• FrenchMontana
    304
    Što se tiče sponzora, može se tu bolje, a nedavno je i Globan o tome pričao na Tribina podcastu… hrpa Dinamovaca visokopozicioniranih po eminentnim firmama, da im se pruzila prilika sponzorirali bi klub, ali nitko ih nikad nije kontaktirao. I sponzorstva su zahvaljujući znamo kome bila dogovarana na mutne načine, primjer Lana Grupa… uglavnom u tom dijelu ce sto posto biti promjena. Dovoljno je pogledati KK Dinamo kako taj dio sjajno odrađuju.
  • Izet Hajrović
    802
    Ima prostora za napredak u mnogim sitnicama, od samog marketinga, matchday zarade, fan shop, sponzori. Uvjeren sam da sve to zajedno može doći na razinu od oko 25 mil. što bi značilo da ulaskom u LP pokrivamo proračun od oko 55 mil. bez ikakve prodaje igrača jer u LP će zarada biti preko 30 mil. samo kao nagrada od UEFA-e. Naravno, eventualni kiks i ispadanje iz LP te sezona u EL ili KL donosi puno manje nagrade od UEFA-e pa je zbog toga prodaja igrača neizbježna. Uglavnom, pametnim ophođenjem prema novcu klub će doseći novu razinu, u bolje sutra sam siguran.
  • emilperska
    3k
    Na infobiz.fina je vidljiiv izvještaj za 2023. tj podaci za 2023.

    Klub je 2023. završio s dobiti od 5,05 mil EUR.

    Generalno se cijela bilanca uvećala i potraživanja i obveze, kao i prihodi i rashodi. Ali generalno ovakvu dobit nismo imali bar od 2015..

    Broj prijavljenih djelatnika je 121, isto kao i u 2022. Dakle nije bilo otpuštanja, a ni dodatnog uhljebljivanja.

    Pozdrav svim djelatnicima handžara i kladioničarskih portala koji su predviđali financijski kolaps..
  • Dubbbrava
    151
    Najbitnije za mene je što su naknade posrednicima za transfere bile tek 2 milje u odnosu na 2022 godinu kad su bile 10 milja
  • Orc123
    5k
    U globalu nista nije frizirano...stanje trenutno nije lose...
  • Ludovic IX
    5.1k
    može netko stručan objasniti nama manje ekonomski pismenima glavne stavke iz ovoga..
  • Mali dioničar
    14k
    Najbitnije za mene je što su naknade posrednicima za transfere bile tek 2 milje u odnosu na 2022 godinu kad su bile 10 miljaDubbbrava

    U bilanci obveze prema agentima na 31.12.23 kratkoročne 4,9 milijuna eura, dugoročne 2,25 milijuna eura.

    U izvješću koji je objavio HNS piše da je Dinamov iznos naknada posrednicima u 2023. do 30.09. 5,9 milijuna eura, a Podnar je napisao da je u cijeloj 2023. platio 2,39 milijuna eura.

    Podnar je vjerojatno napisao zbilja isplaćeni cash flow, a ispravno je vidjeti koliko je obveza prema agentima.

    Ako imaju potraživanje i to ovako značajno.
  • VE86
    44
    Di su novinarska smeca, koja godinu dana pricaju da je dinamo pred bankrotom, da nemaju za papar i da kasne place. Novinarski lesinari
  • Nino Bule
    11.3k
    Meni bode u oči suma plaća, to se godinama prica al za neke igrace moras odlucit sta ces i rješavat ih se: moha, emreli, deni juric prvi
  • hardek
    1.4k
    Mene više u oči bode suma plaća zaposlenika nego igrača. Stručni stožer + ostali zaposlenici su 50% ukupnih plaća igrača odnosno cca 10 milijuna eura, ovako na oko mi to djeluje puno previše
  • Dudu9
    421
    Zar nije Bara uzeo 3mil provizije za transfer Gvardiola u Man City? Barem se tu pisalo o tome
  • Jurki
    8.3k
    a zakaj bi Dinamo placal 3 milje provizije ako nemamo direktne veze s transferom?
    Ja to vise nis ne razmem kak i kad i kome se moraju isplacivati te vrazje provizije i na kaj smo mi spizdili skoro 10 posto proracuna? Ako je ukupna svota za provizije 5,9 mil eura?
  • The Undertaker
    3.9k
    Nisam pogledao detaljno ali mene najviše bode u oči zaduživanje. 10 mil eur kredita je malo previše s obzirom na budžet.
  • Maksim Maksimirski
    4.5k
    Plaće igrača 20 milijuna, plaće trenerima i stožerima skoro 7 milijuna (jebote kolike su to plaćurine imali Čačić, Bišćan i sada Jakir) i troškovi ostalih zaposlenika 4 milijuna.

    Očito je da se previše troši na trenere. Realno Čačić, Bišćan i Jakir bi Dinama vodili i za 10 tisuća eura mjesečno, ne treba im davati godišnje plaće od milijun-dva eura. Također se troškovi zaposlenika čine veliki, očito su bogovske plaće u Dinamu.

    Na kraju mi se plaće igrača uopće ne čine velike, tek 20 milijuna od ukupnih 45 milijuna rashoda. Hajduk troši na plaće 12 milijuna, mi 20. Nije to uopće više kao prije kada smo mi trošili 4-5 puta više od njih. Plaće igrača Dinama više nisu visoke kao nekad a taj trend će se čini se i nastaviti jer se najavljuju dodatna olakšanja proračuna po pitanju plaća igrača.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.