• Bosna86
    11.5k
    https://www.index.hr/mobile/clanak.aspx?category=sport&id=2324304&index_ref=naslovnica_sport_ostalo_m

    Kakav huškački članak… Strašno je koliko je miševa izašlo iz rupa
  • Jaro
    5.4k
    pa realno je i istina, dinamo ako bude treci u EL - bi ove sezone vec ispao iz 2 euro kupa...
  • Bosskovitz
    7.2k
    Zašto huškački? Osim semantike o tome kako nismo osigurali šesnaestinu finala nego doigravanje za osminu finala, tomejto tomato. Da nije bilo reforme sustava - da, treće mjesto u EL bi bilo ispadanje - doduše, i EL bi imala više klubova i protivnici bi bili lakši nego što jesu, pa parcijalne usporedbe baš i nemaju smisla.

    A da je razlika između protivnika u onome što je de facto šesnaestina finala EL i KL nebo i zemlja, definitivno je. Od osam potencijalnih protivnika u EL (Leipzig, Porto, Borussia Dortmund, Sheriff, Barcelona, Sevilla, Zenit i vjrj Atalanta) mi smo u našoj najboljoj verziji - od koje smo trenutno jako daleko - favoriti samo protiv Sheriffa, a s obzirom kako smo prošli prije koji mjesec protiv njih i to je relativno. Nasuprot tome, u KL od osam potencijalnih protivnika (Maccabi Tel Aviv, Partizan, Roma, Randers, Slavia Prag, Slovan Bratislava, Tottenham i Qarabag) bih rekao da smo barem blagi favoriti protiv njih šest.

    Nebo i zemlja.
  • Bosna86
    11.5k
    Zato sto se prezimljavanje u Europi predstavlja kao neki kiks… KL je niza razina, ali za ostatak lige uci u tu KL je znanstvena fantastika, a kamo li prezimiti u njoj
  • Keyser Soze
    8k
    Ali mi smo Dinamo Zagreb, a ne mali hajduk, Osijek ili Rijeka. Mi moramo težiti boljem, a ne se zadovoljavati nekakvom KL. Ljudi kao da se ne sjećaju da smo prije 8 mjeseci igrali četvrtfinale EL s budućim pobjednikom tog natjecanja.
  • Oluja
    3.6k
    ako ispadnemo il EL bez obzira što ćemo nastaviti natjecanje u KL činjenica je da smo iz dva natjecanja ispali i da je to pravi razlog što prolazimo u trećem. Iz prve lige smo ispali u treću i to je to, bez obzira što je ostalim hrvatskim klubovima i ta treća nedostižna.
  • Bosskovitz
    7.2k
    Iskreno, boli me k za ostatak lige. Uvijek držim fige svim našim klubovima u Europi, uključujući kmečavce s mora, ali nećemo se valjda ravnati prema njima?

    Mi smo klub iz prve jakosne skupine EL, među top 35 klubova po koeficijentu u Europi. West Ham na stranu, ali Genk je osmi u Belgiji, Rapid šesti u Austriji. Ispadanje bi bilo debakl, ali prezimiti u Europi tako da budeš bolji od barem jednog od ta dva kluba - nemojmo se zavaravati da je to mega uspjeh, to je minimum minimuma za naš rang.
    Mislim da je vrijeme da polako nadiđemo famu o proljeću u Europi, to nas je kopkalo desetljećima ali prema novom sustavu natjecanja prezimljavanje više nije povijesni uspjeh nego minimum rezultata u Europi.

    S tim, da se razumijemo pa moram ovo ponoviti: treće mjesto u EL 2021/22 nije isto što i treće mjesto u prijašnjim sezonama. Lista trenutno trećih klubova je prilično impozantna: Real Sociedad, Napoli, Sparta, Celtic, Fenerbahce, Marseille, Midtyjlland i Genk. prošle sezone to su bili Cluj, Ber Sheeva, AZ, Zorya Luhansk, Sivasspor... ne mislim da je sramota biti treći u novoj EL i u trenutnoj situaciji iskreno više bih se veselio KL nego EL jer u KL možemo uz malo sreće dogurati jako, jako daleko, dok u EL moramo imati puno sreće da uopće prođemo prvo knockout.
    Samo nemojmo govoriti da je to treće mjesto veliki uspjeh jer nije, to je dvojka na ispitu.
  • Jaro
    5.4k
    Bosskovitz Zato sto se prezimljavanje u Europi predstavlja kao neki kiks… KL je niza razina, ali za ostatak lige uci u tu KL je znanstvena fantastika, a kamo li prezimiti u njojBosna86

    Dinamo je klub koji je prije par mjeseci izbacio Tottenham, igrao visemanje ravnopravno s Villarealom, prije toga suvereno prosao skupinu EL. Ne zelim se usporedjivati s klubovima koji pretkolo ne mogu proci,koji skupinu euro natjecanja nisu dozivjeli ili jesu jednom/dvaput u zadnjih 20 godina,kojima je izvanredan uspjeh docekati Veliku Gospu a da jos nisu ispali iz Europe,koji trenutni "uspjeh" grade na igracima koji nisu uspjeli vani, ili su u smiraju karijere dosli uzet jos koju kunu posto nisu atraktivni za kinu, sad i slicno.
    Dinamo je usojehe gradio s momcadi u kojoj su stasali reprezentativci Hrvatske, Slovenije, Makedonije ili Spanjolske... kriterij da je bokji od ovih orethodnih i nije nesto ambiciozan...
  • Bosna86
    11.5k
    Dinamo je klub koji prije toga nije 50 godina prezimio…

    Ja se prvi slažem da je kiks ako ne budemo drugi… Moglo se i moralo bolje, samo nije ni kraj svijeta ako budemo treći
  • marcio amoroso
    31.9k

    Sve si apsolutno u pravu i slažem se da je treće mjesto u ovoj grupi taman dovoljno za ocjenu “dovoljan”

    Ja bi tebe, a i ostale samo nešto upitao.
    Po čemu to mi moramo biti ispred jednog Genka ili Rapida?
    Po upravi koja je kriminalna i koju pljujemo opravdano? Sumnjam!
    Po posjeti koja nije ni među 500 u Europi? Također itekako sumnjam!
    Po infrastrukturi koja nije ni među 1000 u Europi? Čisto sumnjam!
    Po momčadi na terenu? E da, po momčadi na terenu zaslužujemo.

    E pa ajmo mj koji nismo među 500 u Europi pružiti podršku tim dečkima. Ajmo ih braniti. Ajmo ih bodriti.

    Naravno da mi imamo milijun razloga što nismo među 500 klubova po posjeti, ali ih brate onda ti dečki imaju 2 milijuna što trebaju svaku moguću pohvalu i svaki mogući support za ono šta ostvaruju pod kriminalnom upravom i pod navijačima koji nisu ni među 500 u Europi.
  • Jaro
    5.4k
    Nije kraj svijeta, neuspjeh po meni jest. Osim, ako ne dogura daleko, jako daleko u KL...
  • Eduardo
    17.2k
    Gol.hr

    Hajduk čeka dva velika transfera? Na Poljud stižu dva viceprvaka svijeta već ove zime?
    Filip Bradarić i Nikola Kalinić mogli bi stići u Hajduk.
  • deda
    27.5k
    Subašić 37
    Lovrenčić 33
    Kalinić Nikola 33
    Kalinić Lovre 31
    Kačaniklić 30
    Melnjak 29
    Fossati 29
    Vuković 29
    Bradarić 29

    Još Perišić od 32 i to je to.

    Veteranska momčad
    #samobilitići
  • vjeko1701
    5.9k
    Osobno se ne bi složio da je neuspjeh već da je tik iznad granice neuspjeha iliti da je minimalan cilj ove momčadi s obzirom da sve okolnosti i stanje.
  • og1986
    2.9k


    Pa cijelo su vrijeme vikali "izgubili sve dabogda" pa vjerovatno nisu ni gledali repku i znali da je Kalinić odleprsao i skoro sjebao atmosferu.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.