• deda
    28.1k
    Jebiga u Međugorju su bar dva stadiona od 20 keka
  • NORTE
    9.3k
    zašto mi onda ovisimo o jebenome graduBosna86

    Pa jer smo puni ko brod. "Najorganiziraniji klub u Europi". Do jučer nisu imali fan shop. U 2020. ne postoji ni plan novog stadiona. Klub nema fond za stadion, a kamoli da ima ijedne lipe u njemu. Prva kriza na vidiku i odmah otkaz cijelom stučnom stožeru, a ostatak kluba prima 33% plaće! Do daljnjeg. Mamićeva ostavština. Najbolja škola u svijetu, transferi koji izuvaju iz cipela. Jahte, stanovi, jacuzziji, sudovi.
  • Bosna86
    11.6k
    Pa da, to je ta ostavština Zdravka Mamica i njegovih poltrona

    Ja kao ekonomski laik bi digao kredit od 50 mil kod neke državne razvojne agencije na 10 godina... Nek država da povlašteni kredit i nek Dinamo uplati još 10 m za kamate... Mi pričamo o 6 mil godišnje na razdoblje od 10 g ili nek bude 20x3... Klub nisi financijski opteretio, a riješio si goruće pitanje... Nek me netko ispravi ako lupam i ako ovo nije moguće za izvesti

    Zaključak je da trenutna garnitura ne želi napraviti stadion i da tu sva priča staje
  • Kwedi
    3.8k
    Nije nemoguće bilo do virusa.

    Samo, cijena rezultata npr prošle godine je skupa momčad za čiju kapitalizaciju nakon Olma je trebala bit tek ova godina (Oršić, Livaković, Petko) i s nastupom na europskom koja je trebala skinuti sve rekorde.

    Al sve je otišlo u kurac s virusom.

    Iz neke dugoročne financijske perspektive prvo vidjeti koji su prioriteti; 99% bi reklo stadion i kamp.

    No i u normalnoj situaciji treba s normalnim ljudima u klubu biti realan i svjestan potencijala i ograničenja; da li je Maksimir ta lokacija ili preveliki financijski zalogaj koji može proizvesti Maksimir 2.0 u ovakvom današnjem stanju gdje ne postoji financijska konstrukcija za zatvaranje
  • Bosna86
    11.6k
    No i u normalnoj situaciji treba s normalnim ljudima u klubu biti realan i svjestan potencijala i ograničenja; da li je Maksimir ta lokacija ili preveliki financijski zalogaj koji može proizvesti Maksimir 2.0 u ovakvom današnjem stanju gdje ne postoji financijska konstrukcija za zatvaranjeKwedi

    Jedan jednostavan način kako to riješiti.. Sjedneš s Boysima i ponudiš im u zakup prostor ispod sjevera za kafic, shop, boks klub... ispod zapada otvoriš svoj muzej, kafic, shop a ispod juga i istoka staviš u zakup prostore za komercijalni sadržaj... Bez problema možeš generirati profit da odrzajes stadion
  • SAS1987
    13.5k
    stadion Rapida (ili onaj u Dresdnu) je koštao 53 000 000€ (s rušenjem stadiona) . Ako bi Dinamo gradio stadion s nule (Svetice ili da grad pretvori stadion Maksimir u livadu) bi "copy paste" stadion kapacitete 25k - 30k u teoriji koštao min 45 000 000€ a max 60 000 000€. Ignorirajmo sada činjenicu da postoji korupcija, Mamići itd.

    Stadion bi se koristio barem par desetljeća (npr amortizacija od 30 godina) a to znači da bi stadion godišnje koštao oko 2 000 000€ + održavanje. Ako se pronađe neki investitor (shopping centar, poslovni prostori itd) koji ima interes bi cijena stadiona bila i manja. Ovih dana je HNL potpisao 10 godišnji ugovor na TV prava koji Dinamu (vjerojatno) garantiraju oko 1 000 000€ godišnje - sa s obzirom na to da prije klub nije dobio skoro ništa, je to pola godišnje rate za stadion. Ako imamo novac za Kulenoviće. Belog iz Gorice, godišnje plate od skoro pa milijun eura onda to nije nikakav problem. Novi stadion bi donosio i nove , relativno velike prihode (puno bolja posjeta, neki sponzorski ugovor itd) pa bi se otplatio brez problema.

    Uz to, novi stadion gdje bi navijači bili na par metara od igrača bi sigurno poboljšao i europske rezultate dinama (prema istraživanju imaju klubovi s vatrenom atmosferom 8% veću vjerojatnost pobijede) tako da bi novim stadion zaradili i od UEFA. Sada teroriziram ali možda sudac ne bi piskao penal za Shakhtar da je udaljen par metara od boysa a s prolazom grupe bi zaradili X milijuna €. Sada je kasno, jer je stadion za rušenje ali da sam ja u upravi kluba bi odavno zbog upravo tog razloga spustio tribine sjever i istok odmah do terena.

    Jednostavno, financijski se trebamo ponašati poput Bayerna i Juventusa - ne mislim da je treba kupiti C.Ronalda ili slične gluposti, nego da uprava treba raditi financijske poteze koji će nas još više dignuti iznad konkurence u HNL i Europi (prvaci Madžarske, Poljske, Skandinavci i svi ostali nenositelji u Playoff-u). Dinamo ima prejeben financijski potencijal ali ga zbog retarda u upravi (Mamići, Antolići, Vlatkice itd) ne koristimo.
  • Mali dioničar
    14.3k


    Cijeli post ti je odličan, a ovo bi trebalo tiskati na letke i dijeliti po Zagrebu...

    Stadion bi se koristio barem par desetljeća (npr amortizacija od 30 godina) a to znači da bi stadion godišnje koštao oko 2 000 000€ + održavanje. Ako se pronađe neki investitor (shopping centar, poslovni prostori itd) koji ima interes bi cijena stadiona bila i manja. Ovih dana je HNL potpisao 10 godišnji ugovor na TV prava koji Dinamu (vjerojatno) garantiraju oko 1 000 000€ godišnje - sa s obzirom na to da prije klub nije dobio skoro ništa, je to pola godišnje rate za stadion. Ako imamo novac za Kulenoviće. Belog iz Gorice, godišnje plate od skoro pa milijun eura onda to nije nikakav problem. Novi stadion bi donosio i nove , relativno velike prihode (puno bolja posjeta, neki sponzorski ugovor itd) pa bi se otplatio brez problema.SAS1987
  • Dino
    2.2k
    Meni ni malo nije cudno da se dosad nije izgradio stadion. Posjecujem Maksimir redovitije zadnjih desetak godina i vec sam izgubio bilo kakvu nadu da bi se ikad nekaj moglo izgradit. Divim se vama starijima koji jos uvijek vjerujete da bi iceg tu moglo bit pod ovakvom upravom. Jednostavno nikom, ko radi pod zapadom, nije u cilju da na stadionu bude ljudi.
  • Crusades1986
    9.8k
    Da se pametno upravlja klupskim financijama mogla se svake godine stavit odredena svota novaca sa strane namijenjenog za stadion i do sad bi vec imali barem pola iznosa potrebnog za izgradnju novoga. Od svakog igraca koji se prodao ili nagrade iz europskih natjecanja da se stavio milijun eura do sad bi vec imali respektabilan iznos. Ali nekima jednostavno nije u cilju napredak kluba na bilo kojem polju, vec osobna korist i dzepovi.

    I ono najbitnije da se manje kralo i izvlacilo love iz kluba. Sve ostalo su laznja opravdanja, alibiji i politicke igre sa mafijasima u gradskoj upravi na celu sa pocasnim predsjednikom.
  • NORTE
    9.3k
    Kako je rekao član uprave nedavno: "Mislio sam da su navijači došli tražiti novi stadion". I to bi bilo s pravom da i danas napravimo. Prema Mamićevom 'izračunu', 2010. je klub potrošio 10 milijuna eura na šminkanje stadiona. Dakle klupskog novca! To je Mamićeva ostavština. Našminkano ruglo koje se raspada. Odgovorno trošenje klupskog novca. Veliki dinamovac Bandić klubu u 20 godina nije donirao zemljište za novi stadion. Veliki dinamovac Mamić i njegova uprava u skoro 20 godina upravljanja klubom nisu uštedjeli lipe za novi moderan stadion. Eno ih na sudu za isisanih 40 milijuna eura, uprava neće tražit odštetu. Hvala im na svemu.
  • Kwedi
    3.8k
    Veliki dinamovac Bandić klubu u 20 godina nije donirao zemljište za novi stadion.NORTE

    Al je donirao 25 milja kuna godišnje u prosjeku gradskog novca. To se ne broji?
  • NORTE
    9.3k
    Al je donirao 25 milja kuna godišnje u prosjeku gradskog novca. To se ne broji?Kwedi

    Za održavanje GRADSKE imovine.
  • Kwedi
    3.8k
    Isto sranje, drugo pakovanje.

    Nije da će Trnje igrati na Maksimiru ili ne znam tko. Stadion je isključivo vezan za Dinamo. Tako da davanje love za GRADSKU imovinu je ko da sad ti i ja otvorimo štand s kobasama na trgu, grad nam da kućice i još nam kupi pecivo i senf; ti i ja trebamo samo nabaviti meso
  • Bosna86
    11.6k
    Al je donirao 25 milja kuna godišnje u prosjeku gradskog novca.Kwedi

    Ovo je brojka koju su novinari prenapuhali toliko da je se danas uzima kao činjenicu... Brojka je ipak puno manja, pogotovo zadnjih godina
  • Kwedi
    3.8k
    Ovo je brojka koju su novinari prenapuhali toliko da je se danas uzima kao činjenicu... Brojka je ipak puno manja, pogotovo zadnjih godinaBosna86

    mz47bg3gp0t52c04.jpg
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.