• LeonianWrynn
    162
    zašto je ta ženska osoba važnija i tragičnija od druge dvije osobedb-izbjeglica

    Frende nije ti to tako samo u Zagrebu, BiH ili Balkanu, tako ti je diljem svijeta

    Žene imaju "vrijednost" rođenjem, muškarci ne, oni ga nekako moraju stvoriti.

    Ako ja i neka žena radimo na istom radnom mjestu, na istoj poziciji, ona je u očima društva vrijednija od mene (društvo bi prije nju spasilo nego mene, prije bi njoj ljudi vjerovali nego meni, prije bi mene poslali u rat nego nju, da ona postane beskućnik prije bi se njoj dalo novac nego meni itd itd.)

    Jedini način da to izbjegneš kao muškarac je da postaneš bogat, ali čak i to ima svoje limitacije
  • Mali Zeus
    10.4k
    Da ne govorim o djeci. Ona su isto tak vrijednija, ono tipa potapa se brod i svi viču prvo žene i djeca.
    Gdje su tu muškarci!?
    Jedini način da to izbjegneš je da si bogat, a čak i tad bi se prije iz požara spašavali žene i djeca!! I još i starci.
    Užas buraz. To ti je tak svugdje. Nije ni čudo da muškarci čisto iz frustre tu i tam opale ženi neki šamar, onako usput.


    :gasp:

    Nekako ironično da nakon sjajnog posta od @Zambatine škude vidimo ovo gore.
  • LeonianWrynn
    162
    ono tipa potapa se brodMali Zeus

    Bolji primjer bi bio zgrada gori i svi su pobjegli, jedna žena i muškarac zapeli na istom mjestu, velika većina ljudi bi spasilo ženu bez obzira bila to majka ili ne.

    Ne vidim zašto se ljutiš kad se više manje slažeš sa mnom? Ja sam rekao da žene u očima društva imaju vrijednost rođenjem, a muškarci to moraju stvoriti sami, inače mogu biti i beskućnici i nikog neće bit briga.

    Ako misliš da sam u krivu, argumentiraj zašto, nemoj ovako pasivno agresivno odgovarat
  • GZomanid
    580

    Nisi u krivu samo vjv imas 13 godina, a uzima te se ozbiljno kad tu nesto napises..
  • LeonianWrynn
    162
    vjv imas 13 godina,GZomanid

    20
  • seljak86
    2.4k
    kak su uvijek neki gremlini od žena u tim akcijama
  • The Undertaker
    4.4k
    Jeste li upoznati sa idejom da jači trebaju štititi slabije i nemoćne a ne se iživljavati na njima? Što se tiče žena, po meni, ako smo ravnopravni onda smo ravnopravni svugdje, od vojske, posla, zakona pa do kuće, škole itd...bez ikakvih preferencijalnih kvota i povlastica ili drugačijeg tretiranja. Govorim o nekoj javnoj sferi. Unutar obitelji neka svatko individualno uređuje odnose kako im odgovara.
  • LeonianWrynn
    162
    Što se tiče žena, po meni, ako smo ravnopravni onda smo ravnopravni svugdje, od vojske, posla, zakona pa do kuće, škole itd...bez ikakvih preferencijalnih kvota i povlastica ili drugačijeg tretiranja.The Undertaker


    Ali nismo

    I vjerojatno nikad ni nećemo biti
  • The Undertaker
    4.4k
    Isti ne možemo biti iako moderna genetika i medicina rade na tome da se to ispravi.
    Ravnopravni možemo (uvjetno rečeno) i pošteno je da tako bude.
  • DrawTube
    3.4k
    Prošlo dosta ispod radara. Prije koji dan raspisan natječaj za "izradu glavnog i izvedbenog projekta rekonstrukcije stadiona Nk Zagreb"

    https://eojn.nn.hr/SPIN/APPLICATION/IPN/DocumentManagement/DokumentPodaciFrm.aspx?id=7938164

    Za one koje dodatno zanima preporučujem da pogledaju i idejni projekt, ovo stvarno ozbiljno izgleda.Valjda 30 stranica samo o reflektorima

    Inače koliko sam vidio kapacitete po tribinama

    Zapad 4284
    Istok 4205
    Sjever 1714
    Jug 1813

    (credit - ssc forum)
  • LeonianWrynn
    162


    Ravnopravnost, u smislu u kojem si ga ti napisao, mislim da u našim životima vidjeti nećemo.

    Ali to je vrlo široka i duboka tema
  • NitkoBitan
    13.3k
    Zena + muskarac (i djeca) = obitelj. Temeljni stup drustva. Pocetak i kraj rasprave. Kakve ravnopravnosti i pm, to mozete okacit macki o rep.

    Svijetlu buducnost imaju jedino nacije sa visokim (ili odrzavajucim) stopama fertiliteta, a cisto sumnjam da se tamo trenutno gaje vrijednosti kao na "zapadu".
  • LeonianWrynn
    162
    Svijetlu buducnost imaju jedino nacije sa visokim (ili odrzavajucim) stopama fertiliteta.NitkoBitan

    Zanima me na što misliš kad kažeš "svijetla budućnost".

    Naime zemlje s visokim stopama fertiliteta su znatno siromašnije od onih s niskim.

    Ima li južna afrika ili bangladeš bolju budućnost od zapada po tebi?
  • NitkoBitan
    13.3k
    Naime zemlje s visokim stopama fertiliteta su znatno siromašnije od onih s niskim.

    Ima li južna afrika ili bangladeš bolju budućnost od zapada po tebi?
    LeonianWrynn

    Ekonomska konvergencija. Guglaj. Kako vrijeme prolazi oni ce se sve vise ekonomski priblizavat "zapadu".

    U buducnosti nece imat probleme sa dostupnoscu radne snage i zbrinjavanjem ogromnom postotka starije populacije itd.

    Problem starije populacije i vrlo niska stopa fertiliteta ce jako kocit "zapad" i mislim da ce doci do promjena "vrijednosti". Manjak mladih koci drzavu u apsolutno svim poljima. Kina je "probala" pa se opekla.
  • LeonianWrynn
    162
    Ekonomska konvergencijaNitkoBitan

    bi imala smisla da se gleda isključivo samo ekonomija, a na ljude ko robote

    kad dođu do određenog bogatstva (govorim o cjelokupnom stanovništvu, a ne samo par bogatih ko npr Katar), onda će sukladno s tim i rast obrazovanje stanovništva, feminizam i slični pokreti i dogodit će im se isti pad nataliteta kao i na Zapadu

    Oni to računaju kao da se u idućih 50-100 godina neće ništa mijenjat i da će ekonomija samo rast
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.