• Logistika
    1.1k
    osobno ni ja ne podrzavam. Kao mlađem brutalna mi je bila ta atmosfera,imalo i smisla sa Janicom,dok su naši hodočastili u tisućama i desetcima tisuća po austriji i sloveniji gledati Janicu...ali skijanje nije identitet Zagreba. Niti je purgerima to napeto uopce...idemo na k.rac vec i ovima iz Svjetske organizacije...pa Tenis se ne održava a imamo skijanje. Niti je nas to natjecanje ikad stavilo na neku mapu niti skijašku niti ikakvu...to se sve držalo na identitetu hrvatskih navijača koji su cijelom tom kupu tih godina davali dimenziju koja je do tad bila rezervirana za nogometni stadion. A ta publika po meni nikad nije bila skijaška,nego isključivo hipnoza Janicom,i prepoznavanjem truda koji je uložen...i lakoca poistovjecivanja prosjecne obitelji s njima...koliko novaca se potrosi na Zlatnu Piruetu dali se zna? pa to je znalo biti prijenos na HRT ono 5 zastitara gleda
  • Salva
    2.4k
    Skijanje je u Hrvata, a pogotovo onih iz konitentalnog djela - jako popularno. Ako usporediš naš ekonomski status i koliko ljudi odlazi na skijanja, računica je jasna. I ne, ne idu samo “bogati snobovi” po Kitzbuhelu, Cortini ili Nassfeldu. A što se kraljice tiče, svojevremeno je bila jedna od najpopularnijih utrka u Svjetskom kupu, među “navijačima” ali i među skijašima. Svi su oni voljeli doć u Zagreb i malo predahnuti od sela na raznoraznim brdima. Zagreb je, po mom mišljenju, imao dosta benefita od toga. Često sam boravio u Austriji gdje se skijanje intezivno prati, i svi su obožavali utrku na Sljemenu koja je uistinu bila vrhunska - masa ljudi, baklje, zastave, gostoprimstvo itd. A zakaj je bilo toliko popularno? Pa djelomično si i dao točan odgovor - Janica i Ivica. Kao i puno stvari u HR, dok je rezultat dobar, bit će i publiku. Ono kaj je obitelj Kostelić radila u svijetu skijanja je za ništa osim ogromnog respecta i velik broj Hrvata je to cijenio. Pogotovo u Zagrebu.

    I da, odi na neko Slovensko, Talijansko ili Austrijsko skijalište, ili čak Sljeme/Platak vikendom, pa ćes vidit koliko skijanje “nije” naš sport. S obzirom da nemamo skijalište (ovo dvoje nabrojanog gore iznad je na razini privatnih seoskih sanjkališta u EU) i da nam ekonomski status i nije bas idealan, mi smo izrazito skijaška nacija.
  • miro
    3.2k
    Slažem se da je skijanje jako popularno, ali održavat utrku na plus 10 zbilja nema nikakvog smisla
  • Fanboy
    2.2k
    Ovo je trgovanje djecom, Kongo nije potpisnik Haške konvencije o posvajanju i 2013 zbog optuži radi trgovanja djecom su ZABRANILI legano posvajanje djece...
    Nema tu jel ovo trgovina ili nije, ovo je bila čista kupovina djece i trgovanje ljudima. Platili su nekom od tamo veliku sumu novaca i dobili djecu. To je ujedno i najsiromašnija svjetska zemlja sa populacijom od preko 100 mil. stanovnika sa stalnim ratovima.

    Sad su u zatvoru i naš veleposlanik ih je već iz Južnoafričke Republike do danas obišao 3 puta u ovo malo vremena. Možeš mislit da je u pitanju netko drugi, kako bi išao par puta u 10-ak dana do Zambije.

    Jedini način im je da potplate i to ovi u Zambiji čekaju, zato se papiri "provjeravaju" toliko dugo. Korupcija je tamo na nama nemjerljivom nivou...

    Inače, postupak za posvajanje je identičan bez obzira od kuda posvajate, morate podnijeti zahtjev ministarstvu nakon što vas obiđe soc. skrb na temelju njihovih izjava jeste li spremni posvojiti dijete. Bez obzira jel se radi o "domaćoj" ili stranoj djeci. Oni su trebali biti na listi "posvojitelja" u svakom slučaju, bez obzira što uzimaju djecu iz vana. Po ovome oni nisu i izgleda da bi ovdje već sredili papire na identičan način jer se za djecu iz Konga legalno ne mogu srediti papiri.

    Još nešto, djeca za posvojiti nisu samo ona u našim očima zdrava. Postoje i onda sa potrebama, nedavno je bila reportaža baš na Laudato tv. Muž i žena su bili gosti, nisu mogli imati djecu, pa su odlučili posvojiti. Nakon prve curice koja je bila zdrava su posvojili čak 5 njih sa određenim zdravstvenim poteškoćama. I nećete vjerovati, ne postoji problem kod posvajanja. Samo to zahtjeva puno ljubavi i odricanja...
  • Jaro
    5.6k
    Ukupno 10 milja kn javnog novca ide za snjeznu kraljicu, grad 2,5 milje i drzava 7,5 mija... ja bih rekao sitnica u odnosu na sta se sve bacaju ili gdje se sve kradu novci. Pa preko 2 milje je ovaj ministar uvalio poticaja firmama koje ne zadovoljavaju. (Ono kaj je otkriveno i nasli bar neke dokaze)...
  • Neki tip
    19.4k
    Ovo je trgovanje djecom, Kongo nije potpisnik Haške konvencije o posvajanju i 2013 zbog optuži radi trgovanja djecom su ZABRANILI legano posvajanje djece...
    Nema tu jel ovo trgovina ili nije, ovo je bila čista kupovina djece i trgovanje ljudima.
    Fanboy

    Da nadopunim..

    Ove godine je Kongo pristupio Haaškoj konvenciji o posvojenju, no izgleda da još nisu donijeli zakone koji implementiraju konvenciju i međunarodno posvojenje u svoje zakonodavstvo, tak da izgleda da ovo zaista nije bilo legalno.

    Izvor: Jutarnji
  • Patak
    2.2k
    Evo jedne priče koja osvjetljava mogući modus operandi tamo. Siromašni roditelji pošalju djecu u kamp da vide glavni grad. I nikad ih više ne vide. Belgijanci koji su ih posvojili ne znaju da su djeca oteta, roditelji su naravno očajni i bez sredstava za odvjetnike i istražitelje. U ovom slučaju su sve otkrili belgijski novinari. Zanimljiv je primjer posvojiteljice, čita bajku djetetu, a dijete je već naučilo dovoljno francuskog da joj kaže nisi ti moja mama! Uglavnom, dovoljno je malo izguglati da razuman čovjek shvati da su te sheme posvajanja iz Konga sumnjive, ne znam što su ti ljudi mislili.

    https://www.bbc.com/news/world-europe-48948774
  • og1986
    2.9k
    Svijet se promijenio, nekad se švercalo pse iz inozemstva, a vatromet se rokao zbog veselja, najviše djece, sad se švercaju djeca iz inozemstva, a vatrometa nema zbog veselja pasa.
  • plavi67
    920
    https://www.youtube.com/watch?v=mq5W_A0W0Wg

    doček nove i dinamova himna na trgu, zanimljivo na 1:38 :D
  • Nolifer
    6.7k
    :vomit:
  • Ludovic IX
    5.5k
    ti bi da si TT osnuje svoj dinamo.. što bi on imao navijat za ovaj naš
  • Nolifer
    6.7k
    Ima on svoje udruge i parade i Afrikance nek navija za njih
  • dzg717
    947


    I da je fejk njegovo ponošanje, drago mi je vidjet a i čut dinamovu himnu tamo Di joj je i mjesto.
  • Ludovic IX
    5.5k
    i onda kažeš za Mamića da je govno. a što si onda ti? isti si ko i on
  • Mr Anderson
    5.4k

    Ajde ne lupetaj gluposti. Sad ti smeta Dinamova himna na dočeku jer ju je Tomašević pjevao? Pa valjda se i očekuje od zagrebačkog gradonačelnika da pjeva Dinamovu himnu. Meni je to za pohvalu, a ne osudu. Uostalom, tko si ti da određuješ tko smije za Dinamo navijati?
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.