• Nino Bule
    11.5k
    i što ne želiš razumjeti neke jednostavne stvari, pa se mora birokratski pisati i razvrstavati pod UdruguToni90d

    Pa ti ne razumjes jednostavne stvari, to jest da je presudan razlog zasto kod nas moras imat oib da budes clan sto smo udruga građana i to je regulirano zakonom, hajduk nije i nema iste zapreke tako da "za sve isto" prica koju si ti ispricao ne prolazi jer nije isto nego drugi zakoni vrijede
  • Toni90d
    110

    Koja je razlika između Udruge Građana Dinamo i Udruge Građana Naš Hajduk?

    Zašto se na službenim stranicama KLUBA Hajduka, sluzbenim prostorijama, može učlaniti u ti istu UDRUGU bez OIB-a? Na službenoj stranici KLUBA, piše da se unese 11x 0 i da će vas kontaktirati (nisam od nikoga čuo da ih se zvalo jer su upisali krivi OIB).

    Zaključak, i oni moraju unijeti OIB, ali ga svjesno ne unose ili unose krivi. Isti zakon o udrugama. Ako se mi već držimo pravila, šta rade je*bene inspekcije, pa njima to dopuštaju i nama nabijaju na nos broj članova i kao da to njima ne treba.
  • Sixthway
    272
    Možemo li očekivati neku veliku rasprodaju asortimana od Adidasa prije nego što pređemo na Castore?
  • Nino Bule
    11.5k

    Koliko ja znam ne uclanjujes se u nas hajduk nego u klub, sad kako oni to knjize i odrađuju me i ne zanima previse. Ponavljam ne treba im oib, uneses ga ako imas ali najnormalnije strance koji nemaju veze s hr oni uclanjuju jer nije potreban oib jer su dionicko drustvo, sad dosta o hajduku na ovoj temi.
  • Bosskovitz
    7.5k


    U pravu si, kod njih postoji neki model koji još nitko nije istražio, ali definitivno ćemo. Ili krše zakon ili imaju neki model po kojemu pomažu ljudima izvaditi oib.

    Ovo je recimo jedna od tema koja bi mogla biti predmet zajedničkog interesa Dinama i Hajduka, ali i ostalih klubova, u vidu apela prema novoj saborskoj većini da se izmijeni Zakon o udrugama. Ako se možemo bez problema kao državljani RH učlaniti u Juve, Bayern ili Real Madrid bez ishođenja njihove varijante OIB-a, onda ne vidim razlog zbog kojeg se neki Talijan, Nijemac ili Španjolac ne bi mogli učlaniti u Dinamo, Hajduk, Rijeku ili Osijek bez bavljenja hrvatskom javnom upravom, koliko god taj postupak bio digitalan i jednostavan.
  • rioda
    2.6k
    Za ljude bez OIB-a se možda može napraviti posebna kategorija članstva kojom bi ostvarivali prava poput besplatnih ulaznica i popusta, ali ne i prava glasa... Mislim da je to izvedivo jer ne bi bili redovni članovi. Npr. podržavajući članovi ili neki sličan naziv
  • KrunoPesca
    54
    Imam jedno glupo pitanje ako zna netko odgovor, bio bih zahvalan. Sa članskom iskaznicom dobili smo flayer sa popustima, između ostalog i na mjesec dana besplatne pretplate na Dinamo plus ako pošaljemo svoje podatke. Poslao podatke, ali nikad nisam dobio povratnu info i besplatnu pretplatu.
    Imao tko od vas isti problem ili sad slave u klubu pa zaboravili na nas.
  • maksimirski istok
    183
    Zna li neko da li u fan shopu još uvijek ima za kupiti dinamova zastava, i ako neko ima sliku iste jer je trenutno ne mogu naći
  • Mali dioničar
    14.2k
    Ili krše zakon ili imaju neki model po kojemu pomažu ljudima izvaditi oib.Bosskovitz


    Zakon govori drugačije.

    Članstvo u udruzi

    Članak 12.

    (1) Svaka fizička i pravna osoba može postati članom udruge, sukladno zakonu i statutu.

    (2) Za osobu mlađu od 14 godina pisanu izjavu o učlanjivanju u udrugu daje zakonski zastupnik ili skrbnik, a za maloljetnu osobu s navršenih 14 godina zakonski zastupnik ili skrbnik daje pisanu suglasnost.

    (3) Udruga je dužna voditi popis svojih članova.

    (4) Popis članova vodi se elektronički ili na drugi prikladan način i obvezno sadrži podatke o osobnom imenu (nazivu), osobnom identifikacijskom broju (OIB), datumu rođenja, datumu pristupanja udruzi, kategoriji članstva, ako su utvrđene statutom udruge te datumu prestanka članstva u udruzi, a može sadržavati i druge podatke.

    (5) Popis članova uvijek mora biti dostupan na uvid svim članovima i nadležnim tijelima, na njihov zahtjev.
  • Bosskovitz
    7.5k
    Zakon govori drugačije.Mali dioničar

    Nisam shvatio, govori drugačije od čega?
  • Mali dioničar
    14.2k
    Nisam shvatio, govori drugačije od čega?Bosskovitz

    Po Zakonu popis članova Udruge treba sadržavati OIB kao što i piše u članku Zakona o udrugama koji se citira.

    Pri učlanjivanju u Hajduk pri kućici OIB piše: “ukoliko nemate OIB upišite jedanaest nula i naša služba će Vas kontaktirati.”

    To bi značilo da Hajduk š.d.d. ili Udruga Naš Hajduk na neki način pomaže budućim članovima izvaditi OIB, a ne da ih se u Udrugu može učlaniti bez OIB-a.

    Zakon kaže da je OIB OBVEZAN podatak u registru članova udruge.
  • BBB Mataa998
    1.3k
    I dalje mi nije jasno sto je problem platiti covjeka da ti ode do porezne i napravi OIB
  • Brusa
    729
    mislim da je to zato što ti kada se učlaniš u hajduk, ne postaneš niti član sdd (naravno) jer ono ima dioničare, niti član nikakve službene udruge, nego postaneš "član" na ajmo reć nekakvom njihovom popisu i to je to.
    S druge strane kada postaneš član dinama, postaneš član udruge, pravi član, koja mora sve imati usklađeno sa zakonom o udrugama.
  • deda
    28k
    Ima, 40 eura je. Nemam sliku.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.