• NORTE
    8.9k
    Nedavno su bili u Krašu i pričali o malim plaćama radnika. Klub ne mora plaćati pune plaće igračima koji ne mogu trenirati a utakmica nema. Možda bude nekog zamrzavanja postotka plaća dok se ne vrati nogomet, preplaćeni nogomet na ispitu.
  • Bosna86
    11.5k
    Predsjednik Siona iz Švicarske je podijelio otkaze najskupljim igračima nakon sto nisu pristali na smanjenje plaće... Laički rečeno ako može konobar dobiti otkaz, može i nogometaš.... Ako ovo potraje biti će svega u nogometu
  • xavier
    11.1k
    Laički rečeno ako može konobar dobiti otkaz, može i nogometaš.... Ako ovo potraje biti će svega u nogometuBosna86

    Nije baš isto jer konobar em je prijavljen na mimimalac, em je prijavljen na određeno. Nastupe "izvanredne okolnosti" i puno je lakše dati otkaz.

    Nogometaš ima ugovor po kojem mu klub mora isplatiti toliko i toliko. Igrač svoje obveze ispunjava, a mislim da većina ugovora nema klauzule za ovakve situacije.

    Naravno da će igrači morati biti malo fleksibilniji, ali ugovor je ugovor i dok oni svoje obveze ispunjavaju, pravno je obvezujući za klub.
  • Bosna86
    11.5k
    Ma jasno mi je, zato sam i stavio ovo laički..... Dinamo troši na Hajrovica, Gavranovića i Pinta oko 2 mil godišnje.... To su bolesne cifre
  • Kwedi
    3.8k
    Danas se kmeči i poziva nogometni sindikat kad se igrača stera s treninga ili kad trener kaže da ne računa na njega, kaj bi tek bilo kod smanjenja ugovornih obveza
  • Infinity
    15.1k
    Ako se sezona prekine, tj. zakljuci ovako onda mislim da bi od igraca bilo ljudski da malo popuste. Tu ne mislim na klubove gdje se zaradjuje sica(oni ce dobiti nulu svakako, oni ce najvise stradati), nego ove gdje se isplacuje stotine tisuca, pa i milijuni eura godisnje na jednog igraca. Al ako se sezona u jednom trenutku nastavi i igraci odigraju sve utakmice koje bi odigrali i da nista nije bilo, onda mi je logicno da dobiju lovu koju bi svakako dobili. Ovdje je najveci upitnik s igracima kojima istice ugovor. Mislim da je to glavni razlog zasto UEFA zeli da se sve okonca do kraja sestog mjeseca. Pocetkom sedmog mjeseca starta prijelazni rok i sluzbeno nova sezona. Ta nova sezona se moze odgoditi za mjesec dana, tj. moze se dati klubovima prostor za pripreme, al stara mora biti gotova na vrijeme.

    Meni je iskreno ovih dana nogomet najmanje u glavi, a bio mi je briga broj 1 kad se sve tek pocelo dogadjati, al nadam se da ce sve izaci na dobro i da ce se odigrati.
  • marcio amoroso
    31.8k
    Nogometaši Gladbacha su samoinicijativno ovu plaću prepustili klubu.
  • Infinity
    15.1k
    Bravo. Nije da ces umrijeti ako jedan mjesec ne dobijes 50-100.000 eura koje dobijes svaki mjesec. Da ne pricamo o vecim ciframa.

    Nogomet moze propasti sto se mene tice, ako ce ovisiti o pohlepi najplacenijih nogometasa. Vise ce mi bit zao one kafane u kojoj su 2-3 konobara zaradjivala kruh koji vise nemaju gdje zaraditi. Ovo nije situacija u kojoj ces pokupiti stvari i otici u Njemacku traziti posao.
  • Kwedi
    3.8k
    Financijski gledano na HNL, u ovim okolnostima Inker, Varaždin i Istra mogu do kraja godine lokot na vrata.
  • Bosna86
    11.5k
    Ne treba zaboraviti ni pomoćno osoblje, koliko je radnika oko nogometnih klubova za koje se ni ne zna.., Njih mi je zao, a igrači će se snaci
  • SAS1987
    13.2k
    Financijski gledano na HNL, u ovim okolnostima Inker, Varaždin i Istra mogu do kraja godine lokot na vrata.Kwedi

    Zbog love od nekih transfera kojih mozda nece biti ili zbog zarade od ulaznica?
  • Dino
    2.2k
    Nadam se da ce se place nogometasa opcenito u svijetu nakon ovog smanjit, ne sam place vec i da ce trziste igraca bit manjeg standarda. Smijesno je da jedan aguero kad se probudi ima na racunu friskih 200 hiljada eura, a konobar o kojima se ovdje prica ima jedva tri. Naravno, drugacije je to trziste, al vec je preslo neke granice. Zato bi ponovil jos jednom da je korona ono kaj nam je trebalo da svijet shvati vrijednost zivota i zdravlja naspram novaca.
  • Infinity
    15.1k
    Ovo ce napraviti samo jos veci jaz izmedju malih i velikih. Tko misli da ce netko kao City morati smanjiti place igracima, taj zivi u zabludi. Uostalom, mislim da ovo nece imati toliki utjecaj ako se sve okonca kroz 2-3 mjeseca.

    Mnogo je faktora koji ce utjecati. Na kraju bi moglo odluciti koliki je to sve utjecaj na sponzore imalo, a oni najjaci ce opet pribjeci najjacim.
  • Kwedi
    3.8k
    Zbog love od nekih transfera kojih mozda nece biti ili zbog zarade od ulaznica?SAS1987

    Definitivno ulaznica :rofl:

    Glavni izvori su transferi,a tržište bu trebalo oporavak. Drugi izvor je javni novac, pogotovo u slučaju Varaždina i tu isto se bude zatvarala pipa
  • NORTE
    8.9k
    Firme koje sponzoriraju klubove su imale love da to rade, ali će im prihodi toliko pasti da ih više neće moći sponzorirati. Ugovori u nogometu će se općenito skresati na niske razine, osim šeicima naravno. Nogomet je ionako krenuo u jako lošem smjeru, ovo će ga vratit na razinu otprije 10 i više godina. Uefa će smanjit nagrade, cijene igrača će pasti, ugovori igrača će morati biti srezani a tu će biti najvećeg otpora.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.