• agramZ
    2.2k
    Ali bih predložio da bude homogenija zajednica, da se čcrsto znaju stavovi i granice.og1986

    koji je onda smisao foruma? o cemu ce se raspravljati ako svi imamo iste stavove? u suprotnom, svatko moze pisati sto ga je volja i to se uzima kao legitiman post. to sto ti sazivas je teska cenzura.
  • og1986
    2.9k

    Za početak sam mislio, po meni, gluposti oko toga "za koga si navijao ovu tekmu" za ili protiv Dinama.

    Treba se znati da takve gluposti ne trebaju padati na pamet navijačima dinama.
  • agramZ
    2.2k
    kako kome.. zasto ne bi? ili, tko to ima ili si uzima za pravo da odlucuje kako navijac dinama treba razmisljati?
  • Dino
    2.1k

    Dragi deda, ne znam kak vam je dosla ta pomisao, al znam da bi gasenje ovog svjetla na kraju tunela bio velki udarac za prave navijace i pratitelje Dinama, a pogotovo nas mlade koji smo i previse toga novog ovdje naucili. Znate i sami da uvijek imate podrsku svih nas. :smile:
  • Majki2111
    2.5k
    ima nas standardnih lupatora kao ja i Majki-Papi2111Navijač Dinama

    ??

    Polako, ne,moj govorit na tuđe ime. Ja sigurno ne lupetam bezveze. Druga je stvar ako se ne slažemo.
  • og1986
    2.9k

    Ako je na forumu Dinama, prag tako nizak da se ne navija za Dinamo i da se to smatra normalnim i legitimnim izborom. Onda mijenjam mišljenje i nek se zatvori zona.
  • Gelipter
    3.3k
    @og1986 čemu takav fatalizam i generaliziranje? Sigurno ima ekipe koja je frustrirana zbog svega kaj se godinama događa oko kluba i to možda na krivi način ponekad izražavaju, ali velika većina ovdje ipak ima jake osjećaje još uvijek prema Dinamu kao klubu i to se na Zoni jasno vidi. U svakom slučaju, pozitiva i raznovrsnost tema ovog foruma je jedan veliki plus upravo za razvijanje i održavanje svijesti o Dinamu kojem volimo sa svim trenutnim manama i kao uvijek nadamo se boljem.
  • über alles
    1.4k
    Za mene je Dinamo rezultatski umro na onoj utakmici doma protiv Ludogoretsa i dalje je moj klub i volim ga kao simbol ,al prema svemu ostalom sam ravnodusan.

    Sa tudim misljinjem se nemoram slagat ,al ga postujem ,zato ce te me i dalje vidjet na utakmici.
  • LovroZG
    1.3k
    Zaš protiv Ludogorca?
  • Mali dioničar
    13.4k
    ima nas standardnih lupatora kao ja i Majki-Papi2111
    — Navijač Dinama

    ??

    Polako, ne,moj govorit na tuđe ime. Ja sigurno ne lupetam bezveze. Druga je stvar ako se ne slažemo.
    Majki-Papi2111

    Jedna duša, a vas dvoje.
  • über alles
    1.4k


    Vec sam napisao u nekoj drugoj temi - najodvratniji dan proveden na stadionu.

    Kombinacija svih dogadaja koji su se desavali mjesecima prije,pa konc logor represija i opcenito jedna bas teska atmosfera na stadionu(ne samo na sjeveru). I za kraj Vidin gol u 90 i nekoj za prolaz Dinama koji je do kraja ubio svu vjeru u neke promjene(barem kod mene).
  • Eduardo
    16.8k
    Mislim da ni na kome od nas nije da propisujemo kako se voli Dinamo.Neki tip sa Zapada

    Baš zbog toga ne sudjelujem u ovakvim raspravama. Bez obzira slagali se s nekim ili ne, potpuno druga stvar je mjeriti nekome kako, na koji način i koliko voli Dinamo. Ili sam u zabludi i postoji kakav 'DINAMOMETAR' koji će nas razvrstati u određene grupe i kategorije. Ako postoji javite, uštedjet ćemo mnoštvo vremena, živaca i ispisanih stranica.

    Mlađim generacijama sve je teže odgovoriti na pitanje zašto navijaju za Dinamo i s čim se identificiraju. Zašto? Zato što mnoge generacije unazad desetke godina ne znaju za bolje. Neki se bore za to bolje, a neki samo čekaju da se ostvari ona poznata - 'vratit ćemo Dinamo', iako ne znaju što će se to vratiti jer drugačiji Dinamo ili Croatiju od današnjeg ne poznaju.

    Razumijem ljude koji su zbog svojih stavova i ideala žrtvovali puno više od nas koji se nismo našli u toj situaciji. Razumijem da su postali emotivno suzdržani, rezervirani, da se ne mogu identificirati sa svojim klubom kao nekada. Razumijem da ne mogu biti dio euforije i oduševljenja, bar ne u potpunosti.

    Normalno je da se instinktivno stvara otpor i vodi borba protiv određenih ljudi, naglašavam, 'ljudi', ne protiv grba, boje i dresa kluba koji si nekada obožavao, jer to je upravo ono što radiš kada navijaš kontra. Ali, kao što rekoh već, ne razumijem parametre po kojim se mjeri dinamovština, ako oni postoje. Ne želim se osjećati loše jer želim pobjedu Dinama, ne želim se zbog toga suzdržavati, ne želim prijeke poglede i ne želim zbog toga biti čudak koji se usudio na forumu Dinama napisati pokoji post o novom dresu, stadionu, formaciji ili utakmici. I ne, ne želim na Dinamovu forumu teme u kojima se navija kontra Dinama. Ako sam zbog toga što me to zasmetalo manje dinamovac - neka. Zbog toga se neću ispričavati i opravdavati nikome.

    Htjeli mi priznati ili ne, većina nas u konačnici ima enormnu emocionalnu involviranost prema ovom klubu, kakav god on trenutno je. Inače, ovakva pitanja se uopće ne bi povlačila. Dinamo kao Dinamo uvijek za sobom povlači pozitivne i negativne utjecaje.

    Jedino što je sigurno je to da među navijačima Dinama nema privilegiranih. To je ljubav koju neki nikad neće shvatiti, a očito je mnoštvo nas ispoljava na različite načine koji su ponekad jednoj ili drugoj strani neshvatljivi i nerazumljivi. Kad sebe uhvatim u razmišljanju da mi je došlo do gađenja i ravnodušnosti tog trenutka ću si olakšati život i pronaći drugu zanimaciju. Do tada, to ne znači da sam oslijepio i oglušio na stvari koje se događaju u vodstvu kluba, samo ih gledam odvojeno od utakmice, kao poseban problem, jer protiv Dinama na terenu neću navijati nikada.
1234Next
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.