• jedan u nizu
    6.1k
    Zakaj mi opisuješ kako stvari stoje tamo, a zaboravio si još onaj pjesak za odbojku recimo nadodati, te šljunak koji se nalazi uz jezero, ali dobro, nebitno kao niti je bitan popis kao što si mi opisao i misliš da sam neka neznalica, a ustvari samo vrijeđaš nepotrebno i da sportovi nisu za mene, što je totalnaNolifer

    Aha, nisam znao da nakon igranja odbojke na pijesku nosis pijesak doma.
    Sad mi je jasnije, hvala ti!

    Normalno, ako ne žlviš u krugu od 200 metara, kao što si naveo prije. I opet parking izvana nije neko bajno riješenje, jer ga opet neće biti za sve koji misle doći autom.Nolifer

    Je, jer je taj parking vec sada poprilicno solidan, a cilj ga je povecati, ocito nisi bio tamo u zadnjih godinu dana pa ne znas o cemu pricam. Takoder, taj parking uglavnom zjapi prazan jer ljudi nisu navikli na to.
    Kada imas dostupan parking, nece ti biti potrebe za taksijem.

    Ali ono kaj je najbitnije vidim da si pobrkao dva različita pojma, a to su park i športsko rekreacijski centar. A mislim da Jarun nije park. Jer Jaruna nebi ni bilo da nije bilo veslačkog sporta i Univerzijade.Nolifer

    Ok, park Maksimir je park. Ponovit cu pitanje. Kako tamo funkcioniraju svi ugostitelji tamo? I kako se ljudim da setati parsto metara do ugostiteljskih objekata?

    I očito ti nije dovoljan razlog da tih 95 posto ekipe koji su se žalili na tu lošu organizaciju, odnosno na trajnu zabranu prometa, jer nema smisla, možda bi dvosmjeran promet kod jednog dijela Jaruna bio dobar, ali kod svakog rješenja će se uvijek netko žaliti.Nolifer

    Dovoljno je da imas slobodan prolaz autima za dostavu tim objektima. Kao u centru, imas par sati prostora za dovesti/odvesti robu. U cemu je tu problem?
  • Nolifer
    6.7k
    Aha, nisam znao da nakon igranja odbojke na pijesku nosis pijesak doma.
    Sad mi je jasnije, hvala ti!
    jedan u nizu

    Hvala tebi, nisam znao da nosiš golove tamo za igru ili koš na leđima kao što si naveo...
    Sve jasno.

    Je, jer je taj parking vec sada poprilicno solidan, a cilj ga je povecati, ocito nisi bio tamo u zadnjih godinu dana pa ne znas o cemu pricam. Takoder, taj parking uglavnom zjapi prazan jer ljudi nisu navikli na to.
    Kada imas dostupan parking, nece ti biti potrebe za taksijem.
    jedan u nizu

    Očito sam bio više puta tamo u zadnjih godinu dana.

    Ali ako nemaš dostupan parking. onda si u problemu.

    I zato treba biti bolja reorganizacija, najlakše stavit zabranu nečega i riješen problem, ali da...
  • jedan u nizu
    6.1k
    Hvala tebi, nisam znao da nosiš golove tamo za igru.
    Sve jasno.
    Nolifer

    Pa ne nosis. To ti i zelim reci.
    Ne znam na koju opremu si ti mislio da nosis a da ti treba auto za to?

    Ali ako nemaš dostupan parking. onda si u problemu.Nolifer

    Ali imas ga. I ne koristis ga.


    Majke mi, ja kao da sa zidom rasrpavljam ovdje. Stvarno nema smisla
  • kinfa95
    488
    Kak ti se da..
  • Nolifer
    6.7k
    Majke mi, ja kao da sa zidom rasrpavljam ovdje. Stvarno nema smislajedan u nizu

    Također. Bar smo se u nečemu složili :smile:
  • Bosskovitz
    7.5k
    Čujte Možemo je lgbtHDZ, ništa drugo.Patak

    Uvijek se suzdržavam odgovaranja ovdje, ali nekad moram. Možemo, Most i Centar/Fokus, su jedine stranke na ljevici, u centru i na desnici u Hrvatskoj koje nude promjenu ustaljene paradigme doživljavanja politike primarno kao modela iskorištavanja moći za vlastito dobro i korist. Možemo govoriti da su nesposobni, da su populisti, da su ovakvi i da su onakvi, ali nazvati ih žetončićima ili kontroliranom oporbom je nerazumijevanje politike.

    Jarun je rekreacijska oaza Zagreba, i sam se rekreairam tamo poprilicno cesto, i iskreno, meni je bitno da je cesta dobro osvijetljena kada vozim bicikl, da su setnice i staze dovoljno osvijetljene kada trcim i kada se setam tamo.jedan u nizu

    Ista stvar ovdje, dapače vrlo često po Jarunu trčim ili vozim bicikl upravo navečer i po mraku. S tim da sve gledamo iz vrlo uske percepcije. Meni recimo žena nije vjerovala da ja zaista po mraku trčim ili šećem Jarunom sa slušalicama u ušima, onda sam to pitanje potegnuo s kolegicama na poslu za vrijeme jednog ručka i doslovno su se unisono složile da nikada niti jedna po mraku ne hoda sa slušalicama.

    Slažem se s ovim udrugama koje se bore protiv svjetlosnog onečišćenja u mnoštvu stvari, prvenstveno oko toga da javna rasvjeta treba biti usmjerena prema dolje i slične posve racionalne ideje, ali ne smije se zanemariti temeljna uloga javne rasvjete - a to je javna sigurnost. Javna sigurnost je bitnija od kukaca, pogotovo ako uzmemo u obzir da je nova rasvjeta puno bolja za kukce od rasvjete koja je tamo 40-ak godina. Nije idealna? Jbg.

    Napravili su malo vece parkinge na dva ili tri ulaza na Jarun. Nadam se da ako ukinu promet, da ih dodatno prosiriti i urediti.jedan u nizu

    Prije bilo kakve potpune zabrane prometa tamo treba nekoliko parkinga. To je naprosto realnost. Ovo govorim iz percepcije nekoga tko živi dovoljno blizu da nikada ne idem autom na Jarun, ali vidim kako izgledaju parkinzi, pješačke zone, biciklističke staze i više-manje svaki slobodan prostor na koji auto stane kada su lijepi vikendi.
  • Sljeme
    1.8k
    Uvijek se suzdržavam odgovaranja ovdje, ali nekad moram.Bosskovitz

    Očito moraš po zadatku i/ili iz uvjerenja svaki put stat u obranu drugova.

    nude promjenu ustaljene paradigme doživljavanja politike primarno kao modela iskorištavanja moći za vlastito dobro i korist.Bosskovitz

    Ovo ni Đilas ne bi bolje sročio.
  • Bosskovitz
    7.5k
    Očito moraš po zadatku i/ili iz uvjerenja svaki put stat u obranu drugova.Sljeme

    Da, mora da je to.

    Ovo ni Đilas ne bi bolje sročio.Sljeme

    Ajde dobro ispoliraj člansku iskaznicu pa si dok gledaš u svoj odraz u njoj ponavljaj HDZ/SDP se bave politikom zbog javnog dobra a ne zbog osobne koristi, HDZ/SDP se bave politikom zbog javnog dobra a ne zbog osobne koristi, HDZ/SDP se bave politikom zbog javnog dobra a ne zbog osobne koristi, HDZ/SDP se bave politikom zbog javnog dobra a ne zbog osobne koristi, HDZ/SDP se bave politikom zbog javnog dobra a ne zbog osobne koristi...
  • Patak
    2.2k
    @BosskovitzPišeš za možemo da nudi neke promjene, međutim u stvarnosti...

    HDZ ima podršku lijevih SDP-a i Možemo za COVID potvrde: Benčić zaoštrava retoriku

    Dakle, kad treba bit staljinist veći od HDZa tu su možemo i sdp...

    Ili kad dođe neka prava kriza a ne dogovoreni cirkus, npr "posvajanje" iz zemlje u kojoj je to zabranjeno, evo ih opet zajedno, ne zna se tko je veći zagovornik takve rabote, HDZ, možemo ili sdp.

    Ja sam siguran da bi svi oni, po potrebi kao nekad najveći kritičar HDZ-a HNS preskočili u tabor HDZ-a kao žetončići kad bi plenki dao mig. Do tad ajd laprdaj po saboru, glumi lažnu oporbu i motaj nešto na "prosvjedu" zaštićen sa tri druge babe. S tim da bi možemo bio tu prvi na listi žetončića jer je sastavljen većinom od ljudi lupača lonaca s ceste bez pravog života i mogućnosti da u realnom sektoru pridonose bilo čime sa svojim nekim znanjem. Pa ta ekipa je trgala predizborne plakate drugih stranaka po gradu. A na vlasti pročelnik možemo navodno trgao brisač na parkiralištu. Ajd realno, što od takve ekipe možeš očekivati? Evo da sam ja PR stručnjak i da me žele angažirati da im peglam "imidž" bi im se zahvalio.
  • Bosskovitz
    7.5k


    Argument za to da nisu oporba ti je da su u trenutku najveće krize od Domovinskog rata, pandemije koja je odnijela više života nego Domovinski rat, sve mainstream stranke stale zajedno i podržale mjere koje su iz današnje perspektive možda ponekad bile pretjerano restriktivne, ali vrlo često nisu?

    Ok, meni nije. Ja mislim da je to odgovorno bavljenje politikom i da postoje izvanredne situacije u kojima je dobrobit građana važnija od ideologija i političkih prepucavanja. Globalna pandemija smrtonosnog aerosolnog virusa za kojeg nema lijeka i za kojeg nismo znali zašto neki zaraženi umiru, a neki jedva da od njega zakašlju - to je za mene definitivno jedna od takvih situacija.

    Zakačio si se za Možemo, ali ja sam pisao o Možemu, Mostu i Fokusu/Centru, neovisno o njihovim ideologijama. Prve toleriram, druge ne mogu, za treće mislim da su dobra opcija. I definitivno stojim iza teze da im možeš prigovoriti svašta, pa i to što ti kažeš da neki nikad nisu radili urealnom sektoru, da su aktivisti i slično, no ne možeš im prigovoriti da su HDZ-ovi žetončići ili neka produžena ruka HDZ-a jer su upravo te stranke sušta suprotnost ustaljenom političkom narativu u Hrvatskoj kojeg predvodi HDZ, a u stopu ga prate SDP, DP, Suverenisti, Reformisti, Socijaldemokrati i više manje svi ostali.
  • Patak
    2.2k
    Sve ok Boss nećemo se složiti oko partija, meni su u biti sve iste, vjerujem samo određenim pojedincima koji su u kritičnim trenucima spremni boriti se za pravu stvar. A nećemo se složiti niti oko korone. Vidim i po drugim kontroverznim temama da si sklon službenoj "istini". Ja sam skloniji tome da virus nije bio nepoznat i da je postojao učinkovit lijek ne jedan nego više njih i iza te tvrdnje ne stojim ja nego udruga američkih liječnika i kirurga koja je publicirala i vodič za rano liječenje, a tu su i brojni neovisni liječnici. S druge strane su udruge povezane sa vlašću a ove pak sa farmaceutskom industrijom koja je držala na kratkoj lajni one političare i udruge koje je trebala a glavnu babu SMSima. Ostali su od straha šutjeli. Tako da nikakvih cjepiva nije trebalo, niti mjera koje su samo nanijele štetu a pogotovo ne staljinističkih potvrda. Ako je smrtnost bila različita na granici dviju država, a bila je, ako je bila ogromna razlika u smrtnosti između dviju zagrebačkih bolnica, a bila je, onda nije riječ o virusu nego o odgovoru na virus, tj. o protokolima liječenja, čitaj ventilatorima i uporabi onog vrlo skupog neuspješnog lijeka za ebolu. Onom južnoafričkom liječniku Chandri ili kak se već zove nitko nije umro a sve pacijente je izliječio u šatoru sa lijekovima iz obiteljske medicine, onom obiteljskom liječniku Zelenku iz židovske zajednice u New Yorku isto nitko nije umro niti onoj pulmologinji u Rumunjskoj. I tako dalje. Trebalo je samo pustiti liječnike da liječe kako su naučili na fakultetu i u svojoj praksi a ne im nametati protokole i ako od njih odstupaju prijetiti im oduzimanjem licence.
  • Sljeme
    1.8k
    Da, mora da je to.Bosskovitz
    Da rade za javno dobro onda bi većini građana bilo bolje, a ne sve gore. Dobro je jedino njima koji cijeli svoj život parazitiraju na javnom novcu i njihovim trabantima. Možemovci su upravo oličenje bavljenja politikom zbog osobne koristi.

    Ajde dobro ispoliraj člansku iskaznicuBosskovitz

    Jedina članska iskaznica koju imam je Dinamova. Za razliku od tebe nisam advokat ni jednoj političkoj opciji. Stalo mi je da Zagreb napreduje, a s ovima je gori nego ikad. Danas u kvartu strahujemo za zdravlje djece kad ih pustimo van. Rade za javno dobro jel? Pljunul bi mu u facu da ga vidim.
  • Bosskovitz
    7.5k


    Oprosti, naprosto nemam više energije za rasprave o Covidu. Davno sam ju izgubio.
  • Patak
    2.2k
    Kako se zaustavilo svakodnevno medijsko-stožersko teroriziranje masa zaustavio se i interes ljudi. Zanimljivo mi je to s obzirom da je taj najopasniji ikad virus i dalje među nama.

    Ja čekam (i nikad neću dočekati) suđenje da se takva slična zločinačka operacija više nikad ne ponovi.
  • jedan u nizu
    6.1k
    Šta nije covid bio zavjesa za iskrcavanje americkih vojnika na europskom tlu??
    Mislim, zavisi gdje su se iskrcali, ali racunam da cu u 3 godine trebali vec doci do nas. Jesu blizu?

    Šalu na stranu.

    Evo objavljeno da se gradi podzemna garaza ispod srednjoskolskog igralista u Klaicevoj.
    Podrzavam tu vijest. Tamo ocajno fali parkirnih mjesta,
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.