• Papastrumf
    9.3k

    Nije istina da ih ne zanima. Mozda ih ne zanima odlazak na utakmice, ali to je na klubovima da se pozabave time. Hnl ljude itekako zanima buduci da su brojke na razini lige prvaka sto se tice tv gledatelja.
  • Infinity
    15.2k
    Po toj logici, onda ne treba ni Inker ispasti jer objektivno su po momčadi klasa iznad ŠibenikaKwedi

    Neki protok mora postojati, a za HNL i deset klubova u ligi jedna zamjena je sasvim OK kad uzmemo u obzir kvalitet drugoligasa. Mozemo onda dva mijenjati i da treci igraju play out kad je toliko bitno da se smjenjuju.

    Bacanje Istre dolje i ubacivanje Orijenta bi nastetilo HNL-u, a bacanje Intera dolje i guranje Sibenika gore je nuzda. Jedan mora ispasti, liga ne smije i ne moze biti zatvorenog tipa.
  • Navijač Dinama
    7.3k
    Bacanje Istre dolje i ubacivanje Orijenta bi nastetilo HNL-u, a bacanje Intera dolje i guranje Sibenika gore je nuzda. Jedan mora ispasti, liga ne smije i ne moze biti zatvorenog tipa.Infinity

    izbacivanjem kluba koji dolazi iz okolice u kojoj već imaju neposredno dva prvoligasa(DInamo i Loksa) i guranje ekipe koja dolazi iz većeg grada i grada gdje u neposrednoj blizini i nema baš značajnije ekipe( ne računamo Hajduka), opet misllim da je Šibenska publika i dobro zagrižena za NK pa tako da bi i to moglo biti dobro i pravo osvježenje . A u drugu ruku uspredba to bio Inter ili primjerice na godinu da uđe u ligu Rudeš/Sesvete/Dubrava/Kustošija(nadam se da nisam kog zaboravio od ZG ekipa iz druge lige) dodjes na isto kao i ovo sa Interom. Barem ja gledam na to tako (ispravite me ako sam pogriješio)
  • xavier
    11.1k
    za HNL i deset klubova u ligi jedna zamjena je sasvim OK kad uzmemo u obzir kvalitet drugoligasaInfinity

    Apsolutno. Da u drugoj ligi imamo ne znam koliko klubova koji su spremni i žele u prvu ligu, riječ ne bih rekao. No ima sezona kad nitko od drugoligaša nema pretjeranu želju ući u prvu ligu. Ovako je ispadanje samo zadnjeg i ulazak najboljeg drugoligaša umjesto njega optimalno rješenje.
  • Kwedi
    3.8k
    Nije istina da ih ne zanima. Mozda ih ne zanima odlazak na utakmice, ali to je na klubovima da se pozabave time. Hnl ljude itekako zanima buduci da su brojke na razini lige prvaka sto se tice tv gledatelja.Papastrumf

    To je isto podatak (ovisno iz kojeg kuta se gleda); radi li se o utakmicama Dinama i Hajduka u HNL-u ili Inker - Istra?

    (ja osobno uvijek radije biram HNL u odnosu na LP)

    U televizijskom kontekstu definitivno se slažem da postoji tržište i klubovi ga trebaju kvalitetnije kapitalizirati, al u odnosima gledanosti i fizičkom interesu kroz lokalne klubove npr u Puli, Koprivnici ili Varaždinu (namjerno sam uzeo ove primjere jer su gradovi veliki i ekonomski dosta prosperitetni kao grad ili regija) je po meni ćorak.


    Neki protok mora postojati, a za HNL i deset klubova u ligi jedna zamjena je sasvim OK kad uzmemo u obzir kvalitet drugoligasa. Mozemo onda dva mijenjati i da treci igraju play out kad je toliko bitno da se smjenjuju.

    Bacanje Istre dolje i ubacivanje Orijenta bi nastetilo HNL-u, a bacanje Intera dolje i guranje Sibenika gore je nuzda. Jedan mora ispasti, liga ne smije i ne moze biti zatvorenog tipa.
    Infinity

    Protok i smisao je takav da se jednostavno liga ne centralizira. Za prvu HNL potrebno je dva milijuna eura minimum.
    Za drugu HNL za opstanak dovoljan budžet je oko 300-400 tisuća eura. To je ogromna razlika u odnosima npr Dinama i konkurencije, tak da u duelima prvoligaša i drugoligaša ovi imaju šanse 90 posto za opstanak (čak ne uzimajući koronu i pet mjeseci stanke).

    Zato zaista za neki generalno klupski razvitak dva gore i dva dole bez kvalifikacija nekako je puno pravedniji odnos jer i ti bivši prvoligaši ako nisu totalno glupi, već iduće godine mogu biti konkurentni za povratak (Rudeš, Inker), a s druge strane novi prvoligaš koji treba puno jači financijski boost za prvu ligu može mirnije slagati budžet nego čekanje dodatnih kvalifikacija, kasnije pripreme, novi sastav pod uvjetom prolaska, traženje sponzora...
  • xavier
    11.1k


    Mislim da nisi shvatio što @Infinity želi reći. Ne ulazi on u to koji bi klub trebao ili ne bi trebao igrati prvu ligu s obzirom na svoju geografsku lokaciju nego govori da je jedan klub MORA ispasti iz lige (to je ovdje Inter jer je završio sezonu s najmanje bodove), a jedan onda MORA i ući (to je Šibenik s najviše bodova u drugoj ligi). Ono što on želi reći je da s obzirom na trenutno nema potrebe još i za ispadanjem predzadnjeg jer time ne bi dobio na kvaliteti, dapače.
  • deda
    27.4k
    Zato 2. ligu treba smanjit i napravit konkurentnijom. Što će se i učiniti kroz 2 godine ako se budale opet ne predomisle. Kad se steknu uvjeti tj. druga liga bude dovoljno snažna i imala dovoljno kandidata za prvu ligu može se ponovo aktivirati ovo razigravanje između 9. kluba prve i 2. kluba druge lige.
  • Mali dioničar
    14k
    ja sam naveo samo radi navijačkih skupina brojku, dakle ne računajući simpatizere sa istoka i zapada.Navijač Dinama

    Po ovoj logici Legia Varšava ima više navijača nego Barcelona.
  • deda
    27.4k
    Ako je ovo istina, Mađari duboko penetriraju u hrvatski nogomet.
  • Mali dioničar
    14k
    To bi im bio jako logičan potez.

    Koliko su para ulupali u madjarski nogomet, nije li logičnije investirati u hrvatski koji se pokazao 10 puta većom bazom talenata?
  • xavier
    11.1k
    Uostalom, Osijek je hrvatski klub bez obzira tko mu je vlasnik...samo nek Mađari "penetriraju" na takav način. No nekako mislim da će i mađarski klubovi itekako "pojačati gas". Stadioni su tu, a očito ni lova nije problem.

    Znam da će sad netko reći kako im nema koristi kad Mađari nisu talentirani. Bez da uopće ulazim u taj dio priče, ali kakve veze ima jesu li ili nisu kad mogu igrati sa 11 stranaca?
  • Kwedi
    3.8k
    Bjelica je bio prvi pick Kosa dok je bio u Hajduku
  • Mali dioničar
    14k
    U svakom slučaju postaje sve zanimljivije jer je bilo očito da Mišković želi biti Mamićev priljepak, čitaj po Mamiću i Miškoviću bi bilo idealno da Hrvatska ima dva kluba za kvalifikacije LP i da to budu Dinamo i Rijeka, napravi se velika financijska rupa izmedju dva kluba i ostatka Lige pa da se tu rade dealovi.

    Ovo s Osijekom liči na pokušaj stvarnog detroniziranja ako se manevar s Bjelicom realizira.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.