• SAS1987
    13.3k
    I dalje ce najbolji “marekting” napraviti navijaci vlastitim pozivima na utakmicu. Obicna krpa i sprej su u stanju napraviti vise nego marketing GNK-a.Salva

    Nemamo mi ni izbliza iste mogucnosti za privučenje navijaca ko dinamo. Mogu boysi napraviti 2,3,4 krpe, ali to nema isti potencial od kvalitetne kampanije kluba. Možemo mi i cak sami napraviti npr video ali nemamo sredstava da ga vidi par 100 000 ljudi. To može jedino klub.
  • Mr Blue
    3.3k
    Moje mišljenje o tome, ukratko. Uprava je jedno i tu trebaju biti najsposobniji ljudi. Ako navijaju za Dinamo to je bonus.
    Za marketing ipak mislim da moraju raditi ljudi koji u najmanju ruku razumiju navijački mentalitet Dinamovaca. Upravo zato što u marketingu rade stručnjaci koji su zanat ispekli na nekoj amerikanizaciji, Medveščaku i sličnim projektima imamo stanje kakvo imamo danas (maksimalno simplificiram, ali kužite poantu, nadam se). Te fore ne pale kod Dinamove publike. Kad sam čuo Danza Kuduro s razglasa pred tekmu prije nekoliko godina pao mi je mrak na oči instant. To je samo mini primjer u potpunosti promašene (marketinške) politike.
  • Mr Blue
    3.3k
    Lijepo je da navijači primjećuju ovakve stvari i da im je stalo. To je samo motivacija za još bolji daljnji rad! :strong:
  • Neki tip
    19k
    Za marketing ipak mislim da moraju raditi ljudi koji u najmanju ruku razumiju navijački mentalitet Dinamovaca.Mr Blue

    To stoji. Ali dobar marketinški stručnjak i inače mora razumjeti populaciju kojoj se obraća.
    Ne moraš biti dijete da bi djetetu prodao proizvod. :)
    Naravno, zbog specifičnosti nogometne i navijacke ciljne skupine, vece su sanse da ces naci solidnog marketingasa među navijacima (u sirem smislu), nego nekoga tko kuzi ovu populaciju među klasicnim izdancima te struke.
  • Mr Blue
    3.3k
    Ali dobar marketinški stručnjak i inače mora razumjeti populaciju kojoj se obraća.Neki tip sa Zapada

    Apsolutno. :up: Ali rekao bih da to nije slučaj s trenutnim ljudima u marketingu kluba, stoga i ova rasprava, što ne? :grin:
  • SAS1987
    13.3k
    Čestitke PR službi dinama - danas je prema ulaznice.hr otislo citavih 600 ulaznica :rofl:
  • Neki tip
    19k
    Možda im naprosto nije stalo, pri čemu najmanje mislim na emociju prema Dinamu, jer nju u poslu ne moraju nužno imati. Problem je što im možda ni do posla (ne radnog mjesta) nije stalo.. Čisto sumnjam da se prati rezultat njihova rada, da ih se ocjenjuje na neki način, da se očekuje neki konkretan ishod.

    A možda, s druge strane, ne znaju bolje. Ne znam što je gore.. to da ih nije briga kako će posao biti obavljen ili to da 2020. godine misliš da će Sportske novosti koje valjda samo još nas par tisuća ovisnika čita (a i to katkad s prstima na nosu), doprijeti do nove publike.
  • Bosna86
    11.5k
    Veći broj ljudi, veća oporba... Sva pamet
  • Neki tip
    19k
    naravno da sam na to pomislio, ali ipak sumnjam da bi oni koji bi na stadion sutra ili neki sljedeći put došli ponukani pozivom prek Fejsa, video porukom, čime god iz radionice Dinamova marketinga, došli kao ljuta oporba spremna za skandiranje, promjene, bilo što.

    Da dođu pozvani dobrom marketinškom akcijom, došli bi pogledat tekmu, ne mijenjat upravu. Čak i da sve najgore o istoj misle.
  • Bosna86
    11.5k
    Ima i toga, ali da dolazi 6 hiljada umjesto 3, povećao bi se i broj ljudi koji hoće pivu, broj ljudi koji svraćaju u shop pa bi gospoda morala odgovarati na pitanja nezadovoljne rulje uslugom. Povećao bi im se obujam usluga, a posto je Dinamo jedini klub čiji se djelatnici ocjenjuju na osnovu poslušnosti a ne sposobnosti, imamo ovo sto imamo
  • Neki tip
    19k
    Oblačno, 10 C, jak jugozapadni vjetar. To je prognoza za vrijeme utakmice.

    Time se i moja prognoza mijenja - 5000.
  • Ned Ryerson
    5
    Ajde molim vas da otvorite prijevremeno temu Hajduk-Dinamo, pomozite bratu dinamovcu.. Iz Imotskog sam i žicam sve ljude iz Hercegovine, Bosne, Dalmacije i okolice za srijedu ako imaju prijevoz da me povedu na tu utakmicu (Hajduk-Dinamo), spreman sam naravno i platiti gorivo (200 kuna dajem, mislim da je pošteno). Javite se ovdje ili u inbox ako ste zainteresirani.
  • Bosna86
    11.5k
    Otvoriti ću je sutra navece, osim ako me netko ne preduhitri
  • deda
    27.6k
    Ovakve dogovore obavezno kroz inbox rješavajte. Veliki brat sve prati
  • Navijač Dinama
    7.3k
    2-0 pobjeda Dinama

    Posjećenost: za mene neka reala u današnje vrijeme 2500-3000
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.