• Bosna86
    11.6k
    Ajde mi molim te kazi je li se taj Stojanovic vuce kao Hajrovic ili tako netko po terenu, je li Stojanovic projekt kluba kao Coric ili Halilovic pa mora igrati, imamo li nekog boljeg na klupi ili skoli pa mu on krade mjesto u momcadi? Od ovih prvih 11 on je najlosiji, ali ocemo li napraviti boljeg igraca od njega ako mu pruzimo podrsku ili ako ga pljujemo i kad je kriv i kad nije? Za mene bi navijac Dinama trebao gurati svoje igrace da budu bolji a ne ih sputaviti
    Sto se tice demokracije ima on pravo pisati sta hoce, ali imam ga i ja pravo pljuvati kad izbaci ovo sto je danas izbacio
    Volio bih da taj momak sutra izadje i pojede travu kao protiv Atalante pa da ga malo puste na miru
  • BluePhone67
    3.3k
    Sto se tice demokracije ima on pravo pisati sta hoce, ali imam ga i ja pravo pljuvati kad izbaci ovo sto je danas izbacioBosna86

    Da, Vice Karin je navijac Dinama, ali sa manjkom mozga ociglednoBosna86

    Imas pravo iznijet svoje misljenje kao i svi, cak cu se i slozit sa tobom da Stojke nije najgori igrac ovog Dinama nitu blizu ako je roster od 23 igraca, nije najgori niti u prvih 11 i da nije pizda vec borac kojem ocito nedostaje nogometne inteligencije, ali molim bez epiteta drugog kvota, mozemo svi to naljepsi nacin reci nekome na ovom forumu.
  • Bosna86
    11.6k
    Evo ja mu se ispricavam nisam to trebao napisati ali digao mi je zivce, slobodmo nek se javi u PM i tamo cu mu se ispricati, ali bi takodjer i volio cuti argument za pisanje tog texta i sta je on kao navijac Dinama postigao s tim textom, jer ja u tom textu nikakvu alternativu nisam vidio ili neki prijedlog kako da taj Stojanovic ne bude problem vise... Jedino sto sam ja vidio je popunjavanje redaka da se izbaci clanak i pokupi koji klik
  • Zambatine škude
    2.1k
    Naslov nema veze sa tekstom i nikada kraci tekst od Vice ako smijem primjetit. Nemojte raditi senzaciju gdje je nema, kao sto nema potrebe sa vrijedjanjem i ruznim rijecima, pogotovo sto je Vice sa svojim nickom xyx clan ovog foruma i redovito cita ali rijedje pise i ako on krene sa takvim tonom vrijedjanja u svoju obranu, dovest cete nas u neugodnu situaciju da pocnemo brisat postove, a to nam nije cilj, jer svatko ima pravo na svoje misljenje i slobodno ga se moze iznijeti bez nepotrebnih epiteta.BluePhone67

    Ma nikakvo vrijeđanje, šta ti je. Sve ovo smatram nečim što ulazi u opis posla. A i drago mi je vidjeti da se dinamovci malo razbude i razdrmaju, pa makar meni hebali sve po spisku :wink:

    Tekst je napisan prije nekoliko dana, ne bira autor kada će se plasirati, ali to nije ni pretjerano bitno. Jasan je zakon tržišta da će proizvod xy gurnuti u trenutku kada će za njim biti najveća "potražnja". Ove konstrukcije o medijskoj hajci su ipak bliže onom koji će sutra gledati tekmu iz Vile Regina ili našim prijateljima s juga, nego zdravom dijelu dinamovskog puka.

    Nije nikakva tajna da igrači čitaju medije i da to emocionalno proživljavaju, ali oni su javna ličnost čije su ponašanje i rezultati uvijek dostupni kritici i tako mora biti. Na identičan način na koji se sad razvlači mene, moje podrijetlo ili navijačko uvjerenje. Sve je to okej i normalno.

    Bosna, nigdje nije spočitnuta Stojanovićeva volja, niti sumnjam da će ona i sutra biti na razini ako bude igrao. Ali da mislim da je ključan kriterij igranja u Dinamo "poginuti za dres", onda bih zagovarao tezu da u njemu trebaju igrati ljudi s ovog foruma jer ga malo tko više voli.
  • Zambatine škude
    2.1k
    Evo ja mu se ispricavam nisam to trebao napisati ali digao mi je zivce, slobodmo nek se javi u PM i tamo cu mu se ispricati, ali bi takodjer i volio cuti argument za pisanje tog texta i sta je on kao navijac Dinama postigao s tim textom, jer ja u tom textu nikakvu alternativu nisam vidio ili neki prijedlog kako da taj Stojanovic ne bude problem vise... Jedino sto sam ja vidio je popunjavanje redaka da se izbaci clanak i pokupi koji klikBosna86

    Napisao si post dok sam svoj pisao, pa nisam na vrijeme vidio.

    Možda se ja nisam dobro izjasnio. ili ti nisi dobro shvatio ali sam ponudio tri rješenja, i to kratkoročno, srednjeročno i dugoročno.

    1) Njegove mane se bolje daju sakriti u 4-3-3 nego u 5-3-2
    2) Ne znam kakva je Pintova zdravstvena situacija i fizička sprema trenutno, ali mislim da je uz ovakvu konkurenciju barem zaslužio šansu
    3)Dinamo jednostavno treba boljeg beka, a to se može riješiti ili klincem iz škole ili na tržištu. Drugo mi se čini kao izglednija opcija u ovom trenutku
  • Bosna86
    11.6k
    Sve pet, jos jednom isprike ako sam te uvrijedio, drago mi je sto si se javio
    Volio bih ako imas vremena da objasnis kako ti vidis tu 4-3-3 formaciju jer mi to izgleda kao science fiction u ligi prvaka da igra Dinamo
    A ovo drugo trenutni Pinto se ne moze Varazdinu nametnuti, pa mi on ima jos manjeg smisla
  • Nino Bule
    11.5k
    Dinamo je pod bjelicom igrao neki 4 1 4 1 ne 4 3 3 u svakom slucaju s 3 iza se lakse krpa za stojanovicem to je realnost
  • Zambatine škude
    2.1k
    Dinamo je protiv Atalante počeo u 3-5-2 (a Bjelica je to sam i rekao) zato da bi imao istu formaciju kao oni i da može igrati "čovjek na čovjeka" na cijelom terenu, provocirati hrpu duela i na kraju im totalno razbiti ritam. Tu su Stojanović i Leovac zapravo bili prvi igrači u presingu jednom kada bi Oršić ili Petković natjerali Atalantu da gradi napad preko svog boka. U nekoj teoriji, 3-5-2 je luda ideja kada se igra ovako agresivno, posebno jer ju je Dinamo igrao prilično rijetko, ali je ispala jako dobra. Da je Dinamo kojim slučajem izgubio, vjerojatno bi svi pitali kaj je Bjelici bilo da tako postavi igru.

    Protiv Cityja je 3-5-2 imala smisla jer se ionako znalo da ćemo se 80 % tekme braniti u svojih 35 metara i da stoper viška treba kako bi mogao preuzimati Silvu, Silvu, Mahreza...tko god se ubacuje iza leđa veznim igračima i na taj način pomogne Ademiju i Moru.

    Dinamo je protiv Šahtara zapravo igrao prvu "normalnu" utakmicu gdje inicijativa nije bila dominantno na jednoj strani kroz cijelu utakmicu. E sad, više ne možeš igrati presing "čovjek na čovjeka", iz jednostavnog razloga što Šahtar na terenu nije posložen kao Atalanta. A to znači da ćeš biti primoran veći dio susreta provesti u srednjem bloku, točno "između" onog što si igrao protiv Cityja i protiv Atalante.

    Šahtar je ekipa koja jako puno rotira. Krila im ulaze na poziciju desetke, a bekovi postaju krila. A kad suparnik jako puno rotira, ti ćeš morati jako često preuzimati. A problem je što Dinamovih 3-5-2 još uvijek nije idealno uigrano što se preuzimanja tiče i to može raditi jako velike probleme. Na taj način je Konopljanka probio stranu tri puta u prvih 10 minuta (upada u zonu između TK-a koji je na kraju veći dio susreta igrao desnog beka i Stojanovića), na taj način je pao i drugi gol jer je Stojanović prekasno shvatio da mora ispratiti igrača iza leđa. U 4-3-3 su te odgovornosti jasnije podijeljene jer ju Dinamo naprosto igra već nekoliko godina. Može to nekad biti bolje ili lošije, ali navike u igri su puno ustaljenije i mnogo je veća doza automatizma.

    Osim toga, Šahtaru je branjenje bočnih pozicija slaba strana i mislim da bi ih tu trebalo dodatno opteretiti. Gol Olma nastaje u situaciji u kojoj se Oršić izvukao na krilo i s Leovcem imao višak protiv suparničkog beka.

    4-3-3 nije neko pravilo koje vrijedi za sve prilike i utakmice, nego sam dojma da je bolje rješenje za Šahtar, dakle za ovog specifičnog protivnika i način kako on igra.

    Sad dok pišem sam se sjetio da to možda nije u tekstu o Stojanoviću nego u jednom "previewu" tekme koji sam pisao, a koji bi trebao izaći večeras ili sutra. Ali uglavnom daje odgovor na tvoje pitanje + zašto je bitno što se Petković vraća.

    Savršeno mi je jasno da je Bjelici jako teško mijenjati nešto što je stvarno ispalo odlično, ali bih volio da opet dobije neku specifičnu intuiciju kakvu je dobio i prije Atalante i da ju posluša...
  • Infinity
    15.2k
    kako je gledati sa onih najvisih pozicija?platini

    Savrseno. Mi odemo gore stajati uz zid, pogled odlican.
  • deda
    28k
    2279
  • deda
    28k
    Idemo Dinamo!
  • Neki tip
    19.4k
    Prognoza ipak dobra (za Zagreb - "tek mjestimice može pasti malo kiše"), tako da će ove preostale karte otići danas..
  • deda
    28k
    :pray:
  • xavier
    11.1k
    Prognoza ipak dobra (za Zagreb - "tek mjestimice može pasti malo kiše"), tako da će ove preostale karte otići danas..Neki tip sa Zapada

    Ne znam koju prognozu uzimaš kao relevantnu, ali meni je jučer na većini bila ok prognoza za danas, a sad ipak najavljuju mogućnost kiše za navečer.
  • Neki tip
    19.4k
    ovo sam s DHMZ-a prenio, a slično je pisalo i jučer. Na Accuw. isto malo kiše, na YR ništa.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.