• Dudu
    2.6k
    Sigali za 3 mjeseca puni 33 godine, bio je dobar, al ne mozes reci da je klasa. Po meni to bi bio promasaj.

    Ocekujem da Dilaver i Peric svakako ostanu, a sto kaze Kwedi ako je Gvardiol najveci hrvatski talent sta bi trebali cekati, kad mogu De Ligt i Soyuncu u Juveu i Leicesteru, sto ne moze on :)
  • Dudu
    2.6k


    Ne vidim zasto bi igrali 3-5-2, to je po meni greska Bjelice koju nije na vrijeme shvatio..

    Odlicna je bila za Atalantu, kasnije je u svakoj utakmici morao tokom utakmice korigirati formaciju tako sto je Tea slao desno, a Stojana na krilo, tek smo tad postajali konkurenti. Zabluda je da smo uspjesni u 3-5-2..
  • Kwedi
    3.8k
    Al govorimo o Periću i Dilaveru kao prvim stoperima? Klinci su ionako back up za Europu.

    Čak i da se radi o trojici odozada, opet ne vidim problem da se jednog gurne i vidimo je li to - to.

    Drpić na San Siru išao na Ševčenka s 19 godina, Jedvaj na Poljudu 16-17, Lovren u prvih 11 sa 18-19, Benković protiv Bayerna s 18...

    Ovdje ne govorim da ih treba preforsirati, al trenutno u sastavu ima tri sjajna stopera. Do srpnja i Europe ima dosta vremena za kombinaciju s klincima(neovisno jel su stoperi u igri ili npr Đira) i uz ove koji ostaju do ljeta. Polusezona za kombinaciju i provjeru jel može uskočiti u prvi plan.

    S druge strane, čekati i čekati, a dovesti nekog novog koji bi u ovoj konstelaciji snaga bio prije vezan za rotaciju(Sigali danas i Sigali ranije u Dinamu nije isto) mi je samo trošenje vremena.

    To,da li je izlog klincima i sami smisao radi prodaje, u metafiziku tog problema ne ulazim jer se to veže na bagru i šljam koji čije UO, NO i skupštinu
  • Kwedi
    3.8k
    I govorimo o HNLu gdje je Dinamo svojom i tuđom krivicom/zaslugom monopolist i na najmanjem udaru i po najmanjim pritiskom su upravo obrana i golman te s njima može uz više strpljenja odraditi brusiona igrača
  • Infinity
    15.2k
    Ne kazem da je za otpis, mnogi su igrali do 37-38, samo sam malo skeptican. Rekao sam vec, mozda se pokaze kao top pojacanje, a mozda padne sa snagom jako brzo. Naravno, i svaki drugi igrac nosi rizike, al netko mladji je manje sklon ozljedama, jaci, brzi, dugotrajniji. Eto i Corluka ima 33, al nije nam rjesenje nakrcati momcad 'starcima'. Nisi ti starac s 38, ali oni s 32-33 jesu starci u nogometnom svijetu :rofl:

    Ist tako sto sam skeptican za njih s 32-33 skeptican sam i za neke koji bi dosli s 19. Nije da zelimo uciti igrace kako se igra u LP. Mislim da vezna i napadacka linija jos nekako i mogu trpiti mladost i neiskustvo, al golman i obrana moraju biti na razini u LP.
  • Neki tip
    19.4k
    Al govorimo o Periću i Dilaveru kao prvim stoperima?Kwedi

    Ako Theo ode, a to se čini izvjesnim i mislim da o tome i ovisi dolazak Sigalija, zbilja misliš da su Gvardiol/Šutalo adekvatne zamjene? Pritom ne mislim da bi Sigali bio nužno zamjena. 3 dobra, kvalitetna stopera su neophodna, a 1 mladi uz njih uči, u kupu, slabijim HNL utakmicama.
  • Neki tip
    19.4k
    Mislim da vezna i napadacka linija jos nekako i mogu trpiti mladost i neiskustvo, al golman i obrana moraju biti na razini u LP.Infinity

    Točno to govorim.
  • Neki tip
    19.4k
    a moguće da je tako, ali sustav ovisi o igračima koje imaš.. ovaj jesenski Dinamo i onaj koji ćemo gledati najesen sigurno igracki neće biti isti. Igrali s 2 ili 3 stopera, nemam dvojbe da nam trebaju 3 jaka, kvalitetna i iskusna stopera plus 1 mladić, a ne 2 - 2.
  • Kwedi
    3.8k
    Ako Theo ode, a to se čini izvjesnim i mislim da o tome i ovisi dolazak Sigalija, zbilja misliš da su Gvardiol/Šutalo adekvatne zamjene?Neki tip sa Zapada

    Da. Ili jesi ili nisi. Ak su obojica etiketirani ko ekstra talenti, a jesu - gurnuo bi obojicu.

    Ne vidim smisao držanja u frižideru igrača ko npr Perića.
    Ako netko zna i ako je on pravi, svejedno mi jel ima 17 ili 33. Al ovaj od 17 može rasti, ovaj od 33 samo pada.
    Gvardiol u Sloveniji na pripremama se pokazao.
  • nkdz
    829
    a nemam pojma, osobno bi Gvardiola ili recimo šutala koristio na manjim tekmama u hnl-u (mozda plus koja malo veca) ali prevelik je rizik imati njih u prvoj u ligi prvaka, ak odigraju loše može im biti kontraproduktivno za njihov napredak ak im samopouzdanje padne nakon toga.
    Više mi paše ovo što piše Neki tip sa zapada 3 iskusna + 1 klinac.

    A kaj se dovođenja Sigalija tice nemam pojma ni sam, sa 33 godine nije bas najmlađi ali opet u obrani mogu do 35. godine igrati, a i on se pokazao na zadnjem Argentinskom prvenstvu, ak ga možemo dobiti bez placanja transfera i ak mu ugovor nije neki ogroman mislim da bi ga se moglo iskoristiti ako se ne nađe neka alternativa na tržištu koja je malo ipak mlađa, treba vidjeti tko je jos dostupan na tržištu i onda odlučiti
  • LovroZG
    1.3k
    Ono šta Kwedi oće reć je da bi dolaskom Sigalija imali 4 navodno top stopera za HNL, a ne trebaju nam sad.

    Ne znam kak je sad Sigali odigro u Argentini, al sjećam se da je zadnjih godinu dana u klubu znao dosta kiksat pa ga baš i ne bi dovodio. Jedino bi se za osječkog Šutala isprsio.
  • marcio amoroso
    32.4k
    Stoper sa 33 godine nije gotov ali ne može biti ni neko velebno pojačanje, pa makar se zvao Sigali koji je meni osobno bio baš drag igrač.
    Soyuncu i De Ligt su bili top igrači i imali brdo utakmica u Bundesligi (Soyuncu) i u Ajaxu (De Ligt) i prije Juventusa i Leicestera.
    Teško je njih uspoređivati sa Gvardiolom i Šutalom.
    Ja sam prvi za to da se momcima da prilika kroz HNL i da se vidi koji su točno nivo.
  • nkdz
    829
    Ono šta Kwedi oće reć je da bi dolaskom Sigalija imali 4 navodno top stopera za HNL, a ne trebaju nam sad.LovroZG

    ma mislio sam za slucaj da Theopile ode iz Dinama (što mislim da želi zbog obitelji), ak on ostane onda nam Sigali nikak ne treba i bio bi višak u momcadi
  • LovroZG
    1.3k
    Ak će KTC uopće otić, onda će to bit na ljeto pa se sve svodi na isto.
  • xavier
    11.1k
    Što se tiče momčadi, nema mladih i starih nego samo dobrih i loših. To što je određena osoba koju ne želim imenovati u ovo Božićno vrijeme stvari posložila na način da mladi služe za transfere, a "stari" uglavnom za pranje love pa ljudi imaju rezervu čim se govori o nekom starijem od 25 godina, to je drugi par rukava.

    Da smo "normalan" klub, navijači bi željeli igrače koji pružaju najviše na terenu, ali imam dojam da više ljudi želi mlade igrače koji će se brzo prodati što meni iskreno nema nikakve logike. Ja bih volio mlade da ih možemo zadržati.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.