• nemapredaje
    1.9k


    Vidio sam i ja to, al nije svejedno preko kojeg povjerenika se učlaniš.
  • Bosna86
    11.6k
    pa evo označio sam
    Ti ja dedu sa foruma… Njega tražiš, javi mu se
  • nemapredaje
    1.9k
    Ma znam, odgovorio sam čovjeku nevezano za tvoj upis.

    Uglavnom riješeno.
  • jedan u nizu
    5.8k
    Ovo je idealna prilika da klub marketinaki iskomunicira uclanjenje u klub. Da ljudi znaju koje su pogodnosti, sta dobiju, naglasiti da ce to vrijediti i za sljedece derbije, a pretpostavljam i za europske tekme za koje se bude trazila karta vise. Da ljudi znaju koliko kosta, di i kako se moze napraviti itd.
    Siguran sam da masa, velika vecina ljudi koji sad kukaju, da niti ne znaju sto donosi članstvo, koliko kosta (manje od jedne utakmice sa Hajdukom), niti da imaju 4 tekme for free.
  • BBBaranja
    1.9k

    Povjerenik za Austriju rodom je baranjac..
    Gospodin Stipić obožavatelj tatice i mrzitelj sjeverne tribine,nadam se da neće još dugo biti povjerenik..
  • Sunja86
    993
    Klub treba početi raditi na članstvu a ne ovako odjednom donosti ovako nakaradne odluke, neka organiziraju učlanjena po raznim dijelovima Hrvatske i Bosne i Hercegovine i inozemstva gdje je dosta naših ljudi klub tu ima dosta toga odraditi i dati doznanja za značaj članstva
  • Brusa
    667
    @deda mogu li Vam se javiti u in box u svezi učlanjivanja preko Vas kao povjerenika?
  • deda
    27.7k
    Samo daj.
  • kibic
    1k
    Prijedlog poboljšanja pogodnosti članova

    Nakon rusvaja nastalog sa kupovinom karata za tekme protiv Balkanija i Hajduka odlučio sam napraviti prijedlog za poboljšanje prava članova i napraviti loyalty program koji je isprepleten sa članovima. Trenutna situacija ne potiče dolazak navijača na domaće utakmice i gostovanja. Neatraktivne pogodnosti koje malo koji član uopće koristi, izuzev besplatnih karata i prava prvokupa. Pravo prvokupa pala je na kupovini ulaznica za derbi 17.12.2023. i objelodanila se diskrepancija koja je nastala između navijača samo s članskom i navijača s članskom + godišnjom kartom.

    Prvo ću izlistati trenutno stanje, a zatim vlastiti prijedlog. Nastao je po uzoru na pogodnosti članova Futsal Dinama, Rapida, Bayerna, Chelsea i Evertona, a koje su dostupne na web stranicama spomenutih klubova. Prilagođeno je Dinamu i njegovim vrijednostima kako bi se zadržao unikatan identitet koji je potrebno njegovati. 

    Cilj je povećati interes publike na dolazak na domaće i gostujuće utakmice Dinama u domaćim i europskim utakmicama. Stavka i prava glasanja nije razrađena detaljno jer bi bilo preopširno za opisati u pod ovom temom.

    Izrađeno je prema hipotezi da Dinamo funkcionira kao klub sa modernim stadionom (a to se očekuje u skoroj budućnosti), koji potiče sport, kulturu navijanja, Dinamovštinu, ljubav prema Zagrebu i domoljublje. Uz to, uzeo sam također pod pretpostavku da d+ platforma bude dio ponude u basic i full verziji jer klubovi imaju slične video aplikacije sa tim razinama.

    Ciljana demografija za Dinamo je čitav hrvatski puk i svi fanovi diljem svijeta. Vodi se briga o aktiviranju svih razina navijača: bebe, djeca, punoljetni, odrasli, umirovljenici. Unutar tih skupina izdvojene su pogodnosti  za određene skupine: bebe, djecu, studente, invalide i branitelje. To je napravljeno u svrhu promoviranja obiteljskog štimunga i uključivanje velikog kruga ljudi.

    Napomena i izbačeno

    Prijedlog je napravljen kako bi se potaknula diskusija na forumu u vezi ovakvih pogodnosti te svaka kritika, izmjena i pohvala dobro su došle. Ovo sam izradio svojevoljno, izdvojio svoje slobodno vrijeme i nastojao što smislenije uobličit za forum. Cijene za članarinu, godišnje karte, donacije i loyalty bodovi, dani su okvirno. Pokušao sam se držati trenutnih cifra, bodove šturo prikazati tako da u tom segmentu svakako vidim mjesta za poboljšanjem. Tu se nadam da će se Zonaši dosta uključiti sa svojim prijedlozima. Praćenje svih ovih kategorija i plavih bodova olakšana bi bila putem jedinstvene d+ aplikacije pa se sam pretpostavio bi se i nju napravilo u basic i full formatu.

    Također, kategorija navijači iz inozemstva preko povjerenika je izbačena. Skuplje članstvo za njih od 5 € nije mi jasno. Budući da uplaćuju preko povjerenika argument da je u to uključena razlika za bankovnu transakciju mi nema smisla. Ako netko ima argument zašto je to trenutno tako neka napiše. To izgleda kao financijska diskriminacija koja nema smisla jer kažnjava navijače u inozemstvu, umjesto da ih sa većom članarinom potiče dolazak u Zagreb. 

    Krenimo dakle redom:

    Trenutne razine članstva

    Kategorije članstva
    • Član kluba
    • Godišnja karta (godišnjaci)
    • Član kluba + godišnja karta

    Član kluba
    • Članska iskaznica
    • 4 besplatne karte za domaće HNL utakmice – za sebe i za ne-članove kluba
    • Rođendanska čestitka
    • Popust pri kupnji godišnjih karata
    • 15% popusta u fan shopovima
    • Pravo prvokupa ulaznica za domaće derbije HNL-a i domaće europske utakmice

    Cijene članstva
    Za navijače iz Hrvatske
    • Mlađi od 18 god – 10 €
    • 18-65 god – 20 €
    • Stariji od 65 god – 10 €
    Za navijače iz inozemstva preko povjerenika
    • Mladi od 18 god – 15 €
    • 18-65 god – 25 €
    • Starije od 65 god – 15 €
    Za navijače iz inozemstva preko banke
    • Mlađi od 18 god – 30 €
    • 18 – 65 god – 40 €
    • Stariji od 65 god – 30 €

    Godišnja karta
    • Ulaz a sve HNL utakmice, kup, superkup i europske utakmice

    Godišnjaci + članovi
    • Rođendanska čestitka
    • Popust pri kupnji godišnjih karata
    • 15% popusta u fan shopovima
    • Nema prvokupa jer ima kartu za sve tekme
    • Nema 4 besplatne karte za ne-članove (primjer: derbi s Hajdukom 17.12.2023.)

    Noviteti

    Kategorije članova kluba
    Bebači – besplatno
    Limači 8-13 god – 5 €
    Fakini 14-18 god – 5 €
    Kibici 18-65 god – 20 €
    • Studenti, aktivna vojna osoba – 10 €
    Veterani – stariji od 65 god – 10 €
    Invalidi, branitelji – besplatno

    Pogodnosti članova
    Bebači
    • Popusti u svim Dinamovim ducanima (i muzeju nadamo se) i kod Dinamovih sponzora
    • Majica/slinček za bebe/slušalice protiv buke
    Limači
    • Popusti u svim Dinamovim dućanima (i muzeju nadamo se) i kod Dinamovih sponzora
    • Majica/šal ponosni član
    • Popust na upis u Dinamovu školu nogometa u svoj uzrast
    • Korištenje basic d+ platforme i popust na full verziju
    Fakini
    • Popusti u svim Dinamovim dućanima (i muzeju nadamo se) i kod Dinamovih sponzora
    • Majica/šal ponosni član
    • Popust na upis u Dinamovu školu nogometa u svoj uzrast
    • Korištenje basic d+ platforme i popust na full verziju
    Kibici
    • 1 član = 1 glas – najveća čast i dužnost svakog punoljetnog člana
    • Obaveza za svakog klupskog zaposlenika, i člana Dinamove škole nogometa (podmiruje klub)
    • Popusti u svim Dinamovim dućanima (i muzeju nadamo se) i kod Dinamovih sponzora
    • Popust na upis u Dinamove rekreativne sportske klubove za 18+
    • Korištenje full verzije d+ platforme 
    • Majica/šal ponosni član
    Veterani
    • 1 član = 1 glas – najveća čast i dužnost svakog punoljetnog člana
    • Obaveza za svakog klupskog zaposlenika, i člana Dinamove škole nogometa (podmiruje klub)
    • Popusti u svim Dinamovim dućanima (i muzeju nadamo se) i kod Dinamovih sponzora
    • Popust na upis u Dinamove rekreativne sportske klubove za 18+
    • Korištenje full verzije d+ platforme
    • Majica/šal ponosni član

    Godišnja karta
    • Invalidi, branitelji - besplatna - prema odgovorima: @mali M, @Bosskovitz, @Oluja potrebna dodatna razrada.
    • Aktivna vojna osoba, zagrebački vatrogasci, zagrebačka hitna služba (tzv. hitnjaci) - popust - moj novi prijedlog kako bi se i ljudima koji i dan danas izlažu svoju život za našu sigurnost zahvalilo.
    • Za sjevernu tribinu – popust za članove udruge navijača BBB
    • Za zapadnu tribinu – popust za navijače najmanje u rangu Prijatelja zaklade „Nema predaje“
    • Za istočnu tribinu – popust za navijače koji su jednokratno donirali u tekućoj godini 40€ zakladi „Nema predaje“
    • Upad na sve utakmice svih Dinamovih uzrasta na stadionu Maksimir i Hitrec-Kacian
    • Plavi kompić
      - mogućnost poklanjanja ulaza na određenu tekmu (svojeg mjesta) bilo kojem članu Dinama koji nema kartu i koji ima 5 plavih bodova
      - za svakog člana kojem ustupi svoj ulaz za utakmicu dobije po 1 plavi bod

    U kombinaciji sa članskom iskaznicom
    • Sve pogodnosti člana dodane su vlasniku godišnje karte, isto kao i pravo 4 besplatne karte koje može uzeti jednom godišnje za ne-članove Dinama, ali za apsolutno sve domaće utakmice
    • Plava familija
      - Vlasnik godišnje može sa sobom povesti besplatno djecu, a koja su ujedno članovi Dinama u razini Bebača i Limača
      - Vlasnik godišnje karte ostvaruje 50% popusta na kupnju godišnje karte svojeg supružnika s članskom iskaznicom ili djece sa članskom u razini Fakin i Kibic
      - Poziv na Božićni i Uskršnji domjenak u organizaciji Dinama u prostorijama kluba za članove Plave familije
    • Polugodišnja karta - Plavi cener - prijedlog @jedan u nizu
      - upad na 10 tekmi po izboru: 1 derbi u sezoni HNL (Hajduk, Rijeka, Osijek), 1 europska u grupnoj fazi natjecanja, 8 ostalih tekmi HNL-a i kupa
      - u vrijeme prvokupa ulaznica, dužan online ili na ticket pointu preuzeti svoju kartu inače ide u slobodnu prodaju

    Plavi bodovi (loyalty program)
    Sakupljanje
    • Dolazak na domaće utakmice HNL, kupa, superkupa i europskih utakmica
      - 1 bod – derbi protiv Hajduka, Osijeka i Rijeke + europske utakmice
      - 3 boda – sve ostale domaće utakmice
      - 5 bodova – sve utakmice manjih Dinamovih uzrasta
    • Dolazak na gostujuće utakmice HNL-a, kupa, superkupa i europske utakmice
      - 1 bod – Gorica, Rudeš, Lokomotiva i ostali klubovi u zagrebačkoj županiji
      - 3 boda – utakmice protiv Slave Belupa, Varaždina, Istre
      - 5 bodova – derbiji protiv Hajduka, Osijeka i Rijeke + europske utakmice
    • Plavi kompić
      - Vidi detaljnije pod „Godišnje karte“
    • Kupnjom u Dinamovim dućanima/muzeju
      - 1 bod – svaka kupovina iznad 50 €
    • Svaka kontinuirana obnova (minimalno dvije uzastopne godine) članstva i godišnje karte
      - 1 bod – članstvo
      - 3 boda – godišnja karta
    Trošenje
    • Popust na produljenje članstva i produljenje godišnje karte
      - Prekidom kontinuiranog obnavljanja članstva/godišnje karte gubi se ova pogodnost i počinje važit drugom kontinuiranom uplatom
    • Popust u Dinamovim dućanima/muzeju/kupnju cuge i klope na tekmama
    • Na kraju svake godine bodovi se resetiraju na 0, a trošenje je moguće u bilo kojem trenu unutar godine. Početkom nove godine članstva dobivaju se bodovi za kontinuiranu obnovu.

    Prijedlog humanitarnih akcija pod okriljem zaklade „Nema predaje“
    Sudjelovanjem članovi mogu skupljati plave bodove.

    • I krv svoju za plavu boju
      - Članovi doniraju jednom krv za potrebe zagrebačkih bolnica
    • Mama nemoj plakati
      - Članovi doniraju financijska sredstva za žene s post-porodiljnom depresijom
    • Srušit će se stadion
      - Članovi otkupljuju inventar starog stadiona Maksimir (stolice, cigle, kvake, beštek, klupe iz svlačionice, doslovno kaj got) na aukciji – sakupljeni iznos koristi se za izgradnju novog stadiona/ime na zidu donatora kibica na stadionu ili kaj got slično da se ovjekovječe oni kaj daju veliki iznos
    • Palčić gore
      - Uključivanje u sakupljanje financijskih sredstava za potrebe nedonoščadi, kaj već Futsal Dinamo dela za Klub roditelja nedonoščadi
    • Nigdar ne buš sam
      - Sakupljanje financijskih sredstava za zagrebačke beskućnike
    • Iz krvi i bola niknut će cvijeće
      - Sakupljanje financijskih sredstava za branitelje Domovinskog rata
    • Viribus unitis
      - Sakupljanje financijskih sredstava za invalide

    Prijedlog akcija za članstvo u Dinamu
    • I svu svoju mladost sam tebi ja dal
      - Dobivanje plavih bodova za članove koji su kontinuirano od 14. – 30. godine produljivali članstvo
    • Maksimir slavi
      - Dobivanje bodova za dolazak na sve domaće Dinamove utakmice u prijašnjoj sezoni
    • Cijeli život svoj
      - Jednokratna uplata za doživotno članstvo u iznosu od 2000 €
    • 7 godina zbog Dinama
      - Kontinuirana obnova članstva od 13 – 19 godine (limači i fakini)

    Cilj je stvaranje vjernih navijača koji dolaskom na utakmice stiću pogodnosti koje ih privlače na ponovni dolazak i obnavljanje članstva/godišnje karte. Vodilja je nagraditi, a ne kazniti. Uz to, svrha prijedloga je potaknuti Dinamove navijače da budu uključeni u cjelokupan rad kluba na sportskoj i humanitarnoj razini, i da se članovi osjećaju kao žila kucavica kluba i ostvaruju pogodnosti, a ne kao bankomat. želja je da „fanatični navijači“ budu slika koja će privući casual iliti derbi navijače i pretvorit ih u fanatike koji će opetovano dolaziti ne samo na utakmice, nego na sve aktivnosti koje klub organizira i biti upijeni u plavi štimung.
  • Bruh
    888
    našli smo novog marketing managera dinama
  • Sunja86
    993
    Bravo majstore, odlično sastavljeno
  • Mrvica
    3.2k

    Vidim da si se potrudio i mogu reć da dobro zvuči. :ok:
    Svaka čast.
  • BBBaranja
    1.9k

    Ljudi kojima je to posao,te primaju plaću za isti nisu u stanju odraditi ovo što si ti..svaka čast :clap:
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.