• Ludovic IX
    5.2k
    Baš to. Standard isti bili plavi ili bijeli. Ili imigranti. Oni prvo tuku pa onda pitaju. Ponekad opravdano, češće neopravdano. Ali ako sad pljuješ po drotovima, isto postupaju i prema imigrantima a onda se piše da što bi oni trebali neg ih istuč i poterat van
  • masacusec
    3k
    Kao što već rekoh, barem mi znamo kaj je represija i maltretiranjue od strane represivnog aparata i to u vlastitom gradu, na vlastitom stadionu.......uvijek je teže bilo biti BBB u Zagrebu nego li torsida u splitu, i to je fact!
    Žao mi je dečki koji su sada tranu, no posrao si govno, sada ga pojedi....
  • Neki tip
    19k
    Ali ako sad pljuješ po drotovima, isto postupaju i prema imigrantima a onda se piše da što bi oni trebali neg ih istuč i poterat vanLudovic IX

    Pa dobro, jel ista stvar ilegalan ulazak u zemlju i želja da se popišaš na benzinskoj?
  • db-izbjeglica
    12.6k
    vidim da nekima još nije jasno da je ovo debelo isplanirano i iscenirano.

    1. Sve ovo oko transparenata, navijačkih rekvizita i slično je definirano u "Pravilniku o uvjetima prodaje - GNK Dinamo Zagreb". Znači, kad kupiš ulaznicu za dinamovu utakmicu na Maksimiru pristaješ na te uvjete, isto kao kad na internetu klikneš "Slažem se" u mali milijun slučajeva, na tko zna koliko stranica. Jasno, to nitko ne čita - ali jednostavno je tako i na taj način pristaješ na hrpu pravila i uvjeta. Naravno, dinamo se neće držati apsolutno svih članaka tog pravilnika, što je i apsolutno nemoguće (kao i u svakoj sferi života i poslovanja), ali ako hoće - može!

    pravilnik možete pronaći na ovom linku

    2. Dinamo je davnih dana, nakon izigranog povjerenja pd strane hajduka i torcide, obavijestio javnost o aktiviranju članka 22. tog pravilnika kada su u pitanju navijači hajduka, a isto je iskomunicirao i sa HNK Hajduk š.d.d. u razumnom vremenskom periodu neposredno pred utakmicu.

    link na priopćenje iz 12. mjeseca 2021.

    link na priopćenje nakon subotnje utakmice

    3. Hajduk i njegova navijačka skupina su bili upoznati sa organizatorovim zahtjevima i jasno su im opisani uvjeti pod kojim će na stadion moći unijeti svoje navijačke rekvizite. Svjesno su ih izignorirali i došli u Zagreb ponašajući se u stilu "ne znamo mi ništa, mi smo tu s biciklom". Svjesno su došli napraviti skandal, priču i prikazati se kao žrtve.

    4. Utakmice između Dinama i Hajduka su događaji visokog rizika, okuplja se veliki broj ljudi, tenzije su velike i policija ima jasan i uhodan način postupanja prilikom takvih događaja. Velikoj većini ljudi koji su u subotu dolazili u Zagreb to je rutina. Nešto što su prošli preko nekoliko puta. Okupljanje, policijska pratnja, sve što je potrebno kako bi se mogućnost izgreda svela na što je moguće manju mjeru.

    5. Svi najvijači hajduka koji su došli u Zagreb su bez ikakvog problema mogli pratiti opisanu proceduru oko navijačkih rekvizita i ući na južnu tribinu, a bez navijačkih rekvizita nisu trebali obavljati nikakve posebne predradnje. Da su ušli na stadion, mogli su jesti, piti, koristiti sanitarne čvorove, sjediti, šutjeti, osvježiti se, navijati, gledati utakmicu...čak i vrijeđati dinamo, zagreb, hns, mamića...

    6. Ovdje staje sva odgovornost dinama kao kluba...ljudi koji su kupili ulaznicu pod jasno definiranim uvjetima nisu htjeli prisustvovati tom događaju. Sasvim legitimno i legalno, ali i svjesno i promišljeno!

    7. Policija tu prima preko 1300 ljudi i preko 260 vozila koji su došli u Zagreb na utakmicu, ali onda jednostavno ne žele na tu istu utakmicu. Takvo što iziskuje reorganizaciju samog procesa, jer odudara od planiranog i sasvim uhodanog postupanja. Takvo postupanje je otprilike čekanje kraja utakmice, smirivanja situacije oko stadiona, razilazak domaćih navijača, manji promet na planiranoj ruti i pratnju do sigurne udaljenosti od mjesta odigravanja susreta gdje onda nastupa suradnja sa ostalim policijskim jedinicama iz ostalih županija. Policija prilikom takvog postupanja ne može i ne smije slušati želje, čestitke i pozdrave ljudi koje prati.

    8. Tu nastaje ono zbog čega su došli, savršena situacija, možeš izazvati nerede, a unaprijed imaš pripremljenu priču koju ćeš koristiti kao alibi i po tko zna koji put pokušati postati žrtva. To su i napravili... Priča koju prodaju o WC-ima, hrani, piću, iscrpljenosti je smiješna. Sasvim je jasno da policija neće zaustaviti praćenu kolonu na valjda prvom mogućem odmorištu od izlaska iz Grada Zagreba. Što su očekivali, da ih murja dovede pred Arena centar i kaže...izvolite! tom logikom, mogli su tražiti da im policija pusti na volju odmah kod Maskimira. Doslovno su čekali prvu priliku da budu na sigurnoj udaljenosti i izveli ono zbog čega su došli.

    9. Koliko ja znam, takve praćene kolone sa navijačima nikad ne staju tako brzo, već se pričeka sigurna udaljenost. U ovom slučaju, vrlo vjerojatno bi stali na nekom od sljedeća 2 odmorišta koja se nalaze doslovno na svakih 15-20km. Znači, savršeno tempirano - nije u Zagrebu, gdje bi policijsko pojačanje moglo doći za čas posla iz nekoliko smjerova. Međutim, njima se nenormalno pripišalo u tih 15 km i baš su morali izaći van u sred ničega, dovoljno blizu, a dovoljno daleko, na prometnici sa svega 2 trake u jednom smjeru...

    Još je jači ovaj koji se čudi što su dinamovi navijači na proslavi naslova prvaka upalili više pirotehnike nego inače! btw, dinamo će za to sigurno platii kaznu!

    Inače, jučer su navijači Milana uletili na teren nakon zadnjeg sučevog zvižduka, uletjeli su i navijači Manchester Citya. Nek se naš turbo uspješni poduzetnik (lovu dobrim dijelom kupi iz državnog proračuna) upita zašto navijači nakon svakog kola ne uletavaju u teren po stadionima u Italiji i Engleskoj, kakav krelac!

    Nadalje, iščuđava se vrijeđanju na Maksimiru!
    Ta ista torcida (koju uspješni poduzetnik brani) je na prošli derbi doslovno donijela transparent sa natpisom "MRZIN DINAMO", glavne zvijezde kluba im JAVNO pjevaju "MRZIN DINAMO SRPSKO IME TO", navijački repertoar na poljudu se 90% sastoji od vrijeđanja svega i svačega (al to je super atmosfera), a neposredno prije zadnje utakmice u Splitu autobus sa Dinamovim igračima je KAMENOVAN!
  • Jaro
    5.4k
    Antolicev odgovor/priopcenje je prva stvar iz kluba nakon "200 godina" s kojom se 100 % slazem...
  • Eduardo
    17.3k
    Majke ti mile... ok, radi se o klincu, običnom čitatelju vjerojatno izgleda ružno i nepotrebno, naslovi vrište ko da je mali pretučen i ostavljen na sred ulice... ovaj klinac na kraju bude kroz godine dobio status dalmatinskog mučenika, kip i mural...

    Već je pozvan na finale kupa da ga se pozdravi ovacijama i doda nova nota drame kao dodatni čin mitu koji će siguran sam zaživjeti kroz godine.

    ft18wj5ps58xew85.png
  • NORTE
    9k
    DICA S RABA!!
  • reziser
    6.2k
    da imam manju djecu, sad bi setao s njima u dinamovom dresu po rivi..pa da vidimo....
  • KlasicZg
    515
    Kada bi tvom klincu skinuli dres, a tebi razbili glavu, SN, SD, Index i ostala novinarska govna bi objavila vijest kao najveću provokaciju u dalmaciji godinamaa unazad...gamada novinarska
  • reziser
    6.2k
    znam, uzeo bi ja i novinara iz zg iza sebe pa neka snima...
  • deda
    27.6k
    Koliko od 1 do 100 moraš biti glup da s djetetom u tovarskoj majici šećeš Zagrebom dan prije tekme Dinamo-Hajd.u.k. Rekao bi bar milijun.
  • Crusades1986
    9.6k
    Sljedeće kaj može probat je slikat se sa izraelskom zastavom u Teheranu ili Bagdadu :chin:
  • reziser
    6.2k
    to je namjerna provokacija da bi se o tom pisalo..... i skretalo s bitne teme
  • Neki tip
    19k
    to je namjerna provokacija da bi se o tom pisalo..... i skretalo s bitne temereziser

    Kaj je namjerna provokacija? Glupi tata i glupi nećak su unaprijed bili u dosluhu s medijima kako bi ih netko presreo, dokazao im da su glupi i kako bi mediji onda pisali o tome i skretali s bitne teme?

    Mislim, nošenje Livajinog dresa na Ravnicama uoči tekme (a i inače) je gigantski blesavo, ali vidjeti u tome smišljenu provokaciju (što bi značilo da nisu glupi, nego su zlobni urotnici) kako bi mediji mogli pisati o tome je zaista "osebujno" tumačenje događaja.. :brow:
  • reziser
    6.2k
    kaj je stavljanje hajdukovog dresa na dijete prije tekkme i šetnja po dubravi, nego namjerna provokacija? blesavo ludo, provokativno....namjerno
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.