• Banana 2
    397
    Ljubo je bio užasan na beku, nisam ga mogao smislit. Na svakoj utakmici bi ispadao kao ratkapa, igrali protiv Slavena ili Milana.

    On je igrao beka jer ima fizikalije i zato što je bio velika investicija za koju u vezi nije bilo mjesta. Morao je igrati i gurnulo ga se tamo, na kraju su nas Grci spasili promašenog transfera.
  • Banana 2
    397
    Zadnji vezni :

    Mišić , Šunjić!?.

    Miške je klasa za sebe, Šunja je bez ugovora na ljeto i nakon 5 godina povratak je sve izvjesniji, u 5 godina je skupio skoro 150 nastupa u Birminghamu, može biti samo bolji nego kada je odlazio.
    Mihaljević

    Birminghama bi Dinamo razbio u 10/10 utakmica.

    Na zadnjem veznom smo solidno pokriveni i ne trebamo nužno pojačanja. Imamo Mišića i Sučića, a možemo i Roga tamo ubaciti po potrebi. Sljedeće sezone će prvoj ekipi sigurno biti priključen i Branko Pavić koji je uz Nou Mikića, imo, najperspektivniji klinac iz trenutnog juniorskog pogona. Miške i Sučić su sasvim dovoljno dok Pavić ne stasa.
  • Facke
    2k
    Po tomu koj sam ja videl od Sunjica on je gorsi igrac nek kad je otisel iz Dinama. Jos mi je nejasne kak je mogel tak glup transfer napraviti.
  • Orc123
    5k
    slazem se! Za l. Stopera ako bi zelio biti rezerva i borit se za poziciju DA! Za zadnjeg veznog nula bodova, za beka isto...ne treba nam jos jedan Perkovic na beku......kad bi ostali u 352 bio bi dobar....
  • Banana 2
    397
    U toj kombinaciji i ja vidim logiku u Franjiću, ali radije bih da za promjenu dovedemo pravog lijevog beka (i prave stopere).
  • Dragon1Warrior123
    2.8k
    Mislim da bi Franjić bio dobar bek/lijevi stoper za rotaciju. Dok za Šunjića mislim da ne bi bilo najpametnije ga vratit. Doslovno je pobjego prvom prilikom i dosta pao kao igrač u međuvremenu, ne trebaju nam takvi igrači...
  • Imamo Dinamo
    3.2k
    Ajmo i Ljubicica, dokazana klasa na lb a ni on nije u najboljoj poziciji u klubu
  • rioda
    2.2k
    Spominje se dosta bivših igrača, ne vidim nigdje Jedvaja, a mislim da njegov povratak ne bi bio nerealan...
  • Facke
    2k


    Mislim da je bil v kombinacija v letu ...
  • Banana 2
    397
    Po uzoru na @Mihaljević koji je napisao lijep i kvalitetan post (iako mi se dosta igrača na njemu osobno ne sviđa), složit ću i svoj idealni roster za europski Dinamo.

    GK: Nevistić, Čavlina (500-750k?), X

    Nevistić je zaslužio status jedinice ove sezone. Pokazao da je može poput Livija braniti tih par zicera po utakmici, a moj je dojam i da je nogom dosta uredan. Potrebna nam je kvalitetna rezerva i za to bih uzeo Čavlinu. Klauzula je sitniš, a tako osiguravamo dva odlična golmana. Razumijem da se mnogima to ne sviđa jer ne žele da Čavlina propadne na klupi, ali mi trebamo misliti prvo o Dinamu. Uvijek se može Nevistića ostaviti kao jedinicu, ali i dogovoriti neka razumna podjela minuta sa Čavlinom u kupu i sa manjinom ligaških nastupa.

    Ako Čavlini to ne odgovara, svejedno bih doveo neku jeftinu, ali kvalitetnu rezervu. Treba vidjeti sa Zelenikom, iako se i za njega spominju potencijalni transferi van. Općenito mislim da se sa pozicijom rezervnog golmana ne treba previše sekirati. Trebamo ga, ali ima jeftinih opcija posvuda. Podcrtati jedino da mora biti dobar sa nogom. X označava Krkalića ili nekog juniora, tako svejedno.

    RB: RPG, Volkov (trampa Moha), Mikić

    Ovdje bih bio zadovoljan i samo RPG-om i Mikićem, ali na Scout temi sam spomenuo da bi trampa Moharramija za Volkova mogla biti realna, a time i odlična prilika za nas. Volkov odlična (ofenzivna) alternativa RPG-u i igrač od kojega u budućnosti možemo samo profitirati.

    Mislim da je vrijeme da se rastanemo sa Ristovskim. Bio je odličan zadnjih godina, ali njegove igre nisu pitanje trenutne forme i osobnih okolnosti nego rezultat realnog pada zbog godina. Taj trend traje već dosta dugo, od prošle sezone. Nadam se da u klubu imamo ljude koji to mogu presjeći na vrijeme.

    CB: Bernauer, Perković, Ratnik (1,5-1,8m), X (?), KTC

    Sviđa mi se Marcel Ratnik kojega se već spominjalo u vezi s nama, a kojega je i Mihaljević stavio na Scout temu. Slovenski Bernauer, vjerojatno smo se ljetos dvoumili između njih dvojice. Volio bih da ga uzmemo ovo ljeto, uz još jednog X stopera koji je fizička elita. Mislim da sljedeće sezone KTC treba biti peta opcija.

    Prodao bih Šutala, Perića i Živkovića. Nadam se da za Živkovića može doći neka divlja i nenadana ponuda iz MLS-a ili nekog sličnog mjesta.

    LB: Dahl (2-3,5m), Ogiwara

    Pisao sam na Scout temi o Dahlu. Meni, strašno impresivan lijevi bek koji mnogo daje u oba smjera i ima jako velik prepordajni potencijal. Treba ispeglati neke mušice, poput branjenja vanjske strane 1v1, ali radi se o ekstra potencijalu koji je spreman istog trena uskočiti u prvih 11. Ogiwara nam je odlična rotacija. Nismo ga puno vidjeli, ali samo na račun brzine i hvale koju dobiva od samog Jakira.

    Prodao bih sav višak poput Bočkaja i Štefulja.

    CDM: Mišić, Sučić, Pavić.

    Mislim da smo ovdje dobro pokriveni. Mišić i Sučić su različiti profili i dobro nas tu pokrivaju. Mislim da je Pavić ekstra potencijal i da će sljedeće sezone to pokazati.

    CM: Modrić, Rog, Kačavenda

    Ekstra. Vrbančića bih poslao na posudbu u HNL ili van ako ima zainteresiranih.

    Bulata bih prodao za što je više moguće. Zimus je postojao interes Rangersa. Idealno bi se pojavio interes iz engleske ili MLS-a, od njih možemo najviše dobiti. Mislim da je Bulat ključ za zatvaranje budžeta bez prodaje Baturine.

    Bez da sada hodam kroz cijeli roster, sve ostalo preko 22 godine prodaja/otpis, sve ispod te granice na posudbe.

    CAM: Baturina, Stojković

    Top rotacija. Baturina povremeno može dobiti zasluženi odmor, a Stojković povratak bez forsiranja.

    RW: ?

    Ovisi. Ako ima dorih ponuda za Špikića (spomenuo je Paušić na Tribini da je bila odbijena ponuda iz Italije) prodao bih ga. Volim Špiku i jedino je krilo koje bih volio zadržati čisto da se osiguramo od potencijalnog downgradea ako se akvizicije na pokažu, ali istovremeno se radi o jednom od rijetkih igrača na kojima možemo nešto zaraditi, znamo da ima interesa, a također je već i na dobnom pragu nakon kojega transfer postaje sve manje izgledan u budućnosti. Ovo je, realno, taj trenutak.

    Spomenuo sam na Scout temi i da bih kontaktirao Ferencvaroš za trampu Hoxha <-> Sevikyan, a tu bismo onda dobili dobrog igrača (ugrubo Ivanušec profil) koji u najmanju ruku može biti solidna rotacija na desnom krilu. Mislim da je to dobar deal ako je ostvarivo.

    Kaneka ne bih otkupio, osim u slučaju da ga možemo odmah preprodati. Malo se razbudio kroz zadnjih par utakmica, ali ima već previše godina i nedovoljno je konstantan. Iskreno, iako se radi o lijevom krilu, radije bih taj novac potrošio na Tawaratsumidu kojeg sam spomenuo na Scout temi. Dečko (19) treba sazrijeti i nije spreman za udarnu rolu, ali igra jako dobro i s vremenom ima potencijal postati nešto poput Mitome. Sposoban je igrati i desno poput Špike. Kaneko je ljevak, ali njegova lijeva noga nam ionako ništa ne znači jer je sposoban napadati samo vanjsku stranu na slabiju nogu. Tawaradona je možda prezelen, ali je miljama bolja investicija. Igra stvarno odlično ove sezone, uzeo bih ga prije bilo kojeg mladog krila u HNL-u (Šotiček, Canjuga).

    Zaključak: volio bih duo Tawaradona i Sevikyan

    LW: Vidović, Pjaca?, Vidal? X?

    Ako možemo spustiti cijenu, otkupiti Vidovića. Protiv Pjace za razuman novac, ako su priče o klauzuli istinice, nemam ništa. Istovremeno mislim da Pjaca igra pomalo veteranski nogomet koji neće moći preslikati na razini LP. Sigurnija je kupnja od Vidala (Scout tema) koji je ispao iz prve momčadi u Ludogorecu, ali mislim da bi drugi mogao imati veći upside potencijal ako bi stvari dobro prošle.

    Prelistao sam malo portugalsku ligu jer je Marić rekao da tamo stavljamo fokus i izbacilo mi je Helia Varelu iz Portimonensea (TM: 2,5m). Nisam ga još imao prilike pogledati, ali čini se fizički moćan i brz. To je jedino krilo iz Portugala i Francuske koje bi moglo biti dostupno, a na prvu ne djeluje kao odron. Ako ima tko da je upoznat s ovim igračem, neka slobodno ostavi komentar. Ja ću pogledati do kraja sezone ako uspijem uhvatiti vremena.

    Vidović i bilo tko od ovih ostalih i ja sam sretan. To je zaključak.

    Krila su nam ovdje najslabija pozicija, ali krila su i među najskupljim pozicijama i teško je pronaći kvalitetu za Dinamo. Olakotna je okolnost što igramo sa 2 napadača, pa bi uz bolje bekove zapravo trebali samo 1 krilo u udarnih 11. Tada sa nekoliko jeftinijih opcija možemo preuzeti više rizika u nadi da će netko od njih baš iskočiti i eksplodirati kroz sezonu.

    Rukavinu bih poslao na posudbu, isto kao i s Vrbančićem.

    ST: Petković, Ivanović (1m?), Kule?, Brodić

    Nadam se ostanku Petkovića. Jasno da bih ostavio i Kuleta, ali imam osjećaj da Kule na ljeto odlazi i da s njim i Bulatom zatvaramo proračun.

    Svi već znaju da bih doveo Ivanovića. Mislim da je on jedini mladi talent iz HNL-a vrijedan dovođenja i da bi do kraja sljedeće sezone kod nas, u ovom sustavu, eksplodirao i cijena bi mu skočila 10x. Nemam nikakvih dvojbi u to. Moramo iskoristiti ovaj cirkus u kojem guraju Obregona i Marića ispred Ivanovića. Protiv Gorice im je dečko svojom energijom okrenuo utakmicu i on je taj jedan izvanredni talent kojeg Rijeka u svom rosteru ima. Jakir ga je doveo u Rijeku, siguran sam da bi mu se mali htio pridružiti i u Dinamu. Ne vidim da cijena može ići preko 1,5m.

    Ako Kule ode, Ivanović je prirodna zamjena. Potencijalno bi nam bio potreban još jedan napadač, iako se stvari mogu pokrpati i sa Vidovićem.

    Ako pronađemo nekoga vani, super. Samo ne bih volio ni Belju ni Frigana, a najmanje Miereza. Previše novaca, a premalo muzike. Jakir je na određeni način bio u pravu sa "raketama", nama treba brzine (pogotovo za LP). Beljo i Mierez nisu te rakete.
  • KaJJe
    45
    Ne kužim to s Ivanovićem? To je neka sprdnja ili?
  • Mr Anderson
    5.3k
    Ne kužim to s Ivanovićem? To je neka sprdnja ili?KaJJe

    Nije, kolega svršava na treću špicu Rijeke već danima i tjednima. Fala bogu, imamo sad pametne ljude u klubu pa neće preplaćivat takve poluigrače.
  • Pop corn
    4.9k
    Imena igrača koji su u kombinaciji oko transfera u Dinamu znaju samo dvije osobe. I to je dokaz koliko se zatvorila priča maksimalno da se spriječe curenja informacija i s koliko velikom dozom skepse treba uzeti svaku špekulaciju.
  • Banana 2
    397

    Jasno, ali tu samo tipkamo što bismo mi voljeli. Nitko od ovih igrača koje ja spominjem, osim Pjace, Čavline i Ratnika, nikada nije bio ni spomenut u kontekstu DInama.
  • Izet Hajrović
    832
    Imena igrača koji su u kombinaciji oko transfera u Dinamu znaju samo dvije osobe.Pop corn

    To su Marko Marić i Lorenzo Lepore.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.