• Droljo
    5.1k
    Bandić je loše odradio zadnji mandatThe Undertaker
    Ovo mi toliko nadrealno zvuči. Slično kao kad znaju reći mamić je krao al je i drugima dao... Jel lopov ili nije?
    Vi kao da opravdavate lopovluk (nekad) sa nesposobnošću ovih danas.
  • Nino Bule
    11.5k
    Jel lopov ili nije?Droljo

    Pa konkretno je covjek rekao da je komunalno bolje vođen, mislim da o tome nema spora stvarno je zagreb po tom pitanju pao u tomasevicevom mandatu. Jedini plus koji mogu tomici dat naspram bandica zasad je financijsko stanje, kreditni rejting dizan vise puta, ocito se tu nesto radilo i pokusala ispravit bas kriminalna situacija. Ostatak mandata uzasan do loš, vidjet cemo oce li stisnut gas do izbora i zavrsit neki ozbiljan projekt.
  • Dudu9
    447
    Kako ljudi žele da se sve nešto gradi radi, najbolje je stalno dizati kredite i zaduživat grad, ipak na kraju će svi reći, pa vidite radi se i gradi, napravio ovo i ono, to je dobar gradonačelnik
  • The Undertaker
    4.1k
    Jasno sam napisao i stojim iza toga jer sam bio svjedok vremena. Kao što je i Dinamo bio uređen klub i za vrijeme Mamića, svidilo se to kome ili ne. Najbolje da sada prekrajamo povijest u skladu sa trenutnim narativom.
  • Droljo
    5.1k
    Kao što je i Dinamo bio uređen klub i za vrijeme Mamića, svidilo se to kome ili ne.The Undertaker
    Ali nisam primijetio da se za mamićem plače ovod kao za bandićem...
  • Crusades1986
    9.8k
    Dinamo bio uređen klub i za vrijeme MamićaThe Undertaker

    Za rikverce i lopovluk najviše.
  • The Undertaker
    4.1k
    Ne znam koji je smisao plakanja za mrtvim čovjekom, jedino ako nije vampir. Vratiti se neće. Svaki novi gradonačelnik bi trebao napraviti pomak prema boljem. Činjenica je da ovi to nisu napravili. Fer je dati im čitavi mandat ali im je prolazno vrijeme loše.
  • Bruh
    901
    al fora je u tome kaj su ovi i digli kredit samo kaj se to zaboravilo 240 milijuna eura samo za holding... a koji su rezultati da su vidljivi od početka mandata? Dvije pješačke zone koje su otužno uređene, sužavanje zelenog vala za bicikliste kojih je minimalno, "novi" tramvaji, skuplji model odvoza smeća i veća lova Pripuzu. Ajde priznajem im obnovu puteva ak se ne varam na Jarunu.
  • NitkoBitan
    12.3k
    Kako lagano zelene politike padaju u vodu :smile:

    Jaca rasvjeta zbog cega tocno? Kao zbog sigurnosti? Pa slabija je rasvjeta u svim primorskim mjestima uz plaze pa ljudi setaju nocu. Osim ak ne smatraju da je dolaskom obojanih tu veca nesigurnost al to je vec drugi par rukava, odnosno problem ovih na vlasti a ne javne rasvjete.
  • jedan u nizu
    6.1k
    Vec sam jednom pisao na ovu temu u bas ovoj temi, i pitao se zasto se javna rasvjeta tako sporo i malo mijenja?

    Nedavno su mi u ulici promijenili rasvjetu, iz one stare 'zute' u ovu novu LED bijelu. I mogu reci da sam izuzetno zadovoljan.
    Vise je faktra zasto, a dodat cu da zivim na 3. katu i da mi je lampa ispred balkona i malo ispod razine mog balkona, pa zapravo gledam u gornji dio lampe.

    • Svijetlo je cisce, ulica je bolje rasvjetljena, druga ulicu na koju gledam, ima staru rasvjetu, i razlika je velika. Razumijem da se nekome svida ta zuta rasvjeta, zbog nekakvog 'ugodaja' ili neke nostalgije, ali meni je ovo daleko bolje. Ne znam koliko je to svijetlo jace, sigurno je puno bolja vidljivost jer je bijelo svijetlo, ali nisam 100% uvjeren da je ovo puno jace i da jace ubada u oci. Stare lampe svijetle na sve strane, pa to na jedan nacin vise upada u oci, dok ove nove lampe svijetle prema dolje, pa je mozda jace svijetlo, ali definitvno manje upada u oci.
    • Svjetlosno zagadenje neba je nevjerovatno umanjeno. Prvi dan kad su stavili sam mislio da rasvjeta ne radi, jer mi u stan nije ulazila nikakva rasvjeta, izuzevsi one druge ulice (a zivim na krizanju pa dobro vidim cijelu tu drugu ulicu). Izasao sam van i skuzio da je rasvjeta upaljena, ali da svo svijetlo 'gleda' prema dolje. I da je ulica i nogostup bolje osvijetljen.
    • Svijetlo se negdje oko 23h (nisam pohvatao tocno vrijeme) smanjuje osjetno, te je to manje zagadenje prema dolje za vrijeme najmanjeg prometa. Tvrdim da se i pri tom slabijem svijetlu bolje vidi nego kad je stara, zuta rasvjeta upaljena skroz. Ne jer ima vise svijetla, jer nema, mracnije je, vec zbog same boje svijetla.
    • Te nove LED lampe trose daleko manje struje, enormna je cifra u ustedama. Znam da sam o tome citao prije 10-15 godina (mozda grijesim) i da mi se svijdela ideja kako ce cijeli grad postepeno biti promijenjen u LED rasvjetu. Zato sam tu i pisao da se cudim tome kako je malo takvih prometnica u gradu zapravo. Jer bi se zamjena svih rasvjetnih lampi u gradu isplatila kroz koju godinu, a onda bi ustede bile ogromne.

    Ne znam koja je uloga kod kukaca i zivotinjskoh svijeta kako pisu u clanku, pretpostavit cu da je veci dio toga istina pa cu to gledati kao minus. Ali nekako mislim da nisu uzimali u obzir to osjetno smanjenje jacine svijetla kasnije.

    Takoder, nisam skuzio gdje ce se ta rasvjeta postaviti, samo na aleji Matije Ljubeka, ili kroz sve setnice koje su osvijetljenje oko jezera?

    Po meni ova zamjena javne rasvjete je veliki plus, nazalost, ocigledno ima i neki minus, ali ne moze biti sve savrseno.
    Volio bih da se kompletna rasvjeta u gradu zamijeni ovom.
  • NitkoBitan
    12.3k
    Ti mislis samo na sebe (covjeka) i to te cini sebicnim. Kaj je sa kukcima koji su bitni za eko sustav? Pricamo o parku Jarun a ne o stambenom naselju.

    Salu na stranu, bmk za kukce na Jarunu i koja rasvjeta njima smeta a koja ne. Ali ova nedosljednost gradske vlast je boli glava. Ako cesto ne kosis travu zbog "prirode" onda nemoj ni stavljat "stetnu" rasvjetu u jbni park.
  • Jaro
    5.6k
    rasvjeta je dijelom manje stetna, dijelom vise stetna. A fakat, eto, borci za prava komaraca se uzjebali...
    I nije park, vec Sportsko rekreacijski centar...
  • NitkoBitan
    12.3k
    A mislim, nisu se "eko udruge" dzabe digle na noge. Razocarala ih je gradska vlast...

    I nije rijec o komarcima nego o kukcima :rofl:
  • jedan u nizu
    6.1k
    I nije park, vec Sportsko rekreacijski centar...Jaro

    Tako je, mislim da je to prava namjena Jaruna. Takoder svi znamo koliko se nesreca tamo dogada i koliko kafica i klubova tamo radi.
    Ako ih ne smeta buka, gazenje silnih ljudi po travi, brze voznje automobila cijelu noc, kako im onda sad smeta javna rasvjeta?

    Jarun je rekreacijska oaza Zagreba, i sam se rekreairam tamo poprilicno cesto, i iskreno, meni je bitno da je cesta dobro osvijetljena kada vozim bicikl, da su setnice i staze dovoljno osvijetljene kada trcim i kada se setam tamo.
    Ovo za cestu jos vise kako je trenutno dijeljen promet izmedu biciklista i auta.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.