• Keyser Soze
    8k
    Ali stav “trofeji su kriterij zbog kojeg navijam za klub” dovodi do zaključka da bi sa tim stavom u Italiji navijao za Juventus, u Njemačkoj za BayernMali dioničar

    Dobro, ja ne mislim da je to jedini razlog niti sam to napisao, povijest ZG nogometa još prije kraljevine je utjecao na to, mentalitet purgera, bila su bitno drugačija vremena. Jedinu stvar koju sam potvrdio je ta da su rezultati Dinama dobrano utjecali na to da privuče puno navijača, a onda je došlo i to da je Dinamo simbol hrvatstva i otpora. Znači da ponovim i sumiram - ne slažem se da je uspjeh Dinama jedini razlog njegove popularnosti nego mislim da je jedan od bitnijih faktora.
  • davidinamo
    342


    Ja ne navijam za Dinamo zbog trofeja nego zato što me Tata tako odgojio , počeo sam navijati za Dinamo prije nego sto sam skužio šta su titule. Ne živim u Hrvatskoj a dođem na 10ak utakmica po sezoni, dolazim na utakmice protiv dragovoljca,Istre,Lokomotive,Shahtora,Rapida, ne biram protivnika jer mi emocije prema klubu to ne dopuštaju. Da ne ulazim preduboko u temu jer ima se dosta toga za napisat samo kratko da pojasnim. Ja sam sa upisom htio reći da je kod Dinama uspijeh srž svega i razlog kako je klub dopirao do ljudi VAN Zagreba jer je čovjek napisao da mu nije bitno hoće li Dinamo pobjedit u nedjelju. A Dinamo nebi imao takvu bazu navijača da nije POBJEĐIVAO kroz POVIJEST, ne kažem osvajao trofeje nego pobjeđivao i TAKO se natjecao u najvišem rangu i baš TAKO dopirao do ljudi IZVAN Zagreba.
    Da samo Zagrepčani dolaze na Dinamove utakmice u Europi ili na Derbije, bilo bi ljudi koliko i na Hnl-u, +500. Ja sam iz Hercegovine i nisam siguran jel bi ljudi iz Hercegovine i nije bitno iz kojeg kraja van Zagreba navijali za Dinamo, da se on nije natjecao u najvišem rangu bivše države i tako bio na pozornici , nego da je bio kvartovski klub bez većeg utjecaja . Ne kažem da je osvajanje trofeja kriteriji za navijanje za klub naravno da nije ali neće nam Lučko predstavljat nacionalni Idendtitet, koji je bio baš jedan od razloga zašto se odabralo baš Dinamo . A kako se Dinamo uspio natjecati u najvišem rangu i tako dopirat do ljudi? Pobjedama na terenu .
    Odužilo se jbg
  • Jaro
    5.3k
    Ako cemo realno, dinamo ima najmanje navijaca zadnjih godina, kada je, eto rezultatski najuspjesniji u svojoj povijesti tako da pocetna teza nije bas neka cinjenica...
    U jugi je dinamo imao 4 naslova u 45 godina, a pratnju kudikamo vecu nego sto je ima danas... a nije bilo foruma, instagrama, tvitera, fejsbuka i kojecega...
  • Mulec86
    389
    Natjecao se u najvisem rangu tadasnjeg nogometa. To je dovoljan uspjeh (iako je uzimao i titule).Bio je otpor onima koji su tu nametnuti ,kojima su se poklanjale titule ,kojima su se prodavali svi utjecajniji igraci. Malo je i zato bio sinonim na hrvatstvo,a malo i zbog Gradanskog koji je bio stvoren kao neko ko ce predstavljati ovo sto je i dan danas Dinamo. Nije slucajno to sto je, niti bi vjerovatno ikad bio to da je tada igrao trecu ligu,a populacija navijaca bi mu bila puno manja jer se samo uspjehom (sportskim) stece popularnost van lokaliteta zato Dinamo ima nebrojno puno vise navijaca nego Segesta iz Siska. Uspjeh nije niti trofej, uspjeh je naprcit recimo nekog ko vrijeda tvoje navijace , duh tvog kluba ili nesto slicno ,a to se nikad nebi moglo da Dinamo ko Dinamo nije bio uspješan barem u jednom periodu svog postojanja. O pricama za danasnje lose posjete mi se neda pisati . Da ima nesto manje navijaca cisto sumljam. Da isti ne dolaze na stadion je cinjenica . Da su onda ti svi koje ja smatram navijacima ipak navijaci ...vjerovatno i nisu. Ali,nije niti ta 82' bila prije 200 godina, ti ljudi jos postoje ta djeca su jos tu samo su razlicite okolnosti i oko Dinama i oko vremena u kojem zivimo utjecale na sam odabir prioriteta i potraznju za dolazak na utakmice . Danas je sve puno lakse dostupno i nije sve tretirano kao dozivljaj, nekad je odlazak na utakmice apsolutno upravo to bio.
  • Mališan
    1.7k


    Ne sjećam se da su ikad bili ovak euforični. Neka, pad će zbog tog bit za njih još bolniji, a za nas još slađi.
  • Zgistok
    113
    Znači ovdje imamo mobilizaciju jer se uvukao strah da će Maksimirom zagospodariti navijači kluba koji nema naslov 15 godina na stadionu kluba koji je osvojio isto toliko naslova u istom periodu, a dečki stavljaju kriterij za navijaštvo trofeje.Mali dioničar

    Postoje uzroci i povod.

    Uzrok sigurno nije ovo što si napisao nego to što i na ovom forumu ima više aktivnih korisnika nego što Dinamo ima navijača na stadionu godišnje, da ne pričamo kad zbrojimo razne IG, FB, ove one stranice, pratitelje, lajkove, kurce palce, balkanske, hrvatske, juznoeuropske, susjedno-slovenske i ostale navijače. Povod jest i od grupe fenomenalna odluka jer je ovo idealna prilika da se mobilizacija pokrene, pogotovo ako ce se ic u širem smjeru.

    Ne bi bilo prvi put da tovari dodju brojniji al ova sizofrena situacija gdje se na internetu ne mozes okrenut od pametnjakovica koji svi znaju, sta, kako, gdje, zasto a na tribini protiv Rijeke dodje 1300 ljudi. Opravdanje jednostavno ne moze postojati i to je kraj, ova mobilizacija je prilika da se stvori nesto zdravo, da se unese nekakva pozitiva, da Dinamo ne zivi samo 3 dana godisnje nego da se festa moze napravit i protiv jebene Lokomotive
  • Somport
    556
    Ah, čari "slobode medija".
  • NORTE
    8.9k
    Večeras može dobiti otkaz
    Prema pisanju portugalskih medija, Jesus bi mogao dobiti otkaz već večeras, ako Benfica ne pobijedi Dinamo Kijev u 6. kolu skupine E Lige prvaka.


    Benfica igra sutra.
  • superhik
    10.2k
    Marčinku netko hakirao profil :smile:
    y4e2bq8u1bb87kcs.jpg
  • Crusades1986
    9.5k
    Upravo dobio sliku od frenda i taman krenuo pisat ovdje... kaj su se štakori počeli glodat međusobno ili je neka sprdnja?
  • Bosna86
    11.5k
    Pa Marcinko je van kombinacija vise od 2 g
  • Crusades1986
    9.5k
    Znam, al mi je čudno da ovak direktno udara
  • SAS1987
    13.2k
    Marčinko je izbačen iz kluba jer bio čovjek od znamo koga. Ili ima opet neku agendu ili je uzeo previše konjskog ivermectina .
  • superhik
    10.2k
    Nikola Vlašić u intervjuu za West Ham stranicu:
    "U Hrvatskoj imate veliko rivalstvo između Hajduka i Dinama. Zadnjih 15-ak godina Dinamo ima znatno bolje rezultate, no i dalje vlada osjećaj da je Hajduk povijesno veći klub"
    E sad kad bi fino Nikolica mogao objasniti kako je došao do tog zaključka da je Hajduk povijesno veći klub, bilo bi lijepo
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.