• Neki tip
    18.3k
    Nikad ne bih navijao za pravnu osobu (per se).

    To je kao da navijam za T-Com ili Raiffeisen bank.

    Navijam zbog poistovjećivanja s klubom, odnosno zbog onog što on predstavlja i simbolizira, a ne zbog njegovog pravnog ustrojstva.

    U tom smislu Građanski i Dinamo jesu jedno te isto.
  • deda
    26.3k
    Lijepo si to sažeo u par riječi :clap:
  • Neki tip
    18.3k
    Svaka druga priča s gostovanja završava varijacijom rečenice "a onda je počela tekma, tog se ne sjećam". Ili "kakav je bio rezultat nemam pojma". Legitimno, da se razumijemo. Cijela ta zajebancija sigurno jest veći doživljaj od jedne nogometne utakmice, ali jebiga, Dinamo ima tu jednu ozbiljnu manu.. on je nogometni klub. Nogometne utakmice i pobjede u njima nisu neš' usput, nego smisao postojanja. Svi mi u Dinamu tražimo, naravno, i "nešto više", neki dio sebe, pripadanje, identitet, neku poveznicu s ljudima oko sebe i sa zajednicom. Ali valjda smo se 100x dosad imali priliku uvjeriti koliko smo zapravo različiti.. i da nam je najmanji zajednički nazivnik možda i jedino to što "navijamo za Dinamo", želimo mu pobjede, uspjeh. Oko svega drugoga se razilazimo. Mi, dinamovci u najširem smislu riječi. I oko datuma nastanka kluba i okolnosti i identiteta i imena i političkih stavova i pogleda na naciju, lokalnu zajednicu i oko Srba u klubu i oko trenera, bilo kojeg, igrača, taktike, oko prefiksa u nazivu, razilazimo se oko lokacije stadiona, veličine i financijera, ne slažemo se u pogledu organizacijskog modela i ustroja, oko prošlosti, sadašnjosti ni budućnosti.

    Jedino oko čega se svi dinamovci okupljaju, mislio sam da je logično i izvjesno, je da nogometnom klubu za koji navijaju žele da pobjeđuje na terenu. To je taj zajednički minimum. To je neki početak, odatle krećemo i gradimo sve ostalo. Nije prvo veličina kluba, povijest, identitet, ustroj. Prvo je teren. Prvo je nogomet na igralištu. Prvo je igra u kojoj se nastoji pobijediti, a ti kao navijač staneš pored igrališa i daš podršku svojima. Na tome se sve dalje gradi, to je baza, temelj cijele ove naše daljnje konstrukcije.

    Ako nam je i taj temelj za k...c, kakvog nam smisla ima konstrukcija..
  • Papastrumf
    9.1k
    Budući da se ona tema izbrisala, ja bih postavio pitanje @Pop corn koja je to razlika između dinama i reprezentacije zadnjih 10 godina? Eto repka je čista od ovih četnika u vrhu hns-a? Zašto ne navijaš da reprezentacija izgubi sve utakmice i ne kvalificira se na velika natjecanja? Možda i njima onda ponestane novaca pa prepuste savez normalnim ljudimna? Ono "ljubav koja ne može proć" i ovo oko Cluja djeluje malo licemjerno, zar ne?
  • bbb medimurje
    2.8k
    Iz mojeg stajališta i gledista ne mogu nikak navijati protiv dinama, makar se ne slazem z vodstvom kluba i mamicima al navijati za poraz dinama nemrem nikak, isto tak je i repka
    Zanimljivo mie to kak vecina navijača dinama podrzava repku unatoc savezu dok navija kontra dinama radi mamica, nema mi tu bas logike
    Dinamo i repka moraju biti iznad bilo cega a posebno iznad tih kriminalaca, ja jednostavno ne dopustam da jedan mamic ima tak veliki utjecaj na mene i da me odmakne i od mog dinama

    Usporedbe radi, svi zamjeramo tvarima natpis 'sve izgubili dabogda' a oni su to izvjesili zbog saveza, malo licemjerno da im se zamjera ono kaj nasi navijaci isto rade dinamu?
    Da se razumijemo tovari su mi neprijatelj broj 1 u drzavi (po meni ne smeta njima tolko savez kolko gorcina i ljubomora zato kaj 80% repke čini bivsi igraci dinama i jednostavno nemreju podrzavati ekipu koji su prije vise mrzili nego voljeli svoje) al mie licemjerno od navijača dinama koji ih osuduju zbog tog famoznog natpisa a oni upravo to rade svom klubu zbog jedne osobe kojoj upravo tak daju na jos vecoj vaznosti
  • Kwedi
    3.8k
    Tovarski odnos i motivi prema Savezu su po meni legitimni, reprezentacija je više utakmica igrala u Londonu nego u Splitu, a kroz kontekst lige ne treba puno pojašnjavati neovisno što je njihov partikularan interes Hajduk, al ako Savez bude normalan - Hajduk ima veću širinu
  • puxigadjurdja
    1.4k
    Ne postoji način racionalno objasniti nešto što je samo po sebi uvijek iracionalno. Volim li Dinamo što pobjeđuje češće nego ostali domaći klubovi? Ne, jer bi po toj logici mijenjao „najdraže „ klubove i uvijek navijao za uspješnije, bogatije i sl. Totti je to dobro objasnio kada je odbio transfer u Real.
    Ja se ne mogu pohvaliti da je meni Dinamo simbol hrvatstva, prkosa i bunta. Ali dedi i starom, zbog kojih sam i počeo gledati, pratiti i voljeti Dinamo, Dinamo je predstavljao baš to.
    Zagreb sam još kao dijete zavolio zbog 3 stvari, Smogovaca, Pipsa i Dinama.
    Danas kada sam već 10ak godina u Zagrebu i dalje se sa sjetom prisjetim trenutaka kada bih u SN čitao članke o Dinamu, atmosferi pred derbije i sl i maštao kako ću i ja sigurno jednog dana biti dio toga.
    Barem u mojoj glavi Dinamo je bio Zagreb a Zagreb Dinamo zato me i žalosti činjenica da je Dinamo sve manje zagrebački odnosno da je Zagreb sve manje Dinamov.
  • deda
    26.3k
    Poštovani forumaši,

    cijelo jutro sastavljam obraćanje vama, napisao sam 3 stranice i sve na kraju bacio u koš. Što više riječi to ću manje reći. Zato ću biti kratak.

    Zona Dinamo za glavni cilj ima promicanje ljubavi prema Dinamu, njegovoj povijesti, ali sadašnjosti i budućnosti. Tužan sam i razočaran, iskreno suze su mi u očima jer imam osjećaj da ne uspijevamo tj. da gubimo bitku.

    Ukoliko smatrate da Zona Dinamo nije potrebna u eteru molim vas da nam kažete kako bismo ugasili cijelu ideju.

    Hvala lijepa,

    Deda
  • xavier
    11k


    Najveći tovarski problem je što ne žele stvari nazvati pravim imenom. Žele da Hajduk osvaja naslove i bude uspješan i to je sasvim legitimno. No problem je što redovito ne govore na taj način nego je uvijek "borba protiv zla", "za poštenu ligu", "za sve klubove"...

    Za njih borba traje već jako dugo, ali liga nije bila "poštena" kad ju je osvojila Rijeka i neće biti takva ni ako ju osvoji Osijek, Gorica ili Šibenik. Liga će postati "poštena" tek kad Hajduk bude prvak.
  • The Undertaker
    3.7k
    Ovako je odlično a mislim da i uspijevate (uspijevamo) u svom osnovnom cilju. Samo tako dalje. Što se tiče razmimoilaženja u mišljenjima, to je normalno, dapače i poželjno. Bitno da je rasprava u granicama pristojnosti.
  • Neki tip
    18.3k
    meni, koji ovdje samo piskaram kad stignem, Zona znači puno.. mjesto gdje se (još) voli Dinamo, prvenstveno.

    Kada meni teško pada pomisao na gašenje Zone, a obični sam forumaš kao i parsto drugih, onda mogu zamisliti kako se osjećate vi koji ste u nju uložili puno više vremena, energije, volje, truda pa i novca. Bit će da vas je dobro "išamaralo"..

    Iskreno, ne znam što očekujete postići s ovim obraćanjem gore, jer ne vidim smisao u tome da se sad pojedinačno izjašnjavamo svojim upisima. Vjerojatno i Zonu, kao i sve ostalo, sto ljudi vidi na sto načina. Forum jest i treba ostati mjesto razmjene mišljenja i stavova, čak ili posebno onda kad se s njima ne slažemo.

    Mislim da ni na kome od nas nije da propisujemo kako se voli Dinamo. Vjerujem iskreno da i oni koji mu žele poraz misle da time iskazuju ljubav prema Dinamu, "pravom Dinamu", višem cilju. Što o tome mislim, jasno sam gore napisao. Ali ljubav, vidjeli smo, neki mjere brojem gostovanja, neki kupnjom rekvizita, neki prijenosom ljubavi što šire i što dalje na druge. Jako mi je čudno, eufemistički, kao očito i moderaturi, željeti poraz Dinama i tvrditi da voliš Dinamo. Međutim, i Hrvatsku neki vole (samo) plaćanjem poreza, a neki pisanjem najljepših stihova. Tko će odreći pravo onom drugom da tvrdi što je "prava" ljubav?
    I svoje supruge volimo na različit način. Netko će (samo) lijepo govoriti, netko ne znati reći "volim te", ali će se odricati, raditi i stvarati, a netko imati ljubavnicu i svejedno reći da suprugu voli, ali mu ona ne daje ono što mu treba. Nema mjerne jedinice za ljubav, a još manje za tako suludu, tako bolnu, pomalo i besmislenu ljubav kao što je ljubav prema nogometnom klubu.

    Ponavljam, svoje sam mišljenje jasno napisao, ali na Zoni sam, između ostaloga, da bih čuo (i) drugačija..

    Imate puno pravo usmjeravati Zonu kako vam volja, tako i brisati teme koje nisu u skladu s politikom i svrhom Zone, no brisanje same Zone pucanje je u nogu na kojoj šepesamo. Nemojte..
  • Mali dioničar
    13.4k
    Ono "ljubav koja ne može proć" i ovo oko Cluja djeluje malo licemjerno, zar ne?Papastrumf

    Licemjerno djeluje i raditi intervju sa Ljuštinom i ne pitati ga riječi o Dinamu, a s druge strane propovijedati kako treba otjerati sve do zadnje čistačice iz kluba.
  • Mali dioničar
    13.4k
    Ukoliko smatrate da Zona Dinamo nije potrebna u eteru molim vas da nam kažete kako bismo ugasili cijelu ideju.deda

    Ne smatramo.
  • Navijač Dinama
    6.8k

    Što bi gasili nešto, što ide dosta dobro?

    Mogu po sebi reć, da sam postao podosta pametniji zbog foruma, neg opć. ovako.

    Jer me sami ljudi(velikom većinom mederatori Zone) upućuju na pravi put, i kako zapravo sagledat stvari koje ukružuju Dinamo(klub za koji svi ovdje navijamo). I da nije u životu sve onako kako mislim da jest.

    Ovdje se najčešće dosta dobra razmišljanja djele, ima nas standardnih lupatora kao ja i @Majki-Papi2111, ali vjerujem da i sam forum ne bi bio toliko zanimljivo mjesto na internetu, da nema nekoga poput nas. :lol:

    Što se mene tiče kao i velike većine,ne, ne treba gasiti.
  • og1986
    2.9k


    Kao netko ko je nedavno došao na forum. Molim vas da ga ne ukinete.

    Kao netko tko je bio dinamovac od malena, koji se nije rodio u Zagrebu, koji je na svaki izlet sa obitelji u zagrebu trebao kupiti nešto sa simbolom dinama, koji je dio "izgubljene generacije" jer kada sam došao u srednju i na kraju na faks boysa nije bilo na tribinama, to se popravilo zadnjih godina i vidim bar neki tračak nade.

    Forum je mjesto gdje mi je super naći ljude koji gaje iste osjećaje prema Dinamu. Ali bih predložio da bude homogenija zajednica, da se čcrsto znaju stavovi i granice. Rasprava je dobra, ali nemože sada svatko pisati što ga volja i da se to uzme kao legitiman post.

    Zona Dinamo mora nastaviti jer vjerujem kako će još više mladih dinamovaca doći posjetiti forum i priključiti se radu i akciji za dinamo.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.