• reziser
    5.8k

    Xavi, bemu, kad sam bio protiv vara?
  • xavier
    11k


    Pa čovjek bi stekao dojam kad stalno ponavljaš da "nije savršen". Većina stvari na svijetu nije savršena, ali uzmeš najbolje što možeš.
  • reziser
    5.8k

    Krivi dojam....
    Ja sam za var;,...ali, :rofl:
  • reziser
    5.8k
    malo o VARu u engleskoj:.. index
    "NAVIJAČI Sheffielda mogu odahnuti, zaleđe je, zastavica je u zraku", govorio je hrvatski komentator Sportkluba Željko Vela dok je Sheffield u 15. kolu Premierlige primao drugi gol od Newcastlea (0:2).

    Što se dogodilo u 70. minuti? Andy Carroll je na centru u skoku glavom prebacio loptu prema golu domaće momčadi i izbacio Jonja Shelveyja. Linijski sudac je podigao zastavicu i većina domaćih igrača je stala s trčanjem. Shelvey je ipak nastavio juriti prema golu 50-ak metara i stigao je do vratara koji je nezainteresirano pokušao obraniti njegov udarac uvjeren da će biti dosuđeno zaleđe.

    Međutim, tada je uslijedio šok. Glavni sudac je odlučio pregledati VAR snimku iako je bilo očito da je pomoćni sudac podizanjem zastavice utjecao na domaće igrače. Snimka je pokazala da Carroll nije bio u zaleđu pa je gol priznat.

    Upute sucima kažu da pomoćnici u situacijama kada nisu sigurni ne podižu zastavicu, već puste VAR da odluči. Ovaj put pomoćnik to nije poštovao i akcija je trebala biti prekinuta u trenutku kada je signalizirao zaleđe. Čak se na fotografijama vidi da se Carroll pomirio s odlukom sudaca i u nevjerici se hvata za glavu.
    "Ako ovo priznaju kao gol, bez obzira je li zaleđe, to neće biti pošteno. Pomoćnik je podigao zastavicu. Svi su stali", komentirao je Vela.
    Trener domaće momčadi Chris Wilder bio je razočaran.

    "Ova se igra u potpunosti promijenila od one igre koju sam ja igrao kao mladić sa 16 godina. Ne razumijem što se događa. Rečeno mi je na početku sezone da sudac u graničnim situacijama neće podizati zastavicu. On je to napravio i sudac je krenuo puhati u zviždaljku i zato su svi stali. Čak je i Shelvey nonšalantno zabio pogodak i njegov govor tijela govorio mi je da je i on vidio zastavicu linijskog suca", rekao je Wilder, dok je bivši veznjak Sheffield Uniteda Michael Brown poručio da su pogriješili igrači Sheffielda.

    "Ovo je najsmješniji pogodak koji ćete ikada vidjeti. Morate igrati dok ne čujete zviždaljku suca. Bilo je jasno da nema zaleđa. Pogrešku su napravili igrači Sheffielda koji su stali."
  • Cosey
    411
    Shelvey je napravio pravu stvar jer je išao zabiti gol pa je situacija automatski morala na VAR.
    Da nije odigrao situaciju do kraja bilo bi zaleđe bez pregleda VAR-a.

    Nije jasno zašto se ide pregledavati VAR kada je igra prekinuta?
  • xavier
    11k
    Da je situacija nespretno odrađena, je. Pogriješio je pomoćni sudac koji nije postupio u skladu s naputkom da se u graničnim situacijama (kad nisi 100% siguran) ne diže zastavica nego se akcija pušta pa se onda putem VAR-a provjerava je li sve u skladu s pravilima.

    No još su više pogriješili igrači jer ako sam dobro shvatio, glavni sudac ni nije označio zaleđe, a jedino je njegova zviždaljka mjerodavna. Pomoćni samo njemu signalizira zastavicom i igrači nemaju što stajati dok glavni ne dosudi.
  • Cosey
    411
    Da, sad sam skužio da sudac nije prekinuo igru.
  • Infinity
    14.9k
    Glavni sudac se drzao naputka i cekao VAR. Pomocnik dize zastavicu k'o amater umjesto da ceka. Igraci domacih su pogrijesili sto su stali bez sucevog zvizduka, al to ti je automatska reakcija. Prije VAR-a je pomocnik bio Bog i batina kad je ofsajd u pitanju i glavni se tu nije ni gledao, njegovo je bilo samo da formalno prekine igru jer on iz svoje pozicije ne moze da procjeni situaciju.

    Tu je sve bilo cisto, jer glavni nije zaustavio igru, al da je pomocnik utjecao, jeste.
  • xavier
    11k
    Tu je sve bilo cisto, jer glavni nije zaustavio igru, al da je pomocnik utjecao, jeste.Infinity

    Naravno da je utjecao, nisam ni želio reći da nije nego da je na kraju donesena ispravna odluka...koliko god ostavlja dojam da "nije pošteno".
  • Dino
    2.1k
    Mislim da bu ovakvih VAR gresaka kaj se tice pomocnog suca, igraca koji stanu na njegovo podizanje zastavice bilo jos dosta dok se svi skupa jos uvijek ne priviknu na VAR. Na sve se da priviknut.
  • Infinity
    14.9k
    Ma ja sam to sinoc gledao uzivo i malo je reci da sam sokiran da se tako nesto dogodilo u Engleskoj. Da je to bilo kod nas vjerujem da bi nam se i ti englezi vec danas smijali.

    Meni je VAR nesto sto moze postati odlicno, al ljudi koji ga koriste su jos uvijek amateri u tom podrucju.
  • Zambatine škude
    1.9k
    Po čemu je ovo "VAR greška" , a ne najobičnija sudačka greška? Zar nije VAR ispravio krivu odluku?
  • reziser
    5.8k
    al ljudi koji ga koriste su jos uvijek amateriInfinity

    i ostat će amateri, uvijek će biti grešaka i uz VAR....nema savršenog modela
  • xavier
    11k
    i ostat će amateri, uvijek će biti grešaka i uz VAR....nema savršenog modelareziser

    Naravno da nema savršenog modela, ali ovdje je pomoćni sudac pogriješio, a VAR je potvrdio da je glavni donio ispravnu odluku tako da je, kako je @Zambatine škude napisao, ovo sasvim kriva tema.
  • reziser
    5.8k
    , ovo sasvim kriva temaxavier

    to je odluka vezana uz VAR
    ali da nije sramotna odluka VARA- nije :kiss:
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.