• Infinity
    15.2k
    Ne kuzim kak opet tak veliki rashodbbb medimurje

    Pa ne pada roba s neba. Treba to nabaviti da bi se prodalo dalje. Tako svaka trgovina funkcionira. Tu je onda najam prostora, radnici, oglasavanje i slicno.

    Imati cistih pola milijuna na ukupni promet od pet milijuna uopce nije lose, jer su sve obaeze placene. Ovaj dio moze biti zavaran, ali samo kratkorocno. Moze se dogoditi da je veca kolicina robe nabavljena nego sto je prodana pa je onda profit veci nego ovih pola milijuna. I to je ovdje 100% slucaj.

    S druge strane se moze dogoditi da je u prethodnom obracunskom razdoblju ostao visak robe. Zbog toga bi u ovom obracunskom periodu kolicina prodane robe bila veca nego kolicina nabavljene robe. U tom slucaju bi realni profit bio manji od ovih pola milijuna. Ovdje nema sanse da je to slucaj.

    Zasto? I zasto? Zato sto Dinamo na ovom fan shopu nema prethodni obracunski period. Dinamo je ulozio 4.5 milijuna kuna, na to je profitirao pola milijuna kuna i na sve to ima shop pun opreme koja ce se tek prodati.

    U ove rashode je vjerojatno uracunato i uredjenje shopa. Ako je shop u pola godine rada uspio pokriti sve moguce troskove i jos na to profitirati onda mogu reci da je ovo vise nego odlicno odradjen posao.

    Realnu sliku prihoda imat cemo tek naredne godine, jer su pocetni troskovi uvijek veci nego tekuci.
  • deda
    27.7k
    Vrhunska analiza :clap:
  • The Undertaker
    4k
    Infinity, ako imaš robu koju si kupio a nisi prodao onda ti to ulazi u rezervacije i ne utječe na financijski rezultat već samo na cash flow, barem koliko ja znam računovodstvo.
  • Kwedi
    3.8k
    Bilanca za poduzetnike
    Na dan: 31.12.2019.
    Naziv pozicije
    Rbr. bilješke
    Prethodna godina
    Tekuća godina
    AKTIVA
    A) POTRAŽIVANJA ZA UPISANI A NEUPLAĆENI KAPITAL - -
    B) DUGOTRAJNA IMOVINA - 1.065.244
    I. NEMATERIJALNA IMOVINA - 935.543
    II. MATERIJALNA IMOVINA - 40.556
    III. DUGOTRAJNA FINANCIJSKA IMOVINA - 89.145
    IV. POTRAŽIVANJA - -
    V. ODGOĐENA POREZNA IMOVINA - -
    C) KRATKOTRAJNA IMOVINA - 1.834.947
    I. ZALIHE - 656.535
    II. POTRAŽIVANJA - 249.165
    III. KRATKOTRAJNA FINANCIJSKA IMOVINA - -
    IV. NOVAC U BANCI I BLAGAJNI - 929.247
    D) PLAĆENI TROŠKOVI BUDUĆEG RAZDOBLJA I OBRAČUNATI PRIHODI - 3.870
    E) UKUPNO AKTIVA - 2.904.061
    F) IZVANBILANČNI ZAPISI - -
    PASIVA
    A) KAPITAL I REZERVE - 555.582
    I. TEMELJNI (UPISANI) KAPITAL - 20.000
    II. KAPITALNE REZERVE - -
    III. REZERVE IZ DOBITI - -
    IV. REVALORIZACIJSKE REZERVE - -
    V. REZERVE FER VRIJEDNOSTI - -
    VI. ZADRŽANA DOBIT ILI PRENESENI GUBITAK - -
    VII. DOBIT ILI GUBITAK POSLOVNE GODINE - 535.582
    VIII. MANJINSKI (NEKONTROLIRAJUĆI) INTERES - -
    B) REZERVIRANJA - -
    C) DUGOROČNE OBVEZE - 1.200.000
    D) KRATKOROČNE OBVEZE - 1.148.479
    E) ODGOĐENO PLAĆANJE TROŠKOVA I PRIHOD BUDUĆEGA RAZDOBLJA - -
    F) UKUPNO – PASIVA - 2.904.061
    G) IZVANBILANČNI ZAPISI - -
  • Kwedi
    3.8k
    milijun kuna na računu, bravo :strong:
    Attachments
    Odluka_o_raspodjeli_dobiti_ili_pokricu_gubitaka_2019_MB05039843 (39K)
    Biljeske_uz_financijske_izvjestaje_2019_MB05039843 (164K)
  • Kwedi
    3.8k
    Materijalni troškovi sastoje se od troškova sirovina i materijala, troškova prodane robe
    i ostalih vanjskih troškova.
    Tijekom poslovne godine materijalni troškovi iznosili su 3.941.541 kn.
    Na poziciji vanjskih troškova prikazani su troškovi kao što su prijevozne usluge,
    poštanske i telekomunikacijske usluge, trošak vanjskih dorada, trošak servisnih usluga i
    održavanja, trošak zakupa i leasinga, troškovi promidžbe, sajmova i sponzorstava,
    trošak intelektualnih i drugih usluga, trošak komunalnih usluga, trošak usluga
    posredovanja i druge slične usluge.

    Troškovi osoblja se odnose na troškove neto plaća i nadnica, troškova poreza i
    doprinosa iz plaća i troškova doprinosa na plaće.
    U 2019. godini troškovi osoblja iznosili su 172.660 kn.


    nekakav kredit od 1.200.000,00 kn im je tu.
  • Mali dioničar
    14k
    nekakav kredit od 1.200.000,00 kn im je tu.Kwedi

    Imaš tam u računu dobiti i gubitka financijski rashodi 52.000 kuna. Što bi reklo kredit od ajmo reći milju kuna po 5%.

    Kao što si rekao, ima milju kuna na računu pa bi mogli vratiti barem dio kredita.

    S druge strane, u ova 4 mjeseca su sve sami rashodi - najam plus zaposlenici a prodaja nikakva tak da će kredit vjerojatno još neko vrijeme ostati.
  • Kwedi
    3.8k
    Revizija Dinamo 2019.
    Attachment
    F.01_Godisnji_financijski_izvjestaji_poslije_revizije_za_2019 (1) (7M)
  • SAS1987
    13.3k
    Dug prema bankama je jos veci?
  • Kwedi
    3.8k
    9mfcev39m6qgeumu.png

    Ma jok...
  • Kwedi
    3.8k
    Kako meni to sve ovako na prvu izgleda (nisam išao u detalje), da oni osvoje Ligu prvaka našli bi način da tu godinu nekim čudom završe u minusu
  • deda
    27.7k
    Nemam što raditi u nedjelju ujutro pa sam malo opet izračunao ulazne prihode. U prethodnim izračunima sam uzimao natjecateljsku sezonu, a sad ću uzeti poslovnu kalendarsku godinu.

    Napominjem da se ovdje radi o knjižnim vrijednostima, dakle nije riječ o novčanom toku. Neki podaci su moji vlastiti izračuni i projekcije pa ako netko ima točniju informaciju neka me slobodno obavijesti. Za sve vrijednosti transfera uzimao sam podatke s TM, dakle kao jedini relativno povjerljiv izvor, sve drugo je rekla-kazala.

    Prihodi Dinama od transfera i europskih takmičenja u kalendarskoj godini 1.1.2020.-31.12.2020.:

    18,67 - odšteta za prijelazak Danija Olma u RB Leipzig
    2,00 - bonus po transferu Danija Olma za ulazak RB Leipziga u Ligu prvaka
    1,40 - 10% od transfera Amira Rrahmanija iz Verone u Napoli prema ugovoru
    1,47 - transfer Adriana Šempera u Chievo Verona
    0,21 - 1,75% transfera Dejana Lovrena iz Liverpoola u Zenit St. Petersburg prema fondu solidarnosti

    23,75 milijuna Eura ukupno
  • Dudu
    2.6k
    Već vidim kako će završit u minusu uz neki kredit zbog korona posljedica :D
  • Infinity
    15.2k
    Ako uleti transfer Broza ide nam 10%, a to ce biti oko 5m. Tih 10% treba ugradit u svakog moguceg igraca. Na stranu Broz, od njega se ocekivalo da ce biti lijepa lova na 10%, al primjer Rrahmanija, igraca za kojeg bi netko rekao da ce 10% biti mozda 200.000€ i onda dodje 1.4m. To je godisnja placa vrhunskom treneru. Od tih 10% na svakog igraca se da skupiti lijepa lovica.
  • The Undertaker
    4k
    Od Broza bi trebala biti i naknada za razvoj. Znam da je ovi u HD čekaju ko ozebo sunce.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.