• Kwedi
    3.8k
    Kraj Googlea ili napisanih postova, tebi je i dalje Tuđman ko Hoeness?
  • Neki tip
    19.1k


    Lijepo sam na početku zaključio da rasprava nigdje neće odvesti, jer imaš stav, uvjerenje, a ne mišljenje i svejedno sam sebi skočim u usta pa potegnem daljnju raspravu.. kako početnički naivno.

    Evo, za potrebe zaključivanja ove rasprave bar s moje strane, nek je sve točno kako kažeš kad je riječ argumentima koje si dosad naveo.. do u slovo. I sad, kako išta od navedenog, uključujući tribine, čini Tuđmana grobarom Dinama i to najvećim? Čitaj s razumijevanjem, jebiga. Ne treba eksplicirati da je Tuđman "naručio" tribine kakve jesu, a da bi se postavilo pitanje zašto se iste nisu srušile, napravilo novi stadion kasnije?

    Valjda sam 20x dosad pisao o potpuno neosnovanoj tlapnji o nekom zlatnom dobu Dinama, valjda do Tuđmana slobodnog od političkog utjecaja (?) koji igra poštena prvenstva, a uprava je creme de la creme demokratskog društva. Ne da mi se više.

    Malo me ovo podsjeća na situaciju kad gej i drugi ljudskopravaški aktivisti jašu na demokraciji i ljudskim pravima 90ih, naglašavajući kako je, eto, 91. s Tuđmanom i kradezenjarama krenulo po zlu. Dotad, bit će, gejevi usvajali djecu, demokracija cvala, manjinska prava bila u prvom planu zaštite, organizacije civilnog društva otvoreno kritizirale vlast, a Dinamo redovito osvajao Kup prvaka.

    P.S. ebeno predugačak post. @Mali dioničar je to pametnije, kratko i efektno sročio usporedbom s tipom u 40im godinama i roditeljima koje krivi "za sve". Pročitaj taj njegov post pozorno i primijeni na ove svoje teze. Pusti moje predugačko pametovanje.
  • NORTE
    9.1k
    Zaboravio sam napisati i ono osnivanje d.d. pa gašenje istog pa osnivanje udruge građana i tako to. Zlatne 90-e za Dinamo, pardon HG i Croatiu, Dinama nije bilo, ne znam sad točno zašto ga nije bilo al to se ovdje ne smije napisat.


    gospon NORTE je vjerojatno dozivio neko privatno neugodno iskustvo, moguce i da nema veze s Dinamom, neg politickiDino
    Bio sam jako politički aktivan u vrtiću i osnovnjaku. Mladost ludost.
  • Dino
    2.2k
    Bio sam jako politički aktivan u vrtiću i osnovnjaku. Mladost ludost.NORTE

    Isprike frende, sam ocu rec da si dosta agresivno krenul na franceka :grin:
  • NORTE
    9.1k
    U čemu je problem napisat svoje mišljenje o gaženju Dinama. Tad je krenulo, traje i danas. Fasciniram sam onime što je klub bio i ogorčen time što mu je napravljeno.
  • Mali dioničar
    14.1k
    Bio sam jako politički aktivan u vrtiću i osnovnjaku. Mladost ludost.NORTE

    S obzirom na to da sam bio na tribini i u vrijeme Tudjmanove i u vrijeme Mamićeve represije, samo ću ti, za potrebe diskusije vrlo direktno napisati ako ne znaš riječi pjesama koje su se pjevali na svakoj, ali svakoj utakmici:

    “Ima jedan čovjek čudan
    Po imenu Franjo Tudjman
    Prije svakog spavanja
    Mijenja ime Dinama
    Ne zna Franjo kak je nama
    Koji volimo Dinama
    Ne zna Franjo kak je to
    Kad se voli Dinamo”.

    Svaki, svaki put nakon pjesme se prolomio snažan aplauz s istoka i sa zapada. I uredno je cijeli stadion navijao Dinamo.

    Druga pjesma je bila:

    “U tunelu usred mraka
    Jebo Purger Vrdoljaka
    Njegov šupak velik je
    Veći nego HDZ.”

    Policijskih intervencija praktički nije bilo.

    Pjesme za vrijeme Mamića:

    “Mamiću Cigane,
    Odlazi iz Svetinje”.

    Istok se generalno slaže, ali se ne želi miješati, Zapad se ne slaže, zna fućkati. Policija intervenira, a Zapad plješće.

    Mamić je jednostavno promijenio demografiju na stadionu, takvih seljačina kakve je on dovukao na stadion, s naglaskom na zapadnu tribinu, nikad prije njega na stadionu nije bilo.

    Ali neka si ti meni objasnio da Dinama 90tih nije bilo, a danas ga ima. Bio sam na tekmi protiv Segeste na kojoj pravno gledano nije igrao Dinamo, ali je cijeli stadion aktivno i ludjački navijao za Dinamo i bilo je više publike nego kad je Dinamo igrao protiv Reala na stadionu na kojem nije bilo dva skandiranja i na koji se išlo baciti fotku Ronalda.
  • xavier
    11.1k


    Nisam siguran razumiješ li što ti većina ovdje pokušava objasniti. Mislim da gotovo nitko neće reći da je Tuđman vukao dobre poteze oko kluba. Napravio je jako puno pogrešaka od kojih nas neke proganjaju i danas. Odmah u startu je napravio kaos s imenom iz čega se nismo izvukli 10 godina. Blagoslovio je prvu privatizaciju gdje je Ćiro postao vlasnik kluba da bi ista onda bila poništena. Težio je sasvim pogrešnim stvarima pa zato danas umjesto pristojnog stadiona za 30 tisuća ljudi, imamo ovo. Najveću nepravdu napravio je najvjernijim navijačima za koje nikako nije mogao shvatiti zašto žele to "komunističko" ime.

    No veliku većinu toga je napravio zato što je smatrao da zna najbolje i da svi vide i žele stvari točno na način na koji ih on vidi...i onda dolazimo do Mamića. Znači do osobe koja gotovo 20 godina koristi klub za osobno bogaćenje te je pritom napravio i izgovorio toliko degutantnih stvari da ih je teško pobrojati. Rekao bih da je razlika ipak jako, jako velika.
  • Neki tip
    19.1k
    sve stoji, ali zapelo mi za oko koliko su ove pjesmice bile kreativnije, provokativnije, pametnije i efektnije od "Mamiću, cigane, odlazi iz Svetinje!".
  • neshvaćeni
    9

    Mamiću cigane je skandiranje, a ne pjesma. Malo je reć kako ima više nego dovoljno pjesama za stanje u klubu, mamića i upravu među kojima ih ima podosta provokativnih, da ne kažem radikalnih.
  • Mali dioničar
    14.1k
    Mamiću cigane je skandiranje, a ne pjesma.neshvaćeni

    Kao autorsko djelo je pjesma, o izvodjaču ovisi da li će biti skandiranje.

    Siguran sam si da si čuo i za kraću poeziju, zove se haiku.
  • NORTE
    9.1k
    Nisam od onih koji vrijeđaju preko tipkovnice, ali ovakav udar na svetinju još nisam doživio.

    Imam samo jednu poruku za sve zaslužne koji stopiraju ovaj jaki dinamo i rušenje ove sramote najavljujući obnovu istoka i ostalih tribina.

    Prokleti bili na Božić 2022.

    Grobarčine dinama.
  • ŠKORPIONI ZAGREB
    50
    Bio sam i ja na toj utakmici 3:3 je završilo ako se nevaram sve kako si reko tako je i bilo
  • NORTE
    9.1k
    Pošto je tema o povjerenicima zaključana stavljam ju ovdje da vide i oni kojima je možda promaklo, a skoro je i meni promaklo:

    https://www.zonadinamo.com/discussion/862/prijava-povjerenika-gnk-dinama-zbog-primanja-mita
  • Crle
    353
    Heinz Truskaller

    cf4ade32c118dbb8097ae3e9f0fb5a68_700x550.jpg

    https://arhiva.nacional.hr/clanak/39553/novi-zivot-sefa-hypo-banke



    Karl Heinz Truskaller, koji je u Hrvatskoj najpoznatiji kao prvi čovjek HYPO BANKE (današnji ADDIKO) od 1997. do 2007. Lider ga je krajem 2005. godine proglasio najmoćnijim strancem u hrvatskom biznisu. I nakon odlaska iz ostao je uključen u više projekata u Hrvatskoj – od K.H.T.-a (konzultanstka tvrtka s njegovim inicijalima) preko HISTRIA NEKRETNINA, i COMFORT AND LIFEA do HONESTAS PRIVATE EQUITY PARTNERA i SPORTSKOG ŽIVOTA.

    https://lidermedia.hr/aktualno/promjene-u-tvrtkama-karla-heinza-truskallera-brune-oresara-obitelji-pejacsevich-27340
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.