• Građanski1911
    326
    Nakon nedavne izvanserijske partije Mislava Oršića protiv Hajduka, potaknulo me razmišljanje koja je najbolja postava svih vremena s obzirom na doprinos igrača Dinamovim uspjesima...

    Jer, kada bi radili najbolju postavu Dinama svih vremena s obzirom na kvalitetu igrača (što se najčešće radi), u njoj bi svakako mjesto morali pronaći Luka Modrić, Zvonimir Boban i Davor Šuker, dok s druge strane igrači poput Ademija i Oršića ne bi baš bili blizu mjesta u takvoj postavi.

    No, Ademi i Oršić su puno više doprinijeli rezultatima Dinama od spomenute trojice, ostvarili su značajnije uspjehe i cjelokupni učinak (trofeji, doprinos momčadi, kvaliteta igrača) im je bolji od učinka Modrića, Bobana i Šukera...

    Zanima me vaše mišljenje (pritom bih iz ove postave izuzeo igrače Gradjanskog)


    ---------------------Škorić-------------------
    --------Belin---I. Horvat----Zajec----
    Mlinka--Decembarski--Ademi--Lamza
    --------Wolf----Zambata----Oršić----

    Trudio sam se ubaciti Bišćana i Mandžukića, ali nažalost nije išlo.

    Zanima me vaše mišljenje
  • Mali dioničar
    14k
    Jel ti se da napraviti anketa po pozicijama?

    Ja mogu pisati od 82. na dalje, kaj ja znam o Lamzi i Jerkoviću osim kaj sam pročitao.

    Kad već pitaš za mišljenje, Oršić je sjajan igrač i dečko, ali teško da je Dinamu dao više od Cvite.

    Zadnjih 40 godina je meni...kad si već krenuo sa 4-3-3...

    Ladić - Šimić, Zajec, Tonel- Mlinarić, Prosinečki, Modrić, Boban- Marić, Eduardo, Cvitanović
  • Građanski1911
    326
    Ja mogu pisati od 82. na dalje, kaj ja znam o Lamzi i Jerkoviću osim kaj sam pročitao.Mali dioničar

    Pa ne uspoređujemo ovdje snagu vojske Aleksandra Makedonskog i Džingis Kana, ovo je relativno novija povijest, postoji masu zapisa, video snimaka, svjedočanstava...

    Kad već pitaš za mišljenje, Oršić je sjajan igrač i dečko, ali teško da je Dinamu dao više od Cvite.Mali dioničar

    Ne bi se složio, Cvita s Dinamom nema zapaženih uspjeha u Europi, Oršić ima dva proljeća, nastup u Ligi prvaka... i pritom nije bio samo dio te ekipe, već je u sve tri sezone bio jedan od top3 igrača po učinku (a vjerojatno i po kvaliteti).

    Čovjek je u jednoj kalendarskoj godini (2019.) zabio četiri hattricka i to ne Grafičar Vodovodu u kupu nego Atalanti, Rijeci (Rujevica), Gorici (Gorica) i Rudešu (jedina slaba ekipa). Ne znam jel postoji podatak, ali mislim da to nikome u povijesti Dinama nije pošlo za nogom.
  • Mali dioničar
    14k
    Ne bi se složio, Cvita s Dinamom nema zapaženih uspjeha u Europi, Oršić ima dva proljeća, nastup u Ligi prvaka... i pritom nije bio samo dio te ekipe, već je u sve tri sezone bio jedan od top3 igrača po učinku (a vjerojatno i po kvaliteti).

    Čovjek je u jednoj kalendarskoj godini (2019.) zabio četiri hattricka i to ne Grafičar Vodovodu u kupu nego Atalanti, Rijeci (Rujevica), Gorici (Gorica) i Rudešu (jedina slaba ekipa). Ne znam jel postoji podatak, ali mislim da to nikome u povijesti Dinama nije pošlo za nogom.
    Građanski1911

    Cvita dva gola Partizanu, jedan Newcastleu koji je skoro srušio stadion, Grasshopper jedan doma i da, hat trick u Zurichu.

    Daleko najbolji strijelac Dinama zadnjih desetljeća.
  • Građanski1911
    326
    Pa ne uspoređujemo ovdje snagu vojske Aleksandra Makedonskog i Džingis Kana, ovo je relativno novija povijest, postoji masu zapisa, video snimaka, svjedočanstava...Građanski1911

    Da se nadovežem na ovo... ovdje se traži učinak i doprinos Dinamu, tako da samo gledanje igrača i procjena njegove kvalitete ovdje nisu bitni (recimo usporedba Modirć - Sammir. Modrić je jedan od najboljih nogometaša svih vremena, još uvijek među najboljima na svijetu, a dvije godine mlađi Sammir ne može odigrati cijelu utakmicu u HNL-u, no Sammir je više rezultatski i igrački doprinio Dinamu od Modrića).
  • Građanski1911
    326


    Ok, Cvita svakako ima mjesta biti u toj postavi, ja ti samo velim zašto je po meni Oršić ispred... jer ti Cvitini golovi imaju orgomnu simboličku i emotivnu vrijednost za sve navijače Dinama koji su ih proživjeli, no radi se o golovima u pretkolima Lige prvaka (u jednoj si doživio poraz) i prvom kolu Kupa UEFA-e (ne umanjujem te golove, ali da nisu bili protiv Partizana i viceprvaka Engleske, nego recimo Celtica, ne bi ih mi toliko vrednovali)...

    Po meni je Cvita jedan od prvih u redu za ulazak u postavu, ali ipak sam dao prednost ovim napadačima.

    Sve te postave su na kraju subjektivne prirode, meni je učinak Oršića jači od Cvitinog, tebi obrnuto i to je ok...
  • Mali dioničar
    14k
    Cvita s Dinamom nema zapaženih uspjeha u Europi, Oršić ima dva proljeća, nastup u Ligi prvaka..Građanski1911

    Ovo ti je duboko nepravedna usporedba. Kad je Cvita igrao u Dinamu sustav natjecanja je bio takav da je u CL prezimljavalo 8 klubova i u Kupu UEFA 8. Znači u cijeloj Europi je prezimilo 16 klubova.

    Danas iz LP prezimi 16 (Dinamo to nije uspio) i još iz EL 32. Prezimi 48 klubova. Baš me zanima kojoj je generaciji (bilo) teže prezimiti.
  • Građanski1911
    326


    Istina, i to ulazi u računicu... isto kao i manjak europskih utakmica za dinamove generacije u bivšoj državi. Možda i najjača Dinamova generacija svih vremena, ona koja je nastavila tradiciju Građanskog, nije uopće imala priliku igrati Europu...
  • SAS1987
    13.2k
    Zaboravljate na Jerkovića :smile:
  • marcio amoroso
    31.9k
    Ja se Dinama sjećam malo u bivšoj jugi i kompletan HNL.
    Tako ću i urediti postavu.

    Livaković- Šimić, Jurić, Theo, Krznar- Ademi- Shala,
    Prosinečki, Marić, Cvitanović- Eduardo

    To je onako brzinski.
  • Papastrumf
    9.3k
    Kako Simica desno? On je igrao stopera :grin:
  • marcio amoroso
    31.9k
    Ovo ti je duboko nepravedna usporedba. Kad je Cvita igrao u Dinamu sustav natjecanja je bio takav da je u CL prezimljavalo 8 klubova i u Kupu UEFA 8. Znači u cijeloj Europi je prezimilo 16 klubova.

    Danas iz LP prezimi 16 (Dinamo to nije uspio) i još iz EL 32. Prezimi 48 klubova. Baš me zanima kojoj je generaciji (bilo) teže prezimiti.
    Mali dioničar

    Imaš pravo, ali naprimjer hajduk je do polufinala kupa Uefe došao preko universitate, honveda, radničkog i sparte. To bi u današnje vrijeme bilo taman dovoljno za pretkola.
  • marcio amoroso
    31.9k

    A nezgodno je sve po pozicijama. Nije ni Shala igrao desnog veznog jbg.
  • Građanski1911
    326


    A do opjevanog četvrtfinala Kupa prvaka preko Trabzonspora i danskog Vejlea. I onda ismijavaju naš KVG do kojeg smo došli izbacivši jake ekipe poput Spartaka, Dunfermlinea i Piteštija prije nego što smo morali dobiti prave gigante poput Juventusa, Eintrachta i Leedsa.

    Ali eto, KVG se nije igrao pod okriljem UEFA-e (to kaj se igrao pod okriljem FIFA-e nije bitno), a pjesme o porazu u trećem kolu Kupa prvaka se i dalje skladaju
  • marcio amoroso
    31.9k
    A do opjevanog četvrtfinala Kupa prvaka preko Trabzonspora i danskog Vejlea. I onda ismijavaju naš KVG do kojeg smo došli izbacivši jake ekipe poput Spartaka, Dunfermlinea i Piteštija prije nego što smo morali dobiti prave gigante poput Juventusa, Eintrachta i Leedsa.Građanski1911

    Znaš li koji je najveći klub koji su oni u svojoj “slavnoj” povijesti izbacili?
  • Bosna86
    11.5k
    PSV ‘76 i Torino ‘86.... Impresivno
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.