• Droljo
    5.1k
    Svi ti naši koji bi išli u paketima rijeci ili kome god trebali bi staviti rebuy klauzulu. Neku normalnu da svi budu zadovoljni. Tipa za jankovića ili marina 4 mil
  • xavier
    11.1k


    Ne možeš staviti re-buy klauzulu igračima koje daješ drugom klubu kao kompenzaciju za igrača. Plaćaš manje jer dio odštete namiruješ u igračima...i onda staviš klauzulu da te igrače možeš vratiti natrag ako budu dobri. Zašto bi Rijeka to prihvatila?
  • Droljo
    5.1k
    Pa velim da svi budu zadovoljni. Ako sada vrijedi 1 mil ti staviš rebuy 5. Ima tu puno kombinacija... Može se i % od sljedeće prodaje staviti. Klauzule su tu da se ugrađuju u ugovore. Sve se može ako si dovoljno sposoban. Možda sada daš koji euro više da bi kasnije profitirao. Brejnstorming derem. Ideje ideje ideje
  • OsamŠest
    2.6k
    Prema naprijed će se napravit kvalitetna momčad, ne sumnjam u to. Mene najviše zanima kolika je vjerojatnost vraćanje Kotarskog u slučaju odlaska Livakovića (jedino njega vidim kao zamjenu koja se danas sutra može približit Dominikovoj razini), i ono najvažnije po čemu ću ja osobno dat neku završnu ocjenu, bit će pozicija lijevog beka.

    Pretpostavka je da će tu doći ozbiljniji igrač u okvirima mogućnosti Dinama, ali pitanje je tko će mu biti zamjena? Hoće li se i dalje trpit i čekat vrijedna noga Bočkaja, hoće li Biščan pokušat vratit Štefulja? To su neka od pitanja na koja me zanima odgovor.

    Janković i Vasilj su igrači koji su na prvi dojam u debiju za prvu momčad na mene ostavili jači dojam nego Baturina i Šaranić u svojim prvim nastupima. Ne bi ni tu dvojicu otpisao..
  • Orc123
    5.2k

    Pa treba kupovati mlade igrace ali ih ne treba preplatiti. Pa za Boga miloga ne vrijedi 5-6 mil eura kako ga cijene! Pa mi bi se tukli nogom u guzicu da dobimo 10 mil eura za Ivanuseca sad i pustili bi ga a decko dokazan i na Europskoj razini. 5 mil eura smo dobili za Jakica, 7 m za moru...o cemu mi peicamo...kakvih 5 mil eura za decka sa jednom polusezonom. Pa treba dovoditi talente ali zasto samo iz HNL...pa tu nas zive zele oderati za svaki euro!moze frigan ali za Marina i jurica i max 1-1,5 mil eura...ili moze ako ide cisti transfwr 2,5 do max 3 mil eura s bonusima! Sve ostalo je deranje koze!
  • Orc123
    5.2k

    Bockaj moze ako cemo mozda u Europi igrati 352 ali on je toliko nedefiniran igrac da je kod nas tesko iskoristiv. Jos jedan u nizu igraca iz HNL kojeg smo kupili bezveze i masno ga platili. Štefulja ne bi vratio ni pod razno, radje bi malog Brekala vratio da radi drustvo i konkurenciju novom L. Beku koji nam nasusno potreban! U slucaju odlaska Livija mora se probati sa Nevistoc jer ga nismo platili bezveze 3 mil eura
  • OsamŠest
    2.6k

    Da Dinamo one zime nije kupio Bočkaja, danas bi, možda, Nenad Bjelica i dalje sjedio na klupi Osijeka sa jednim peharom u vitrini.
  • Jurki
    8.8k
    Ni jedan igrac iz hnla ne racunajuci Dinamo i tovariju, Kramaric je iznimka.. nije otisel van za vise od 5 milja eura.
    Ako sam fulal nek me neko ispravi.
    Isto tak i mi bi se trebali postaviti.
    Ako Misko trazi 5.. fino ga odjebat i doviđenja.
    Ima igraca vani koji su bolji i kvalitetniji za te novce.
    Odigras polusezonu zabijes par golova i vredis 5 milja..kak da ne.
  • xavier
    11.1k
    Nenad Bjelica i dalje sjedio na klupi Osijeka sa jednim peharom u vitrini.OsamŠest

    Bjelica nije mogao podnijeti Bočkaja i Pero je stalno upadao i ispadao iz sastava. Kad su shvatili da ga Dinamo stvarno želi toliko platiti, mislim da su se osjećali kao da su dobili na lotu.
  • Fanboy
    2.2k
    Nemam ništa protiv tih klinaca, no recimo doveo bih osobito jer se igra na više frontova jednog Badelja. Čovjeku ističe ugovor na kraju sezone, ima tek sad navršene 34 godine te može odigrati još barem 2 sezone dobrog nogometa.
    Badelj je avion za sve vezne u ligi na toj poziciji osim Mišića.

    Prošla su vremena kada je vezni red bio Kova 17, Broz 19, Ademi 20 godina i da si bio najstarija momčad HNL-a. Treba ti iskustvo jer ligu ipak igraju odrasli muškarci uz naravno mladost.

    Badelja tu mislim kao rotacijskog igrača, ne nužno prvotimca pod "must". Međutim, da se on i Mišić rotiraju uz uvođenje još nekih klinaca je vrh.
  • OsamŠest
    2.6k

    Bočkaj je u jesenskom djelu prvenstva izravno donio Osijeku 12 bodova (golovima i asistencijama za pobjedu). Na proljeće kad su Osijekove utakmice bile al pari, više nije bilo lijeve noge.

    To puno govori, barem meni.

    Što se tiče odnosa Bjelice i Bočkaja, koliko sam čuo i čitao izjave obojice, Pero je forsirao transfer u klub za koji navija od malih nogu. Bjelica je poznat po tome da ne želi nezadovoljne pojedince u svlačionici.
  • xavier
    11.1k
    Bočkaj je u jesenskom djelu prvenstva izravno donio Osijeku 12 bodova (golovima i asistencijama za pobjedu).OsamŠest

    To ti je problem statistike u nogometu i zbog toga je Bočkaj po Sofi top igrač. Da, ofenzivno donese bodove, ali još više ih defanzivno odnese jer ne može čuvati doslovno nikog.

    Ponovno ću napisati. Bek ne može biti jer je defanzivno očajan. Krilo ne može biti jer jednostavno nema ni blizu potrebne fizikalije.

    Od pozicija u današnjem nogometu vjerojatno mu najbliža lijevog bočnog u 3-5-2 iako mislim da ni ti ne može odraditi konstantno trčanje gore dolje.

    On je po meni lijevi vezni za old school 4-4-2...problem je samo što to danas nitko ne igra.
  • Mlađi referent
    10.7k
    To ti je problem statistike u nogometuxavier

    Nije to problem statistike, to je problem površnog interpretiranja statistike
  • OsamŠest
    2.6k

    Bočkaj je top igrač ako ga znaš iskoristiti. Poziciju i problem si detektirao vrlo dobro. Jako sličan igrač Pivariću. Omladinski pogon proveo kao lijevo krilo posvećeno uglavnom ubačajima i ofenzivnim akcijama. Zbog dominacije Dinama u nižim uzrastima bili su lišeni defanzivnih zadaća, te su u seniorskom nogometu zbog nedostatka kvalitetnih bekova, a i kao maltene jedini ljevaci u ekipi, bili prisiljeni igrati poziciju na kojoj ne znaju igrati.

    O njima/njemu kao desnim krilima ne želim trošiti riječi.

    Sve u svemu, Bjelica je znao kakvog igrača ima i iz njega je izvukao maksimum. Otraga je njegove mane krpao na drugačiji način, dok je ofenzivno letio na krilima njegovih ubačaja i golova.

    Ne smatram Bočkaja top igračem, ali ga smatram vrlo opasnim kada je pod palicom trenera ala Bjelica. Mislim da smo tome svjedočili..
  • OsamŠest
    2.6k

    Mislim da je svatko od nas dovoljno iskusan da golim okom procjeni o kakvom je igraču riječ. Statistika je tu više alat potvrde.

    Svi vide odličan centaršut Bočkaja, al kad staviš na papir stvarnu vrijednost istih, onda to ima dodatnu težinu.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.