• dinamo u srcu
    1.3k
    Koliko se dobije za pobjedu u 1/16 finalu?
  • Boycie
    436
    nista. Prolaz 600k
  • dinamo u srcu
    1.3k
    Sad nek deda to ažurira, ali puni se blagajna
  • Danko
    553
    Nije zanemariva ni cifra od prodanih ulaznica
  • Sunja86
    994
    Da rekao bih okvirno oko 250 tisuća eura.
  • miro
    3.1k
    Bliže 350k
  • Krizy
    35.9k
    Prolazak u osminu finala Dinamu je donio 600 tisuća eura. Ranije je zagrebački klub ove sezone zaradio oko 6.7 milijuna eura. Prvo je plasmanom u skupine Konferencijske lige zaradio oko 4.4 milijuna eura, a zatim još malo više od dva milijuna za tri pobjede i prolazak skupine.

    Eventualni prolazak u četvrtfinale Dinamu bi donio dodatnih milijun eura, ulazak u polufinale dva, u finale tri, a osvajanje nosi dodatna dva milijuna eura.
  • Time
    530
    Prihodi u 2023 66 milijuna eura,rashodi 61 milijun eura.
  • FrenchMontana
    304
    Kako smanjiti troškove? Prihodi se mogu povećati ako izuzmemo transfere, ali ne previše. Transferi su nažalost temelj naših financija uz potencijalni ulazak u LP. Mislim da ćemo uz novog sportskog direktora morati pametnije dovoditi igrače i dobro paziti na omjer cijene/plaće i kvalitete.
  • Izet Hajrović
    859
    Kako smanjiti troškove?FrenchMontana

    Drmić, Jurić, Emreli, itd. vjerojatno odlaze na kraju sezone i tu dobivamo na financijskom olakšanju. Ima još igrača koji su višak, a u budućnosti treba pametno s ugovorima. Također, ima puno rupa gdje "curi" lova i to će se zakrpati, a nadam se da će se dosta toga i vratiti (pisalo se da će Mario Mamić pristati na nagodbu i vratiti oko 10 mil.). Trebalo bi se vratiti na proračun od 50-55 mil. i to bi bilo idealno te ne smije biti problem platiti kvalitetu (npr. Petković zaslužuje veći ugovor i ne smije se štediti na igračima takve kvalitete).
  • Infinity
    15.2k
    Zasto bi smanjili troskove ako iste mozemo pokriti? Troskove treba i povecati ako je moguce pokriti ih. Sta imamo od toga da klub uprihodi 60, a potrosi 50? Zar nije bolje uloziti i tih 10, pa ostvariti bolje rezultate? Troskove ne treba smanjivati, nismo mi dionicari koji cekaju dividende, nego navijaci koji zele bolje rezultate. Novac treba trositi pametnije, izvuci vise od iste cifre, ali nikako smanjiti potrosnju.
  • Endeavour
    398
    Zato što su nam fiksni troškovi skoro triput veći od fiksnih prihoda.


    Za TV prava nema pomoći, a za generalnog sponzora sigurno sad ima. Treba surfati na ovom plavom valu i maksimalno je financijski iskoristiti. Kamgrad?

    Ili neka Barić jr. dovede one svoje iz Abu Dhabia :smile: Ako treba nazvat ćemo jedan trening teren po njemu.
  • SAS1987
    13.4k
    to se ne može promjeniti. Nema tv prava, nema ogromnih sponzora.
  • Izet Hajrović
    859
    ja bih bio najsretniji da imamo proračun od 100 mil, to bi značilo da u ekipi imamo sve igrače klase Petkovića. Nije jednostavno održavati trenutni proračun kad nam je većina prihoda varijabilna. Nemamo značajne prihode od marketinga, sponzora, TV prava i to nam je najveći problem. U tom području očekujem napredak i kada to dovedemo na pristojnu razinu, onda ćemo moći pričati o stabilnom proračunu kod kojeg ne ovisimo o transferima i prihodima UEFA-e u tolikoj mjeri.
  • FrenchMontana
    304
    Novac treba trositi pametnije, izvuci vise od iste cifre, ali nikako smanjiti potrosnju.Infinity

    To je nemoguće. Ako ne prodamo 2-3 igrača za cifre 10+ svako ljeto i ne uđemo u LP (ili EL nokaut faza), mi ne možemo doći do tih 60 milki. Igrači dođu u Dinamo iz manjih klubova (npr. Brodic, Hoxha) i placa im skace na valjda deset puta više. Mislim da nema potrebe za tim. Stari došao si u Dinamo ok, al ajde se dokaži prvo pa onda razgovarajmo o ozbiljnim ciframa. Kod takvih situacija mislim da možemo najviše uštediti.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.