• Draž
    1.1k
    Fala ti na pohvalama. Definitivno mislim da Odjel za članstvo trebao imati obavezu prikupljanja iskustva i prijedloge članova. Ako ti kao povjerenik u kontaktu sa članovima dođeš do teme pogodnosti članova prikupiš njihove savjete, prenesi ih pa objavu updateam. Kaj se toga tiče, bilo bi dobro da povjerenici naprave veliku anketu članova Dinama gdje bi se u pitanjima direknto postavljali prijedlozi novi pogodnosti, cijene i vidjelo bi se točnije koliko su ljudi spremni prihvatit takvu promjenu.kibic

    Znaš kak ti je to dosad funkcioniralo...
    Naravno, nisam ja prepametan i preinventivan da se sam sjetim ne znam čega, ali dosta prijedloga sam davao proteklih godina onima kojima sam mislio da mogu dati da to proguraju. Neću ih spominjati imenom i prezimenom kome točno. Čujem nekaj od svoje ekipe, čujem na tribini, sjetim se nečega sam itd.
    Ne mogu reći da neki moji prijedlozi nisu prošli kao npr. retro dresovi (ne u obliku koji sam im predložio, ali ajde), obilježavanje 20 godina povratka imena Dinamo sa Plavom noći (naravno da su od toga napravili svoj event i uključili jako malo običnih članova), online članstvo. Bilo je tu još i pogodnosti i nagrađivanja onih sa 100% dolazaka na tekme u sezoni, Plava obitelj - članstvo cijele obitelji sa raznoraznim pogodnostima za cijeloobiteljske dolaske, uključivanje članova u predstavljanje dresova i slično.
    Počeli su nekaj raditi po tim pitanjima, ali opet ponavljam da bi netko od nas bez ikakve naknade to bolje radio i odradio od njih koji su zaposleni u klubu i primaju plaći.
    Jbga svi znamo da neki žive ZA Dinamo, a neki OD Dinama.
    Nažalost najveća većina Povjerenika su starije osobe, povjerenici radi vlastitih pogodnosti i probitaka, vrlo bliski bivšem "gazdi", a zaboravljaju upravo ono kaj nam je i najvažniji zadatak, animiranje, privlačenje i "slušanje" naših navijača.

    Anketa? Pa Zona je najbolja anketa i najbolji uvid u to kaj obični navijači i članovi žele.
  • kibic
    1k
    Anketa? Pa Zona je najbolja anketa i najbolji uvid u to kaj obični navijači i članovi žele.
    39 minutes ago
    Reply
    Options
    Draž

    I to je dobra ideja. Ako netko napravi anketu sa stavkama koje sam naveo u objavi, po uzoru na onu o stadionu kaj je tu na forumu ,te se proširi po društvenim mrežama, dođe se do velikog broja navijača koji jesu i nisu članovi.

    Počeli su nekaj raditi po tim pitanjima, ali opet ponavljam da bi netko od nas bez ikakve naknade to bolje radio i odradio od njih koji su zaposleni u klubu i primaju plaći.Draž

    Naravno, zato čak i da samo dio nekih prijedloga s foruma preuzmu bio bi to velik korak. Upravo ovakve stvari kaj se po Zoni pišu, ljudi naplaćuju. A klub umjesto da samo pogleda i iskoristi stvari sa ovog foruma, stoji na mjestu. Nadamo se da bu uskoro drugačije.
  • Bosskovitz
    7.5k


    Za početak - sve pohvale!

    Ovo je jako detaljno razrađeno i vrlo koncizno napravljeno. Pisao sam o sličnim modelima u stranim klubovima i drago mi je kaj se i ti ovdje dotičeš digitalnog dijela, moj fokus je puno bio upravo na objedinjavanju tih baza i centraliziranju cijelog iskustva u jednoj Dinamovoj aplikaciji za sve: news, kupovinu ulaznica, članske referendume, dinamo+, prijenos ulaznica, digitalni ulaz i slično.

    Neke stvari bih promijenio, recimo mislim da ne bi smjelo biti besplatnog članstva ni za koga (a pogotovo ne za branitelje kojih zaista ima mnogo u Hrvatskoj prema službenoj evidenciji), mislim i da bi neki iznosi trebali biti viši, a i dodao bih neke stvari poput određenog broja besplatnih ulaza u muzej ili kreativnije koncipiranih ulaznica za muzej jer ja već znam da bum hrpu ljudi vodil u taj muzej kad će dolaziti u Zagreb i to treba poticati modelom.

    Ono kaj mi je jako drago da si spomenuo, a ja sam o tome nešto više pisao, su popusti kod Dinamovih sponzora. Ovo je nekaj kaj daje dvostruki benefit i na čemu baš jako treba raditi jer je ozbiljno pitanje awarnessa. Uvjeren sam da mnogi navijači Dinama koji danas nisu članovi kluba to nisu zato kaj ne znaju ni o čemu se radi, misle da je to nešto za ako radiš u Dinamu (istinita priča iz jednog razgovora) ili želiš biti u skupštini, a to je uvelike tako zato kaj naša članska iskaznica funkcionira tako da ju dobiješ, pokažeš kad ideš kupiti godišnju ili pojedinačnu ulaznicu i nešto u fan shop - znači isključivo u kontekstu i okruženju navijača Dinama - i ostatak vremena provede u novčaniku, ladici i sl. Kada bi ona ostvarivala benefite za članove, oni bi ju vadili stalno - svaki put kad ideš u pekarnu skeniraš člansku, kad točiš gorivo skeniraš člansku, odeš po nove naočale ili u neku polikliniku - pitaju te "Jeste li možda član Dinama?" jer imaš popust. E tako podižeš awarness među ljudima i ljudi primjećuju da to postoji.

    Masovni partnerski odnosi s kafićima: dobiju naljepnicu da su prijatelji kluba na vrata i uokvireni dres sa svojim imenom za određenu cifru godišnje i znaš da u tim kafićima možeš gledati gostujuće utakmice i imaš promo cijenu Žuje kao član, a imaš i u aplikaciji dostupne lokacije najbližeg kafića. Članovi Benfice imaju popust na nisam siguran koliko prodajnih mjesta u Portugalu, ali sjećam se da je brojka bila u desecima tisuća. Imam cijelu omanju knjigu što potpuno provedivih i počesto provjereni ideja, što konkretnih, realnih projekata za jednom kad će u klubu postojati netko spreman poslušati ih i podržati njihovu provedbu.

    Drago mi je kaj ima još ljudi koji su angažirani oko ovoga i veseli me kaj će doći dan kada će ljudi s toliko ljubavi, volje i elana da ovakve stvari razvijaju u slobodno vrijeme moći to raditi u Dinamu umjesto onih koji sada tamo sjede angažirani elanom čovječje ribice i sve kaj im je bitno je da plaća sjedne svaki mjesec.
  • kreso94
    0
    Može li pomoć ljudi? Izgubio sam člansku negdje, ne znam kod i ne mogu kartu uzeti. Kako ponovno doći do koda?
  • Tongo Doumbia
    2.4k
    ukucaj oib i kod sa neke starije članske (ukoliko ju imaš) u ulaznice.hr . Automatski će ti se ažurirati u novu, naravno ako si i dalje član.
  • deda
    28k
    Moraš prijaviti na email kluba . nestanak članske, ali će ti izrada potrajati nekoliko dana.
  • Tongo Doumbia
    2.4k
    Sad sam se sjetio legendarnog nadimka Branka Ivankovića za Tovare. Venecijanci hahahahahahaha, ovo mi je baš jako i simpatično.
  • Kujtim Shalla
    2.1k
    deda znaš li kako se mogu učlaniti ako nemam oib. Nekoliko puta me odbili u shopu kad sam bio u zg. Nemogu imat oib kad ne živim u hr i onda nemogu po njima biti član. Nikakve logike jbt
  • deda
    28k
    Nažalost nema pomoći, možeš jedino zatražiti od Porezne uprave da ti izdaju hrvatski OIB. To je zasad jedini način.
  • kibic
    1k
    Fala ti, drago mi je da se objava sviđa ljudima i da je potegnula ovakvu diskusiju. Dosta mi je bezveznih negativa nakon tekmi i fali ovakvih diskusija kojih sam se napretek načitao za vrijeme Zajedno za Dinamo.

    Kaj se tiče branitelja, dosta ljudi je to napomenulo, pa mislim da bi za njih stavio popust. Svaki branitelj ima status, i pritom nisam mislil na minhensku bojnu, nego one koji su na fronti proveli dane. Razlikovat takve bilo bi teško. S toga mislim da bi bilo dobro dati popust braniteljima i aktivnim vojnim licima, kaj sam slično vidio da rade u SAD-u za određene digitalne platforme. Taj dio mislim da ću doraditi u objavi.

    Kaj se tiče brand awareness, u potpunosti se slažem s tobom. Imati popis birceva koji bi bili kao "Plavi šank" di znaš da će se prikazivat tekme i da imaš popust mi zvuči odlično. Ono kaj mi pada na pamet je da bi dosta birceva zbog sigurnosnih razloga razmislilo o tome jer bi značilo da bi protivničke navijačke skupine lako došle do popisa tih birceva i mogle doći kurit frku. Al i to se ziher da riješit na neki način.

    Kaj se tiče digitalne aplikacije, čitao sam neke tvoje objave i imam slične ideje u objedinjavanju klupskih ponuda, članskih pogodnosti i svega u vezi Dinama u jednoj platformi. D+ je korak prema tome i nadam se da će klub nastaviti ju razvijati. Imam neku viziju i svoje ideje za d+ platformu koju ću kroz neko vrijeme detaljirati u nekoj drugoj objavi. Nadam se da ćeš se i tada uključiti u diskusiju sa svojim idejama, a možda bi i do tada trebalo otvoriti novu temu na forumu.

    I mene veseli da ima ljudi koji su puni inovativnih ideja u vezi kluba. Definitivno je današnji dan s dobrim vjestima u vezi statuta i nadam se da će nam svima dati elana za nove ideje. Pa neka bar klub mali dio prijedloga s ovog foruma uzme, opet bi tako navijači utjecali na promjene u klubu.
    BSN.
  • mali M
    3.5k
    @Bosskovitz i @kibic kakve ste vi mrcine. Čitao sam vaše ideje i ja neznam jel su u klubu ludi, gluhi il šta da se ne sjednu sa nekima ko vi i da idu vidjeti kako dalje razvijati taj segment. Ma da samo prepisuju i "kradu" ideje sa Zone, neka im... Baš top razrađeno. Htio sam samo napomenuti kaj se tiće branitelja, mislim iskreno da to nije više tolika brojka da bi bili problem, tako da bi ostavio Kibicov prijedlog jer potiče osjećaj zahvalnosti za njihovu žrtvu. al to je moje mišljenje. Ostalo moram sabrati u glavi jer imam za sve nešto reć, al uglavnom sam oduševljen pa bi to bile samo nadograđene pohvale... Bravo :clap:
  • Time
    532
    Hocemo li produzivati clanstvo preko naših povjerenika koji su usli u skupstinu ili to vise nije bitno i mozemo direktno preko kluba ?
  • Jurki
    8.8k
    po vazecem Statutu je bitno uclaniti se prek povjerenika.
    Javi se Dedi pa te bu uclanil.
  • Neki tip
    19.4k
    ako nemam oib. Nekoliko puta me odbili u shopu kad sam bio u zg. Nemogu imat oib kad ne živim u hr i onda nemogu po njima biti član. Nikakve logike jbtKujtim Shalla

    Nažalost nema pomoći, možeš jedino zatražiti od Porezne uprave da ti izdaju hrvatski OIB. To je zasad jedini način.deda

    Vađenje OIBa je brzo i jednostavno i uopće ne moraš zivjeti u Hrvatskoj da bi ga dobio.

    OIB može imati i strani državljanin nenastanjen u RH, ali s nekim razlogom za praćenje u javnim evidencijama, vezano za porez ili što god. Npr., možeš istaknuti da želiš otvoriti firmu, da kupuješ nekretninu, što god. Nije teško, ne traje dugo i ne treba biti preprekom za članstvom u Dinamu. :)

    https://www.porezna-uprava.hr/hr_oib/stranice/dodjeljivanjeoiba.aspx
  • Cosey
    435
    Kak će sad ići učlanjenje? Prek povjerenika ili je svejedno ak idemo prek kluba?
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.