• Crni86
    1.1k
    ukoliko bi se uspjela smanjiti otkupna cijena i uz placu koju Taki ima, smatram da je Taki upravo igrac koji moze biti back up za desno krilo ili ofenzivniji wb. Zahvalan,marljiv,radisan. Nije klasa ali nije ni skup, a opet nek ima 1/3 sezone gormu kakvu je imao na jesen to je win win situacija.
  • Jurki
    8.5k
    za tu 4. špicu bi ja onda imal u talonu Koscevica prije Emrelija.
    Isto tak umjesto Perica koji nam je fakat puno dao cemu nema ni najmanje spora.. ali jebu ga ozljede..bi ja ili gural neke od mlađih stopera (Zivkovic, Gurlica) ili kupil neko mlađe rjesenje.. isto tak Peric je među placenijim igracima i da tak skupu zamjenu placamo nema smisla.
  • Orc123
    5k
    Na ljeto transferirati, Emrelija, Spikica, Moharramija, Sutala, Perica, Bockaja...za njih mozemo pobrat lovu neku, cak kombinirano zaraditi cca 7-8milja eura bez brige, s tim da ako ce biti kakvog interesa za Bulata, mozemo i njega transferirati za cca 5 mil eura....mi od viskova i rotacijskih igraca mozemo uprihoditi 12mil eura bez brige....na to dovesti 3-4 klasna igraca, a ostalo popuniti sa nasim igracima iz skole.....naravno rijesit se jos nekih za koje ne mozemo dobiti skoro pa nista poput Jurica, Stefulja i jos nekih s posudba, a Halilu i tako istice ugovor.....njegove minute moze preuzeti i Vrba ili Soldo.....treba vidjet kaj ce biti s Kacavendom....za njega mozda bolje da igra u loxi nego da grije klupu ovdje....tj. ne znam koliko ga se uopce isplati dovoditi na kraju.....
    Ako treba i platiti raskide sa nekima jer morsmo jednom krenut od 0 i napraviti selekciju da se za 2-3 godine moze napraviti neka revizija kako se radilo i koji su rezultati vođenja kluba od strane ljudi koji su zaduzeni za sportski sektor.
  • Crni86
    1.1k
    za koscevica bi bilo idealno da ide stopama Vrbe, neka dvojna registracija pa da moze konkurirat i za nase tekme kao 5. napadac. Ne treba tako lako zaboravit ovu sezonu i treba nam bit pouka da ako se malo opustimo dovest cemo se u nezavidnu situaciju.
    Nisam fan Perica ponavljam, i ja nisam za njegov ostanak u dinamu ali prvo treba pronaci alternativu s ljevom nogom na stoperskoj poziciji. Upravo protiv lokse nas cekam problem gdje nema Perkovica i ne zna se ko bu igro ljevog stopera plus ne zaboravimo da je do nedavno jakir Maura koristio kao beka i mi smo veliki vecinu sezone igrali s dvije desne noge sto se i odrazilo na izgradnju napada. Perkovic je svakako nas prvi pick, mora bit projekt kluba. Nadam se nekoj jeftinijoj zamjeni za Perica.
  • Orc123
    5k
    i ktc i Max mogu igrati lijevo tako da...a Perkovica se mora forsirati na stoperu jer on na beku ne moze ostvariti svoj puni potencijal, ni biti sljedeci veliki transfer ...na stoperu to definitivno moze, ako se tamo pokaze a to da moze igrat i na beku ce mu samo biti plus na cijenu.... Jednog stopera cemo i tako morati dovesti.
  • DiddyGuela
    839
    Ocekujem da Ivan Cvetko preuzme Pericevu ulogu ljevonogog stopera za rotiaciju. Bio je na pripremama, u krugu momcadi je vec neko vrijeme.
  • Crni86
    1.1k
    s razlogom ljevog stopera igra ljeva noga. Ne kazem da je neophodno ali olaksava mnoge stvari i dinamo kao vrhunska momcad mora imati ljevaka na ljevom stoperu jer cemo se muciti u izgradnji napada kao u svim tekmama di su to popunjavali desnjaci. Zelim mocan dinamo, kvalitetan dinamo,a ne pokrpani dinamo kao sto smo gledali zadnje prijelazne rokove. Moramo imat neku formulu/šablonu kako nam roster mora izgledati, a ne da onda panicno dovodimo igrace ala Sosa pred kraj roka.

    Slazem se za Maura u potpunosti i toplo se nadam da cemo ga gledati samo na stoperskoj poziciji.
  • Crni86
    1.1k
    S vremenom će biti zamijenjeni dečkima koji svojim nogometnim talentom zaslužuju status u prvoj momčadi, a proizvod su vlastite škole. Plan je da oni dobivaju prilike i skupljaju minutažu u nekim utakmicama idemo to tako kazati, već riješene. Primjerice, kao što je recimo Vrbančić ušao na posljednjoj utakmici s Varaždinom u Maksimiru.Smotanihaker

    Nisam siguran da su neki ovaj dio dobro shvatili (na kraju sam ga mozda ja pogresno shvatio), ali ja bi rekao da ce npr Cvetko biti treca opcija za stopera pa kada vodimo Istru 3:0 da dobi decko pola sata prilike, a ne da kad se Perkovic ozljedi upada u prvih 11. Isto kako se sada radi i s Vrbom koji nije ni prva ni druga zamjena ali je tu sudjeluje i kada ima priliku da bez pritiska ude i sakuplja iskustvo. Tu bi zato bilo idealno pronaci klub partner u koji bi se takvi igraci dvojno registrirali, a opet bi mogli biti sa nama u pojedinim tekmama.
  • Jurki
    8.5k
    Moramo pod mus davati mladim igracima minutazu u prvoj ekipi.. ne velim pod cijenu rezultata..vec kad je komotna situacija u pojedinim utakmicama.
    I to iz razloga da ponovno postanemo pozeljan klub za juniore iz ostatka Hrvatske..da nebu npr neki Ivanusec, Stojkovic prije izabral Loksu nego nas.
    Isto tak stvarno se nadam da bumo uskoro nasli i izabrali pozeljnu filijalu za razvoj tih klinaca. Meni je ludost da smo se mi mase dobrih nogometasa olako odrekli.. Jankovic, Crnac, Šakota.. nebu me niko uvjeril da smo na tom trojcu ne mogli ako vec nisu za Dinamo (kroz filijalu izvuci nekih 3-3,5 milja eura) poucak Roka Baturine.
  • Crni86
    1.1k
    slazem se i tu dolazimo do najveceg problema proslih godina ukidanje druge momcadi po meni. Taj mladi igrac osim ako vec sada nije ekstra klasa ce biti treca zamjena na svojoj pozicji i dobivat ce priliku u utakmicama koje su vecinom rjesene ili na kraju nebitne ako se rijesi prvenstvo ili prolazak skupine i sl.

    Potrebno je nac za to nekakav supstitut i cini mi se da ce se ic u smjeru kako je to s Vrbom odradeno ove sezone (dvojna registracija). Tu ocekujem jos Cvetka,Mikica,Koscevica i mozda Majica. Idealno da zamjene B.Sutala,Moharamija,Jurica itd. Sve redom igraci ciji se nedostatak od zime uopce ne osjeti a veliki su trosak klubu.
  • Jurki
    8.5k
    ja bi cak isel za jacom varijantom tih posudbi.. a to je da se dogovori suradnja s nekim Bravom u Sloveniji..bez obzira kaj je 1. Snl između 1.Hnl i 2.Hnl po jacini jer uvijek neko gleda prvoligase, isto tak je mogucnost izlaska tog kluba u Europu uz malo jaci nas poguranac moguca.
    Nije to nikakva znanstvena fantastika.. sve je to vec odavno izmisljeno.. samo jbg imali smo ljude na celu kluba koje je uz to kaj su nesposobni.. bolel kurac za buducnost i napredak.
    Uglavnom perspektiva je dobra, uz prave poteze..mogu se cuda napraviti kroz koju godinu.
  • Banana 2
    397
    Mislite li da ima realne šanse da se Hoxha uvali nekom na ljeto?Mlađi referent

    Jedina šansa je ono što sam stavio na Scout temu. Ponuditi trampu Ferencvarošu za Sevikyana koji se kod njih također zasad nije nametnuo. Mali je puno bolji igrač od Hoxhe, ali bitno drugačiji profil. Platili su ga 800k, ali vrijednost mu je 1,8. Ako se to može ispregovarati, bio bi dobar deal za nas i dobili bi (mlađe) lijevonogo desno krilo.
  • Banana 2
    397
    Skroz nebitno koja je stoperu dominatna noga ako nije baš totalna taraba sa slabijom. Ima puno dešnjaka koji igraju lijevo kroz elitnu, a kamoli tek našu razinu. U Skandinaviji i nekim mjestima nerijetko igraju i inverted stopere, valjda ovisno o smjeru pressinga. Bolje nam je kupiti dešnjaka koji je klasa ako može igrati lijevo nego ljevaka pro forme. Kužim da bi Jakir mogao inzistirati na ljevaku i razumijem to, ali kupnja dešnjaka je jeftinija.
  • Banana 2
    397
    Klince od 19+ godina treba slati na posudbe ako im značajne minute za nas nije previše realne. Košćević, Vrba i Cvetko trebaju na posudbe u prvom rangu. Rukavina isto ako nije u Jakirovom planu.

    Klinci koje treba na dvojnu pa da skupljaju minute s nama kad je moguće su Mikić, Pavić i Majić.
  • deda
    27.6k
    Treba prije svega ne potpisivat 7-8 izlaznih juniora na ugovore. Zato danas i imamo 60 igrača na ugovoru. Mora se imat muda i struka odlučit koja su to 2-3 top talenta i njih potpisat, ostalima dati papire sa pravom prvokupa.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.