• Bosna86
    11.5k
    UEFA je dopustila povratak navijača na stadione u svim svojim natjecanjima počevši s Ligom nacija koja se igra od 10. do 14. listopada.

    Krovna europska nogometna organizacija je dopustila povratak navijača do najviše 30 posto kapaciteta određenog stadiona. Ipak, ako određena zemlja ne dopušta navijače na stadionima, ta mjera će biti poštovana i u europskim natjecanjima.
  • NORTE
    9k
    Vrijedi i za goste ili samo domaće?
  • Navijač Dinama
    7.3k
    vjerovatno samo za domaće.

    Ne znam samo kako ćeš napravit razmak svaku 3. stolicu za gostujuće, puno bi i kompilacija bilo vezano za sve to.
  • Mali dioničar
    14k
    Ne znam samo kako ćeš napravit razmak svaku 3. stolicu za gostujuće,Navijač Dinama

    Je, na gostujućim tribinama je puno teže skužiti koja je svaki treći stolac nego na domaćim.
  • Navijač Dinama
    7.3k
    nije,može se oznacit kao i domaći, ali kako sad recimo izabrat 170 koji ce ic na gostovanje, i neš valjda policiju poslat na iste ako ne budu poštovali "socijalnu distancu".
  • Dino
    2.2k

    Iskljucivo za domace.
  • Mali dioničar
    14k
    S obzirom na jučerašnje nepuštanje Torcide u Gorici, covid i sve kaj uz to ide, čini mi se da je neka tendencija da više uopće neće biti gostujućih navijača.

    Na taj se način značajno smanjuje trošak organizacije utakmica i angažman policije na autocestama i po gradovima.

    Krenulo je sa zabranama stajanja odnosno postavljanjem stolica na svim tribinama pa nastavljeno zabranom sjedenja na stepenicama da se “ne zakrče prolazi”.

    Mislim da će stadioni budućnosti biti bez gostujućih sektora, a da će se pod izlikom covida stolci morati postavljati na značajno veće razmake - možda čak i tih famoznih 1,5 metar. Jasno da na stadionu ljudi ne poštuju preporuke i sjede jedan do drugoga. To znači dodatno smanjenje kapaciteta, odnosno nogomet uživo samo za bogate.

    S obzirom na milijarde kamera na stadionima, nema šanse da će neće snimiti pojedinog gledatelja kak kopa nos, a kamo li da netko pali baklje. Transparenti jasno odlaze u povijest ako nisu sponzorski.

    Nadam se da sam u krivu, ali čini mi se da covid služi ekstremnoj kontroli ljudi, a nogomet je uvijek bio dobar lakmus papir društvenih kretanja.
  • NORTE
    9k
    Ne bih rekao da će do toga doć, ali da zabrana gostiju ima i financijskog i sigurnosnog smisla napravit definitivno ima. Ima smisla i ovo što pišeš o kontroli ljudi, ali nije da je covid tu da se stane na kraj navijačkim grupama i bakljama. Svi očekuju i nadaju se potpunom povratku u normalu. Covid pandemija neće uzeti toliko maha da ovo stanje traje još godinama, bar mislim da će sva ta cjepiva i ona koja će doć na tržište imat nekakav učinak.

    Esencija nogometnog biznisa su i pune tribine, zato Uefa i pušta opet ljude na stadione i na Euro. Uostalom nogomet je bar meni manje zanimljiviji bez navijača, nije to tenis. Razmak između sjedala znači micanje 'viška' sjedalica, ali neće se to radit nego nekakve trake preko njih, a negdje ni to.
  • Mali dioničar
    14k
    li nije da je covid tu da se stane na kraj navijačkim grupama i bakljamaNORTE

    Nisam ni mislio da je covid smišljen da bi ugasio navijačke grupe nego sam pisao u skladu s temom “utjecaj covida na nogomet.”

    Dakle, ovo što sam pisao bi mogla biti posljedica promjena društvenih normi općenito. Samo velim kaj bi to moglo značiti za nogomet kakvog poznajemo.
  • Stihl
    3k
    Dobra ti je teorija i cak ima smisla hehe ali nebu ti to tak, uskoro se sve vraća u normalu, možda za koji mjesec, mozda za koju godinu ali ugl.kad do toga dođe virus bu magično nestao prek noći, a sad dok je situacija ovakva naravno da ju iskoristavaju.
  • Eduardo
    17.2k
    Napoli nije otputovao na večerašnju utakmicu u Torino, po preporuci gradskog stožera. Po pravilima moraju igrati, tako da im prijeti poraz za zelenim stolom.
  • Navijač Dinama
    7.3k
    imaš ti država gdje ti je nošenje maske na stadionu obavezno, bez obzira sto je to stadion, ali pridržavanje mjera, kod nas ne, jer eto kršiš drotovski zakon o maskiranju.

    U teoriji, slažem se sa gore svime napisanim, dobro si obrazložio kako i šta.
  • Mali dioničar
    14k
    Evo, virus je poražen 12 dana prije parlamentarnih izbora. :strong:

    Virus ima bolji tajming od Mandže u polufinalu svjetskog prvenstva.

    https://www.index.hr/vijesti/clanak/novozelandska-premijerka-ponovno-smo-pobijedili-koronavirus/2219190.aspx?index_ref=read_more_d
  • NORTE
    9k
    Nema to veze s izborima. Oni nemaju turiste od početka pandemije. Pod broj 1 potpuno su izolirani od svijeta kao rijetko koja država uopće, zato i pristupaju ovoj pandemiji kao svega par zemalja u svijetu. Imaju letove unutar države a za vanjske sumnjam, ako uopće i imaju dolaznih letova izvana sigurno imaju najstrože provjere i prije polaska i nakon dolaska. Skoro svaka država može pobijedit ovo, potpuno zatvoriš sve granice, napraviš lockdown mjesec-dva i virusa više nema, ne otvaraš granice uopće idućih godinu dana i partijaj po klubovima svaku noć jer virusa nema. Ljudi su slobodni radit šta hoće, jedino nema turista da ti donose covid.
  • NORTE
    9k
    Poljska ograničava kapacitet stadiona na 25%. Na Floridi se najavljuje 100% kapacitet stadiona i bez obaveze nošenja maski.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.