupa. Nije im ovo prvi put ali se jasno vidi da su to sve one-season wonders. Možda im se ponovi kroz godinu-dvije.

    Meni je zlo kad čujem da bivše legende bi vodile klub. Posebno kod nas.Kwedi

    Ko prvo ili si legenda ili bivši. Kak možeš biti bivša legenda.Mali dioničar

    Bivši igrači legende i oni su dobri ko "rallying point" oko kojih se mogu okupit navijači. Ko neka lica kluba za poboljšanje odnosa sa navijačima. Ja bi naravno stručnu osobu iznad njih. Mada i pojam bivše legende nije toliko sulud, za 20 godina, Boban bude legenda samo ljudima starijima od 40-50, ovi mlađi ne budu niti točno znali tko je on. Šuker si je recimo već davno uništil status legende. itd itd itd
  • Kwedi
    3.8k
    ma kod one šupljače tončice čeljuske kad je bio tipurić gost, prilog kao neko njemu blizak - pojavi se jeličić
  • Kwedi
    3.8k
    Harry službeno trener Hajduka.

    Predviđam rok trajanja do Svih svetih
  • Crusades1986
    9.8k
    Ja tipujem na Dan hrvatskog Sabora ili kak se već zove. 8.10.
  • Markelo
    2.5k
    Zavisi kako ce proci u derbiju. Ako dobiju ima kredit do Bozica ako izgube svaka sljedeca mu more bit zadnja
  • Infinity
    15.3k
    Njma Potter pomoci ne moze, a ne Vukas.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.