• Banana 2
    398
    Lista za sprovod. Jedino Modrića od svih tih igrača želim gledati u Dinamu. Ove ostale penzionere i alibi igrače što dalje od nas.

    Već zamišljam kako prodajemo Perkovića za onu siću i onda dovodimo Lovrena i Barišića za džabe. To bi bila neviđena bruka u LP, a vjerojatno i u HNL-u.

    Igrači poput Šunjića, More, Gojaka, Franjića nisu u životu ništa odigrali (van Dinama i tog bezveznog hajpa koji se oko nekih od njih stvorio). Benković je bio dobar branič, kada nije bio ozlijeđen, ali je uvijek bio spor kao lijes na sprovodu i to je zadnje što nama treba u obrani.

    Nadam se da u klubu sada imamo dovoljno ljudi koji vide dalje od poznatih imena i hajpa.
  • deda
    27.7k
    Šunjić je na pragu ispadanja s Birminghamom u treću ligu. Ugovor mu istječe za 2 mjeseca, a procijenjena TM vrijednost mu je pala na 1,5 m Eura. Bome smo ga vrhunski prodali.
  • Mihaljević
    8k
    Ja bi volio ovakav Dinamo nagodinu.

    Golmani :

    Čavlina!? - Nevistić - Rajić

    Čavlinu pod obavezno, Neva solidno brani i može se dogovoriti sistem Atalante, da Nevistić brani Europu i Kup a Čavlina HNL ili obratno. U Atalanti reprezentativac Argentine Juan Musso brani samo Europu i Kup, ali Marco Carnesschi brani Serie A, jer ne žele propustiti takvog golmanskog talenta poput Carnesschija. Meni je Čavlina zvijer i bez obzira na trenutnu formu Nevistića, svakako bi išao po Čavlinu.

    Stoperi :

    Theophile, Živković, Bernauer, Lovren!?, Perković, Ristovski.

    Treba imati velik broj stopera ako ćemo ostati u ovom sustavu, Rileta nagodinu više vidim kao stopera nego kao desnog bočnog. Ako postoji mogućnost da dođe Lovren apsolutno, ali ne u tandemu sa Theophilom, nego uvijek rotiranje sa nekim mlađim, pogotovo jer igramo na tri kolosjeka. Također i Medić je super iskusan stoper, ali ne vjerujem da će se ići po njega.

    Lijevi bočni :

    Perković, Franjić!?.

    Ogiwaru bi otpisao, ne vjerujem da on može šta napraviti u Dinamu, Franjić je dokazana klasa na ovoj poziciji i tip beka kakvog Dinamo treba, Perković u sistemu sa četvoricom iza vidim samo kao lijevog beka.

    Desni bočni :

    Ronaël Pierre-Gabriel, Mikić.

    RPG se pokazao kao vanserijski igrač, makar to treba uzeti sa dozom opreza jer forma afričkih igrača jako varljiva, ali vidim da je dečko mrcina i vjerujem da smo dobili desnog beka za narednih 5-6 sezona. O Mikiću se valjda sve zna, apsolutna klasetina, da je situacija na tablici na zimu izgledala bolje vjerujem da bi već sada bio rotacioni igrač u Dinamu, ovako je morao malo pričekati ali ovo je igrač kojeg očekujem vidjeti na WC 2026. Moharramija naravno ne želim vidjeti blizu Dinama.

    Zadnji vezni :

    Mišić , Šunjić!?.

    Miške je klasa za sebe, Šunja je bez ugovora na ljeto i nakon 5 godina povratak je sve izvjesniji, u 5 godina je skupio skoro 150 nastupa u Birminghamu, može biti samo bolji nego kada je odlazio.

    8/10 :

    Modrić, Rog, Baturina, Sučić , Kačavenda, Vrbančić.

    Luka može preusmjeriti cijeli jedan prijelazni rok, za takvog igrača se daje desetka, kapetanska, ma sve... Apsolutno sam za prodaju Bulata, na njemu se dobro može zaraditi a sa tim novcima se barem malo produžiti ostanak Baturine i Petka npr. Vrba je svaku šansu koju je dobio lijepo iskoristio, nekakava Istra nagodinu ne bi bila loša.

    Lijeva krila:

    Vidović, Stojković.

    Apsolutno sam za otkup Vidovića pa taman i bio 3M€, dečko ima taj vic u igri i vidi se zašto je Bayernova škola, vidim ga isključivo na poziciji lijevog krila/lijevog wing beka, tamo je najviše pokazao i ima malo Orše u sebi. Mnogi potenciraju da je on desetka kao Baturina - nije ni blizu. Da me je neko na početku sezone pitao ko je bolji Vidović ili Stojke rekao bi sigurno - Stojke. Nakon sezone moram ipak reći Vidara.

    Desna krila:

    /, Šotiček!?

    Ova pozicija mi je najveća enigma već dobar niz godina, u HNL-u osim Šotičeka na trenutke, ne vidim klasu za Dinamo. Nisam za otkup Kaneka, bio sam jedan od njegovih najvećih zagovarača ali ipak odkad su ga pročitali svi, ugasio se apsolutno. Nijedno desno krilo si ne može dopustiti da ima lošiju statistiku od Darija Špikića jednostavno ne smije, naravno Špiku ako je moguće nekom uvalit - samo teraj. Treba Marić dobro proučiti tržište i dovesti nekog ozbiljnog da se više ova pozicija riješi.

    Petković, Mierez!?, Kulenović, Brodić.

    Nadam se da Petko ostaje, on je jedan od igrača kojeg bi dolasci ozbiljnih igrača poput Luke i Lovrena ostavili u Dinamu, ako i ode želim mu da makar ode u neku veliku ligu i klub poput Milana ili Dortmunda a ne u Fener, Feyenoord & Co. Ramon mi se ove sezone baš vidio, Mierez bi igrao isto kao Kulenović, ali realizacija Miereza je na 5 puta većem nivou od svih napadača u HNL-u, sa Ramonom se ne može pogriješiti, posebno za ovako male novce, a ovaj sustav je jednostavno stvoren za Miereza. Kule i Broda imaju tu svoju ulogu, Dinamovci su, daju srce na terenu više od većine, kad zagusti oni ulaze.

    Sve u svemu za male novce se mogu vratiti dosta naših bivših igrača i kad bi se to podkrijepilo sa par igrača ranka Ronael, bili bi svemirski brod za HNL, i mogli bi se okrenuti samo Europi.
  • Efes Pilsen
    6.8k
    Franjic dokazana klasa na beku??? :lol: Gdje se dokazao? U mokrim snovima?
  • Bosskovitz
    7.3k


    Ovo definitivno spada pod onaj segment "nagađanja". Kakav Amer Gojak, još uz rečenicu "imao je sezonu za zaborav u Ferencvarosu" kao da je imao sezonu za zaborav u Manchester Cityju.



    Imamo takvih, ali nije ni dobro da ih imamo puno. Puno je veća razlika između transfera Modrića, Broza, Kove i Gvardiola te transfera Pjace, Benkovića, Brekala i Šunjića od tih 15-ak milijuna eura. Rekao bih da i dalje imamo zdrav omjer.
  • Ijayi Atiemwen
    336
    da Nevistić brani Europu i Kup a Čavlina HNLMihaljević

    Što bi stime postigli? Nevistić je uz Labrovića trenutno daleko najbolji golman lige, i sad da dovedemo Čavlinu pa da Neva brani "2 i pol" utakmice po polusezoni?
  • Mihaljević
    8k
    Pogledaj malo koji je igrač igrao lijevog beka protiv Seville, Rapida, Genka naravno i Tottenhama. Dečko nije odigrao lošu tekmu u Dinamu.
    Franjic-737x435.png
  • Zagi
    4.9k
    Bartola bih vratio u sekundi iako bi mi bio rotacija za Maura u tri iza.
    Frigan ima smisla ali nije realno.
    I naravno Modrić.

    Ostalo , ne hvala.
  • Orc123
    5k
    Franjic je l. Bek koliko su i Perkovic i Ljubicic! Gluposti....a Sunjic je na pragu ispadanja u 3. Ligu, nit je igrao u Herthi koja je btw. Isto tako ispala iz lige tada...kakva bi to pojacanja bila? Nit su razvojni igraci, nit bi igrali za male ugovore, nit bi bili igraci prevage! Kakav Gojak? Nit je igrao kod nas, nit u Ferencu. Pjaca, s njim nikad ne znas i siguran sam da ga Rijeka nece prepustiti nama. Cemu recikliranje stalno jednih te istih imena. U obzir dolaze Modric i eventualno Lovren! Ustvari, Nicota pise gluposti bez uporista u nicem...nikad nisam vidio ni jednog novinara koji stanca tolike tekstove od kojih velikih vecina nemaju veze s vezom.
    Edit: Franjic dolazi u obzir samo ako ostanemo za 3 iza pa da igra stopera, ali koliko se njemu dolazi da bude igrac rotacije i zamjena Perkovicu? Sigurno ne bi trazio i mali ugovor, nit bi ga wolsburg pustio za kikiriki! Nerealno je!
  • miro
    3.1k
    Franjić je jednako podcijenjen kao što je bio Kule, a njemu se itekako može naći mjesto u rotaciji
  • Zagi
    4.9k
    Točno to. Isti karakter, ista ljubav prema klubu.
    Kapetan svih om kategorija. Idealan rotacijski igrač.
  • Orc123
    5k
    fakat mislis da bi dosao u Dinamo da bude zamjena Perkovicu i da bi ga Wolsburg pustio ispod 3-4mil eura i da bi igrao za 300-400tis?
  • Zagi
    4.9k
    Ne znam. Ne bavim se cjenkanjem.

    Lijevi stoper nam treba.Perića ima samo na papiru, a Cvetko treba barem godinu dana posudbe.
    Ne razumijem zašto Franjića treneri ne stavljaju na tu poziciju.
    DMC/DL nisu za njega. Ako ga tu primarno vide, onda ne.
  • Praskaton
    1.8k
    Puno je bivsih igraca koje bi htio opet viditi u nasem dresu.To je sigurno put kojim trebamo ici.
    Jedan od tih je Jedvaj.Instant pojačanje po meni.Ne znam do kad mu je ugovor i jel realno da ga dovedemo al treba probat.

    Ima tu jos imena koja su spomenuta.
  • Mihaljević
    8k
    Franjic je l. Bek koliko su i Perkovic i Ljubicic! Gluposti..Orc123

    I? Ljubo nikad nije loš bio na beku, kao ni Perković, kao ni Gvardiol itd. To su tipovi lijevih bekova kakve Dinamo treba. Pogledaj kakve su CV-e imali Mykha, Moubanjde, Lecjaks... Nisu uspjeli jer oni nisu tehnički potkovani za Dinamo.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.